Bili ste u zabludi: ova hrana NE GOJI i izuzetno je zdrava

bumbar59

Obećava
Poruka
60
Dosad se mislilo da testenina goji i da ne može pomoći u gubitku kilograma.
Jedno novo istraživanje pokazuje zašto su testenine dobar i zdrav izbor hrane i navodi pet osnovnih razloga za to:
1. Testeine su bogate hranljivim sastojcima
2. Testenine ne goje
3. Testenine daju energiju
4. Testenine mogu biti bez glutena
5. Testenina je biljna (vegeterijanska) ishrana
Zaključak je da testenina može biti sastavni deo zdrave ishrane pa je zbog toga ne treba izbacivati.

https://www.krstarica.com/zdravlje/hrana/bili-ste-u-zabludi-ova-hrana-ne-goji-i-izuzetno-je-zdrava/

Nauka nas iznenađuje iz dana u dan. Da li je moguće da su nova saznanja potpuno suprotna onome što smo do sada znali?
 
To nije nauka, to su projekti i to placeni....tako da slazem se da se to naziva naukom..ali nije to nauka...
Vazi sve oko naucne paradigme, znaci postuje se ponovljivost i slicno , ali to nije nauka...cisto fitovanje i demagogija..

Doduse ni povrce a tek voce nije zdravo...jer se prska, ali da se ne prska toliko , onda je to neka dogma kojoj bi se ja priklonio, uz rastrcala goveda i ovce po planinskom pasnjacima...
Ali to sam ja, neko moze biti alergican na cisto mleko nego mu treba ova muckalica od 1,6% od praha i onda mu je to super..

Da si rekao krompir ne goji, pa hajde....ali testenine da ne goje....ma malo sutra...ali i to zavisi od osobe do osobe i metabolizma secera...
 
Dosad se mislilo da testenina goji i da ne može pomoći u gubitku kilograma.
Jedno novo istraživanje pokazuje zašto su testenine dobar i zdrav izbor hrane i navodi pet osnovnih razloga za to:
1. Testeine su bogate hranljivim sastojcima
2. Testenine ne goje
3. Testenine daju energiju
4. Testenine mogu biti bez glutena
5. Testenina je biljna (vegeterijanska) ishrana
Zaključak je da testenina može biti sastavni deo zdrave ishrane pa je zbog toga ne treba izbacivati.

https://www.krstarica.com/zdravlje/hrana/bili-ste-u-zabludi-ova-hrana-ne-goji-i-izuzetno-je-zdrava/

Nauka nas iznenađuje iz dana u dan. Da li je moguće da su nova saznanja potpuno suprotna onome što smo do sada znali?
To je poznata stvar, nikakva novost. 100 grama testenine ima isto kalorija kao i 100 grama pirincha ili 100 grama pasulja ( oko 380-400).
Pitanje je naravno s cim jedes taj pasulj, pirinac ili testeninu, odnosno koje sve masti i svinjarije stavljas u jelo, a u Srbiji se i pirinac jede s hlebom,
a naravno i pasulj ( testenina valjda ne) tako da je ova prica savsrenoi u redu.
 
Серу ко фоке.
Тако су исто писали за интегрални пиринач, шатро не гоји, цело зрно, влакна, купац палац, и ја једно време скоро свако јутро куповао по пола киле куваног у Меркатору, кренуо да се гојим одмах.
 
Серу ко фоке.
Тако су исто писали за интегрални пиринач, шатро не гоји, цело зрно, влакна, купац палац, и ја једно време скоро свако јутро куповао по пола киле куваног у Меркатору, кренуо да се гојим одмах.

Ma sve bre goji, treba samo ukuckati u googleTo 100 grama necega i videti kako stvari stoje.
100 grama pirinca ima ihihi kalorija, a svakako da ne jedes pirinac "bez nista", kao ni pasulj ili ove testenine.
Kod pasulja , a isto vazi i za socivo, odlicna je stvar sto si sit pa ti je 100 grama sa sve svinjarijama dovoljno za ceo dan, a to je mozda
ukupno 1200 kalorija, znaci mozes da drmnes i dva piva;)
 
Ma sve bre goji, treba samo ukuckati u googleTo 100 grama necega i videti kako stvari stoje.
100 grama pirinca ima ihihi kalorija, a svakako da ne jedes pirinac "bez nista", kao ni pasulj ili ove testenine.
Kod pasulja , a isto vazi i za socivo, odlicna je stvar sto si sit pa ti je 100 grama sa sve svinjarijama dovoljno za ceo dan, a to je mozda
ukupno 1200 kalorija, znaci mozes da drmnes i dva piva;)

Па ја га јео без ништа, без леба, без пива, без сланине.
 
Па ја га јео без ништа, без леба, без пива, без сланине.
Pa kako si mogo? To ne bi ni moje kuce htelo da jede?
Smazes tako pirinac samo skuvan? Bez malo soje sosa ( barem)?
Inace su meni mnogo zanimljivi likovi ( ali i likinje) iz Srbije koji poste i smazu po pola kile nekih makarona sa pola kila secera i pola kila
mlevenih oraha ( mislim po osobi/ i danu ) i onda se cude sto su se "prokrupnjali", a post je, gladovanje:D
 
Pa kako si mogo? To ne bi ni moje kuce htelo da jede?
Smazes tako pirinac samo skuvan? Bez malo soje sosa ( barem)?
Inace su meni mnogo zanimljivi likovi ( ali i likinje) iz Srbije koji poste i smazu po pola kile nekih makarona sa pola kila secera i pola kila
mlevenih oraha ( mislim po osobi/ i danu ) i onda se cude sto su se "prokrupnjali", a post je, gladovanje:D

Их како, ту ти је битно једно, а то су две ствари, рад, ред и дисциплина.
 
Није сваких 300 или 400 калорија исто.
Треба гледати гликемијски индекс намирнице.
Ако је висок, а код тестенине јесте, човек буде врло брзо гладан. Смешно звучи али оне отворе апетит. :)
Док је пасуљ нижег г.и. и он јако добро засити.

Тестенина гоји само тако.
 
Није сваких 300 или 400 калорија исто.
Треба гледати гликемијски индекс намирнице.
Ако је висок, а код тестенине јесте, човек буде врло брзо гладан. Смешно звучи али оне отворе апетит. :)
Док је пасуљ нижег г.и. и он јако добро засити.

Тестенина гоји само тако.

Није. Гликемијски индекАс је супер, али ти неће помоћи ако једеш превише, џаба што ти вариш пасуљ лупам 15 сати ако после 6 сати од конзумирања пасуља поново напуниш стомак.
 
Vruca leba i masti pa aleva paprika i luk a onda pogaice sa drozdinom i kajmakom pa udri nema da te cepa grip i ostale salabajzer bolestine koje kose gologuziju gradsku koja krka jeftine pogacice i jogurt

Тоо, ништа док сам не закољеш свињу и не упијеш њену животињску енергију у себе...
 
Није. Гликемијски индекАс је супер, али ти неће помоћи ако једеш превише, џаба што ти вариш пасуљ лупам 15 сати ако после 6 сати од конзумирања пасуља поново напуниш стомак.

Јесте. :D

Гликемијски индекс говори о количини излученог инсулина спрам намирнице. Што је већи, лучи се и више инсулина. Излучи га се у вишку и исти остане ''пазан'', а пошто му је задатак да уноси глукозу у ћелију, он исту тражи.
Следећи корак је активација центра за глад. :)
 
Јесте. :D

Гликемијски индекс говори о количини излученог инсулина спрам намирнице. Што је већи, лучи се и више инсулина. Излучи га се у вишку и исти остане ''пазан'', а пошто му је задатак да уноси глукозу у ћелију, он исту тражи.
Следећи корак је активација центра за глад. :)

Проблем је што се код мене центар за глад заглавио у "on" положају.
 

Back
Top