"Vruc vetar"

Vruć vetar


Moja životna deviza je raditi, raditi i samo raditi....

Klasičan zabavni šou koji prikazuje sve dobro i loše u Jugoslaviji kasnih 70-tih i ranih 80-tih godina. Glavni protagonista je Šurda, momak iz južnih krajeva Srbije koji dolazi u Beograd. Njegova priča počinje tako što kupuje uhodanu berbersku radnju sa stalnim musterijama. Taj posao mu ne leži.

Prodaje lokal, kupuje kola i… postaje taksista. Ali ni to ne uspeva, te odlazi u Beč. Provodi deo života u Palati pravde. Stručnjak je za drumski saobraćaj. Najteže mu je bilo kada je vršio iskopavanja blizu Beograda.... A onda je postaje poznati beogradski frizer, koji se sprema da održi predavanje u Udruženju frizera o novim tendencijama ženskih frizura u Parizu.

Iz epizode u epizodu pratimo Šurdine uspone i padove, kojima u mnogome doprinosi njegov nezaobilazni prijatelj Bob.

Godina: 1980.
Zemlja: Jugoslavija
Režija: Aleksandar Djordjević
Uloge: Ljubiša Samardžić, Miodrag Čkalja Petrović, Radmila Savićević, Bora Todorović, Žika Milenković, Ljubica Ković, Vesna Čipčić, Miodrag Popović Deba, Mirko Bulović, Nikola Milić, Dušan Janićijević, Nikola Jovanović, Rastko Tadić, Eugen Verber, Melita Bihali, Dragomir Bojanić Gidra, Danica Maksimović, Mića Tomić, Mira Banjac..

Sta mislite o ovoj seriji? :)

evo par zanimljivih delova iz nje: :hahaha:
 
Magistar: Vi za nas pravno ne postojite. Fizicki da.
Firga: Znaci, ako te lupim ovim rendetom, to kao da te nisam ni udario, jel?
Magistar: I nemojte da pokusavate da me udarite!!
Firga: Napolje! Mars Cvorovicu! :hahaha:
Magistar: Ja sam magistar Colovic!
Firga: Mars i VI! :hahaha::hahaha::rotf:

Ckalja car nad carevima :)
 

Back
Top