Klosar
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 32

Tema: Klosar

Ističe se pesho (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano Klosar

dal biste se oduzile klosaru sto bi vam dao svojih zadnjih 200 dinara kad biste ostale bez goriva negde u gradu
    na psihijatriji su pogresni ljudi a prave psihopate su na vlasti

Zaslužan član DeeLite (avatar)
    Učlanjen
    21.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3927

Podrazumevano Re: Klosar

a šta ima za 200 dinara...litar i tries grama
    mukami

Iskusan mizaca (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    422

Pa naravno.Otisla bi kuci i vratila mu uredno njegove pare.
    I castila bh ga jelom u nekom restoranu ili kafani......
    Ljudi su postali najgori psi,a psi najbolji ljudi !!!!!!

Učlanjen
    21.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3927

imaju takvi ljudi veliko srce
    mukami

Ističe se pesho (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Citat Original postavio DeeLite Pogledaj poruku
    a šta ima za 200 dinara...litar i tries grama
    matori dovoljno do gajbe...
    ionako na flasu te mrko gledaju jos bez tih 200 kinti.....
    na psihijatriji su pogresni ljudi a prave psihopate su na vlasti

Elita sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    280

lako klosari i ostali sto prose daju pare

zato sto lako i dodju do njega, zive od danas do sutra, takva im je filozofija
    smeta li brada pri pusenju

Učlanjen
    21.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3927

Citat Original postavio sasasta Pogledaj poruku
    lako klosari i ostali sto prose daju pare

zato sto lako i dodju do njega, zive od danas do sutra, takva im je filozofija
    sad mi je jasno što su bogati škrtice
    teško steknu novac, i planiraju dalekosežno
    mukami

Veoma poznat asd221 (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    690

Bih, castila bih ga sa 2000 dinara.

Legenda Kosta2 (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    4797

Citat Original postavio pesho Pogledaj poruku
    dal biste se oduzile klosaru sto bi vam dao svojih zadnjih 200 dinara kad biste ostale bez goriva negde u gradu

Video sam ovo čim se objavilo. Svaka čast devojci kojoj je čovek beskućnik (ne volim reč klošar) pomogao, pošteno mu se odužila. Nadam se da će mu to pomoći da se vrati "u život".

Što se mene lično tiče, da mi se desi tako nešto polomio bi se da čoveku pomognem.
    Poslato sa Smederevac K2XXL uz pomoć dima i ćebeta, nepoznat proizvođač.

Iskusan
    Učlanjen
    05.01.2017.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    117

bih
    .

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1689

bih naravno, i to troduplo, ponudila mu ono sto mogu za njega da uradim u tom momentu, tipa da ga nahranim dam odecu neki dinar...
    da sam neki baja koji ima mogcnosti da zaposli nekoga ili slicno uradila bih i to....
    pod uslovom da je covek funkcionalan...ako je neki alkos i sl tu ne mozes mnogo osim da mu das pare odecu i sl...

ima ovakvih klipova po fejsu se pojavljauju, razne situacije
    skoro sam gledala, snimali testirali jednog klosara sta ce da uradi, naleteo na kao bekpekera koji je ostao bez para, nema da kupi povratnu kartu ni za hranu
    a ovaj beskucnik fura sa nekom biciklom i rancem sa stvarima
    i ode beskucnik proda bajs negde i donese ovom klincu pare da ima za kartu
    ovaj naravno u soku, i onda mu kaze ej ovo je bilo samo testiranje, rade neka istrazivanja oko te empatije ljudske i reakcija ljudi...socioloska fora.. sl...
    pa su mu kupili nov bajs, dali neke vece pare, odecu, i nasli mu posao kod nekih prijatelja, pa je imao uslova da iznajmi sobu negde i sredi se....covek je ovako ok al igrom sudbine je beskucnik, nije neki narkoman i sl...
    divan klip
    Poslednji put ažurirao/la Metla na vestici : 26.11.2017. u 20:43
    Life is so much funnier when you have a dirty mind

gospođa Vineti
    Učlanjen
    27.12.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...pa ok je oduziti se, visestruko u ovakvom kontekstu price. Nego zasto (uglavnom) cekamo da nama neko nesto "zavrsi", da bi imali adekvatnu reakciju prema ugrozenima?!

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1689

Citat Original postavio Modesti B. Pogledaj poruku
    ...pa ok je oduziti se, visestruko u ovakvom kontekstu price. Nego zasto (uglavnom) cekamo da nama neko nesto "zavrsi", da bi imali adekvatnu reakciju prema ugrozenima?!
    to je pitanje za socijalnu sluzbu
    ne mozes ici ulicom i deliti pare svima jel
    drugi problem je sto je medju klosirama manjina stvarnih beskucnika i unesrecenih ljudi, vecina radi za organizovane olose pa takvima kad dajes dajes ustvari mafijasu
    ili jeste beskucnik ali tipa alkos i sl bolesti zavisnosti gde ti ne mozes apsolutno nikako da pomognes dok on sam ne resi da zeli da se izleci, osim ako ces da mu punis casu alkoholom i smatras da je to pomoc

nije ta cela tema tako jednostavna
    neka akcija na globalnom nivou je nemoguca bez dobre organizicje socijalnih sluzbi iza kojih stoje drzave koje zabole...i tako u krug

Poznat Golub (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2006.
    Pol
    muški
    Duša u Košutnjaku, srce na Adi, sreću se u sredini - na Banovom brdu
    Reputaciona moć
    196

Sve nude samo pare i odeću, nijedna ne napisa da bi jadničku dala da se malo omrsi vadžajnom, a on bi sigurno prvo to zatražio da može da bira... Njih sirote ni ***** neće.
    bolje golub na vrani nego vrabac u ruci

Elita Громовик (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    594

Citat Original postavio pesho Pogledaj poruku
    matori dovoljno do gajbe...
    ionako na flasu te mrko gledaju jos bez tih 200 kinti.....
    Čudno je to. Evo još jedan primer. Lik je tražio parče pice od "normalnih" i jedino mu je klošar dao šta je imao.

Meni se desilo u pekari da prodavac tera napolje baku koja je ušla da se zgreje ( zima bila). Ja joj kupio burek i jogurt, njemu rekao da je i ona sada kupac i da iskulira.
    Uvek treba pomoći onom kome je potrebno a možeš.

gospođa Vineti
    Učlanjen
    27.12.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Metla na vestici Pogledaj poruku
    to je pitanje za socijalnu sluzbu
    ne mozes ici ulicom i deliti pare svima jel
    drugi problem je sto je medju klosirama manjina stvarnih beskucnika i unesrecenih ljudi, vecina radi za organizovane olose pa takvima kad dajes dajes ustvari mafijasu
    ili jeste beskucnik ali tipa alkos i sl bolesti zavisnosti gde ti ne mozes apsolutno nikako da pomognes dok on sam ne resi da zeli da se izleci, osim ako ces da mu punis casu alkoholom i smatras da je to pomoc

nije ta cela tema tako jednostavna
    neka akcija na globalnom nivou je nemoguca bez dobre organizicje socijalnih sluzbi iza kojih stoje drzave koje zabole...i tako u krug
    Odavno ne razmisljam "globalno" za mnoge stvari, a za socijalne probleme pa ni malo. Apsolutno sam skoncentrisana na ono sto licno vidim oko sebe. I ne mislim da je resenje nekome sicu udeliti, makar svakodnevno...resenje je ugasiti sve socijalne sluzbe, jer ni u jednom segmentu ne rade svoj posao. Novac koji se njima poklanja za nerad, pametnije je usmeriti na prihvatilista za beskucnike. Animirati ljude za bilo kakve donacije (ne treba novcane) i pomoci ljudima koji jedino ulicu imaju za dom.

U prilog istini, da kazem da znam jedno takvo prihvatiliste, koje je opstina sama izgradila za beskucnike koji su izgubili domove na njihovoj teritoriji. Imaju sobe za spavanje, kuhinju koju vode volonteri (u svako doba mogu da jedu skuvanu hranu), kupatila i medicinsku pomoc....i pored svih uslova da duze ostanu, neki od beskucnika dolaze na par dana i vracaju se na ulice. Ocigledno da je nekima lepse tako.
    Prosle zime, na nekom minusu, volonteri su ih skupljali i odvozili u prihvatiliste, da nisu, neki bi umrli u kartonskim kutijama, toliko im je stalo do zivota, ne sete se da sami odu na toplom.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Golub Pogledaj poruku
    Sve nude samo pare i odeću, nijedna ne napisa da bi jadničku dala da se malo omrsi vadžajnom, a on bi sigurno prvo to zatražio da može da bira... Njih sirote ni ***** neće.
    ...a sad bih ti napisala nesto na ovo, ali se plasim da ces se naci uvredjenim.

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1689

razumele smo se, zato ti i kazem da je to vec neka kompleksnija prica
    svojevremeno sam gledala dokumentarac o nekim prosjacima u bg, vecina je imala kuce ali su izabrali da budu na ulici jer imaju kako kazu drustvo tu i slobodni su kako kazu, nisu uslovljeni onim sto nosi svakodnevni zivot kao sto je posao obaveze odgovornost, anarhija sistem
    jednostvano to im je beg od svega, a ponajvise od samog sebe ako cemo realno
    vecina tih su alkosi, dovoljno im je da isprose za rakjicu
    takvima je jako tesko pomoci jer je pocetak svega toga da oni pozele pomoc prvo

u slucajevima kao sto je ovaj iz klipa na temi je nesto sasvim drugo, to su nesrecne situacije gde se igrom sudbine desilo tako nesto, ti ljudi itekako zele pomoc i odgovorice pozitivno na nju

da za soc sluzbe se slazem, oni su deo jednog bolesnog drzavnog sistema, od njih vajde nema

Domaćin
    Učlanjen
    17.05.2016.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    154

Ne znam šta da mislim. Prosjak se ne postaje slučajno, (ima izuzetaka naravno) obično im novac stvarno ništa ne znači, što se i pokazalo i na ovom primeru. Stvarno su drugačijeg kova, ne razmišljaju kao drugi. Da zadnje pare daješ drugom, s tobom nema veze šta će biti. I svi se mi kao topimo kako je fin čovek, a ni u ludom stanju ne bismo uradili nešto slično.

Ne znam, i nervira me što ne vodi računa o sebi i u isto vreme nadam se da će mu ta donacija promeniti život.
    Svaka čast devojci što je pokrenula akciju. Ne verujem da bih se toga latila, ne bi mi verovatno ni palo na pamet.

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1689

mozda je stos u empatiji, on najbolje zna kako je to nemati i biti bespomocan, pa lakse daje i zadnji dinar da ti pomogne od onoga ko je ziveo u staklenom zvonu..ne znam...

Poznat Golub (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2006.
    Pol
    muški
    Duša u Košutnjaku, srce na Adi, sreću se u sredini - na Banovom brdu
    Reputaciona moć
    196

Citat Original postavio Modesti B. Pogledaj poruku
    ...a sad bih ti napisala nesto na ovo, ali se plasim da ces se naci uvredjenim.
    ...a sad me baš grize radoznalost, kakvu li si mi to uvredu spremila...
    bolje golub na vrani nego vrabac u ruci

Domaćin
    Učlanjen
    17.05.2016.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    154

Citat Original postavio Metla na vestici Pogledaj poruku
    mozda je stos u empatiji, on najbolje zna kako je to nemati i biti bespomocan, pa lakse daje i zadnji dinar da ti pomogne od onoga ko je ziveo u staklenom zvonu..ne znam...
    Naravno da ga je to povuklo. Bili su već ti snimci gde se vidi da oni najlakše ne da daju poslednji dinar i dele obrok, već ovi drugi ne daju ni ako im ta suma koja se traži od njih ništa ne znači. Mada njima, tim prosjacima sa snimaka niko dao za uzvrat 200.000$, jer je eksperiment u pitanju. Potapšali su ih po ramenu, platili brzi obrok i poslužili su za promociju drugih aktera na Youtube.

Ali govorim o tome da uglavnom na ulici završe oni koji inače nemaju potrebu da se čuvaju. Što će on i ove pare koje je dobio da razdeli, pre nego što sebi osigura krov nad glavom, neku materijalnu sigurnost, zdravstvenu zaštitu... Nadam se da je dovoljno pametan da to ne uradi. Da će ostaviti drugima da budu empatični po cenu gladovanja narednog dana, dok ne isprosi dovoljno.

Domaćin
    Učlanjen
    13.09.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

BJobom ? kako su stidljivi da pitaju direktno

Domaćin
    Učlanjen
    13.09.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

da prevedem pitanje postavljaca Da li bi dale job ako bi vam prosjak dao 200 din kada bi vam ta suma trebala a nemate kod sebe ?

Domaćin
    Učlanjen
    13.09.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

zaboravile ste novcanik u spa centru kao a gorivo nestalo morate otici na neko mesto hitno i tako malo je to da si ponudio 1000 pa da razmisle

za 200 hoces najlepse zadovoljstvo - skrtice ?

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1689

e andjelko postoje teme koje nisu za tvoje bljuvotine
    aj paljba

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio kichbran Pogledaj poruku
    Naravno da ga je to povuklo. Bili su već ti snimci gde se vidi da oni najlakše ne da daju poslednji dinar i dele obrok, već ovi drugi ne daju ni ako im ta suma koja se traži od njih ništa ne znači. Mada njima, tim prosjacima sa snimaka niko dao za uzvrat 200.000$, jer je eksperiment u pitanju. Potapšali su ih po ramenu, platili brzi obrok i poslužili su za promociju drugih aktera na Youtube.

Ali govorim o tome da uglavnom na ulici završe oni koji inače nemaju potrebu da se čuvaju. Što će on i ove pare koje je dobio da razdeli, pre nego što sebi osigura krov nad glavom, neku materijalnu sigurnost, zdravstvenu zaštitu... Nadam se da je dovoljno pametan da to ne uradi. Da će ostaviti drugima da budu empatični po cenu gladovanja narednog dana, dok ne isprosi dovoljno.
    razumem te i slazem se sa tobom, nije to tek tako zavrsiti na ulici, kako sejes tako zanjes, cak i neke nesrecne situacije kad se zadese opet treba staviti prst na celo da li je sam doprineo da dodje dotle, ne mislim svesno kao neki buntvonici, nego nekim pogresnim izborima u zivotu...i da li ce nastaviti po istom sablonu da to radi cak i kad mu daju tolike pare u ruke i sansu za oporavak...
    hbg, meni je ovo teska tema, zao mi je svakoga ko tako zavrsi, i ovih koji izberu jer su bolesni u glavi, i ovih koji igrom nesrecnih slucajeva tako zavrse...

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •