Kuda Posle Srednje ??

nakodoso

Početnik
Poruka
1
Znam da postoji mnogo pitanja na ovu temu ali ni u jednoj nisam pronasao ono sto me zanima.. :)

Četvrta sam godina srednje Tehnicke skole, sa odlicnim uspehom 4.75 gore-dole. Oblast koja me zanima je programiranje i web dizajn.
Ide mi veoma dobro izrada sajtova http://electro.rs/tt/ ovo je jedan od sajtova koji sam od nule radio ali nisam jos završio..

Dakle, ono sto me zanima je da li posle sredjnje da odem na računarski fakultet (RAF) jer ETF nmg upisati, ne znam matematiku perfektno (ocena 4) a tamo je konkurencija sa ocenama 5+..
Pitanje je, da li ce mi nešto značiti ako zavrsim taj RAF za koga kažu da je jako dobar. Veliki su troškovi pa mi je bitno da ne bude uzalud...
Druga opcija je da posle sredje škole odem na obuku u firmu koja se bavi izradom sajtova u kojoj radi jedan moj prijatelj. Tu bih bio oko godinu dana i ako im se svidi to kako radim mozda i ostanem zaposlen kod njih.
Njega kad se zapošljavao nisu pitali šta je završio već sta zna da radi. Možda nije kod svih firmi tako..
Da napomenem da se ta obuka placa 1000evra ali sta mi znaci kad ako ostanem kod njih to ce mi biti mesecna plata ili cu bar imati vec godinu dana 'iskustva' i nauciti nešto.

I treća opcija je ona IT akademija gde bih usavršio Java script ili izradu aplikacija za android..

Šta je po vama najbolji izbor ??
 
programiranje i web dizajn su moderni zanati.. nece ti niko traziti diplomu za to nego sta znas da radis.. a izgleda da znas dosta.
Ako imas mogucnost za zaposlenje, idi u tu firmu na obuku, cak i da te ne zaposle, kao sto si rekao, imas godinu dana radnog iskustva, zaposlice te neko drugi a mozes i da radis freelance na freelancer.com, fiver i ostalim sajtovima.
Kada budes imao placeni posao, upisi raf, mozes i strukovne, cisto da imas diplomu.. Faks ces zavrsiti lagano sa tvojim znanjem.
 

Back
Top