Kriptovalute

Sta je sa temom? Gde su glavni momci sa teme? Sta je, vise nije zanimljiv ?

Poslednjih 6 meseci je tako, padne na 6000 - 6500 onda se uzdigne do 10000 pa ponovo pad. Mislim da cemo taj trend gledati godinama, a kao sto ni kockarske igre nisu nestale tako nece ni ovo. I pored toga sto su razni matematicari onemeli objasnjavajuci da ne mozes pobediti kazino u ajncu i dalje ima likova koji cvrsto veruju da je to moguce tako je i sa ovim, a ekonomisti mogu da oneme od objasnjavanja zasto ovo nikada nece biti valuta niti ce biti korisceno za ozbiljne transakcije.
 
Trenutno se gradi cela jedna nova ekonomija zasnovana na kripto tokenizaciji, kao što se pre 20 godina gradila nova ekonomija na "internetizaciji".

Tada su Gugl, Amazon, i ostali internet džinovi smatrani prevarama koje nikad neće zaraditi novac.

Gledajte dalje od naivne priče da će bitkoin uništiti banke. To se neće dogoditi, ali će se dogoditi mnoge druge promene. Kao što je pukao spekulativni dotcom balon 2000. tako je pukao spekulativni kripto balon 2018.

Sledi nam postepena izgradnja novog sistema, sa mnogo manje spekulacija ali mnogo više realne ekonomije i stabilnosti. to će se događati u tišini, bez pompe i glupih ljudi koji samo žele brzo obogaćivanje.

Odgledajte:

 
Pozdrav drustvo,

Energi (NGR) je fantastican nov projekat sa ogromnom perspektivom.
Coin je vec na dve menjacnice ( CryptoBridge,CoinExchange ) i trenutna vrednost je 1 NGR - 1 $
LIVE cenu mozete pratiti i na https://coinlib.io/coin/NRG/Energi

Energi je pokrenuo Earndrop preko koga mozete dobiti 100 NGR coin-a. Jednostavno ispunite sve korake i iskorstite fantasticnu priliku da dobijete u ovom trenutku100$. Coin ima veliku perspektivu pa cena moze samo da raste. Wallet adresu NGR mozete dobiti skidanjem njihovog walleta ili instaliranjem aplikacije Coinomi. Vrlo jednostavno je sve obljasnjeno i samo pratite korake.

LINK Energi-Earndrop http://earndrop.energi.world/register.php?ref=158
 
Stellar je Ripple-ov retardirani rođak :mrgreen:

:lol: Što? Kapiram da je on neki kvazi fork od XRP, bar u početku. Ali da je to posebna priča sada

Nisam uzimao učešća na temi duže vremena.
Bilo je i uspeha i neuspeha :lol:
Sećate se mojih prvobitnih 200 riplova?
Sad je tu nešto više. Ali je i prodato.
Igrao sam odlično na silaznoj putanji polovine februara, marta i prve polovine aprila (duplirao sam iznos Ethereuma).
ALi sam se zahebao od aprila na ovamo. Baš nisam imao sreće u izboru. TO je za deo investicije na BInance. Sad sam tu zaglavljen i čekam (maltene, u ETH sam se vratio na početno).
Za veći deo investicije na CEX nije loše, mada je moglo biti i bolje... Tu sam u FIAT trenutno

- - - - - - - - - -

Ja bih odabrao Ripple.
Tržište je i dalje u down trendu i dno još nije formirano. Mislim da btc kratkoročno neće dalje od 7000-7100$

Sad se BTC jako drži na resistance 6.500-6.700. Dokle, videćemo
 
Ne mogu da svi pobede, a Stelar i Ripl mogu da postoje paralelno ali ne mogu da podjednako uspeju. Stelar ima mnogo lošiji razvoj, slabije je povezan, manje ozbiljna firma ukupno.

Mali projekti će sve teže uspevati, ukrupniće se tržište. U bear periodu treba igrati na velike projekte i one koji imaju realne rezultate u svom polju. Likvidnost valuta biće presudna za opstanak.
 
trend.jpg
 
Upravo to i žele da mislimo. Za to vreme se rešava regulatorni prostor, menjačnice dobijaju licence za institucionalno trgovanje, velike banke formiraju sektore za kripto itd. Biće im potrebno još nekoliko meseci, taman dok svi obični ljudi odustanu od kripta.
 
Trenutno se gradi cela jedna nova ekonomija zasnovana na kripto tokenizaciji, kao što se pre 20 godina gradila nova ekonomija na "internetizaciji".

Tada su Gugl, Amazon, i ostali internet džinovi smatrani prevarama koje nikad neće zaraditi novac.

Gledajte dalje od naivne priče da će bitkoin uništiti banke. To se neće dogoditi, ali će se dogoditi mnoge druge promene. Kao što je pukao spekulativni dotcom balon 2000. tako je pukao spekulativni kripto balon 2018.

Sledi nam postepena izgradnja novog sistema, sa mnogo manje spekulacija ali mnogo više realne ekonomije i stabilnosti. to će se događati u tišini, bez pompe i glupih ljudi koji samo žele brzo obogaćivanje.

Odgledajte:


Voren Bafet od dividendi koje poseduje samo i iskljucivo samo u akcijama kokakole zaradjuje oko 1.5 miliona dolara

Dnevno.

Koka kolu ljudi kupuju svuda u svetu

Maglu i izmaglicu kupuju samo budale i uz to i dalje pricaju o velikim bankama

Mozemo cak i sa ove teme da citiramo one cuvene pismene izjave, da "banke" ulazu milijarde u to, i da vol strit ulazi sledeceg meseca na trziste. Mesec je naravno limburg a trziste je ono sa zlatnim ribicama gde pucnes prstima i vozis lamborgini. Bez ikamvog realnog proizvoda ili usluge

Cak i poluinteligentnom coveku nije tesko da pravilno izabere izmedju kokakole vorena bafeta i izmaglice

A mislim da cak ni teletu, pardon Tixomiru, nije previse tesko da razume da je dva puta nista, bas nista.
 
Znaš li ti gde se obrću najveće pare? Na fjučurs trgovini, na derivativima, na raznim maglama koje nemaju trunku realne vrednosti.

Ko ne vidi potencijal kriptovaluta treba da malo prouči tu oblast, a ko ne želi da prouči taj će propustiti mnogo zarade.

Deutsche Bank:

Branches . - 2434
Employees . - 98720
Years in Business - 148
USD Quarter Profit - $146m

Binance (crypto exchange):

Branches - 0
Employees . - 300
Years in Business . - 1
USD Quarter Profit - $ 200m
 
Poslednja izmena:
POTOOOOOOOOOOOOOOP

Tihi gde li si brate moj pa nema te brateeeeeee?

$5,896.86

tu sam

I dalje zaradjujem.

Evo podigoh ovaj mesec 3 x $2000 sto mu dodje $6000 za mesec

Nije lose, ali moze i bolje. Jedan moj poznanik je ulozio $10.000 u martu , kupovao Verge i jos neke kriptovalute kad je bila ona standardna rasprodaja svake godine , i napravio od toga oko $40.000 za mesec dana....

Kupio je Verge za 3 centa po komadu u Martu a prodao na skoro 9 centi u Aprilu....

Ko i svuda , neciji gubitak je neciji dobitak i obratno.

Ali dugorocno ko investira u kriptovalute ne moze da izgubi.

Jer novac gubi vrednost.

Sto se tice day to day trgovine, to je kocka i kladionica ko i regularna berza.
 
Poslednja izmena:
Kako tačno to zarađuješ Tihi? Od smartcasha možda? Kako ono beše, bitkoinu treba maksimalno 89 dana da se vrati iznad 20.000$?

Valjda imaš dovoljno pristojnosti da priznaš koliko si loše savete davao na forumu, onaj ko te je poslušao mogao je samo da izgubi.
 
Kako tačno to zarađuješ Tihi? Od smartcasha možda? Kako ono beše, bitkoinu treba maksimalno 89 dana da se vrati iznad 20.000$?

Valjda imaš dovoljno pristojnosti da priznaš koliko si loše savete davao na forumu, onaj ko te je poslušao mogao je samo da izgubi.

Ja nisam savetovao nikome da kupuje bitkoin na $20.000 to je izmisljotina tvoja

Jesam na $6-7-8 iz razloga sto sam matematicki izracunao da je tolika bila cena kostanja proizvodnje jednog bitkoina, na racun ulozenih para u opremu, struju , amortizaciju i da ko udje na tu cenu ne moze da izgubi dugorocno gledano, iz prostog razloga sto niko normalan nece da prodaje nesto za cenu na koju nema nikakve zarade tj ima samo gubitak.

Ko je mene poslusao nije izgubio

Ja sam savetovao samo dugurocno investiranje

Sve ostalo je rizik sto znaci istovremeno gubitak/dobitak u zavisnosti sta covek radi

Ono sto znam jeste da svaka kriptovaluta od ovih u top 5 kada izgura jednu vrednost, uvek se vrati na tu vrednosti i preko - to je samo pitanje vremena

Sto se mene tice licno ovo poslednje zaradio sam na Gincoin-u

Usao sam u njega na pocetku, a izasao sam iz njega u BTC pa sada kad je BTC porastao bio na 8200 u USD na maksimalnoj njegovoj vrednosti od 14-15 dolara. Sad se opet srozao na 5 sto je dobra tacka za kupovinu ako mene pitas ali i rizik.

Sad sam miran do zime...

Bitkoine koje sam namenio za stednju tj koje imam ne diram. Cuvam i cekam.

Cenim da mi je to daleko bolja investicija nego da orocim pare u banci na kamatu od 0.5%

A da li sam u pravu ili ne pokazace vreme

Do sada se ovaj nacin razmisljanja isplatio

Iz dosadasnje istorije kriptovaluta najbolje vreme za investicije su mart i avgust.

Tada kriptovalute imaju najnizu vrednost. A najbolje vreme za prodaju jeste nova godina.

Da li ce tako biti ove godine ne znam ali znam da ce biti sigurno makar jednom u naredne 2-3
 
Poslednja izmena:

Back
Top