Kriptovalute

Moj izbor je ulaganje u par podcenjenih valuta, zasad u etablirani STRAT i novi HYDRO. Bio bih zahvalan ako bi neko iskusniji prokomentarisao moj izbor, pogotovo HYDRO. inace, njihove tokene sam dobio airdropom i prodao na 105 satosija za 1700$. kupio sam ih opet na 65 satosija. nazalost, bio sam nestrpljiv, mogao sam iskoristiti pad btc-a i dodatni pad tokena pa bih imao bolji rezultat u novcicima, ali nisam savladao nestrpljivost jos uvek.
 
zanimljivo...

#bitcoin

2012: New ATH
2013: 83% correction from ATH
2013: New ATH
2015: 87% correction from ATH
2017: New ATH
2018: 71% correction from ATH

Bitcoin has yet to make a new ATH without a greater than 80% correction.

An 80% correction from 2017 ATH would be approximately $4000.
 
Evo ga BTC/USD chart.
Što bi rekli ovi što volu TA, knjiški primer Bear marketa : lower highs and lower lows

btcusd.jpg


Što se tiče zarade, zavisi kada je Tixi ušao u priču :D
 
Poslednja izmena:
Meni je bitcoin uvek bio interesantan, ali sam bila lenja da idem dublje ranije, grrr, verovatno kao i vecina.

Secam se kada mi je drugarica pricala sta njen momak radi; da imaju masinu u stanu, koja trosi mnogo struje, i radi po citavu noc i dan, haha, on je bio/ jeste miner.

Elem, sta je to steemit, nova socijalna site ? Jel' imate neka iskustva?
 
Meni je bitcoin uvek bio interesantan, ali sam bila lenja da idem dublje ranije, grrr, verovatno kao i vecina.

Secam se kada mi je drugarica pricala sta njen momak radi; da imaju masinu u stanu, koja trosi mnogo struje, i radi po citavu noc i dan, haha, on je bio/ jeste miner.

Elem, sta je to steemit, nova socijalna site ? Jel' imate neka iskustva?

nije steemit nista novo. bas za vikend mi drugar pricao da ga zvali neki Smederevci u ekipu. izguglaj, ima brdo clabaka..
 
kod nas se sve banalizuje... kripto ne prate samo balavci koji imaju visak para i jedva cekaju da ih neko osisa...
pogledajte tweet, predikcija data 24 avgusta (tvit pre ovoga u linku) i potvrdjena do ovog trenutka.

https://twitter.com/CryptoDonAlt/status/1038381898790256641?s=19

usao sam na 29000 satoshija za 1 nano. sada je 41000 satoshija 1nano. ja sam izasao u medjuvremenu. naravno covek koji je to pisao nije Bog, ali ovde je imalo smisla to sto je napisao.
 
Poslednja izmena:
Molim one koji se razumeju da iznesu svoje mišljenje o sledećim pitanjima: 1) Ima li istine u onoj priči da pred novu godinu kompanije beže iz fiata u kripto da bi izbegle poreze i time podižu cenu kriptovalutama? 2) Da li očekujete značajnu promenu vrednosti kriptovaluta posle objave SEC-a koja se očekuje 30. septembra? 3) Koliko očekujete da će vredeti BTC i ETH u januaru 2019? Hvala unapred.
 
1.Ako pogledaš chart od 2013 na ovamo, samo krajem 2014 nije došlo do povećanja cene BTC-a.
Pošto je 2014 došla nakon prethodno najvećeg uzleta BTC-a koji je završio u decembru 2013, a isto se dogodilo i ove godine, sam zaključi čemu smo bliži: novom padu ili rastu. Moja razmišljanja su bliža prvom scenariju.
2.SEC je već odlagao odluku. Posmatraj tržište 2-3 dana pre 30 septembra. Uvek postoje insajderi koji pokušavaju da zarade na takvim dešavanjima.
3. To niko živi ne zna. Samo krajnje neozbiljan čovek ti može lupiti neku cifru.
 
Uzleti uvjek dolazi posle pozitivnih vijesti
Prosle godine uzlet je krenuo posle vijesti da japanska vlada legalizuje kripto kao zakonito sredstvo placanja

U Japanu ozakonjeno plaćanje kriptovalutama
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/u-japanu-ozakonjeno-placanje-kriptovalutama

Posle su se redale dobre vijesti kao sto je sporazum Bitpande sa austrijskim postama,pa je bilo nekoliko forkova ge su ljudi dodatno zaradili,pa pocetak trgovine futuresima itd
Naravno da bi pozitivna odluka SEC pokrenula trziste
 
Evo nekih najava

COINBASE
Najnovije vijesti ukazuju na to da tvrtka vrši masovno zapošljavanje unatoč “bear” tržištu. Zdrav razum nalaže nam da se planira nešto veliko jer je to jedini način da opravdaju masivni prirasti ljudstva. U posljednjih 6 mjeseci, tvrtka je zaposlila 250 djelatnika. Novi zaposlenici rašireni su u mnoštvu ureda; Chicago, Tokio, Dublin i Portugal. Coinbase cilja na brzo globalno širenje.

Oko Coinbase-a također kruže glasine da planiraju lansirati Bitcoin ETF s Wall Street financijskim divom Blackrock. ETF će vjerojatno popratiti razne kriptovalute, što potvrđuje glasine kako Coinbase dodaje još kriptovaluta na svoju platformu. Naslućuje se prema zadnjim informacijama kako su neke od njih: XLM, ZEC, BAT, ZRX i ADA.

NASDAQ
Nasdaq već neko vrijeme govori kako sprema platformu za trgovanje kriptovalutama u bliskoj budućnosti. Tvrtka je jedna od najvećih “trgovatelja” na Wall Streetu te je dodavanje kripto trgovanja jedino prirodno rješenje s obzirom na popularnost Bitcoina i ostalih kriptovaluta.

Prvi korak Nasdaq-a, bit će pokretanje kripto-centričnih analitičkih proizvoda koji dolazi u studenom. Svatko tko proučava kako takve tvrtke posluju može zaključiti da će najprije izbaciti alat za praćenje najpopularnijih kriptovaluta dok oni u pozadini rade na pokretanju potpuno funkcionalne mjenjačnice za korisnike njihovih analitičkih proizvoda.

Nepotvrđena informacija također ukazuje kako NASDAQ koristi bear market kako bi stvorio zalihe bitcoina i ostalih kriptovaluta te iskoristio tu prednost u bull marketu.

BAKTT
Bakkt je tvrtka poduprta od strane vlasnika New York Stock Exchange-a, a planira s radom krenuti u studenome. Bakkt će pritom “gurati” Bitcoin i drugu kripto imovinu prema redovnom usvajanju u budućnosti te žele da ju institucije gledaju kao financijsku imovinu. Čak i prije lansiranja u studenom, BAKTT twitter profil broji 30.000 sljedbenika iz cijelog svijeta te aludiraju na veliku potporu od strane potrebnih institucija.

Tvrtkin CEO, Kelly Loeffler, izjavila je više puta kako se veseli radnoj jeseni nakon lansiranja. Kaže kako je BAKTT spreman na izazov.

Zaključno možemo reći, kripto tržišta upravo su na najnižoj točki ove godine, a strah je evidentan kada ubrojimo mogućnost daljnjeg pogoršavanja prije impulsa na tržištu. Međutim, zanemarimo li kratkoročni kaos, zahvaljujući pozitivnim indikatorima možemo se nadati da će Bitcoin i druge kriptovalute postati glavna investicijska opcija kroz Coinbase, Nasdaq i Bakkt.
 
Trziste kriptovaluta je pod velikim pritiskom. Posle eksponecijalnog rasta u 2017 godine doslo je opadajuceg trenda u 2018 godini. Pratio sam BTC, ETH, LTC, Dash, Stellar i Ripple. Za sada je pesimisticko stanje po pitanju kripto trzista, Blockchain kao tehnologije prezivece.

Potrebne su inovacije, dogadjaji, komferencije i novaresenja.
www.coin.fyi/news/gamecredits/gnati...-mobilego-co-founder-sergey-sholom-at--7ab6zy
 
XRP u zadnjih sedam dana 152%.

Nisam neki stručnjak ali na osnovu prostog posmatranja u zadnjih godinu dana jedino što mogu da zaključim je da su altkoini mnogo bolji za kratkoročno investiranje jer su im oscilacije mnogo veće.
 
Slažem se, mnogo mi je lakše zamisliti XRP na 1,40$ nego BTC preko 20000$... Šta mislite o ETH? Hoće li poludeti kao prošle godine? Razmišljam da ovih dana ubacim 1000 evra u kriptose. U koju kriptovalutu biste investirali da ste na mom mestu? Ako moće obrazloženje uz predlog. Pozdrav.
 
XRP u zadnjih sedam dana 152%.

Nisam neki stručnjak ali na osnovu prostog posmatranja u zadnjih godinu dana jedino što mogu da zaključim je da su altkoini mnogo bolji za kratkoročno investiranje jer su im oscilacije mnogo veće.
I mnogi je veća mogućnost da izgubis pare...
Ko hoće da "investira" taj ulaže na duži rok...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Gospodo

Kolika je cena bitkoina danas juce sutra

Februar je bio dva meseca iza nove godine a onaj janicar tixi je predvidjao 200 do 500.000 usd.

Tixi i onaj nesretnik Mekafi

Po komadu razume se

Jel ste blizu te cene ili jos cekate wall street da uleti sa trilijardama?

Kako bese, goldman poceo da trguje, banke ulozile vec? Rotsild pokupo sve?
 

Back
Top