Vucic na raskrsnici - kojim ce putem krenuti

Ovaj tragikomican lik koji pati od toga da bude upamcen kao veliki drzavnik a koji je zapravo karikatura od politicara se sada nalazi na raskrsnici .. Kucnuo je cas da pokaze dal ima muda ili nema ... Stavljen je pred svrsen cin mora da bira .. odugovlacio je 5 i po godina ali sad vise nema gde ... Ono sto njega boli i ubija je cinjenica da u obe varijante ostaje bez vlasti ..

Prva opcija je da pusti KiM u UN i da padne sa vlasti na prvim sledecim izborima a druga solucija mu je da se suprotstavi zapadu i tako produzi svoj boravak na vlasti na odredjeno vreme ... Ako pusti Kosovo u UN bice upamcen kao najveci izdajnik u istoriji srpskog naroda a naravno pravdace se time da nas je spaso novog rata da je sacuvao ljudske zivote , itd .. ali narod nece imati sluha za tu pricu .... biracko telo ce ga munjevito napustiti i preci kod udruzene opozicije ..

E ali ako se odluci za sukob sa zapadom onda mu ne gine koalicija sa Radikalima a moramo imati u vidu i to da ce ga jedan deo proevropski nastrojenih biraca napustiti .... Moguce su neke nove sankcije , novi oruzani sukobi kog intenziteta ne znam ali Balkan je bure baruta pogledajte Sever Kosova i srpske enklave juzno od Ibra , pogledajte Presevo i Bujanovac , Republiku Srpsku , Sandzak pa i Crnu Goru i Makedoniju sve to moze da eksplodira ako se Vucic zainati da ostane na vlasti jos nekoliko godina i da bude upamcen kod dela srpskog naroda kao heroj .

Sta biste mu vi savetovali kako da postupi za njegovo dobro a sa druge strane sta je najbolje za Srbiju da se udje u nove ratove i izolacije ili da se KiM pusti u UN .. ?


Tom crnogorskom gastarbajteru bih savetovao da ne ceka motku vec da sto pre kupi prnje i da se gubi is Srbije zajedno sa svim svojim plemenima vasojevicima, drobljacima, pivljanima................
A sto se tice Srbije i srpskog naroda, trebamo pristupiti koaliciji slobodnih naroda sveta koji vec sada cine 90 posto teritorije i stanovnistva planete i da se pripremi za rat sa amerikom i njenog jedinog saveznika koji ce joj preostati, CRNOM GOROM.
 
VUČIĆ PORUČIO HRVATSKOM RUKOVODSTVU: Dok sam ja predsednik Srbije našu zemlju niko neće ponižavati! POGLEDAJTE SE U OGLEDALO PA ONDA NAMA SOLITE PAMET
Politika 30.11.2017.
Prilikom poslednjih presuda sam već rekao a danas možete da vidite da mnogi drugi ne gledaju istim očima kroz istu vizuru kako smo mi posmatrali stvari. Državno rukovodstvo Srbije je stavilo akcenat na budućnost ne bežeći od prošlosti, ali po reakcijama iz regiona vidite da niko budućnost nije pomenuo, rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

On je napomenuo da ljudi moraju da razumeju da mi "moramo da živimo zajedno."
foto: Printscreen On je rekao da je zadovoljan što mi umemo da gledmao u svoje dvorište i da donosimo odgovorne odluke, ali da nije zadovoljan različitim aršinima.

"Ono čime nisam zadovoljan su različiti aršini. Zamislite da sam pre 7 dana kao predsednik Srbije kada je bila presuda Mladiću, za koga gene rekao da je presuda nepravična, neprihvatljiva za Srbiju, kao što su iz Hrvatske to rekli juče?! I ti ljudi će da kritikuju Vladimira Lazarevića što se pojavi na jednom predavanju na Vojnoj akademiji. Pa jel vi to hoćete da napravite da mi nismo normalni? Vi hoćete da vas molimo nešto. Pa ne morate da otvorite nijedno poglavlje", rekao je Vučić.

On je na novinarsko pitanje šta se dešava sa susretom sa predsednicom Hrvatske Kolindom Grabar Kitarović rekao da je uvek za susrete spreman.

Vučić je rekao kako je moguće da niko za zločin nad Srbima nije osuđen.

"Pozivam građane da poštuju svačije žrtve ali da gledamo u budućnost. Ali ne možete sa Srbijom tako da je šamarate. Dosta je bilo. Zaustavite se malo. Pogledajte se u ogledalo pa onda nama solite pamet", rekao je Vučić.

On je reako da Srbi Krajišnici nisu sebe ubijali već da ih je neko zatvarao u logore.

"Nećete gledati taj film da nas neko ponižava dok sam ja predsednik Srbije", rekao je Vučić.
 

Back
Top