Facebook SVE PRATI sta pisemo!

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
To je da coveka podidje jeza....!:sad2:

Pre nekog vremena imao sam razgovor preko poruka u Facebooku sa jednim nasim covekom iz Urugvaja o setvi paradajze i gde kupiti semena....

Dopisivali smo se naravno na srpskom ...

Ubrzo zatim, u zaglavlju Facebuka su poceli da mi izlaze baneri raznih firmi iz sveta koje prodaju semena paradajza!

Kako to ???:think:
 
Лепо. У дигиталном маркетингу речи постају роба, без обзира на ком су језику написане.

Кључне речи које сте ви размењивали су биле парадајз и семе.

Те речи су разумели компликовани алгоритми фејсбука (слично је и са гуглом) и вас двоје сте постали циљана публика сваког оглашивача који је платио фејсбуку да његова понуда допре до вас. Исто би се десило да сте уместо о семену парадајза причали о персијским теписима или дрвету као сировини за прављење намештаја. Уосталом пробај па ћеш видети шта се дешава
 
To je da coveka podidje jeza....!:sad2:

Pre nekog vremena imao sam razgovor preko poruka u Facebooku sa jednim nasim covekom iz Urugvaja o setvi paradajze i gde kupiti semena....

Dopisivali smo se naravno na srpskom ...

Ubrzo zatim, u zaglavlju Facebuka su poceli da mi izlaze baneri raznih firmi iz sveta koje prodaju semena paradajza!

Kako to ???:think:

Tako sto od neceg mora da se zivi. Nisi valjda mislio da iz ciste humanosti drze Fejsbuk da biste se vi zabavljali?
 
To je da coveka podidje jeza....!:sad2:

Pre nekog vremena imao sam razgovor preko poruka u Facebooku sa jednim nasim covekom iz Urugvaja o setvi paradajze i gde kupiti semena....

Dopisivali smo se naravno na srpskom ...

Ubrzo zatim, u zaglavlju Facebuka su poceli da mi izlaze baneri raznih firmi iz sveta koje prodaju semena paradajza!

Kako to ???:think:

e to sam i ja primetio. nesto se raspises u vezi neke teme i posle ko za k ti izlaze slicne vesti...

(daj kontakt od tog urugvajca, ja ti dam kontakt cileanca)
 
Ljudima ovakve stvari smetaju jer misle da tamo negde u smrdljivoj Americi sede neki bolesni ljudi koji citaju od reci do reci sve nase poruke.
Ustvari ne znaju da iza svega stoji skripta ili algoritam pisan u php-u,c++ ili nekom trecom programskom jeziku i da se sve automatski pretvara u jedinice i nule pa nazad.

Reci cu sad nesto sto ce neke da sokira "VI NISTE POSEBNI" ustvari ste toliko dosadni da vase poruke ne bi citali ljudi ni da im placaju hiljade za to,cak se i kompjuter smori kada mora da skriptom prodje sve vase poruke kako bi izvukao neki materijal za plasiranje oglasa.
Zao mi je sto sam neke uvredio ali neko je morao da kaze.

Previse ste nezanimljivi da bi vas neko spijunirao a pritom vas ima vise nego mrava.
 
A sta dobija facebook sa tim sto ces ti da citiras Paula Koelja na svom profilu???
Facebook je besplatan pa ipak treba platiti silne servere i programere,njihov izvor zarade su oglasi i ucinice sve na unapredjenju istog pa cak i pustanje skripte kroz postove da izvuce sadrzaj za oglase,sa druge strane ako se tebi to ne svidja gasenje profila je takodje besplatno.
Ne mozes ti da udjes kod nekog u kucu i da mu diktiras sta ce da radi i kako.
 
To je da coveka podidje jeza....!:sad2:

Pre nekog vremena imao sam razgovor preko poruka u Facebooku sa jednim nasim covekom iz Urugvaja o setvi paradajze i gde kupiti semena....

Dopisivali smo se naravno na srpskom ...

Ubrzo zatim, u zaglavlju Facebuka su poceli da mi izlaze baneri raznih firmi iz sveta koje prodaju semena paradajza!

Kako to ???:think:

Када хоћеш да будеш ..Ф А Ц А :cool:...онда ...Ћ У Т И & Т Р П И ...:hehe:...:hahaha: :zcepanje:
 
Ma mogu samo da nam pljunu pod nacrtan prozor.Neka mamlazi citaju sta se radi u Srbiji ko ih ebe,I pored svih muka koje imamo,mi smo srecniji narod od tih supljoglavaca koji prisluskuju,ako pomisle da je nesto bitno,oni ne idu u WC,vec mokre u flase,a za veliku nuzdu imaju pampers.Pisita,zezajte se uzivajte,a oni nek se jedu od muke.
 
pre bih reko da je fb optimizovan da ti pomogne. ne verujem da nekog zanima sta ljudi pisu. gde mogu da prate,ko zna koliko miliona korisnika ima fb i aktivno ga koristi...

Istina je da fizicki ne mogu da prate sve, ali je sasvim dovoljna cinjenica da mogu da prate koga god zele, ako to zele.
Mozda ih ne zanima sta se mi dopisujemo, sta radimo i slicno (tacnije, zanima ih samo u marketinske svrhe), ali ipak imaju tehnicku mogucnost da prisluskuju bilo koga.
I nesto ne verujem da nisu spremni da to podele sa tipa CIA, FBI, NSA...

Mogu da nam garantuju ne znam kakvu privatnost, ali to su samo price za malu decu. Jok i nece da iskoriste toliku kolicinu informacija i znanja da profitiraju, vazna im je privatnost korisnika. Korisnicima ce lako da zamazu oci, kazace da je privatnost garantovana, i ajde sad ti dokazi da lazu...
 
Poslednja izmena:

Back
Top