СРБИ ИДУ У БИХ ДА ТОЧЕ ГОРИВО

Pogledaj rezultate ankete: Da li gorivo treba da bude 30 evra po litri

Glasova
4. Ne možete glasati na ovu anketu
  • Da, onda bi bilo dosta para za penzije

2 50,00%
  • Ne, ja mislim samo na sebe, zabole me za druge kojima je pomoc potrebna

2 50,00%
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 35

Tema: СРБИ ИДУ У БИХ ДА ТОЧЕ ГОРИВО

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    322

Podrazumevano СРБИ ИДУ У БИХ ДА ТОЧЕ ГОРИВО

Kада се пређе граница и уђе у Босну, могу се видети начичкане пумпе што не чуди јер све више грађана Србије прелази у комшилук да точи бензин.Све више грађана из Србије одлази у Босну и Херцеговину да би точило гориво, а кажу да се може уштедети и 2.000 динара по резервоару.

"Највише долазе из пограничног подручја, Богатића, Шапца, Руме, Митровице... Али има и возача са београдским таблицама. Сви овде пуне резервоаре јер им је јефтиније", прича Дејан Станковић, радник једне пумпе.

Због ниже цене горива у суседној Босни и Херцеговини, грађани Србије окупирали су њихове бензинске станице.

http://www.pravda.rs/2017/11/17/srbi-idu-u-bih-da-toce-gorivo-evo-koliko-novca-mozete-da-ustedite-po-rezervoaru/

Sramotno je da ljudi na taj nacin izbegavaju placanje poreza majci Srbiji. Narod od akciza za gorivo dobija tako mnogo. Vece penzije, plate u javnom sektoru, veliki broj non profitabilnih javnih preduzeca za odrzavanje socijalnog mira i zaposljavanje ljudi. Da ne govorim o kvalitetnom obrazovanju i zdrastvu. Neophodno je ograniciti gorivo u rezervoaru na 1 litar. Prazniji rezervorar, puniji budzet srbije.
    "There are three signs of senility. The first sign is that a man forgets his theorems. The second sign is that he forgets to zip up. The third sign is that he forgets to zip down. "

Elita Mračak@ (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    27
    Reputaciona moć
    1148

Podrazumevano Re: СРБИ ИДУ У БИХ ДА ТОЧЕ ГОРИВО

Tako se pomaze sestru Republici Srpskoj i Dodu!

B.R.A.V.O.
    Jeremic: Da li je unilateralna deklaracija Privremenih institucija samouprave na Kosovu o nezavisnosti od 17. februara 2008. godine u saglasnosti s međunarodnim pravom?
    Odgovor Suda pravde: Da

Iskusan frederikrr (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    125

Kakva je ovo vest, pa ovo postoji jos od 1995. godine
    “Float like a butterfly, sting like a bee. The hands can't hit what the eyes can't see.”

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    322

Citat Original postavio frederikrr Pogledaj poruku
    pa vest je da besplatno obrazovanje i vece penzije moraju od nekud da se plate
    "There are three signs of senility. The first sign is that a man forgets his theorems. The second sign is that he forgets to zip up. The third sign is that he forgets to zip down. "

Poznat Docta (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    218

na koji fazon se može uštedeti 2000 po rezervoaru? ako je rezervoar 70 litara to bi bilo skoro 30 dinara po litru. zar je tolika razlika u ceni?

Domaćin Amuletum (avatar)
    Učlanjen
    28.09.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

Citat Original postavio Mračak@ Pogledaj poruku
    Tako se pomaze sestru Republici Srpskoj i Dodu!

B.R.A.V.O.
    Не, тако се помаже самом себи.

Иначе, треба очекивати веће акцизе и у БиХ ускоро. Нек точе док још могу. Ускоро ће сви бити много веће патриоте и плаћати порез мајчици Србији.

Učlanjen
    29.11.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    125

Citat Original postavio pivosok Pogledaj poruku
    pa vest je da besplatno obrazovanje i vece penzije moraju od nekud da se plate
    Pa vidi, dok sam radio u drzavnoj firmi, imao sam uvid u oko 95% finansijskih tokova R. Srbije, tako da i sa trenutnim punjenjem budzeta, R. Srbija je prebogata zemlja.

Problem je sto svaki funkcioner godisnje potrosi na konto reprezentacije (citaj, izdrkawanje i bahanalije po kafanama i sa svalerkama) toliko da bi moglo svake godine 100 magnetnih rezonanci da se kupi.
    A koliko tek kesh-a ode na neke nepotrebne tendere, i na razne druge gluposti......e, to je tek prica za sebe.

Ali dobro, covek ce pre poverovati da je zemlja ravna nego da opstina ima para, iako ce svaki dan gledati predsednika opstine kako se bahanalise. Takva nam, valjda, priroda....
    “Float like a butterfly, sting like a bee. The hands can't hit what the eyes can't see.”

Elita Mračak@ (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    27
    Reputaciona moć
    1148

Ne sumljam u pilitiku Doda i Vozda.

Neka izidje onaj ko duma da moze bolje
    Jeremic: Da li je unilateralna deklaracija Privremenih institucija samouprave na Kosovu o nezavisnosti od 17. februara 2008. godine u saglasnosti s međunarodnim pravom?
    Odgovor Suda pravde: Da

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    322

Pa vidi, dok sam radio u drzavnoj firmi, imao sam uvid u oko 95% finansijskih tokova R. Srbije, tako da i sa trenutnim punjenjem budzeta, R. Srbija je prebogata zemlja.

Problem je sto svaki funkcioner godisnje potrosi na konto reprezentacije (citaj, izdrkawanje i bahanalije po kafanama i sa svalerkama) toliko da bi moglo svake godine 100 magnetnih rezonanci da se kupi.
    A koliko tek kesh-a ode na neke nepotrebne tendere, i na razne druge gluposti......e, to je tek prica za sebe.

Ali dobro, covek ce pre poverovati da je zemlja ravna nego da opstina ima para, iako ce svaki dan gledati predsednika opstine kako se bahanalise. Takva nam, valjda, priroda....
    Mislis da u nemackoj nema korupcije. ima i te kako. samo jos nisi video. drzavi je nikad dosta para. I u nemackom bundestagu politicar zaradjuje vise desetina hiljada evra mesecno. U srbiji radi oko 800 000 ljudi u privatnom sektoru ili svaki sesti stanovnik. dok u nemackoj oko 40 miliona ili svaki drugi

- - - - - - - - - -

resenje da nema korupcije je manje para u drzavnoj kasi, vise u mojoj.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Amuletum Pogledaj poruku
    Не, тако се помаже самом себи.

Иначе, треба очекивати веће акцизе и у БиХ ускоро. Нек точе док још могу. Ускоро ће сви бити много веће патриоте и плаћати порез мајчици Србији.
    bosanci treba jos jednom u tom slucaju da ustanu na oruzje i da pucaju ne jedni na druge nego na politicare.

Učlanjen
    29.11.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    125

Mislis da u nemackoj nema korupcije. ima i te kako. samo jos nisi video. drzavi je nikad dosta para. I u nemackom bundestagu politicar zaradjuje vise desetina hiljada evra mesecno. U srbiji radi oko 800 000 ljudi u privatnom sektoru ili svaki sesti stanovnik. dok u nemackoj oko 40 miliona ili svaki drugi
    - - - - - - - - - -
    resenje da nema korupcije je manje para u drzavnoj kasi, vise u mojoj.
    Vidim ja odlicno, ali ovde nikada nisam video da se nesto napravi, pa da se posle 2 meseca ponovo isto to pravi.

Drugo, gradonacelnica grada ide bajsom na posao i na sva desavanja u krugu 20km, i veoma su joj skromni prijemi i svi ostali rashodi (a budzet ovog grada koji ima samo 75.000 stanovnika je veci nego budzet Novog Sada u Srbiji, koji ima skoro 4 puta vise).
    Ona licno na reprezentaciju potrosi manje nego neki predsednik opstine u Srbiji, koja ima 50 puta manji budzet.

Trece, korupcija se u Srbiji ne moze iskoreniti nikada, jer je to kod nas na nivou obicaja, a opste je poznato da se obicaj najteze menja. Hriscanstvo nije uspelo da iskoreni ni 5% paganskih obicaja za 2000 godina vladavine. A korupcija je kod Srba ukorenjenija nego "da cuknem u drvo".

I jedino u cemu se slazem je da treba mnogo jaci privatni sektor, ali dzabe kada drzava i tu saborita i ponasa se kao gangster kojem, ako ne platis reket, ne mozes da radis.

Elita Александр Григорьевич (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    546

http://www.pravda.rs/2017/11/17/srbi-idu-u-bih-da-toce-gorivo-evo-koliko-novca-mozete-da-ustedite-po-rezervoaru/

Sramotno je da ljudi na taj nacin izbegavaju placanje poreza majci Srbiji. Narod od akciza za gorivo dobija tako mnogo. Vece penzije, plate u javnom sektoru, veliki broj non profitabilnih javnih preduzeca za odrzavanje socijalnog mira i zaposljavanje ljudi. Da ne govorim o kvalitetnom obrazovanju i zdrastvu. Neophodno je ograniciti gorivo u rezervoaru na 1 litar. Prazniji rezervorar, puniji budzet srbije.
    OSMANLI Mustafa,

Не иду СРБИ у БИХ, већ иду у Републику Српску!
    Север - То је посебно место где се сусрећу други светови!

Iskusan јанпи (avatar)
    Učlanjen
    11.03.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    159

Оно на небу,округло а није сунце...
    То је месец.
    Није летећи тањир.

Можда је пивосок нешто ново спознао..никад се не зна

шала мала
    доабр је пивосок лик

још само да научи немачки,,човек је потенцијаЛ
    Poslednji put ažurirao/la јанпи : 27.11.2017. u 14:30
    Пиштаљка ти се позлатила Милораде !

Zainteresovan član Lex et Honor (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    10

U Americi 15x vece plate, a duplo jeftinije gorivo. OK, Ameri imaju bogata izvorista nafte i odrzavaju oil wars, ali nema logike da je u okruzenju toliko jeftinije gorivo nego u SRB. Drzava Srbija uzima velike akcize na gorivu, iako je bas to gde bi najmanje trebala da uzima ako iole misli da pokrene privatni sektor sa mrtve tacke.

http://www.globalpetrolprices.com/gasoline_prices/
    Poslednji put ažurirao/la Lex et Honor : 27.11.2017. u 15:14

Moderator Motorcyclist (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    451

Citat Original postavio Lex et Honor Pogledaj poruku
    U Americi 15x vece plate, a duplo jeftinije gorivo. OK, Ameri imaju bogata izvorista nafte i odrzavaju oil wars, ali nema logike da je u okruzenju toliko jeftinije gorivo nego u SRB. Drzava Srbija uzima velike akcize na gorivu, iako je bas to gde bi najmanje trebala da uzima ako iole misli da pokrene privatni sektor sa mrtve tacke.
    Pa Srbija i biznis nikada nisu isli ruku pod ruku. Mi smo operisani od toga
    Blow a kiss, fire a gun
    All we need is somebody to lean on

Moderator Microwave (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    909

Citat Original postavio Lex et Honor Pogledaj poruku

http://www.globalpetrolprices.com/gasoline_prices/
    prosečna plata u SAD je 7.000 dolara?

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    322

Vidim ja odlicno, ali ovde nikada nisam video da se nesto napravi, pa da se posle 2 meseca ponovo isto to pravi.

Drugo, gradonacelnica grada ide bajsom na posao i na sva desavanja u krugu 20km, i veoma su joj skromni prijemi i svi ostali rashodi (a budzet ovog grada koji ima samo 75.000 stanovnika je veci nego budzet Novog Sada u Srbiji, koji ima skoro 4 puta vise).
    Ona licno na reprezentaciju potrosi manje nego neki predsednik opstine u Srbiji, koja ima 50 puta manji budzet.

Trece, korupcija se u Srbiji ne moze iskoreniti nikada, jer je to kod nas na nivou obicaja, a opste je poznato da se obicaj najteze menja. Hriscanstvo nije uspelo da iskoreni ni 5% paganskih obicaja za 2000 godina vladavine. A korupcija je kod Srba ukorenjenija nego "da cuknem u drvo".

I jedino u cemu se slazem je da treba mnogo jaci privatni sektor, ali dzabe kada drzava i tu saborita i ponasa se kao gangster kojem, ako ne platis reket, ne mozes da radis.
    Znam nemacki birokratski aparat je jako skroman. Korupcije nema kod privatnih lica. Recimo drzava kad organizuje tendere, to radi po partijskoj liniji. I naravno da se to plati mnogo vise nego sto vredi. A kad privatnik pravi nesto on kad organizuje tender, on ce da gleda cenu kod prodavca. nije vazno da li mu je taj prodavac brat ili sestra.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio јанпи Pogledaj poruku
    Оно на небу,округло а није сунце...
    То је месец.
    Није летећи тањир.

Можда је пивосок нешто ново спознао..никад се не зна

шала мала
    доабр је пивосок лик

још само да научи немачки,,човек је потенцијаЛ
    pivosok uci nemce nemacki

Domaćin KeyserSöze (avatar)
    Učlanjen
    02.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    86

Republika Srpska je Srbija bila bice i ostace i ne vidim sta je problem sto Srbi idu po svojoj zemlji sve je to Srbija od Knina do Negotina

Ljudi pukli ste,sebali su vas dosmanlije i b52 i bljuc

Ne znam kako da vam pomognem,probajte da ugasite tv i ne citate novine

Veoma poznat Sotir zvani djubre (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    163

Bode mi oci ta tvoja ironija oko kvalitetnog obrazovanja i zdravstva .. ma sta ko mislio obrazovanje i zdravstvo u Srbiji zaista jesu kvalitetni ..

Saliva nije na forumu
    komšinica kaže da patim od autošovinizma, šta je to i kako se leči
    Domaćin Saliva (avatar)
    Učlanjen
    27.02.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio Sotir zvani djubre Pogledaj poruku
    Bode mi oci ta tvoja ironija oko kvalitetnog obrazovanja i zdravstva .. ma sta ko mislio obrazovanje i zdravstvo u Srbiji zaista jesu kvalitetni ..

- - - - - - - - - -

ima jos par bisera poslednjih meseci, ali ovo je jedan od kandidata za post godine
    Hans, get ze flammenwerfer für die Soros-Mitarbeiterliste ds, cro, ldp, AV

Veoma poznat Sotir zvani djubre (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    163

Citat Original postavio Saliva Pogledaj poruku

- - - - - - - - - -

ima jos par bisera poslednjih meseci, ali ovo je jedan od kandidata za post godine
    Ja sam se poslednjih godinu i po dana naobilazio po raznim doktorima kao retko ko i znam sta pricam .. srednju skolu sam zavrsio pre 2 godine i logicno da sam ja upuceniji u stanje u skolstvu od vas koji niste isli u skolu 20 godina .. Doktori , med. sestre , nastavnici i profesori su veliki ljudi .. dobri ljudi i itekako strucni

- - - - - - - - - -

99 posto njih

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    668

tema je bljak

pravda mi je onako, kao dveri, rade potuljeno za zapad

dobro znam da svajcarci idu u obliznju nemacku u soping svega i svaxega pa i toalet papira. why not?
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    322

prosecna plata u bih je veca u srbiji pacove botovski. a ne bi se reklo da su plate u svajcarskoj manje od onih u nemackoj

Veoma poznat zemunski kej (avatar)
    Učlanjen
    21.11.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    258

Citat Original postavio Microwave Pogledaj poruku
    prosečna plata u SAD je 7.000 dolara?
    Prosecna plata u Americi ,SAD JE 4 500 $, a svetski prosek je 1450$. Pa ti vidi gde smo mi tu .Nije covek puno pogresio kada je napisao 15 puta. 12~13 puta je tacan iznos,

Iskusan
    Učlanjen
    24.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Citat Original postavio Docta Pogledaj poruku
    na koji fazon se može uštedeti 2000 po rezervoaru? ako je rezervoar 70 litara to bi bilo skoro 30 dinara po litru. zar je tolika razlika u ceni?

Јесте толика или већа....има пумпи где је бензин 100 динара...
    Poslednji put ažurirao/la antoanko : 27.11.2017. u 18:46

Elita OvajOnaj (avatar)
    Učlanjen
    25.07.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2200

Citat Original postavio Docta Pogledaj poruku
    Jeftinije je 20-30 centi po litru.
    www.jugiliks.info

Slične teme

1. Odgovora: 777
    Poslednja poruka: 15.03.2014., 18:11
  2. Odgovora: 212
    Poslednja poruka: 01.05.2013., 14:31
  3. Odgovora: 169
    Poslednja poruka: 06.05.2011., 19:26
  4. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04.05.2011., 10:49
  5. Odgovora: 8