Nadigradnja hardvera i " stari sistem" na HDD ?

bakonja

Buduća legenda
Poruka
43.538
Planiram u skorije vreme da se malo "ponovim/obnovim" i da izmenim u mom PC - iju MB , procesor i rammemoriju i zanima me da li cu morati da opet instalisem sistem ili ne ?

Da li ce sistem da prepozna sve novotarije ili ne ...?

PS :

Ostaju u PC - iju i dalje stari hardveri : HDD (SSD), napajanje , kuciste i njegovi ventilatori .

Cini mi se da sam negde na YT - u video da se kod nekog sistem "podigao" nakon nadogradnje , te da nije morao , ali , smatram i da je bolje da prethodno saznam nesto o tome .
 
Planiram u skorije vreme da se malo "ponovim/obnovim" i da izmenim u mom PC - iju MB , procesor i rammemoriju i zanima me da li cu morati da opet instalisem sistem ili ne ?

Da li ce sistem da prepozna sve novotarije ili ne ...?

PS :

Ostaju u PC - iju i dalje stari hardveri : HDD (SSD), napajanje , kuciste i njegovi ventilatori .

Cini mi se da sam negde na YT - u video da se kod nekog sistem "podigao" nakon nadogradnje , te da nije morao , ali , smatram i da je bolje da prethodno saznam nesto o tome .
Ako menjac maticnu,moze se desiti da se podigne OS,a ne mora.
 
Planiram u skorije vreme da se malo "ponovim/obnovim" i da izmenim u mom PC - iju MB , procesor i rammemoriju i zanima me da li cu morati da opet instalisem sistem ili ne ?

Da li ce sistem da prepozna sve novotarije ili ne ...?

PS :

Ostaju u PC - iju i dalje stari hardveri : HDD (SSD), napajanje , kuciste i njegovi ventilatori .

Cini mi se da sam negde na YT - u video da se kod nekog sistem "podigao" nakon nadogradnje , te da nije morao , ali , smatram i da je bolje da prethodno saznam nesto o tome .
ako menjaš ploču onda mora novi sistem koliko ja znam - e sada ako umeš da deinstaliraš sve drajvere iz device menagera onda možda ne mora inače ja bih svakako savetovao kompletnu reinstalaciju i operativnoga sistema kao i svih programa pri zameni matične ploče
 
Hvala Vam na expresnom javljanju po ovom pitanju ... :hvala:

Malo me zbunjuje jedan video gde se pojavio lik koji je skoro sve isto uradio sto i ja planiram ,osim sto nije u planu AMD , (ako se neko od AMD - endzija ne ljuti ?) ali se kod njega sistem "podigao" bez problema i to cak i na njegovo iznenadjenje ...

Na 14.39 , pa na dalje ... :

 
Poslednja izmena:
dokle god ne promenis maticnu i hdd (na kojem je i instaliran OS) nemas brige..
Nema razloga zbog kojeg ti ne bi radio OS ako promenis CPU ili ram.. sam sam menjao ram 10000 puta bez problema.
Lik na videu se verovatno cudi zato sto se cesto desi da nesto zeznes prilikom zamene hardvera.. Npr desavalo mi se da ram ne legne najbolje pa nece da se digne sistem, ali malo ga gurnes dok ne cujes ono klik i to je to.
 
Na onom gore YT materijalu tip je imao Windovs i sistem se pokrenuo , sto je cak i njega iznenadilo ...

U svakom slucaju i koliko sam Vas shvatio - nema pravila ili nema proverenog ovakvog , konkretnog , iskustva , kod nekog sa ovog naseg Foruma .

Hvala svima Vama na ucescu i na savetima po ovom pitanju .
Probao sa dosta puta da podignem OS na mom kompu i prikljucio na taj drugi kome sam radio i nikada nije uspelo.Morao sam da podizem ponovo OS.mada sam i ja dosta citao o tome i nailazio da je ponekad uspevalo.Ipak kod veoma mali broj ljudi je to uspevalo,ali niko od njih nije imao objasnjenje.
 
ništa te ne košta da probaš ali kao što sam napisao pre nego kreneš da staviš hdd na novu matičnu ploču uđi lepo u device menager i kreneš stavku po stavku sa desnim tasterom i uninstal drivers-
Zašto?
Zato što pri svakom učitavanju windowsa driveri se automatski učitavaju sa prethodnim podešavanjima koji su zapisani i na hdd-u , i sada ako se drajveri koji se učitaju nisu kompatibilni sa matičnom pločom onda se sve izblokira i tiu nemaš izbora nego da rušiš ceo sistem , kod linuxa je to malo drugačije jer se on učitava i kao live kao takav i sam se podešava svaki put nanovo. ako želiš da imaš kakve takve šanse sa windowsom ti jednostavno moraš iz device menagera da pobrišeš učitane drajvere i pustiš da se sa novom pločom nanovo učitaju svi osnovni drajveri za windows i da se on pokuša samopodesiti sa novim hardverom umesto da pokuša da diže sistem sa starim hardverom tj njegovim drajverima.
 
Kako da udje u Device manager,ako ne moze da pokrene HDD?Jedino to da uradi na prethodnoj maticnoj dak nije sve rastavio.
a šta sam ja to napisao?

pre nego kreneš da staviš hdd na novu matičnu ploču uđi lepo u device menager i kreneš stavku po stavku sa desnim tasterom i uninstal drivers-
naravno da ovo može da uradi samo na starom računaru , msm neznam šta tu nije jasno..... uđe , deinstalira sve , ugasi računar , otkači hdd bez paljenja kompa ...
 
Poslednja izmena:
Hvala Vam na expresnom javljanju po ovom pitanju ... :hvala:

Malo me zbunjuje jedan video gde se pojavio lik koji je skoro sve isto uradio sto i ja planiram ,osim sto nije u planu AMD , (ako se neko od AMD - endzija ne ljuti ?) ali se kod njega sistem "podigao" bez problema i to cak i na njegovo iznenadjenje ...

Na 14.39 , pa na dalje ... :


Inace ne znam cemu postavvljanje linkova tamo nekih levata-em ovaj pojma nema em lici na reklamu...1.RAM MOZE da se ubode naopacke a ne kao sto on kaze ne moze
2, Na procesor se ne stavlja tako na sredinu gomila paste nego se stavi pase ravnomerno svuda razmaze nekom karticom ili tako necim-vise paste ima isti efekat kao i malo!
3. Uopste nisam video d je rekao model ploce-Ausu B350 i kao-to je to!4
Za graficku takodje ne pise koja je...
5. Ne vidi se /nije napisao koje hard diskove/SSDove je koristio..
I sad neko treba da pomisli "uu jt ovaj je neki proofi "a lik nema veze sa zivotom...mislim zna koliko i ja...
 

Back
Top