Ukinuto starateljstvo i krivicna prijava

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Pera zdera

Buduća legenda
Poruka
37.517
Roditelji iz Požarevca zabranili da im dete primi krv


Kako „Alo!” saznaje, supružnici iz Požarevca, koji su Jehovini svedoci, usprotivili su se da njihova beba primi tuđu krv, iako su im lekari rekli da hitno mora na operaciju i da je transfuzija neophodna. Posle potpisivanja izjave da odbijaju transfuziju krvi, Centar za socijalni rad u Požarevcu im je privremeno oduzeo starateljstvo i dao saglasnost Dečjoj klinici u Tiršovoj da obavi hitnu operaciju.

Kako saznajemo, drama se odigrala 13. novembra u Dečjoj klinici u Tiršovoj u Beogradu kada su roditelji odbili da njihovo dete u toku operacije primi tuđu krv!

- Doktorka je obavestila policijsku stanicu Savski venac da se na odeljenju intenzivne nege nalazi beba stara tri dana, kojoj je potrebna hitna hirurška intervencija i da je neophodno da u toku operacije primi krv. Problem je nastao kada su otac i majka odbili da potpišu saglasnost, navodeći da su pripadnici verske grupe Jehovini svedoci - navodi naš izvor i dodaje da je zbog toga morala da interveniše policija..

- Otac D. G. (35) iz Požarevca pozvan je u policijisku stanicu Savski venac. Međutim, on je hladnokrvno rekao da ni po koju cenu neće potpisati saglasnost da se njegovom detetu da tuđa krv. Policija je razgovarala i sa majkom A. G., koja se takođe izjasnila da se protivi da njeno dete dobije krv. Obavešten je Centar za socijalni rad u Požarevcu i traženo je da preduzme hitne mere, jer je dete bilo životno ugroženo. Posle konsultacija, stručnjaci Centra za socijalni rad u Požarevcu rekli su da će dati saglasnost za transfuziju krvi onog trenutka kada lekari saopšte da je dete životno ugroženo zbog grubog zanemarivanja - prepričava naš sagovornik dramu.

Sutradan je pravna služba Dečje klinike u Tiršovoj zvanično poslala izveštaj Centru za socijalni rad u Požarevcu i navela da su otac i majka pripadnici Jehovinih svedoka i da se protive da njihovo dete primi tuđu krv! Njima je na osnovu toga privremeno ukinuto starateljstvo i data je saglasnost da bolnica nastavi lečenje bebe - kaže naš izvor.

Kršenje porodičnih obaveza
Kako saznajemo, Osnovno javno tužilaštvo u Požarevcu je protiv roditelja podnelo krivičnu prijavu zbog sumnje da su počinili krivično delo kršenja porodičnih obaveza.

- Kada se beba oporavi, roditelji će biti pozvani u tužilaštvo na saslušanje. Posle prikupljanja svih dokaza biće procenjeno da li će biti procesuirani - kaže naš izvor.


izvor : http://www.alo.rs/roditelji-iz-pozarevca-zabranili-da-im-dete-primi-krv/133186
 
Konacno da proctam da je neko uradio sta treba, kod ovakvih slucajeva,da prijavi JS nadleznim organima a u svrhu spasavanja bebinog zivota..Vera JS je njihova stvar ali to sto ne prihvataju transfuziju i primanje tudje krvi i dopustanja da neko umre zbog toga ( u ovom slucaju beba bi umrla da nije uradjena hiruska intervencija i data transfuzija), je van pameti i za svaku je osudu..mogu da razumem sva ona njihova propovedanja i da ispostujem njihovu veru ali ovo oko transfuzije nikako ne mogu da razumem ni prihvatim..
 
Poslednja izmena:
Aha a kad treba da se ta ista beba izbaci na ulicu zbog 10 000 duga za struju nema nikog da se pokaze ljudinom
Da, odlican komentar. Vest bi bila korektna da nije religiozne primese, i zluradosti pojedinaca. Sta vise, zasto u klinici nisu zahtevali da roditelji daju krve, nec su insistirali na tudjoj krvi? Mislim, cela procedura je po malo uvrnuta, narocito kada je na scenu stupila policija i javno tuzilastvo. Valjda je nadlezna medicnska sluzba ovlascena da hithe slucajeve uzme u postupak ODMAH, bez insistiranja na birokratskoj proceduri i primeni prisile.

Interesuje me kakav postupak bi u ovakvim i slicnim situacijama bio u SAD, VB ili Nemackoj, Svedskoj. Znam da ovde na ovom PDF-u ima medicinskih eksperata ali, pretpostavka je da ih ima i u navedenim zemljama i da su u njihove pravne sisteme ovakvi slucajevi zakonskim normama regulisani.
 
Poslednja izmena:
Da, odlican komentar. Vest bi bila korektna da nije religiozne primese, i zluradosti pojedinaca. Sta vise, zasto u klinici nisu zahtevali da roditelji daju krve, nec su insistirali na tudjoj krv? Mislim, cela procedura je po malo uvrnuta, nariocito kada je na scenu stupila policija i javno tuzilastvo. Valjda je nadlezna medicnska sluzba ovlascena da hithe slucajeve uzme u postupak ODMAH, bez insistiranja na birokratskoj proceduri i primeni prisile.

Interesuje me kakav postupak bi u ovakvim i slicnim situacijama bio u SAD, VB ili Nemackoj, Svedskoj. Zanm da ovde na ovom PDF-u ima medicinskih eksperata ali, pretpostavka je, da ih ima i u navedenim zemljama i da su u njihove pravne sisteme ovakvi slucajevi zakonskim normama regulisani.

Eto kraj price,nisu ni pomislili na "kompromis" uzimanja oceve krvi
 
Konacno da proctam da je neko uradio sta treba, kod ovakvih slucajeva,da prijavi JS nadleznim organima a u svrhu spasavanja bebinog zivota..Vera JS je njihova stvar ali to sto ne prihvataju transfuziju i primanje tudje krvi i dopustanja da neko umre zbog toga ( u ovom slucaju beba bi umrla da nije uradjena hiruska intervencija i data transfuzija), je van pameti i za svaku je osudu..mogu da razumem sva ona njihova propovedanja i da ispostujem njihovu veru ali ovo oko transfuzije nikako ne mogu da razumem ni prihvatim..

Da je dete umrlo ima li pravnog osnova da im se sudi za ubistvo ?
 
Da, odlican komentar. Vest bi bila korektna da nije religiozne primese, i zluradosti pojedinaca. Sta vise, zasto u klinici nisu zahtevali da roditelji daju krve, nec su insistirali na tudjoj krvi? Mislim, cela procedura je po malo uvrnuta, narocito kada je na scenu stupila policija i javno tuzilastvo. Valjda je nadlezna medicnska sluzba ovlascena da hithe slucajeve uzme u postupak ODMAH, bez insistiranja na birokratskoj proceduri i primeni prisile.

Interesuje me kakav postupak bi u ovakvim i slicnim situacijama bio u SAD, VB ili Nemackoj, Svedskoj. Znam da ovde na ovom PDF-u ima medicinskih eksperata ali, pretpostavka je da ih ima i u navedenim zemljama i da su u njihove pravne sisteme ovakvi slucajevi zakonskim normama regulisani.

Eto kraj price,nisu ni pomislili na "kompromis" uzimanja oceve krvi

Eto komentarisanja o nečemu o čemu pojma nemate.
Jehovini svedoci ne dopuštaju transfuziju krvi, ne dozvoljavaju mešanje krvi sa nekim drugim pa bio to čak i otac ili majka.
Ako nekoga zanima kakva je birokratija npr u USA ili nekoj drugoj zemlji neka istražuje ovde je stvar jasna .....
Dete ima prava na život,
 
Za miloga boga, Zara, pa ko rece da dete nema pravo na zivot???. Kad kazes da pojima nemamo, pa koje si ti to skole zavrsila da si postala eksper za JS. Ova profana tema se vuce na ovom PDF od kako sam ja postao "korisnik", tako da o njoj na mojoj terasi cvrkucu i vrapski i gugutke.

P.S. Zasto mislis da ovde ne istrazujemo kako je to pitanje reseno u USA ili Svetskoj, VB, itd. Ako ti znas, napisi.
 
Za miloga boga, Zara, pa ko rece da dete nema pravo na zivot???. Kad kazes da pojima nemamo, pa koje si ti to skole zavrsila da si postala eksper za JS. Ova profana tema se vuce na ovom PDF od kako sam ja postao "korisnik", tako da o njoj na mojoj terasi cvrkucu i vrapski i gugutke.

P.S. Zasto mislis da ovde ne istrazujemo kako je to pitanje reseno u USA ili Svetskoj, VB, itd. Ako ti znas, napisi.

Na tvojoj terasi vrapci cvrkucu o pravoslavlju :lol:
 
Eto komentarisanja o nečemu o čemu pojma nemate.
Jehovini svedoci ne dopuštaju transfuziju krvi, ne dozvoljavaju mešanje krvi sa nekim drugim pa bio to čak i otac ili majka.
Ako nekoga zanima kakva je birokratija npr u USA ili nekoj drugoj zemlji neka istražuje ovde je stvar jasna .....
Dete ima prava na život,

Kladim se da ovi odgovorni isto tako nemaju blage veze o jehovinim svedocima ,ili su se mozda najdeni u cudu bas povodom ovog primera upravo tad informisali

- - - - - - - - - -

Niko nema pravo da izbaci bebu na ulicu.

Ja citam svakodnevno razna izbacivanja iako je ta deca tema skakljiva
 
Kladim se da ovi odgovorni isto tako nemaju blage veze o jehovinim svedocima ,ili su se mozda najdeni u cudu bas povodom ovog primera upravo tad informisali

- - - - - - - - - -



Ja citam svakodnevno razna izbacivanja iako je ta deca tema skakljiva

Loše si informisan.
Ovakvi odgovori imaju baš veze sa jehovinim svedocima.
Oni dopuštaju samo beskrvno lečenje jer JS veruju da se duša nalazi u krvi.
Problem nastupi kada se desi nešto, gde takvo lečenje nije moguće priuštiti.
Ne zabranjuju oni transfuziju krvi jer žele smrt nekome već zato što su u uverenju da je bolje umreti nego preuzeti dušu nekog drugog.
Za nas je to neshvatljivo jer svi mi ostali učinili bi sve da spasimo život nekome, pogotovo ako je dete u pitanju.
 
Konacno da proctam da je neko uradio sta treba, kod ovakvih slucajeva,da prijavi JS nadleznim organima a u svrhu spasavanja bebinog zivota..Vera JS je njihova stvar ali to sto ne prihvataju transfuziju i primanje tudje krvi i dopustanja da neko umre zbog toga ( u ovom slucaju beba bi umrla da nije uradjena hiruska intervencija i data transfuzija), je van pameti i za svaku je osudu..mogu da razumem sva ona njihova propovedanja i da ispostujem njihovu veru ali ovo oko transfuzije nikako ne mogu da razumem ni prihvatim..

Koliko mora biti zamračen um tih roditelja koji bi gledali kako im beba od samo tri dana umire a da bi oni ostali odani Jehovi...:dash:

- - - - - - - - - -

Sutra ce biti da neko drugi odluci da se oduzme zdrav bubreg

A šta je problem u tome ako bi neki roditelj dao svoj zdrav bubreg za svoje dete...da bi preživelo...

:think:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top