Piti lekove..ili ne?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 49

Tema: Piti lekove..ili ne?

Početnik
    Učlanjen
    29.11.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Piti lekove..ili ne?

U nekoj sam nedoumici pa bi voleo da cujem vasa licna iskstva.Sta mislite o lekovima za psihu?

Iskusan petunija_love (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2016.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    364

Podrazumevano Re: Piti lekove..ili ne?

only tuđe
    u šampanjcu da se kupam, nova kola da ti slupam (:

Početnik
    Učlanjen
    29.11.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

hahahaha,nasmeja me... imam druga koji je koristio psiho aktivne 2 godine,pa mu je prepisan metadon(1 god)..sad je odlican,smanjen mu je met na nesto malo pa ga zanima hoce li imati krizu kad se to izbaci i da li su mu za to potrebni lekovi? hvala unapred

Veoma poznat
    Učlanjen
    28.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    16
    Reputaciona moć
    0

Nisam stručna
    ali, ako lekar propiše lekove - trebalo bi ih piti
    nadam se javljanju nekog stručnog ovde...
    ALOOOO?

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    226

Da li piti lekove ili ne? Pa u osnovi trebalo bi d je prosto pitanje, a jos prostiji odgovor ljudi. Cemu i postavljacevo pitanje a i Jennifer Jennin kaze nek se javi neko strucan....Najstrucniji za lekove bi bio farmaceut. Ali ni on ne moze reci - da li da se piju lekovi?

To je presiroko pitanje. Kada da se pije, koliko, za sta da se pije, i najvaznije KO da pije? A odgovor je veoma prost, i ne treba niko strucan da kaze odgovor niti odgovor moze biti NE, eto tek onako.

Ne, pricaju samo ovi koji imaju ovakvo stanje uma:
    A odgovor je i vise nego jednostavan, principom ociglednosti - Nije niko potreban strucan ovde da to kaze - TO CE VAM RECI VAS LEKAR. VAS PSIHIJATAR. Uz mozda pomoc klinickog psihologa tokom dijagnostikovanja stanja vaseg, ali opet DA cudesno ili pak NE magicno, ce vam reci samo i samo vas psihijatar.

Sve ostalo je neproduktivno i kontraproduktivno. Nema sta na forumu neko da kaze DA ili NE. Prosti neki dogovori na slozena pitanja koja zahtevaju puno potpitanja.

Ako je psihijatar strucno procenio da treba piti psihoaktivan lek za psihopatologiju - ne postoji strucniji od njega, i onda je odgovor DA. Pijes.
    Ako je njegova procena da NE TREBA da pijes, onda je odgovor NE. Ne pijes.

U svakom slucaju covek moze da ne pije, nije to nuzno, niti ce vam na silu ubrizgavati lek (dok ne dogurate do onog nivoa, kada se to radi, a ovakvim ponasanjima i fobijama i nocebima cete i dogurati dotle jer hranite i progresirate bolesti i poremecaje odbijajuci lekove iz paranoje). I opet na kraju - dodjete pa drhtite i sami trazite LEK.

Sta vise, paradoksalno, idete pa na crno kupujete lekove i sami, nemate vise vremena ni da stignete do strucnog lica, nego brze bolje znam Peru Ziku Maju u apoteci pa ispod ruke da kupim, jer ne mogu da izdrzim vise ni par sati ovo sto mi doslo.

Moderator Borac za prava zivotinja (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    97
    Reputaciona moć
    4438

Napomena:
    Postoje teme - naročito ovde, na Psihologiji - koje nisu pogodne/predviđene za nesuvisle i neozbiljne komentare.
    Sto puta sam to rekla, ali ne slušate ...
    Sorry, osim brisanja poruka, moraću oštrije.
    Tuđa mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Početnik
    Učlanjen
    29.11.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

drago mi je da vam je tema zanimljiva..ako ima neko strucan da pomogne

Veoma poznat hakim bej (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    180
    Reputaciona moć
    947

Nekada je razgovor lek.
    Nekada je alkohol lek.
    Nekada pomaže promena životne rutine.
    Ono što je jednome lek drugome nije. Treba pravilno birati, ne rizikovati eksperimentisanjem na sebi.
    Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
    Makar završio u lancima.
    Jedini način da se osećaš kao čovek.

Ističe se Књаз Милош (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio Locombiq Colombiq Pogledaj poruku
    U nekoj sam nedoumici pa bi voleo da cujem vasa licna iskstva.Sta mislite o lekovima za psihu?
    Обавезно пити преписане лекове
    али и мењати себе, своје навике, све оно што је довело до болести.

Ја рецимо пијем лекове за шећер,
    али се трудим
    да пређем на што здравији начин исхране.

То наравно иде полако,
    накупио сам се тих погрешних навика ...

Исто тако и за било коју другу болест важи :
    док ти лекови помажу - користи то време привидне безбриге
    па усвајај нове, здравије навике !

Zainteresovan član Soradze (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    81
    Reputaciona moć
    26

hahahaha,nasmeja me... imam druga koji je koristio psiho aktivne 2 godine,pa mu je prepisan metadon(1 god)..sad je odlican,smanjen mu je met na nesto malo pa ga zanima hoce li imati krizu kad se to izbaci i da li su mu za to potrebni lekovi? hvala unapred
    volim što si raspoložen!! Prvo si pitao:"Šta mislite o lekovima za psihu?" ...sada pitaš da li će tvoj drug imati krizu kada izbaci met.... po tvom opisu, on je bio težak narkoman, pa se metadonom odvikavao od psiho aktivnh droga...sada treba da se "skine" sa metadona...
    Momak, moj savet ti je da odeš kod njegovog psihijatra i pitaš ga ova ista pitanja....jer, ovde na forumu "Krstarice" nema tako neozbiljnog lekara koji bi ti na tako ozbiljna pitanja i za tako veliki zdravstveni problem dao odgovor skoro zabave radi. E, da... mislim da su krizu izmislili dileri, da bi držali potlačene narkomane zauvek... Srećno!

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6130

c,ne piti,jer nece svaki prepisivac lekova isti dati,a ti nisi experimentalni kunic
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    226

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    c,ne piti,jer nece svaki prepisivac lekova isti dati,a ti nisi experimentalni kunic
    Tako se ne daju lekovi "za psihu". Otprilike se zna sta se daje, kada i kako, doziranja su tu bitnija i duzina trajanja nego sam lek. Inace razlicite su samo kompanije lekova i imena lekova. Aktivne supstance su iste manje vise.

Da je to tako kao sto ti pricas i vidis "Kako mali Perica vidi psihijatriju i farmakoterapiju", svako od nas bi "mogao" da prepisuje lekove i leci ljude jer samo nabubas 20ak vrsta lekova - i strucnjak si zar ne?

Naravno da nije tako. Tako da ne pricaj neistine i ne nazivaj bolesne ljude experimentalnim kunicima, jer je to uvreda za jednu prelepu humanu profesiju i sve strucnjake koji se time bave, a to je izuzetno tezak i stresan posao.
    Radis sa ljudima. Ne sa papirima. I to sa bolesnim ljudima. Koji imaju psihopatologiju. Koji te optuzuju da si ti lud i da ih trujes. Da im zelis zlo. Sve najgore ti pricaju.

Nisi nosio njihove lekarske bele klompe. Zato ne pricaj gluposti. Potpuno je nebitno npr koji ce SSRI antidepresiv dobiti pacijent za stanje to i to. Daje se npr a, b, c, d, neki gode manje neki vise ljudima. Nije ti to "biti pokusni kunic".

Cak i da JESTE, a NIJE, bolje i to nego covek da odrazava depresiju i da se ubije. Tad ce biti mrtav neexperimentalni kunic. Ali bolje i mrtav nego "kunic" je l tako, pa da, to je ta antivakserska logika.

Tako i vakcine - bolje dete da mi UMRE, nego da "razvije autizam od vakcine".

Buduća legenda Kamael (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    714

Ako nije veci problem, a i ako je veci kakve ima veze, zasto da prvo ne probas sa tradicionalnom medicinom, pa ako nema efekta pokusas zvanicnom, tj. lekovima.

- - - - - - - - - -

Mala je sansa da se lekovima moze izleciti psiha pa je pitanje zasto uopste da uzimas lekove.

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    226

Citat Original postavio Kamael Pogledaj poruku
    Ako nije veci problem, a i ako je veci kakve ima veze, zasto da prvo ne probas sa tradicionalnom medicinom, pa ako nema efekta pokusas zvanicnom, tj. lekovima.

- - - - - - - - - -

Mala je sansa da se lekovima moze izleciti psiha pa je pitanje zasto uopste da uzimas lekove.
    Ne govori gluposti, zasto PRVO da proba sa nenaucnom medicinom kada NEMA EFEKTA? Nema tu "pa ako nema efekta", vec NEMA EFEKTA, DOKAZANO.
    Da ima efekta za bilo sta Stiv Dzobs ne bi umro. Imao milijarde probao sve tradicionalno alternativno i homeopatski sto je mogao i umro. A samo je izgubio vreme dzabe, kao i svi koji su umrli ili im tesko progresirala bolest.

Ne navodi sektaski coveka da ne uzima lekove i leci se, nego da uzima placebo gluposti. Ti si totalno neadekvatan da das bilo kakav savet jer VERUJES DA JE ZEMLJA RAVNA PLOCA U 2017. GODINI i provasisticki vegan si.

Da li iko sa malo mozga moze od takvog coveka da uzme savet za ozbiljno da se ne leci zvanicnom medicinom vec da ide da se glupira i da gubi na vremenu?

To je i najgore - ljudi GUBE VREME pokusavajuci neke gluposti a ne lece se, dok na kraju ponizno, licemerno ipak dodju da se izlece konvencionalnom medicinom.

Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    714

Ne znam zasto me replikujes kada znas na osnovu prethodnih diskusija da ti teza ne moze proci.

Dajes primer Stiva Dzobsa a (ne)namerno preskaces informaciju da je poceo da se leci tradicionalnom medicinom u podmaklom stadijumu kancera.

Drugo, on je jedan naspram hiljadu onih koji umiru svaki dan pod lekovima i sedativima.

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6130

Citat Original postavio bRu zLi Pogledaj poruku
    Ne govori gluposti, zasto PRVO da proba sa nenaucnom medicinom kada NEMA EFEKTA? Nema tu "pa ako nema efekta", vec NEMA EFEKTA, DOKAZANO.
    Da ima efekta za bilo sta Stiv Dzobs ne bi umro. Imao milijarde probao sve tradicionalno alternativno i homeopatski sto je mogao i umro. A samo je izgubio vreme dzabe, kao i svi koji su umrli ili im tesko progresirala bolest.

Ne navodi sektaski coveka da ne uzima lekove i leci se, nego da uzima placebo gluposti. Ti si totalno neadekvatan da das bilo kakav savet jer VERUJES DA JE ZEMLJA RAVNA PLOCA U 2017. GODINI i provasisticki vegan si.

Da li iko sa malo mozga moze od takvog coveka da uzme savet za ozbiljno da se ne leci zvanicnom medicinom vec da ide da se glupira i da gubi na vremenu?

To je i najgore - ljudi GUBE VREME pokusavajuci neke gluposti a ne lece se, dok na kraju ponizno, licemerno ipak dodju da se izlece konvencionalnom medicinom.
    i ne izlece se
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    226

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    i ne izlece se
    Pa kada dosli kasno, naravno da se NEKI ne izlece. Neki se i izlece.

Od "placebo medicine" se sigurno umire 100% . A placebo medicina je sve ono sto nije naucno-zasnovana i dokazana medicina. Doduse nesto bude alternativa pa ne moze da se dokaze pa uspeju da dokazu da leci za 10 god npr i tada to postaje konvencionalna medicina i izvuku aktivnu supstancu iz neceg.

Ali za neke stvari pouzdano znamo da nisu tacne i ucinkovite, sta vise, da su totalno sumanute gluposti tipa - HOMEOPATIJA. To ti je religijska ideja verovatno sa istoka posto koketira sa new age kultovima i religijama. To je ideja da VODA PAMTI, voda je ZIVO BICE, i ona zapamti jednu kapu aktivne materije i od nje se napravi milijardu litara leka kobajagi a zapravo unutra je supstanca toliko razblazena da skoro ne postoji....

Kao onaj Marko u prvom velikom bratu kada hteo da zagreje ceo bazen jednom serpom tople vode, pa da donese drugu, pa trecu, a dok donese hladan bazen ohladi onu kolicinu vode koju doneo i supao unutar. Pa mu se svi smejali i ispao najveci retard ikada u rijalitiju. E tako i homeopatija. Pa onda akupunktura. Pa razne gluposti.

A ovaj Kamael gore ti je ravnozemljas i vegan. Tako da pazi se da se ne obrukas ako ga pohvalis ili citiras ili se slazes sa njim. Lik veruje da je ladno planeta Zemlja ravna ploca a ne loptasta. Sta vise reci u kom stanju je njegov um.

Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    714

Citat Original postavio bRu zLi Pogledaj poruku
    Pa kada dosli kasno, naravno da se NEKI ne izlece. Neki se i izlece.
    Od kojih lekova se izlece? Lekovi za glavobolju neutralisu bol ali ne izlece glavobolju. Koji lek izleci glavobolju?

Domaćin wirdz (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    147

nisam protiv upotrebe lekova kad čovek vidi da ne može sam da se izvuče.
    to su znači kliničke depre, one koje traju preko 6 nedelja (ako ovaj podatak nije tačan neka me neko ko zna bolje slobodno ispravi), itd.

...

"Podržavam uzimanje medikamenata u svrhu liječenja mentalnih tegoba" Eckhart Tolle

U jednom momentu na predavanju je rekao da čovjek koji uđe u stanje sadašnjeg trenutka pod silom tjela boli navezanog na um i emocije može doživjeti šok i suicid
    te je zbog toga potrebno biti oprezan i piti farmakoterapiju kod mentalnbih tegoba

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Pazi,ima da te otruju ko jedan!
    Naime,psihići niš drugo i ne rade nego truju pacijente!
    El si sreo nekog psihijatra a da nije sadista?!

Rocknrollsores nije na forumu
    Tri su najveća pada u istoriji čovečanstva,a to su:Adamov,Judin i papin!Sveti Justin Ćelijski
    Poznat
    Učlanjen
    20.09.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

NAjn sto kazu Nemci

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dragoljub69 Pogledaj poruku
    Pazi,ima da te otruju ko jedan!
    Naime,psihići niš drugo i ne rade nego truju pacijente!
    El si sreo nekog psihijatra a da nije sadista?!
    Samo ne znam od čega žive kad im poumiru svi pacijenti!
    Možda im PIO fond daje premije za svakog penzoša?

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6130

ako lekar kaze da je lek dozirani otrov onda bolje piti rasol

Buduća legenda Boljarin (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    548

Kako bez lekova?

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6130

Kako ne,zamisli polusvet neobavesten koji po dijagnozi se baci na lekove a ne posegne za casom vode,nije sad to bezazleno naklapanje ,nego ni pijanac ne ostavi alkohol a jetra mu ode,ja sad pojeo 100g nekih suhomesnatih gluposti koje ne jedem uopste i nije mi dobro,bas mi neki kamen u grudima i nisam sinoc mogo zaspim dugo,a to se nije desilo ne pamtim i nije prvi put da znam da ce mi takva hrana promeniti bioritam,vise ni zalogaj mesa iz radnje

Slične teme

1. Amerika siptarima oruzje ;A Rusija Srbima lekove
    Autor Tamna-je-Noc u forumu Politika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.03.2008., 00:48
  2. PITI ILI NE PITI...?
    Autor maynard_keenan u forumu Arhiva
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 30.01.2007., 00:57
  3. PITI ILI NE PITI...?
    Autor maynard_keenan u forumu Muzika
    Odgovora: 1