СРБИ ИДУ У БИХ ДА ТОЧЕ ГОРИВО

Da li gorivo treba da bude 30 evra po litri

  • Da, onda bi bilo dosta para za penzije

  • Ne, ja mislim samo na sebe, zabole me za druge kojima je pomoc potrebna


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

pivosok

Buduća legenda
Poruka
26.396
Kада се пређе граница и уђе у Босну, могу се видети начичкане пумпе што не чуди јер све више грађана Србије прелази у комшилук да точи бензин.Све више грађана из Србије одлази у Босну и Херцеговину да би точило гориво, а кажу да се може уштедети и 2.000 динара по резервоару.

"Највише долазе из пограничног подручја, Богатића, Шапца, Руме, Митровице... Али има и возача са београдским таблицама. Сви овде пуне резервоаре јер им је јефтиније", прича Дејан Станковић, радник једне пумпе.

Због ниже цене горива у суседној Босни и Херцеговини, грађани Србије окупирали су њихове бензинске станице.


http://www.pravda.rs/2017/11/17/srb...oliko-novca-mozete-da-ustedite-po-rezervoaru/

Sramotno je da ljudi na taj nacin izbegavaju placanje poreza majci Srbiji. Narod od akciza za gorivo dobija tako mnogo. Vece penzije, plate u javnom sektoru, veliki broj non profitabilnih javnih preduzeca za odrzavanje socijalnog mira i zaposljavanje ljudi. Da ne govorim o kvalitetnom obrazovanju i zdrastvu. Neophodno je ograniciti gorivo u rezervoaru na 1 litar. Prazniji rezervorar, puniji budzet srbije.
 
Tako se pomaze sestru Republici Srpskoj i Dodu!

B.R.A.V.O.

Не, тако се помаже самом себи.

Иначе, треба очекивати веће акцизе и у БиХ ускоро. Нек точе док још могу. Ускоро ће сви бити много веће патриоте и плаћати порез мајчици Србији.
 
pa vest je da besplatno obrazovanje i vece penzije moraju od nekud da se plate

Pa vidi, dok sam radio u drzavnoj firmi, imao sam uvid u oko 95% finansijskih tokova R. Srbije, tako da i sa trenutnim punjenjem budzeta, R. Srbija je prebogata zemlja.

Problem je sto svaki funkcioner godisnje potrosi na konto reprezentacije (citaj, izdrkawanje i bahanalije po kafanama i sa svalerkama) toliko da bi moglo svake godine 100 magnetnih rezonanci da se kupi.
A koliko tek kesh-a ode na neke nepotrebne tendere, i na razne druge gluposti......e, to je tek prica za sebe.

Ali dobro, covek ce pre poverovati da je zemlja ravna nego da opstina ima para, iako ce svaki dan gledati predsednika opstine kako se bahanalise. Takva nam, valjda, priroda....
 
Pa vidi, dok sam radio u drzavnoj firmi, imao sam uvid u oko 95% finansijskih tokova R. Srbije, tako da i sa trenutnim punjenjem budzeta, R. Srbija je prebogata zemlja.

Problem je sto svaki funkcioner godisnje potrosi na konto reprezentacije (citaj, izdrkawanje i bahanalije po kafanama i sa svalerkama) toliko da bi moglo svake godine 100 magnetnih rezonanci da se kupi.
A koliko tek kesh-a ode na neke nepotrebne tendere, i na razne druge gluposti......e, to je tek prica za sebe.

Ali dobro, covek ce pre poverovati da je zemlja ravna nego da opstina ima para, iako ce svaki dan gledati predsednika opstine kako se bahanalise. Takva nam, valjda, priroda....

Mislis da u nemackoj nema korupcije. ima i te kako. samo jos nisi video. drzavi je nikad dosta para. I u nemackom bundestagu politicar zaradjuje vise desetina hiljada evra mesecno. U srbiji radi oko 800 000 ljudi u privatnom sektoru ili svaki sesti stanovnik. dok u nemackoj oko 40 miliona ili svaki drugi

- - - - - - - - - -

resenje da nema korupcije je manje para u drzavnoj kasi, vise u mojoj.

- - - - - - - - - -

Не, тако се помаже самом себи.

Иначе, треба очекивати веће акцизе и у БиХ ускоро. Нек точе док још могу. Ускоро ће сви бити много веће патриоте и плаћати порез мајчици Србији.

bosanci treba jos jednom u tom slucaju da ustanu na oruzje i da pucaju ne jedni na druge nego na politicare.
 
Mislis da u nemackoj nema korupcije. ima i te kako. samo jos nisi video. drzavi je nikad dosta para. I u nemackom bundestagu politicar zaradjuje vise desetina hiljada evra mesecno. U srbiji radi oko 800 000 ljudi u privatnom sektoru ili svaki sesti stanovnik. dok u nemackoj oko 40 miliona ili svaki drugi
- - - - - - - - - -
resenje da nema korupcije je manje para u drzavnoj kasi, vise u mojoj.

Vidim ja odlicno, ali ovde nikada nisam video da se nesto napravi, pa da se posle 2 meseca ponovo isto to pravi.

Drugo, gradonacelnica grada ide bajsom na posao i na sva desavanja u krugu 20km, i veoma su joj skromni prijemi i svi ostali rashodi (a budzet ovog grada koji ima samo 75.000 stanovnika je veci nego budzet Novog Sada u Srbiji, koji ima skoro 4 puta vise).
Ona licno na reprezentaciju potrosi manje nego neki predsednik opstine u Srbiji, koja ima 50 puta manji budzet.

Trece, korupcija se u Srbiji ne moze iskoreniti nikada, jer je to kod nas na nivou obicaja, a opste je poznato da se obicaj najteze menja. Hriscanstvo nije uspelo da iskoreni ni 5% paganskih obicaja za 2000 godina vladavine. A korupcija je kod Srba ukorenjenija nego "da cuknem u drvo".

I jedino u cemu se slazem je da treba mnogo jaci privatni sektor, ali dzabe kada drzava i tu saborita i ponasa se kao gangster kojem, ako ne platis reket, ne mozes da radis.
 
****************


http://www.pravda.rs/2017/11/17/srb...oliko-novca-mozete-da-ustedite-po-rezervoaru/

Sramotno je da ljudi na taj nacin izbegavaju placanje poreza majci Srbiji. Narod od akciza za gorivo dobija tako mnogo. Vece penzije, plate u javnom sektoru, veliki broj non profitabilnih javnih preduzeca za odrzavanje socijalnog mira i zaposljavanje ljudi. Da ne govorim o kvalitetnom obrazovanju i zdrastvu. Neophodno je ograniciti gorivo u rezervoaru na 1 litar. Prazniji rezervorar, puniji budzet srbije.

OSMANLI Mustafa,

Не иду СРБИ у БИХ, већ иду у Републику Српску! ;)
 
Kakva je ovo vest, pa ovo postoji jos od 1995. godine :D :D :D

Оно на небу,округло а није сунце...
То је месец.
Није летећи тањир.

Можда је пивосок нешто ново спознао..никад се не зна :D

шала мала
доабр је пивосок лик

још само да научи немачки,,човек је потенцијаЛ
 
Poslednja izmena:
U Americi 15x vece plate, a duplo jeftinije gorivo. OK, Ameri imaju bogata izvorista nafte i odrzavaju oil wars, ali nema logike da je u okruzenju toliko jeftinije gorivo nego u SRB. Drzava Srbija uzima velike akcize na gorivu, iako je bas to gde bi najmanje trebala da uzima ako iole misli da pokrene privatni sektor sa mrtve tacke.

http://www.globalpetrolprices.com/gasoline_prices/
 
Poslednja izmena:
U Americi 15x vece plate, a duplo jeftinije gorivo. OK, Ameri imaju bogata izvorista nafte i odrzavaju oil wars, ali nema logike da je u okruzenju toliko jeftinije gorivo nego u SRB. Drzava Srbija uzima velike akcize na gorivu, iako je bas to gde bi najmanje trebala da uzima ako iole misli da pokrene privatni sektor sa mrtve tacke.

Pa Srbija i biznis nikada nisu isli ruku pod ruku. Mi smo operisani od toga
 
U Americi 15x vece plate, a duplo jeftinije gorivo. OK, Ameri imaju bogata izvorista nafte i odrzavaju oil wars, ali nema logike da je u okruzenju toliko jeftinije gorivo nego u SRB. Drzava Srbija uzima velike akcize na gorivu, iako je bas to gde bi najmanje trebala da uzima ako iole misli da pokrene privatni sektor sa mrtve tacke.

http://www.globalpetrolprices.com/gasoline_prices/

prosečna plata u SAD je 7.000 dolara? :eek:
 
Vidim ja odlicno, ali ovde nikada nisam video da se nesto napravi, pa da se posle 2 meseca ponovo isto to pravi.

Drugo, gradonacelnica grada ide bajsom na posao i na sva desavanja u krugu 20km, i veoma su joj skromni prijemi i svi ostali rashodi (a budzet ovog grada koji ima samo 75.000 stanovnika je veci nego budzet Novog Sada u Srbiji, koji ima skoro 4 puta vise).
Ona licno na reprezentaciju potrosi manje nego neki predsednik opstine u Srbiji, koja ima 50 puta manji budzet.

Trece, korupcija se u Srbiji ne moze iskoreniti nikada, jer je to kod nas na nivou obicaja, a opste je poznato da se obicaj najteze menja. Hriscanstvo nije uspelo da iskoreni ni 5% paganskih obicaja za 2000 godina vladavine. A korupcija je kod Srba ukorenjenija nego "da cuknem u drvo".

I jedino u cemu se slazem je da treba mnogo jaci privatni sektor, ali dzabe kada drzava i tu saborita i ponasa se kao gangster kojem, ako ne platis reket, ne mozes da radis.

Znam nemacki birokratski aparat je jako skroman. Korupcije nema kod privatnih lica. Recimo drzava kad organizuje tendere, to radi po partijskoj liniji. I naravno da se to plati mnogo vise nego sto vredi. A kad privatnik pravi nesto on kad organizuje tender, on ce da gleda cenu kod prodavca. nije vazno da li mu je taj prodavac brat ili sestra.

- - - - - - - - - -

Оно на небу,округло а није сунце...
То је месец.
Није летећи тањир.

Можда је пивосок нешто ново спознао..никад се не зна :D

шала мала
доабр је пивосок лик

још само да научи немачки,,човек је потенцијаЛ

pivosok uci nemce nemacki
 
:rotf:

- - - - - - - - - -

ima jos par bisera poslednjih meseci, ali ovo je jedan od kandidata za post godine

Ja sam se poslednjih godinu i po dana naobilazio po raznim doktorima kao retko ko i znam sta pricam .. srednju skolu sam zavrsio pre 2 godine i logicno da sam ja upuceniji u stanje u skolstvu od vas koji niste isli u skolu 20 godina .. Doktori , med. sestre , nastavnici i profesori su veliki ljudi .. dobri ljudi i itekako strucni

- - - - - - - - - -

99 posto njih
 

Back
Top