Спутњик открива: Почела офанзива Америке на Балкан — шаљу Кондолизу Рајс

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

комшија

Stara legenda
Poruka
90.777
НАЈЗАД ПРАВО КАДРОВСКО РЕШЕЊЕ ЗА БАЛКАНСКУ УКРШТЕНИЦУ, А КОЈУ НЕЋЕ ВИШЕ "РЕШАВАТИ" НЕПРИНЦИПИЈЕЛНА КОАЛИЦИЈА ШВАБОВА И РУСА ВЕЋ - САВЕЗНИЦИ!




https://rs.sputniknews.com/analize/201711211113524316-amerika-kosovo-plan-belkan-rusija-analiza/

Спутњик открива: Почела офанзива Америке на Балкан — шаљу познатог „играча“

1365103109_kondoliza_rays.jpg


Избор Кондолизе Рајс за новог „играча“ САД за Косово и Босну и Херцеговину задовољио би и демократе и републиканце у Америци, а додатни поен јој је то што важи и за доброг познаваоца Русије, која је Вашингтону главна мета.

Инсистирање Косова на учешћу Америке у дијалогу између Београда и Приштине само је врх леденог брега у плановима које САД има за Западни Балкан. У средишту приче је не само укључивање Америке у бриселске преговоре, већ и оживљавање и инсталација идеје, која је пре неколико година потекла из Вашингтона, о именовању њиховог специјалног изасланика за Балкан.

Према сазнањима Спутњика, главни кандидат за ту позицију је Кондолиза Рајс, а циљ је јасан: америчка „контрола“ Русије путем њихове „чврсте руке“ на Косову и у Босни и Херцеговини, а све преко леђа Србије, тврди наш извор.

Како се планира, у питању је, дакле, једна врста америчког мониторинга. Они се, наиме, не би мешали директно у преговоре Београда и Приштине, већ би све препустили Бриселу, који има шта да понуди и једној и другој страни до краја завршног процеса: Београду чланство у ЕУ, а Косову кандидатуру.

„Америка, дакле, не жели да се меша директно у преговоре. Њен циљ је да фактички надгледа завршни процес у вези са Косовом, али и да реши питање БиХ, пре свега због политичких процеса у Републици Српској. Оба пројекта, Косово и БиХ, јесу, као што знамо, чедо Америке на Балкану, а уједно и сигурно политичко упориште САД у Европи. С обзиром да се Европа мења, поново је постало битно да Америка има своје упориште у овом делу Старог континента. А да не помињемо војну позицију“, тврди наш саговорник.

У последњих годину дана, објашњава наш извор, око 100 америчких сенатора и конгресмена обишло је овај регион, што је дупло више него што их је било с почетка деведесетих година прошлог века. Њихов циљ је да са терена припреме документ који ће представити у Конгресу, а самим тим и америчком председнику, који би у том случају морао да се укључи у решавање балканског питања, иако му то сада није приоритет.

„План Б који Америка спрема, уколико не успе да добије зелено светло у самом Вашингтону за овај подухват, јесте да Велика Британија преузме на себе цео посао. Јер та држава тренутно у Европи заступа, у ствари, интересе Америке. Приштина, дакле, користи ову идеју уз благослов својих савезника из САД, посебно јер Београд нема потпун контакт са америчком администрацијом. Избор Кондолизе Рајс за новог ’играча‘ за Балкан задовољио би и демократе и републиканце у Америци, а додатни поен јој је то што важи и за доброг познаваоца Русије“, каже наш саговорник.
 
Matora fašistička čamuga dobra riba ?

Sine, ti moraš da proveriš psihičko zdravlje ... :eek:

Kad ces da se uclanis u neku nazzi partiju? Posto vidim da imas potencijala?

- - - - - - - - - -

Kakav smo mi Srbi nezahvalan narod?

Nije nam dosta jedan skot nego mora da dodje i njegov sef!

Pa kad su pogresili sa Hojtom. Na gejeve nikada ne saljes muskarce da zavrse posao! Zato sad mora doci Kondoliza da ponovi jos jednom
 
Ja se ne bih zezao i povisio ton ovaj put. Za svaki slucaj


article-2030186-0D91F03900000578-457_634x440.jpg


- - - - - - - - - -

Па и има фацу као риболика скулптура из Лепенског Вира.

Skulptura-Praroditeljka.jpg
453px-Condoleezza_Rice_cropped.jpg

Nije to riboliko nista, to je pojam covecije lepote u ono vreme :per:

- - - - - - - - - -

*******, ******* - tu za mene nema mesta. Samo Srbija i prijatelji Srba. :)

Foliras se, ustvari znam ja vas *******e sta mislite
 
Ja se ne bih zezao i povisio ton ovaj put. Za svaki slucaj


article-2030186-0D91F03900000578-457_634x440.jpg


- - - - - - - - - -



Nije to riboliko nista, to je pojam covecije lepote u ono vreme :per:

- - - - - - - - - -

Foliras se, ustvari znam ja vas *******e sta mislite

Znaci da ima krvave ruke do ramena!

Sto se tice Libije!
 
Па ето, одлично би се уклопила у врх пичетину у доба Кромањонаца.

Vazi, ljubitelju engleskog fudbala

- - - - - - - - - -

Mortimer, nije za zezanciju. Ovaj put da se uozbiljimo. Manite se s 300 , rashodovanih da posle ne bude, Back2theStoneAge broj 2....
 
Ante!

Da se jednom slozim sa tobom!

Rusi su veci Srbi od Srba!

Rusi su veci Rusi od Srba ;)
A o tome koliko se i kako zalazu za interese Srbije, procitati knjigu "Vlada Milana Obrenovica" od Slobodana Jovanovica.
Zahvaljujuci Rusima, prilikom ujedinjenja Bugarske 1885. godine Srbija nije dobila kompezaciuju u vidu Trnskog i Vidinskog okruga, a za sta su se zauzimale Austrija i Engleska, dok Nemacka se ne bi protivila
 
Rusi su veci Rusi od Srba ;)
A o tome koliko se i kako zalazu za interese Srbije, procitati knjigu "Vlada Milana Obrenovica" od Slobodana Jovanovica.
Zahvaljujuci Rusima, prilikom ujedinjenja Bugarske 1885. godine Srbija nije dobila kompezaciuju u vidu Trnskog i Vidinskog okruga, a za sta su se zauzimale Austrija i Engleska, dok Nemacka se ne bi protivila

Milan Obrenović je srbin kao i recimo Vučić.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top