Ovaj znak je vredan, ali osuđen na neuspeh

Ahah, ja sam izgleda obožavalac antiheroja. Msm, Had mi deluje još najnormalnije od svih tih bogova. Msm, kad pogledaš, šta, on je samo hteo ženu za sebe (i voleo je, čak je pustio posle i da se vraća kući dok je on sam dole u podzemlju)... Msm, meni to romantično :mrgreen: ...

Prava Škorpija, voleo je, tretirao kao sebi ravnu, i nije je varao kao ostale džukele... Prava ljubav...
 
Poslednja izmena:
Ja kako se lijepo razvila tema.......:ok:
Samo nastavite dragi moji.......
Od jaraca se uci volja za radom,ambicija i strpljenje.....
I prevazilazenje neuspjeha lepi moji.......
Cudnovat je to znak.........
Ako ima losu konstelaciju znaka i podznaka moze da bude djavolji covjek u potpunosti.......
Cuvajte se dragi moji ako osjetite da vam sa Saturnom energija curi.......
Bjezite sto pre..........:zcepanje:

PS Praksa potkrijepljena iskustvom.......:bye:
 
Opet si vodolijanski izvukla nešto što prvi put čujem... Ne znam ko su ti ti Irokezi... :rumenko: Da... Ta ideja se svuda javlja...

Nego... Ja sam ionako slaba sa mitologijom, ali tu grčku pomalo znam, od pre koju godinu. I sad kad reče ovo za Saturna i njegovu mamu Geu, prosto sam nekako previdela, jer šta znam stvarno su bili blesavi.
Međutim, kako sam se nešto zablesila, i razmišljam, i jbt ja se ne sećam da je igde to spominjano, i proveravam, i evo, nigde ne mogu da nađem da je imao seksualne odnose sa Geom.

Nije on kastrirao Urana zbog želje da bude sa majkom, nego je to Gea sve isplanirala, zbog toga što je Uran njoj učinio neke ružne stvari, i želela je osvetu, pa je pitala redom svu svoju decu ko hoće da pomogne da mu se osveti. Niko nije hteo, do najmlađeg Kronosa (Saturna).

Kada su kastrirali Urana, na tron su došli Kronos (Saturn) i njegova žena Rea, sa kojom je imao decu. I njih je proždirao (to jeste tačno) da ga ne bi svrgli sa vlasti kao što je on Urana.

Eto, pošto smo od Gee napravili familijarnu razvratnicu... Haha, da se ispravim.
 
Opet si vodolijanski izvukla nešto što prvi put čujem... Ne znam ko su ti ti Irokezi... :rumenko: Da... Ta ideja se svuda javlja...

Nego... Ja sam ionako slaba sa mitologijom, ali tu grčku pomalo znam, od pre koju godinu. I sad kad reče ovo za Saturna i njegovu mamu Geu, prosto sam nekako previdela, jer šta znam stvarno su bili blesavi.
Međutim, kako sam se nešto zablesila, i razmišljam, i jbt ja se ne sećam da je igde to spominjano, i proveravam, i evo, nigde ne mogu da nađem da je imao seksualne odnose sa Geom.

Nije on kastrirao Urana zbog želje da bude sa majkom, nego je to Gea sve isplanirala, zbog toga što je Uran njoj učinio neke ružne stvari, i želela je osvetu, pa je pitala redom svu svoju decu ko hoće da pomogne da mu se osveti. Niko nije hteo, do najmlađeg Kronosa (Saturna).

Kada su kastrirali Urana, na tron su došli Kronos (Saturn) i njegova žena Rea, sa kojom je imao decu. I njih je proždirao (to jeste tačno) da ga ne bi svrgli sa vlasti kao što je on Urana.

Eto, pošto smo od Gee napravili familijarnu razvratnicu... Haha, da se ispravim.
Irokezi su veliko Indijansko pleme sastavljeno od mnogih manjih
Njihov junak je bio Hijavata koji je i nama poznat zbog Diznija:mrgreen:
Naseljavali su teritoriju oko Velikih jezera na granici USA i Kanade
 
Poslednja izmena:
Haa... Interesantno... Sad moram da vidim koji je taj... Ne sećam se Hijavata... Kul! :ok:

Fino, a sto bi kastrirala muza?

Oni su imali nekoliko grupacija dece.

Neke od njih bile su Kiklopi i Hekatonhiri (stotoruki - imali su svaki po sto ruku, tj. 50 pari ruku). Oni su bili snažni, tvrdoglavi, ružni i groteskni. Uran se plašio njihove snage i mrzeo ih je jer su bili ružni. Zato ih je bacao i zatvarao u podzemni svet (i to ne onaj Hadov, nego neki još ispod, i još mračniji, gde je večni mrak).

Pored njih imali su i Titane.

Gea se razbesnela, iskovala kameni srp i zatražila pomoć Titana da kastriraju Urana. I sve ih je redom pitala, dok jedan (Kronos - Saturn), nije pristao.
 
Haa... Interesantno... Sad moram da vidim koji je taj... Ne sećam se Hijavata... Kul! :ok:



Oni su imali nekoliko grupacija dece.

Neke od njih bile su Kiklopi i Hekatonhiri (stotoruki - imali su svaki po sto ruku, tj. 50 pari ruku). Oni su bili snažni, tvrdoglavi, ružni i groteskni. Uran se plašio njihove snage i mrzeo ih je jer su bili ružni. Zato ih je bacao i zatvarao u podzemni svet (i to ne onaj Hadov, nego neki još ispod, i još mračniji, gde je večni mrak).

Pored njih imali su i Titane.

Gea se razbesnela, iskovala kameni srp i zatražila pomoć Titana da kastriraju Urana. I sve ih je redom pitala, dok jedan (Kronos - Saturn), nije pristao.

Bice da je razlog druge prirode, recimo da je nasao mladju. Da joj je bas toliko stalo do dece ne bi gurala kronosa u ralje.:)
 
Pluton jeste uništenje i regeneracija.

Jeste žudnja, želja.

Pluton je podsvesna, tj. nesvesna žudnja, ili želja.

Mars je njegova svesna ekspresija.

Kada svesno nešto želim, ja to uzmem (kacija).

Kada nesvesno nešto želim, ja radim kompulsivno neke stvari, ne znajući zašto. Opsednut sam nekim neobjašnjivim stvarima, a ne mogu da prestanem tako da se ponašam.

Pluton je viša oktava Marsa.

Lekcija Škorpije je da će nešto dobiti tek kada to ne bude opsesivno želela. Tek kada se opusti i dozvoli gubitak kontrole i sigurnosti (osa Bik/Škorpija Bik, sigurnost, egzistencija... Škorpija, osma, zavisnost od drugih, udruživanje sredstava sa drugima... znači treba da dozvoli da zavisi od drugih, tj. da ima poverenja u druge, da ne misli da mora sve ona da kontroliše i dominira).
 
Poslednja izmena:

Back
Top