Ukinuto starateljstvo i krivicna prijava
Strana 1 od 24 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 590

Tema: Ukinuto starateljstvo i krivicna prijava

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    292

Podrazumevano Ukinuto starateljstvo i krivicna prijava

Roditelji iz Požarevca zabranili da im dete primi krv

Kako „Alo!” saznaje, supružnici iz Požarevca, koji su Jehovini svedoci, usprotivili su se da njihova beba primi tuđu krv, iako su im lekari rekli da hitno mora na operaciju i da je transfuzija neophodna. Posle potpisivanja izjave da odbijaju transfuziju krvi, Centar za socijalni rad u Požarevcu im je privremeno oduzeo starateljstvo i dao saglasnost Dečjoj klinici u Tiršovoj da obavi hitnu operaciju.

Kako saznajemo, drama se odigrala 13. novembra u Dečjoj klinici u Tiršovoj u Beogradu kada su roditelji odbili da njihovo dete u toku operacije primi tuđu krv!

- Doktorka je obavestila policijsku stanicu Savski venac da se na odeljenju intenzivne nege nalazi beba stara tri dana, kojoj je potrebna hitna hirurška intervencija i da je neophodno da u toku operacije primi krv. Problem je nastao kada su otac i majka odbili da potpišu saglasnost, navodeći da su pripadnici verske grupe Jehovini svedoci - navodi naš izvor i dodaje da je zbog toga morala da interveniše policija..

- Otac D. G. (35) iz Požarevca pozvan je u policijisku stanicu Savski venac. Međutim, on je hladnokrvno rekao da ni po koju cenu neće potpisati saglasnost da se njegovom detetu da tuđa krv. Policija je razgovarala i sa majkom A. G., koja se takođe izjasnila da se protivi da njeno dete dobije krv. Obavešten je Centar za socijalni rad u Požarevcu i traženo je da preduzme hitne mere, jer je dete bilo životno ugroženo. Posle konsultacija, stručnjaci Centra za socijalni rad u Požarevcu rekli su da će dati saglasnost za transfuziju krvi onog trenutka kada lekari saopšte da je dete životno ugroženo zbog grubog zanemarivanja - prepričava naš sagovornik dramu.

Sutradan je pravna služba Dečje klinike u Tiršovoj zvanično poslala izveštaj Centru za socijalni rad u Požarevcu i navela da su otac i majka pripadnici Jehovinih svedoka i da se protive da njihovo dete primi tuđu krv! Njima je na osnovu toga privremeno ukinuto starateljstvo i data je saglasnost da bolnica nastavi lečenje bebe - kaže naš izvor.

Kršenje porodičnih obaveza
    Kako saznajemo, Osnovno javno tužilaštvo u Požarevcu je protiv roditelja podnelo krivičnu prijavu zbog sumnje da su počinili krivično delo kršenja porodičnih obaveza.

- Kada se beba oporavi, roditelji će biti pozvani u tužilaštvo na saslušanje. Posle prikupljanja svih dokaza biće procenjeno da li će biti procesuirani - kaže naš izvor.

izvor : http://www.alo.rs/roditelji-iz-pozarevca-zabranili-da-im-dete-primi-krv/133186
    Religija je nastala kad je prvi prevarant sreo prvu budalu - Mark Twain

Elita sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    280

Podrazumevano Re: Ukinuto staretljstvo i krivicna prijava

ako neko resi da unistava svoj zivot na neki nacin to je njegova luda glava

ali da neko drugi ispasta zbog toga je za osudu

i treba da im s oduzme dete
    smeta li brada pri pusenju

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6129

Sutra ce biti da neko drugi odluci da se oduzme zdrav bubreg
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Saliva nije na forumu
    komšinica kaže da patim od autošovinizma, šta je to i kako se leči
    Domaćin Saliva (avatar)
    Učlanjen
    27.02.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    je, ali ovde se operacijom pomaze detetu, a kradja bubrega ie kradja

to su ipak razlicite situacije

nije bas za porediti
    Hans, get ze flammenwerfer für die Soros-Mitarbeiterliste ds, cro, ldp, AV

Primećen član cocta (avatar)
    Učlanjen
    15.10.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Baš me zanima da su ti roditelji u životnoj opasnosti, da li bi pristali na transfuziju ili bi legli i umrli iz ubeđenja.

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6129

Citat Original postavio Saliva Pogledaj poruku

nije bas za porediti
    Pa pomaze se i otimanjem zdravih organa i doniranje lovansoj deci,jesi cuo kako ovi iluminati piju krv male dece zarad dugovecnosti,to nisu teorije zavera
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Legenda
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Jehovini svedoci.
    Znam priličan broj slučajeva da su im deca pomrla,
    a mogla su da prežive.
    Da im roditelji nisu podlegli uticaju sataniskih sila !

Obećava teroknor (avatar)
    Učlanjen
    18.05.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5

Potpuno se slažem da roditelji ne mogu da donose takvu odluku u ima deteta, ali nisam siguran da im zbog toga treba oduzeti decu. Mislim da bi određena kazna bila adekvatnija od uzimanja deteta.

Legenda
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio cocta Pogledaj poruku
    Baš me zanima da su ti roditelji u životnoj opasnosti, da li bi pristali na transfuziju ili bi legli i umrli iz ubeđenja.
    Legli i umrli....

Supermoderator Nina (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    170.916
    Reputaciona moć
    17245

Konacno da proctam da je neko uradio sta treba, kod ovakvih slucajeva,da prijavi JS nadleznim organima a u svrhu spasavanja bebinog zivota..Vera JS je njihova stvar ali to sto ne prihvataju transfuziju i primanje tudje krvi i dopustanja da neko umre zbog toga ( u ovom slucaju beba bi umrla da nije uradjena hiruska intervencija i data transfuzija), je van pameti i za svaku je osudu..mogu da razumem sva ona njihova propovedanja i da ispostujem njihovu veru ali ovo oko transfuzije nikako ne mogu da razumem ni prihvatim..
    Poslednji put ažurirao/la Nina : 27.11.2017. u 14:12
    Ako nemas izlaz, izadji na ulaz

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6129

Aha a kad treba da se ta ista beba izbaci na ulicu zbog 10 000 duga za struju nema nikog da se pokaze ljudinom

Legenda svesnaglista (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    773

Citat Original postavio Saliva Pogledaj poruku

nije bas za porediti
    Zastrašujuće je kakvu moć sistem ima. Pa u slučaju kada nam se odluka dopada, onda je ok
    a kada nam se ne dopada nije ok.

Ali sistem je moćan i nije tu da bi nama pomogao.
    bogumil

Veoma poznat hogarius (avatar)
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    319

Aha a kad treba da se ta ista beba izbaci na ulicu zbog 10 000 duga za struju nema nikog da se pokaze ljudinom
    Da, odlican komentar. Vest bi bila korektna da nije religiozne primese, i zluradosti pojedinaca. Sta vise, zasto u klinici nisu zahtevali da roditelji daju krve, nec su insistirali na tudjoj krvi? Mislim, cela procedura je po malo uvrnuta, narocito kada je na scenu stupila policija i javno tuzilastvo. Valjda je nadlezna medicnska sluzba ovlascena da hithe slucajeve uzme u postupak ODMAH, bez insistiranja na birokratskoj proceduri i primeni prisile.

Interesuje me kakav postupak bi u ovakvim i slicnim situacijama bio u SAD, VB ili Nemackoj, Svedskoj. Znam da ovde na ovom PDF-u ima medicinskih eksperata ali, pretpostavka je da ih ima i u navedenim zemljama i da su u njihove pravne sisteme ovakvi slucajevi zakonskim normama regulisani.
    Poslednji put ažurirao/la hogarius : 27.11.2017. u 14:54
    Tako mi Odina, religija je opijum za mase!

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6129

Citat Original postavio hogarius Pogledaj poruku
    Da, odlican komentar. Vest bi bila korektna da nije religiozne primese, i zluradosti pojedinaca. Sta vise, zasto u klinici nisu zahtevali da roditelji daju krve, nec su insistirali na tudjoj krv? Mislim, cela procedura je po malo uvrnuta, nariocito kada je na scenu stupila policija i javno tuzilastvo. Valjda je nadlezna medicnska sluzba ovlascena da hithe slucajeve uzme u postupak ODMAH, bez insistiranja na birokratskoj proceduri i primeni prisile.

Interesuje me kakav postupak bi u ovakvim i slicnim situacijama bio u SAD, VB ili Nemackoj, Svedskoj. Zanm da ovde na ovom PDF-u ima medicinskih eksperata ali, pretpostavka je, da ih ima i u navedenim zemljama i da su u njihove pravne sisteme ovakvi slucajevi zakonskim normama regulisani.
    Eto kraj price,nisu ni pomislili na "kompromis" uzimanja oceve krvi

Legenda
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Nina Pogledaj poruku
    Konacno da proctam da je neko uradio sta treba, kod ovakvih slucajeva,da prijavi JS nadleznim organima a u svrhu spasavanja bebinog zivota..Vera JS je njihova stvar ali to sto ne prihvataju transfuziju i primanje tudje krvi i dopustanja da neko umre zbog toga ( u ovom slucaju beba bi umrla da nije uradjena hiruska intervencija i data transfuzija), je van pameti i za svaku je osudu..mogu da razumem sva ona njihova propovedanja i da ispostujem njihovu veru ali ovo oko transfuzije nikako ne mogu da razumem ni prihvatim..
    Da je dete umrlo ima li pravnog osnova da im se sudi za ubistvo ?

Moderator .Gogilli. (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2016.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    154

Da, odlican komentar. Vest bi bila korektna da nije religiozne primese, i zluradosti pojedinaca. Sta vise, zasto u klinici nisu zahtevali da roditelji daju krve, nec su insistirali na tudjoj krvi? Mislim, cela procedura je po malo uvrnuta, narocito kada je na scenu stupila policija i javno tuzilastvo. Valjda je nadlezna medicnska sluzba ovlascena da hithe slucajeve uzme u postupak ODMAH, bez insistiranja na birokratskoj proceduri i primeni prisile.

Interesuje me kakav postupak bi u ovakvim i slicnim situacijama bio u SAD, VB ili Nemackoj, Svedskoj. Znam da ovde na ovom PDF-u ima medicinskih eksperata ali, pretpostavka je da ih ima i u navedenim zemljama i da su u njihove pravne sisteme ovakvi slucajevi zakonskim normama regulisani.
    Eto kraj price,nisu ni pomislili na "kompromis" uzimanja oceve krvi
    Eto komentarisanja o nečemu o čemu pojma nemate.
    Jehovini svedoci ne dopuštaju transfuziju krvi, ne dozvoljavaju mešanje krvi sa nekim drugim pa bio to čak i otac ili majka.
    Ako nekoga zanima kakva je birokratija npr u USA ili nekoj drugoj zemlji neka istražuje ovde je stvar jasna .....
    Dete ima prava na život,
    21+4 = ❤️

Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    319

Za miloga boga, Zara, pa ko rece da dete nema pravo na zivot???. Kad kazes da pojima nemamo, pa koje si ti to skole zavrsila da si postala eksper za JS. Ova profana tema se vuce na ovom PDF od kako sam ja postao "korisnik", tako da o njoj na mojoj terasi cvrkucu i vrapski i gugutke.

P.S. Zasto mislis da ovde ne istrazujemo kako je to pitanje reseno u USA ili Svetskoj, VB, itd. Ako ti znas, napisi.

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    292

JS nek se nasele u regionima gde im odgovara zakon.

U Srbiji je zakon jasan, verujem i u Rusiji
    Religija je nastala kad je prvi prevarant sreo prvu budalu - Mark Twain

Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    319

Citat Original postavio cleaner Pogledaj poruku
    JS nek se nasele u regionima gde im odgovara zakon.

U Srbiji je zakon jasan, verujem i u Rusiji
    Ma daj, bas da se isele iz Srbije. Ili iz Rusije. Bas smo mi Srbi (i Rusi) dusevan narod. I sta kazes, zakon jasan kao boza..

Učlanjen
    26.12.2016.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    154

Za miloga boga, Zara, pa ko rece da dete nema pravo na zivot???. Kad kazes da pojima nemamo, pa koje si ti to skole zavrsila da si postala eksper za JS. Ova profana tema se vuce na ovom PDF od kako sam ja postao "korisnik", tako da o njoj na mojoj terasi cvrkucu i vrapski i gugutke.

P.S. Zasto mislis da ovde ne istrazujemo kako je to pitanje reseno u USA ili Svetskoj, VB, itd. Ako ti znas, napisi.
    Na tvojoj terasi vrapci cvrkucu o pravoslavlju
    21+4 = ❤️

Buduća legenda Milan od Gruze (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    722

Niko nema pravo da izbaci bebu na ulicu.

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6129

Citat Original postavio .Zara. Pogledaj poruku
    Eto komentarisanja o nečemu o čemu pojma nemate.
    Jehovini svedoci ne dopuštaju transfuziju krvi, ne dozvoljavaju mešanje krvi sa nekim drugim pa bio to čak i otac ili majka.
    Ako nekoga zanima kakva je birokratija npr u USA ili nekoj drugoj zemlji neka istražuje ovde je stvar jasna .....
    Dete ima prava na život,
    Kladim se da ovi odgovorni isto tako nemaju blage veze o jehovinim svedocima ,ili su se mozda najdeni u cudu bas povodom ovog primera upravo tad informisali

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Milan od Gruze Pogledaj poruku
    Niko nema pravo da izbaci bebu na ulicu.
    Ja citam svakodnevno razna izbacivanja iako je ta deca tema skakljiva

Učlanjen
    26.12.2016.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    154

Kladim se da ovi odgovorni isto tako nemaju blage veze o jehovinim svedocima ,ili su se mozda najdeni u cudu bas povodom ovog primera upravo tad informisali

- - - - - - - - - -

Ja citam svakodnevno razna izbacivanja iako je ta deca tema skakljiva
    Loše si informisan.
    Ovakvi odgovori imaju baš veze sa jehovinim svedocima.
    Oni dopuštaju samo beskrvno lečenje jer JS veruju da se duša nalazi u krvi.
    Problem nastupi kada se desi nešto, gde takvo lečenje nije moguće priuštiti.
    Ne zabranjuju oni transfuziju krvi jer žele smrt nekome već zato što su u uverenju da je bolje umreti nego preuzeti dušu nekog drugog.
    Za nas je to neshvatljivo jer svi mi ostali učinili bi sve da spasimo život nekome, pogotovo ako je dete u pitanju.
    21+4 = ❤️

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6129

Ne pricam o njima nego zdravstvenim i socijalnim radnicima, koji uopsteno nemaju veze s zivotom

Buduća legenda jerohinac (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1137

Citat Original postavio Nina Pogledaj poruku
    Koliko mora biti zamračen um tih roditelja koji bi gledali kako im beba od samo tri dana umire a da bi oni ostali odani Jehovi...

- - - - - - - - - -

A šta je problem u tome ako bi neki roditelj dao svoj zdrav bubreg za svoje dete...da bi preživelo...

''Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite.''

Slične teme

1. KRIVICNA PRIJAVA PROTIV BORISA TADICA
    Autor Reg u forumu Politika
    Odgovora: 73
    Poslednja poruka: 20.10.2012., 01:32
  2. Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 17.05.2011., 21:08
  3. Gde je krivicna prijava protiv Cede?
    Autor NN77 u forumu Politika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.03.2011., 16:27