Zasto nikad ne bih uzeo kredit za stan

MrNapokon

Legenda
Poruka
59.094
Kod nas je majstorija jedna posebna grana. Neverovatno je kako nasi majstori umeju da urade stvari neplanski i naopako.
Crkne mi sijalica (CFL tip), to su one sto su kao kratke halogene i imaju 4 cevcice. I hajde da ih zamenim, kad polako pocnem da otkrivam srBsku majstoriju u stanu...
Posto je zeznuto zameniti ove sljalice jer se prednji deo ugreje pa ti cesto cevke ostanu u ruci i onda moras kljestima da cupas prvi deo (ja nisam majstor), morao sam da skinem ceo poklopac koji ide do plafona. Hajde da ga odsrafim, kad ono kliza u mestu. Hmm sta se ovo dogadja, pogledam kroz rupu, kad ono se celo drzi na nekom improvizovanom delu koji tako tezinom sedi odozgo na plafonu. I tako skapiram, da je taj majstor Mile, koji kad je sve to zidao, bio lenj da zapravo napravi kvalitetnu fiksaciju za ceo sistem, nego je samo ostavio tu plocu gore da lezi, za nju, Boga pitaj kako je zasrafio unutrasnji poklopac, brzinski smestio sijalicu unutra i zavrsio svoj posao. E sad, posto je stan noviji, mene briga, nije moj, samo cu zvati majstora... A zamislite sta sve kupujete, dizete kredite na 25-30 godina, znojte se i bacate pare na nalaze za povisen prtisak?
 

Back
Top