Velikohrvatska agresija - overena istorijska činjenica novijeg doba

Mrkalj

Buduća legenda
Poruka
32.432
Pomalo neočekivano, Žalbeno veće je potvrdilo postojanje udruženog zločinačkog poduhvata na čelu sa Franjom Tuđmanom u današnjoj presudi.

U presudama Karadžiću i Mladiću, koje su bile izrečene nešto ranije tokom ove i prošle godine, sudska veća su pronašla da ne postoje dokazi koji bi potvrdili da je Slobodan Milošević bio deo udruženog zločinačkog poduhvata.

:think:



Ovo je formalnopravni flaster na ustima svakog drznika ili drznice koji zausti pred bilo kim da zucne "velikosrp..."



.. ne ulazeći u politički uslovljene devijacije ranijih presuda protiv Haradinaja, Orića, Gotovine i drugih nesrba, izgleda da se hrvatski lobi opustio i počeo traljavo da očekuje - očekivano, pod inercijom dvadesetogodišnjih nepravdi, kad se naočekivano desila - pravda.
 
Ovo je formalnopravni flaster na ustima svakog drznika ili drznice koji zausti pred bilo kim da zucne "velikosrp..."



.. ne ulazeći u politički uslovljene devijacije ranijih presuda protiv Haradinaja, Orića, Gotovine i drugih nesrba, izgleda da se hrvatski lobi opustio i počeo traljavo da očekuje - očekivano, pod inercijom dvadesetogodišnjih nepravdi, kad se naočekivano desila - pravda.

Lijepo da si nam ti zadovoljan, narocito kao prečanski Srbin kojem su svi lideri popili ili dozivotno ili 35-40 godina ili su se ubili. Btw, u presudi Marticu potvrdena je upletenost Slobe.

Neka, ja nemam nista protiv da se svi slozimo, mi cemo platiti reparacije BIH a vi ukinite RS,posteno je posteno, i po presudi.
 
Lijepo da si nam ti zadovoljan, narocito kao prečanski Srbin kojem su svi lideri popili ili dozivotno ili 35-40 godina ili su se ubili. Btw, u presudi Marticu potvrdena je upletenost Slobe.

Neka, ja nemam nista protiv da se svi slozimo, mi cemo platiti reparacije BIH a vi ukinite RS,posteno je posteno, i po presudi.

Biću zadovoljan kada hrvatski mejnstrim istoriografski diskurs shvati da da su sve hrvatske "divide" od Srba ustvari "impera" nekog izvan Slovenskog Juga i nad Hrvatima i nad Srbima. Donekle zadovoljan. ;)
 
Biću zadovoljan kada hrvatski mejnstrim istoriografski diskurs shvati da da su sve hrvatske "divide" od Srba ustvari "impera" nekog izvan Slovenskog Juga i nad Hrvatima i nad Srbima. Donekle zadovoljan. ;)

Svi mi znamo da si ti ustvari pritajeni komsomolac:manikir:

- - - - - - - - - -

Gde je Hrobi da prokomentira presudu ?
Poznato je da se on kao drugu Titi kleo u sve poteze Amera i Međunarodne zajednice u poslednjih 25 godina. :kafa:

Nisam Hrobi ali nemam nista protiv presude, znalo se da su Hrvati zas.rali u Bosni, srecom steta je donekle sanirana na vrijeme 94-te i 95-te.
To Bosnjaci Hrvatima ipak vrednuju sto kaze i Bakir;da su postojale svijetla i tamna strana hrvatske politike u Bosni-i u pravu je.
 
Svijetla strana je kada su zajedno ratovali protiv Srba i uništavali SFRJ a tamna kada su jedni drugima vadili oči. mudro, mudro ))

Pa, s obzirom da su Srbi(paravojne jedinice JSO i neke jedinice VRS) tamo počinili genocid i moglo bi se tako reći..Ajmo sad malo dosljednosti onda ako se vid vraga naglo glorificira Haag. Ok, ja nemam ništa protiv da i Hrvati podnesu svoj dio krivice, ovom presudom se na neki način samo Srbima izbija iz ruke priglupi pseudo-argument da je Haag politicki tribunal "za Srbe" a kojeg smo mi svi ovdje manje vise presutno prihvatili i ne spominje se ni u jednoj raspravi:) jer realno,ko ce se s vama natezati jos i oko toga.

A budući da je SFRJ uništena 91-ve, to drugo baš ne pije vode. Jedino ako ne misliš na neki krnji ostatak.
 
Pa, s obzirom da su Srbi(paravojne jedinice JSO i neke jedinice VRS) tamo počinili genocid i moglo bi se tako reći.
Kroasanije, navodni genocid je počinjen krajem rata, nikako u vreme kada su se vezale šahovnice i zastave sa polumesecom. A ti samo zamisli kakav je to genocid bio kada su ubijani muškarci iz Srebrenice, dok su u susednoj Žepi ubijena samo trojica organizatora zasede u kojoj je poginulo 45 srpskih boraca na početku rata. Ja nisam čuo niti jednog visokopostavljenog Srbina da negira zločin u Srebrenici ali su svi (sa razlogom) protiv kvalifikovanja istog kao genocida. Mislim da je i tebi jasno da je suludo da postoji plan genocida u samo jednoj opštini a u drugim da ga nema.

.Ajmo sad malo dosljednosti onda ako se vid vraga naglo glorificira Haag.
Ovo je dobro da i vi vidite kako su se osećali Srbi kada su ih žigosali za ovo i za ono a sa vaše strane se likovalo kako je u pitanju trijumf pravde izrečen od strane nepristrasne i dobronamerne međunarodne zajednice. Pre desetak dana su prvostepeno osudili Mladića na doživotnu, što je kod pučanstva mlade europske demokracije i njegovih političara izazvalo izliv euforije.

Ok, ja nemam ništa protiv da i Hrvati podnesu svoj dio krivice,
Svi trebaju da podnesu svoj deo krivice ali tom sudu očigledno nije stalo do pravde i pomirenja. Lično smatram da Praljak nije zločinac ali su mu po definiciji UZP prišili na dušu tuđe zločine. Neko je morao biti na čelu bh Hrvata u teškim ratnim vremenima, Tuđman je poslao Praljka i na njemu su se slomila kola.

ovom presudom se na neki način samo Srbima izbija iz ruke priglupi pseudo-argument da je Haag politicki tribunal "za Srbe" a kojeg smo mi svi ovdje manje vise presutno prihvatili i ne spominje se ni u jednoj raspravi:) jer realno,ko ce se s vama natezati jos i oko toga.

Srbi su vama govorili još davno, a vi im niste verovali, da su narodi sa tzv. Zapadnog Balkana samo jeftine figure u geopolitičkoj partiji šaha. Nekada su četnici i Draža bili miljenici zapada, pa su posle toga olako žrtvovani. Sadam je bio miljenik zapada pa je završio na konopcu. Ima tih primera mnogo.

A budući da je SFRJ uništena 91-ve, to drugo baš ne pije vode. Jedino ako ne misliš na neki krnji ostatak.

Uništena je nakaradnim Ustavom iz 1974. Onaj ko je doneo taj i takav dokument je stvorio preduslove za krvavi rasplet događaja. Stvoreni su idealni uslovi i za povratak na scenu svih onih koji su poraženi 1945. Brzo su se rekonstruisala stara savezništva, pa tako i ono muslimansko-hrvatsko iz vremena NDH. Pogledaj malo ko je sve bio u vrhu muslimanske politike tog vremena, pa će ti dosta toga biti jasno.
 
@Kroasanije
Ne postoji NIJEDNA presuda protiv civilnog i vojnog rukovodstva tadasnje SRJ za desavanja u BiH.Iz Srbije niko od institucija nije mobilisao ljude i slao u rat.Sud je jasno rekao da pomoc koju su bosanski Srbi dobijali od SRJ nije uticala na bilo kakve zlocine i komandnu odgovornost.
I STO JE NAJVAZNIJE U VISE PRESUDA JE PONOVLJENO "SAM CIN OSNIVANJA AUTONOMIJE BOSANSKIH SRBA NIJE BIO KRIMINALNI AKT,VEC PROCES U RASPADU JUGOSLAVIJE"
 
Kroasanije, navodni genocid je počinjen krajem rata, nikako u vreme kada su se vezale šahovnice i zastave sa polumesecom. A ti samo zamisli kakav je to genocid bio kada su ubijani muškarci iz Srebrenice, dok su u susednoj Žepi ubijena samo trojica organizatora zasede u kojoj je poginulo 45 srpskih boraca na početku rata. Ja nisam čuo niti jednog visokopostavljenog Srbina da negira zločin u Srebrenici ali su svi (sa razlogom) protiv kvalifikovanja istog kao genocida. Mislim da je i tebi jasno da je suludo da postoji plan genocida u samo jednoj opštini a u drugim da ga nema.


Ovo je dobro da i vi vidite kako su se osećali Srbi kada su ih žigosali za ovo i za ono a sa vaše strane se likovalo kako je u pitanju trijumf pravde izrečen od strane nepristrasne i dobronamerne međunarodne zajednice. Pre desetak dana su prvostepeno osudili Mladića na doživotnu, što je kod pučanstva mlade europske demokracije i njegovih političara izazvalo izliv euforije.


Svi trebaju da podnesu svoj deo krivice ali tom sudu očigledno nije stalo do pravde i pomirenja. Lično smatram da Praljak nije zločinac ali su mu po definiciji UZP prišili na dušu tuđe zločine. Neko je morao biti na čelu bh Hrvata u teškim ratnim vremenima, Tuđman je poslao Praljka i na njemu su se slomila kola.



Srbi su vama govorili još davno, a vi im niste verovali, da su narodi sa tzv. Zapadnog Balkana samo jeftine figure u geopolitičkoj partiji šaha. Nekada su četnici i Draža bili miljenici zapada, pa su posle toga olako žrtvovani. Sadam je bio miljenik zapada pa je završio na konopcu. Ima tih primera mnogo.



Uništena je nakaradnim Ustavom iz 1974. Onaj ko je doneo taj i takav dokument je stvorio preduslove za krvavi rasplet događaja. Stvoreni su idealni uslovi i za povratak na scenu svih onih koji su poraženi 1945. Brzo su se rekonstruisala stara savezništva, pa tako i ono muslimansko-hrvatsko iz vremena NDH. Pogledaj malo ko je sve bio u vrhu muslimanske politike tog vremena, pa će ti dosta toga biti jasno.

Ja sam za to da se prihvati haaska presuda i nisam misljenja da su ovo geopoliticke igre, nisam sklon ovome pridavati neki visi znacaj od sudskih postupaka. A bitno je sto se moze dokazati. Ovime se samo potvrđuje da Haag nije puno mario ko je kome saveznik i slicno nego da su se uzimali u obzir dokazi. Po meni je dobro da se ovo dogodilo jer je neumjeren nacionalizam u hr uzeo maha, mozda nas malo ovo dovede pameti. A nadam se i da ce Srbija uvidjeti da nema neke urote.

Apropos genocida, ne vidim zasto bi bilo smijesno da je u pitanju jedna opcina ili grad npr, jel Jasenovac genocid?Naravno da jest a rijec je o podrucju od par km2. A to sto su Naser Oric i sl cinili i sto su klani Srbi-gledaj to ti sud ne zanima, ide se od događaja do događaja i zavisno što se može dokazati. Odvjetnike u pravilu ne zanima "šira slika". Pa tako ih ni ne zanima kasnije savezništvo,izbjeglice u HR i slicno.

Sad svi u BiH kazu po portalima kako je Hrvatska krivija od Srbije i kako je to uzasno apsurdno,al jbg to je pravo.

- - - - - - - - - -

@Kroasanije
Ne postoji NIJEDNA presuda protiv civilnog i vojnog rukovodstva tadasnje SRJ za desavanja u BiH.Iz Srbije niko od institucija nije mobilisao ljude i slao u rat.Sud je jasno rekao da pomoc koju su bosanski Srbi dobijali od SRJ nije uticala na bilo kakve zlocine i komandnu odgovornost.
I STO JE NAJVAZNIJE U VISE PRESUDA JE PONOVLJENO "SAM CIN OSNIVANJA AUTONOMIJE BOSANSKIH SRBA NIJE BIO KRIMINALNI AKT,VEC PROCES U RASPADU JUGOSLAVIJE"

A na što se tocno referiras? Pa nisam rekao da postoji presuda protiv SRJ
 
Sad svi u BiH kazu po portalima kako je Hrvatska krivija od Srbije i kako je to uzasno apsurdno,al jbg to je pravo.

Е, чуј, ''у БиХ кажу'' ???
Па, нема шта они да кажу кад је то неоспорна чињеница. Једноставно, Војска Србије (тадашња Војска Југославије), није извела ни једну једину војну операцију на територији БиХ током рата 1992-1995., док је ХВ у више наврата упадала на територију друге суверене државе и чинила злочине над цивилним становништвом. Све је почело са Сијековцем. Јел се сећаш или си био мали тад ?
 
Poslednja izmena:
Ja sam za to da se prihvati haaska presuda i nisam misljenja da su ovo geopoliticke igre, nisam sklon ovome pridavati neki visi znacaj od sudskih postupaka. A bitno je sto se moze dokazati.
Polako, to ćemo videti uskoro kada krene demontaža HB uz blagoslov Hrvatske. Sve po nalogu gospodara. Hrvati u BiH su žestoko prevareni i nasamareni od strane onih koje su smatrali saveznicima, čitaj, zapada i od same matične države. Dali su najveću žrtvu za Hrvatsku a dobili su podređen položaj u BiH. Treba se malo vratiti na 19. st. i vudeti kako je AU tretirala hrvatski nacionalizam prvih desetak godina.

Ovime se samo potvrđuje da Haag nije puno mario ko je kome saveznik i slicno nego da su se uzimali u obzir dokazi.
Naravno, pošteni Hag nije mario, pa je zato oslobođen jedan Orić, za koga se zna da je svojeručno ubijao ljude. Oslobođeni Tači i Haradinaj, koji su, gle čuda, sada dve glavne persone mlade albanske demokracije pod pokroviteljstvom SAD. Dobro se zna koliko su obojica pobili ljudi. Oslobođeni Gotovina i Markač u drugostepenoj i to preglasavanjem cioniste Merona... Šta reći... mesto na kome caruje pravda.

Po meni je dobro da se ovo dogodilo jer je neumjeren nacionalizam u hr uzeo maha, mozda nas malo ovo dovede pameti. A nadam se i da ce Srbija uvidjeti da nema neke urote.
Vas jesu dobro napalili u zadnje vreme, to se slažem sa tobom. Kod Srba ne vidim neku naročitu nacionalnu strast.

Apropos genocida, ne vidim zasto bi bilo smijesno da je u pitanju jedna opcina ili grad npr, jel Jasenovac genocid?Naravno da jest a rijec je o podrucju od par km2. A to sto su Naser Oric i sl cinili i sto su klani Srbi-gledaj to ti sud ne zanima, ide se od događaja do događaja i zavisno što se može dokazati. Odvjetnike u pravilu ne zanima "šira slika". Pa tako ih ni ne zanima kasnije savezništvo,izbjeglice u HR i slicno.
Da je u pitanju bio samo Jasenovac, onda bi se moglo dovesti u Pitanje. U Jasenovcu nisu ubijani ljudi iz tog naseljenog mesta već su ljude dovodili iz raznih krajeva. Nije mali broj Hrvata koji su tamo ubijeni ali se zna ko je bio predviđen da nestane.

Srebrenica je priča za sebe i ona zahteva mnogo prostora. Neistina je da su svi ubijeni žrtve srpske egzekucije već su dominantno u pitanju vojno sposobna lica poginula u proboju prema Tuzli.

Sad svi u BiH kazu po portalima kako je Hrvatska krivija od Srbije i kako je to uzasno apsurdno,al jbg to je pravo.
Eh.... u BiH... njima su svi krivi samo nije kriv Alija koji je povukao potpis sa mirovnog sporazuma i to na nagovor američkog ambasadora. Više sam puta pisao ovde, a i ti si to čitao, da je Milošević praktično izričito naredio Karadžiću da prihvati svaku mirovnu inicijativu ma koliko ona bila na štetu Srba u BiH. Zato je on i prihvatio Kutiljerov plan koji je bio mnogo nepovoljniji za Srbe od Dejtona. Ali... nekome je trebao rat... nije teško pogoditi kome.
- - - - - - - - - -
 
Nemas presude ni protiv Republike Srpske kao njeno pravo na autonomiju,vec samo protiv ljudi koji su kao pojedinci pocinili djela koja im se terete,zloupotrijebivsi institiucije Republike.Mislim tako to sud u Hagu gleda i konstatuje "SAM CIN OSNIVANJA AUTONOMIJE BOSANSKIH SRBA NIJE BIO KRIMINALNI AKT,VEC PROCES U RASPADU JUGOSLAVIJE"

Pa sud ne sudi državama nego pojedincima, govorio sam samo figurativno a ne da se doslovno ukine RS.
Tako sada ni Hrvatska nije agresor nego su Franjo,Bobetko i Susak ucestvovali u UZP-u sa ciljem tim i tim..
 
Eh.... u BiH... njima su svi krivi samo nije kriv Alija koji je povukao potpis sa mirovnog sporazuma i to na nagovor američkog ambasadora.

Upravo to i protura bošnjačka propaganda nakon presude Praljaku i kompaniji. Čini mi se da je Dnevni Avaz baš pisao nešto tipa: "Ovo je neosporan dokaz da su Bošnjaci bili najveće žrtve proteklog rata".
 
Upravo to i protura bošnjačka propaganda nakon presude Praljaku i kompaniji. Čini mi se da je Dnevni Avaz baš pisao nešto tipa: "Ovo je neosporan dokaz da su Bošnjaci bili najveće žrtve proteklog rata".

Па,ако ћемо реално ,бошњаци и јесу највише страдали у рату на простору БиХ.
 

Back
Top