Preporuka

paduvreme

Zainteresovan član
Poruka
332
Moze li neko da mi preporuci neku knjigu koja govori o coveku kome je sve dosadilo i koji napusta ustaljen nacin zivota. Ali ne sa romanticarskim pogledom na svet vec realistickim. Koji ne vidi vise smisao u zivotu u kome posvecuje 8 sati rada poslu koji ne voli, ljudima koje ne voli.
Nesto tipa Dopler ili nesto tipa Portret umetnika u mladosti.
Nesto sa takvom tematikom...
 
Jesi li čitao možda Glad od Knuta Hamsuna? Mislim da bi ti se dopalo. Ili recimo Selin - Smrt na kredit, i Putovanje nakraj noći.

- - - - - - - - - -

Bolje uzmi citaj Knjigu o Milutinu nego sto se zamlacujes tim glupostima

Joj Sotire gde ćeš veće gluposti od Knjige o Milutinu, e Sotire, Sotire imaš li ti ukusa za bilo šta?
 
Kako je umro Baš Čelik Dušana Prelevića.

Nije o čoveku koji napušta posao i ljude koje ne voli, nego o ljudima koji nikada nisu ni živeli po tim pravilima. Dobra, a zapostavljena knjiga.


Kako-je-umro-Bas-Celik-Dusan-Prelevic_slika_O_72502245.jpg
 
Bolje uzmi citaj Knjigu o Milutinu nego sto se zamlacujes tim glupostima


Da, u pravu si, verovatno cu te poslusati...

- - - - - - - - - -

Jesi li čitao možda Glad od Knuta Hamsuna? Mislim da bi ti se dopalo. Ili recimo Selin - Smrt na kredit, i Putovanje nakraj noći.

- - - - - - - - - -




Citao sam "Glad". Knut Hamsun mnogo zapostavljen pisac u ovom vremenu.
E to mi je trebalo, Putovanje nakraj noci. Procitao sam sinopsis, moracu da uzmem. Hvala...
 
Kako je umro Baš Čelik Dušana Prelevića.

Nije o čoveku koji napušta posao i ljude koje ne voli, nego o ljudima koji nikada nisu ni živeli po tim pravilima. Dobra, a zapostavljena knjiga.


Kako-je-umro-Bas-Celik-Dusan-Prelevic_slika_O_72502245.jpg

Prele legenda...
Okušao se i kao scenarista.
Napisao scenario za kultni film "Poslednji krug u Monci".
Ževeo burno i bio urbani mangup i boem.
Do smrti...
 
Imas recimo "Kaludjer koji je prodao svoj Ferari". To je odprilike tako neka tematika. Verovatno jedina knjiga koju stvarno nisam mogao da procitam do kraja kolika je glupost. Ne znam cemu tolika fasciniranost tom knjigom.
 
Moze li neko da mi preporuci neku knjigu koja govori o coveku kome je sve dosadilo i koji napusta ustaljen nacin zivota. Ali ne sa romanticarskim pogledom na svet vec realistickim. Koji ne vidi vise smisao u zivotu u kome posvecuje 8 sati rada poslu koji ne voli, ljudima koje ne voli.
Nesto tipa Dopler ili nesto tipa Portret umetnika u mladosti.
Nesto sa takvom tematikom...

Bolji savet od ovog:

Bolje uzmi citaj Knjigu o Milutinu nego sto se zamlacujes tim glupostima

nećeš dobiti.

A kad izlečiš letargiju, onda uzmeš Kafkine pripovetke. Kreneš od Preobražaja , pa u kom god pravcu želiš. I kad to uspeš u većoj meri da razumeš, podigneš svoje postojanje na viši nivo. :)
 
teska knjiga, poceo sam pa prekinuo, trebalo bi da je zavrsim kada nadjem vremena


Predobra knjiga. Nije jedn aod onih koja treba da se cita u cugu. Svako poglavlje drugi dan...

- - - - - - - - - -

Bolji savet od ovog:



nećeš dobiti.

A kad izlečiš letargiju, onda uzmeš Kafkine pripovetke. Kreneš od Preobražaja , pa u kom god pravcu želiš. I kad to uspeš u većoj meri da razumeš, podigneš svoje postojanje na viši nivo. :)


Paa sad, ne palim se na te price o visem smislu postojanja jer sam davno to prosao...
 
Moze li neko da mi preporuci neku knjigu koja govori o coveku kome je sve dosadilo i koji napusta ustaljen nacin zivota. Ali ne sa romanticarskim pogledom na svet vec realistickim. Koji ne vidi vise smisao u zivotu u kome posvecuje 8 sati rada poslu koji ne voli, ljudima koje ne voli.
Nesto tipa Dopler ili nesto tipa Portret umetnika u mladosti.
Nesto sa takvom tematikom...

Smrt u veneciji
 

Back
Top