Проблемчићи

Невеница

Aktivan član
Poruka
1.013
Двоје деце, разлика небо земља.Синчић амбиверт-екстроверт, ћеркица интроверт.Са дечаком смо прошли разне фазе био је немиран као беба, па хистеричан, чак је у једном периоду био и стидљив и разне бубице, у свим фазама једино што никако није прихватао да буде сам, увек и обавезно мора неко с њим и око њега и обожава друштво, што више то боље.
Девојчица супротна прича, од рођења мирна, више воли да буде сама, него у друштву. и некако превише осетљива.
Прихватамо их такве какви су и трудимо се да их усмеравамо, да их не спутавамо, да буду оно што и јесу, да буду своји.Мада опет се морају се поставити нека правила, муж је у фазону пусти их сад још су мали.
Питам се како балансирати а да се не погреши негде.Плаши ме много тога, највише то да ће ми замерати нешто једног дана.:(
Мене су родитељи много контролисали, не бих да понављам њихов модел али често поступам исто као и они.:mrgreen:
Мој ћале се сад не петља много, али зато кева не одустају покушава и меша се у неке ствари, нарочито око васпитања деце, само зврнда, звоца нешто, понекад ме излуди и направи проблем.Да додам мада није толико битно, они су у Америци, ми у Србији.

Форумашице, имам много недоумица, како се поставити у разним ситуацијама :dontunderstand: Каква су ваша искуства у чему сте грешили са децом да сте у прилици шта би исправили, урадили другачије ? Копирате ли родитеље?Какав однос имате са мајком, какав однос имате са ћеркицама, какав са синовима?
 
ja sam zaebala sve sto sam mogla

Шта, зашто, како...?

- - - - - - - - - -

U americi, a mesa se? :eek:

Ја и деца смо рођени тамо, ја сам више од пола живота провела тамо и муж и ја смо одлучили да нам је за децу и њихово одрастање боље у Србији па видећемо :)
 
Шта, зашто, како...?

- - - - - - - - - -



Ја и деца смо рођени тамо, ја сам више од пола живота провела тамо и муж и ја смо одлучили да нам је за децу и њихово одрастање боље у Србији па видећемо :)

Pa vi ste gori od smokve :zcepanje:

- - - - - - - - - -

Za decu bolje odrastanje u Srbiji

- - - - - - - - - -

Zaplakacu
 
Pa vi ste gori od smokve :zcepanje:

- - - - - - - - - -

Za decu bolje odrastanje u Srbiji

- - - - - - - - - -

Zaplakacu

Каква смоква, зашто, шта фали одрастању у Србији?Па и ја сма провела део предивног детињства овде, безбрижно, опуштеније него тамо, тамо све у јурњави, програмирано, тако је било бар мени.
 
Postoje mesta u Srbiji gde su dom zdravlja, škola i pozorište na pet minuta.
Kad pogledas danasnje stanje u srbiji, od tih rijalitija, droge, prostitucije, ako se razbolis umires ako nemas pare, zakona nema, korupcija na sve strane...

Daj mi tacno reci sta je to dobro u srbiji?
Каква смоква, зашто, шта фали одрастању у Србији?Па и ја сма провела део предивног детињства овде, безбрижно, опуштеније него тамо, тамо све у јурњави, програмирано, тако је било бар мени.

A ovde nije jurnjava? :lol:
 
nisam pametan za svoju a kamoli za tudju

treba da vide da su voljena , da sto vise budu svoja a ne roditeljev kompleks .

Добро то се подразумева и начин на који им показујемо, разумевње.Имам тамо пријатеља психолог он тврди да није баш све тако лако, пустити их па како буде.Кад буду у најосетњивијем добу пубертету дечак је друштвен и треба обратити пажњу с ким се дружи, шта ради, девојчица није друштвена да се не осећа као одбачена од околине.
 
Kad pogledas danasnje stanje u srbiji, od tih rijalitija, droge, prostitucije, ako se razbolis umires ako nemas pare, zakona nema, korupcija na sve strane...

Daj mi tacno reci sta je to dobro u srbiji?


A ovde nije jurnjava? :lol:

Rajaliti, droga i prostitucija imaju svoje mušterije, kao i svuda na svetu. Isto tako je i što se tiče lečenja i zakona, svuda ako nemaš pare ćao si. Ajde, za korupciju se slažem.
Dobro je što ima manje toga što si navela u Srbiji nego u americi.
 
Шта, зашто, како...?

- - - - - - - - - -



Ја и деца смо рођени тамо, ја сам више од пола живота провела тамо и муж и ја смо одлучили да нам је за децу и њихово одрастање боље у Србији па видећемо :)

Pametno. Hrabro.

Nije ni u Srbiji idealno, ali je ipak bolje nego tamo.

Ja bih ti jedino savetovao da im daš što više da čitaju, da se što više igraju napolju sa drugom decom, da što manje da gledaju TV i po mogućstvu što manje vremena za kompom.

Što se tiče vaspitanja, ima jedna mudra izreka - deca ne uče slušajući, nego gledajući. Dakle, samo ih sopstvenim primerom možete vaspitati.
Ja sam s mojom decom prošao otprilike ko smokva s njenom.
 
Poslednja izmena:
Pametno. Hrabro.

Nije ni u Srbiji idealno, ali je ipak bolje nego tamo.

Ja bih ti jedino savetovao da im daš što više da čitaju, da se što više igraju napolju sa drugom decom, da što manje da gledaju TV i po mogućstvu što manje vremena za kompom.


Наравно, само што девојчица воли мало мање да се дружи са другом децом.Дечак се лако прилагоди где год, док девојчица више воли да је у Србији, сад и ја нисам паметна
 
ja sam zaebala sve sto sam mogla

Ne pričaj tako ! :rtfm: deca se radjaju sa nekim predispozicijama.
Nemožeš im biti za vratom 24 H :ortaci2:

- - - - - - - - - -

Svve su one Nevinice kad im treba nesto

Ma mogu ti reći ja nekad uživam u tom njihovom "driblanju"
Ili kažem ta ti priča neće proći, smisli nešto bolje.
I smisle !
:D

Da, ajde sad budi pametan!
Moji uopšte ne gledaju TV , ali zato ne silaze sa kompa.
Opet je dobro, gledaju neke zanimljive emisije i slušaju muziku sa YT što je OK !

Što se tiče ovih budala iz realitija !!!
Treba biti zahvalan heepi kanali i Pinku ! Sve te budale bi šetale slobodno po ulici :zkez:
 
Poslednja izmena:
Čičkava, blago tvom mužu, ima idealnu ženu - lepu i ne baš pametnu. :mrgreen:

To i ja kazem :malav:

- - - - - - - - - -

[/B]

Наравно, само што девојчица воли мало мање да се дружи са другом децом.Дечак се лако прилагоди где год, док девојчица више воли да је у Србији, сад и ја нисам паметна
Koliko godina ti deca imaju?
 

Back
Top