Kriptovalute

stojim dobro imam 10 komada.

Svima preporucujem da ulazu u to jer ce za 5-10 godina jedan bitkoin vredeti par stotina hiljada dolara do milion dolara.

kako se podize ziva lova tj konverzija bitkoina u evre/dolare/svajcarce? to mi nije jasno.

ako na primer imam bitkoina vrednosti 10000 evra a trebaju mi evrici, kako da ih pretvorim u zivu lovu?

to mi nije jasno.
 
kako se podize ziva lova tj konverzija bitkoina u evre/dolare/svajcarce? to mi nije jasno.

ako na primer imam bitkoina vrednosti 10000 evra a trebaju mi evrici, kako da ih pretvorim u zivu lovu?

to mi nije jasno.

vrlo prosto. Postoje specijalizovani sajtovi menjacnice koji se bave time

Dao sam linkove za 2 najpoznatija www.bitstamp.net i www.kraken.com

Tamo otvoris nalog, i posle imas mogucnost da kupis Bitkoine ili neku drugu kriptovalutu putem bankarskog transfera , kreditne kartice, ili da bitkoin ili neku drugu kriptovalutu na njihovom sajtu berzi zamenis za dolar/evro i onda taj dolar/evro povuces na svoj bankovni racun ili opet na kreditnu karticu.


Idi na npr www.bitstamp.net otvori nalog i videces da je sve dosta jasno i prosto.
 
vrlo prosto. Postoje specijalizovani sajtovi menjacnice koji se bave time

Dao sam linkove za 2 najpoznatija www.bitstamp.net i www.kraken.com

Tamo otvoris nalog, i posle imas mogucnost da kupis Bitkoine ili neku drugu kriptovalutu putem bankarskog transfera , kreditne kartice, ili da bitkoin ili neku drugu kriptovalutu na njihovom sajtu berzi zamenis za dolar/evro i onda taj dolar/evro povuces na svoj bankovni racun ili opet na kreditnu karticu.


Idi na npr www.bitstamp.net otvori nalog i videces da je sve dosta jasno i prosto.

Ti si znaci, spekulant?
 
vrlo prosto. Postoje specijalizovani sajtovi menjacnice koji se bave time

Dao sam linkove za 2 najpoznatija www.bitstamp.net i www.kraken.com

Tamo otvoris nalog, i posle imas mogucnost da kupis Bitkoine ili neku drugu kriptovalutu putem bankarskog transfera , kreditne kartice, ili da bitkoin ili neku drugu kriptovalutu na njihovom sajtu berzi zamenis za dolar/evro i onda taj dolar/evro povuces na svoj bankovni racun ili opet na kreditnu karticu.


Idi na npr www.bitstamp.net otvori nalog i videces da je sve dosta jasno i prosto.

ne znam, iskreno ja u to ne verujem.
 
Ma sto ti meni ne odgovaras?

Jesi li ti spekulant?

spekulanti investiraju u nesto sa ciljem sticanja kratkorocne dobiti. Kupe danas , znajuci za spekulaciju i prodaju vec sutra.

Ja sam investitor - tj dugotrajno investiram u nesto u sta verujem da ce mi doneti profit i da ce mu rasti vrednost.

- - - - - - - - - -

cinjenica je da mu vrednost raste, ali ne verujem u to da ce neki SAJT da mi prebaci lovu u banku.

Pa nema sta da verujes to funkcionise ja ti za to garantujem.

Da to ne funkcionise vrednost bi mu bila nula jer niko ne bi hteo da investira u nesto za sta nije siguran da moze u svakom trenutku da dobije dolar/evro sta god vec pozeli.

Bitstamp ti je ako nisi znao registrovana menjacnica u Luksemburgu i posluje po njihovim zakonima.
 
cinjenica je da mu vrednost raste, ali ne verujem u to da ce neki SAJT da mi prebaci lovu u banku.

Da, to je to. I da prebaci, pitanje je dokle i kada ce "presusiti cesma" bas kao kod Dafine i Jezde.

spekulanti investiraju u nesto sa ciljem sticanja kratkorocne dobiti. Kupe danas , znajuci za spekulaciju i prodaju vec sutra.

Ja sam investitor - tj dugotrajno investiram u nesto u sta verujem da ce mi doneti profit i da ce mu rasti vrednost.

- - - - - - - - - -



Pa nema sta da verujes to funkcionise ja ti za to garantujem.

Da to ne funkcionise vrednost bi mu bila nula jer niko ne bi hteo da investira u nesto za sta nije siguran da moze u svakom trenutku da dobije dolar/evro sta god vec pozeli.

:fdlan:

Bolje vadi te pare koje si zarobio na vreme, nije to za "sitne igrace" odrace vas kao zeceve. Kakav investitor, u sta investiras? Stoji li neka garancija, da li je normalno da budu tolike kamate tj, dobit? Razmisljas li ti o svemu tome ili su ti oci uprte samo u laku zaradu pa ipo cenu da te zeznu?
 
spekulanti investiraju u nesto sa ciljem sticanja kratkorocne dobiti. Kupe danas , znajuci za spekulaciju i prodaju vec sutra.

Ja sam investitor - tj dugotrajno investiram u nesto u sta verujem da ce mi doneti profit i da ce mu rasti vrednost.

- - - - - - - - - -



Pa nema sta da verujes to funkcionise ja ti za to garantujem.

Da to ne funkcionise vrednost bi mu bila nula jer niko ne bi hteo da investira u nesto za sta nije siguran da moze u svakom trenutku da dobije dolar/evro sta god vec pozeli.

Bitstamp ti je ako nisi znao registrovana menjacnica u Luksemburgu i posluje po njihovim zakonima.

ljudi jesu investirali i sad kao bitkoin vredi i oni zive samo od tog saznanja da su virtuleni bogatasi trenutno ali jednog dana... :) ili sto bi bosanci rekli ''dobice mujo gace, samo ne zna kad ce''.
 
...iliti "popuj, popuj, al 'prioruj". Moze da se ulozi neka sica cisto da se vidi kako i sta, ali 10.000E? Pa bolje ih ulozi u nesto realno.

Bre kao da nam nisu bili dovoljni Jezda i Dafina.
 
...iliti "popuj, popuj, al 'prioruj". Moze da se ulozi neka sica cisto da se vidi kako i sta, ali 10.000E? Pa bolje ih ulozi u nesto realno.

Bre kao da nam nisu bili dovoljni Jezda i Dafina.

Kerki, svet nisu samo Dafina i Jezda.

Ne mogu Srbi uvek da kazu "Ne" kad svi ostali kazu "Da"..

Inace - svasta moze da se desi, i mrtav moze da prdne, ali ne zaboravi da je PRVI ZAKON TRZISNE EKONOMIJE: "RIZIK STVARA KAPITAL!"
 
Kerki, svet nisu samo Dafina i Jezda.

Ne mogu Srbi uvek da kazu "Ne" kad svi ostali kazu "Da"..

Inace - svasta moze da se desi, i mrtav moze da prdne, ali ne zaboravi da je PRVI ZAKON TRZISNE EKONOMIJE: "RIZIK STVARA KAPITAL!"

Stvara ali ne takav rizik uz ovakav vrtoglav porast kapitala. To jednostavno nije u redu i ni po jednoj teoriji "zdarvo"i to je uvek putokaz za skepsu. To su spekulacije.

I bas zato sto smo imali iskustva sa Jezdom i Dafinom, mi bismo prvi trebali da znamo da je ovo prevara, pre ili kasnije i da ce se tako pokazati.
 
Stvara ali ne takav rizik uz ovakav vrtoglav porast kapitala. To jednostavno nije u redu i ni po jednoj teoriji "zdarvo"i to je uvek putokaz za skepsu. To su spekulacije.

I bas zato sto smo imali iskustva sa Jezdom i Dafinom, mi bismo prvi trebali da znamo da je ovo prevara, pre ili kasnije i da ce se tako pokazati.

Svako STVARANJE KAPITALA je na nekom mestu - spekulacija!

Poznata je i fraza: "Nikada me ne pitaj kako sam stekao prvih milion dolara!"

U kapitalizmu nema postenja kako ga Srbi shvataju i zato se tesko snalaze.

U kapitalizmu je dozvoljeno sve ono sto nije zabranjeno. Licni utisci sta je posteno a sta ne ne piju vodu.
 
vrlo prosto. Postoje specijalizovani sajtovi menjacnice koji se bave time

Dao sam linkove za 2 najpoznatija www.bitstamp.net i www.kraken.com

Tamo otvoris nalog, i posle imas mogucnost da kupis Bitkoine ili neku drugu kriptovalutu putem bankarskog transfera , kreditne kartice, ili da bitkoin ili neku drugu kriptovalutu na njihovom sajtu berzi zamenis za dolar/evro i onda taj dolar/evro povuces na svoj bankovni racun ili opet na kreditnu karticu.


Idi na npr www.bitstamp.net otvori nalog i videces da je sve dosta jasno i prosto.

Uh dobro Tixi sto si nam to lepo objasnio, sad cu da napisem ostavku sta ima da rmbam za sicu kad mogu ovako da lopatam pare bre...
 
Svako STVARANJE KAPITALA je na nekom mestu - spekulacija!

Poznata je i fraza: "Nikada me ne pitaj kako sam stekao prvih milion dolara!"

U kapitalizmu nema postenja kako ga Srbi shvataju i zato se tesko snalaze.

U kapitalizmu je dozvoljeno sve ono sto nije zabranjeno. Licni utisci sta je posteno a sta ne ne piju vodu.

Ma dozvoljeno je i ovde ali da li se tako moze stvoriti kapital? Ne moze, ne dugorocno. Zna se sta su prave vrednosti a sta spekulacija, a taj kapital o kome pises od milion dolara, on je retko gde uopste i stecen zaista radom cim kaze "ne pitaj me za prvi milion". Pa kako doslo tako i proslo.

Ključno je biti među prvima, kada informacija postane mejnstrim voz je već prošao i balon će početi da puca.

Pa ko i kod svakog MLM-a zato i kazem da ko se u to upusti, ako je sitna "bUranija" propasce.
 

Back
Top