Evo zasto trebate sav kapital koji imate na stednji zameniti za bitkoine

nije jos trenutak

jos se pumpa

Trenutno smo jako blizu 11.000 dolara tj 10.938 je sada cena

A i jos ce ovo da raste gore

KrIMYcckTL27G-MRDX6pHA.png


- - - - - - - - - -

Све? Је л' могу да купим стан у Алексинцу?


Мени баш треба нпр. стан у Алексинцу, је л' могу да га купим?

Не. Морам да разменим биткоин за евре.

Је л' Грк који продаје викендицу на мору и нађе купца, хоће ли од купца да тражи биткоине или евре?

Могу да купим веш машину из Кине биткоином, али ме мрзи да чекам испоруку и решим да купим у продавници. Хоћу ли моћи да је купим биткоином?

- - - - - - - - - -

Хоћеш ли моћи да купиш ону плантажу ораха за биткоине или ћеш морати да их мењаш?

Шта ће се десити кад сви крену да мењају јер им треба кеш мани (или се цена стабилизује, тј. престане да расте, па власници биткоина реше да узму капитал)?

:mrgreen:
 
Jedino neverne Tome mogu da zaebu bitcoin i naravno programeri koji hoce da prave revizije, uz gejtove..

Najgore je sto svi lovci na zaradu , koji i dizu cenu , zele bitcoin naplatu transfera...a to otvara vrata za totalno rusenje bitcoina...
Jer je gejt mesto gde ljudski um vidi da se odredjuje vrednost bitcoina, a ne berza da je to mesto...
To sto u realu to jeste berza, bar tako izgleda, a da gejtovi samo naplacuju proviziju, to nema sanse u praksi da bude samo tako...

Cim naplacujes proviziju ti zelis da imas veci obim transfera preko tebe...a to znaci ima da muljas samo tako raznim navlakusama da ti mutava raja dolazi...
Rec AKCIJA AKCIJA nije bez veze izmisljena...

Jel postoji neki gejt da radi trenutno a da je bez provizije...
Jel postoji neki software wallet a da nije uslovljen postojanjem servera na nekom gejt sajtu...?
Vecito se precuti da su svi walleti vezani za nekog provizionistu...
Ideja bitcoina, a ne dark bitcoina za zaradu i pranje para je da mozes da izvrsis transfer novca u nekom trenutku nekome bez ucesca gejta...znaci ti , on , jos 3 ucesnika sa bitcoin valutom koji nesvesno ucestvuju u procesu i to je to...

Na levo nek idu oni koji bitcoin gledaju kao commodity , tj kupi ga danas jer ce sutra da vredi 100x vise...
A pri tome nemas problema prenosa preko granice kao kod Pikasa...

Meni treba drugo nesto....znaci 1na 1 plus 3 posmatraca pasiva i to je to..bez gejta, bez naloga na gejt sajtu, samo mreza i 1 na 1
 
ono sto je stvar jeste da su kriptovalute zbog celog procesa mogucnosti automatizacije trgovine vrlo sklone napadima tj tzv - pump & dump semama

TO se radi tako sto ekipa prvo dumpuje neku kriptovalutu , tj prodaje je ispod cene, ne bi li pokrenula tako druge investitore da krecu da je rasprodaju ispod cene

Kad pokrenu paniku , to uvek ide u kombinaciji sa nekim negativnim vestima, i onda kad je ismpumaju krenu da je kupuju od panicara.

Kad pokupe sve , cena se stabilizuje i sve se vrati nazad . I tako oni zaradjuju ogroman novac na strahu ljudi od vecih gubitaka.

To se u istoriji bitkoina i drugih kriptovaluta desava svakog meseca prakticki.

To se redovno desava i na berzama

Ono sto je sustina jeste da cene konstantno rastu dugorocno svih kriptovaluta

Tako da gledano unazad 7 godina u koju god da investiraju ljudi, ako je to dugorocna investicija na duze staze , tesko da mogu da izgube
 
Poslednja izmena:
Hrvat se dosetio - zašto ne kuća i za bitkoine

Zagreb -- Oglas o prodaji kuće u Hrvatskoj privukao je pažnju kada se saznalo da je reč o prvoj nekretnini u toj zemlji koja se može kupiti u digitalnoj valuti bitkoin.

15031516145a0ece0160cf5721337513_w640.jpg


Kuća od 275 kvadrata stambenog prostora i više od 750 kvadrata okućnice u Hruševcu Pušćanskom nedaleko od Zaprešića nudi se u zamenu ili prodaju za 663.000 kuna, odnosno 88.000 evra ili 10 bitkoina.

Vlasnici koji su želeli ostati anonimni kažu da su prilikom predaje oglasa pomislili zašto ne uvrstiti i tu novu sve rasprostranjeniju i sve prihvaćeniju valutu jer smatraju da i banke BTC sve više prihvataju kao uobičajeno sredstvo plaćanja.

"Nismo želeli isključiti i tu mogućnost i zadovoljni smo interesom potencijalnih kupaca. Ne strahujemo ni od kakvih malverzacija jer da se do sada što negativno imalo pokazati, pokazalo bi se", kratko je prokomentarisala vlasnica za Poslovni dnevnik.

Portal navodi da su za mišljenje pitali i člana Upravnog odbora Hrvatske mreže poslovnih anđela (CRANE) i jednog od najpoznatijih hrvatskih poslovnih anđela Hrvoja Prpića koji kaže da je u bitkoin trebalo uložiti odavno.

"Više se gotovo i ne radi o novitetu, u inostranstvu su digitalne valute rasprostranjene, a ni kod nas nisu njihova prisutnost nije više sramežljiva. Uzmemo li u obzir podatak da je dnevni promet bitkoina četiri milijarde dolara, sve bi nam trebalo biti jasno", dodao je u razgovoru.

Takođe, na upit jesu li članci naslovljeni "Da je 2010. godine uloženo 100 dolara na bitkoin danas bi se govorilo o zaradi od 250 miliona" istiniti ili se radi o plaćenim oglasima, kaže da je reč o stvarnom tržištu.

Bitkoin je premašio vrednost od 9.900 dolara, a prema nekim mišljenjima, s kojima se slaže i Prpić, njegova će vrednost nastaviti da raste – očekuje se i do četiri puta u sledećih godinu dana.

S druge strane, kako je pisao Poslovni dnevnik, tokom ove godine cena bitkoina strelovito je narasla za čak 870 odsto zbog čega mišljenja da se radi tek o velikom tržišnom balonu takođe nisu retkost.
 
Toggle navigation
Market Cap AllCoinsTokensTrade Volume 24 Hour Volume Rankings (Currency)24 Hour Volume Rankings (Exchange)Monthly Volume Rankings (Currency)Trending Gainers and LosersRecently AddedTools Global ChartsHistorical SnapshotsCurrency Converter CalculatorWebsite Widgets  
(BTC) Bitcoin (BTC) 9825.60 USD (-11.45%) 1.00 BTC (0.00%)
Buy / Sell Instantly Buy instantly with credit card

https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/

Данас нешто слабије. Надамо се да ће се поправити.

Тикси. купио си 10 биткоина а цена је скочила 10 пута. Ако сад продаш један, онда си исплатио улагање а остаје ти осталих девет. Ако један продаш, не можеш бити у минусу а ових девет ће ти бити чист профит, без обзира на кретање цене на тржишту.
 
I jel ima nesto za nas, nemesetarsku publiku?

Mislim ima li u najavi sistem da ja dodjem, imam portabilni wallet, na njemu bitcoin, ubacim ga na netu, ne logujem se nigde, prebacim bitcoin nekome tako sto mu posaljem bitcoin, portabilni program posalje tu info nekom trackeru, serveru iz mreze servera, koji umnozava bitcoin trade history i nakon pola sata se info dovoljno namnozi da primalac moze da raspolaze sa sredstvima, ili da na izricit zahtev proveri na nekom od umrezenih servera azurnije stanje liste transfera (koja je deo bitcoin poruke)
 
Koliko je jutros bitcoin?

oko 10.000 dolara se vrti

- - - - - - - - - -

I jel ima nesto za nas, nemesetarsku publiku?

Mislim ima li u najavi sistem da ja dodjem, imam portabilni wallet, na njemu bitcoin, ubacim ga na netu, ne logujem se nigde, prebacim bitcoin nekome tako sto mu posaljem bitcoin, portabilni program posalje tu info nekom trackeru, serveru iz mreze servera, koji umnozava bitcoin trade history i nakon pola sata se info dovoljno namnozi da primalac moze da raspolaze sa sredstvima, ili da na izricit zahtev proveri na nekom od umrezenih servera azurnije stanje liste transfera (koja je deo bitcoin poruke)

pratis berzu kriptovaluta

kad vidis da je sve u crvenom tj da pada - tad kupujes

posle cekas pump push i prodajes kad je u zescem zelenom plusu

to ti je daytrading
 
Сад је све у црвеном. И оно што је пре сат времена било у зеленом "Dash". Пре сат времена је био једини у зеленом (осим нечега при дну) и то на плус пет а сада је на минус 5.

Биткоин на минус 12,96 %.

https://coinmarketcap.com/

Озб. Тикси. Што не продаш један и покријеш улог а све остало ти је чист добитак без обзира на цену.

- - - - - - - - - -

-14,22 %.
 
Сад је све у црвеном. И оно што је пре сат времена било у зеленом "Dash". Пре сат времена је био једини у зеленом (осим нечега при дну) и то на плус пет а сада је на минус 5.

Биткоин на минус 12,96 %.

https://coinmarketcap.com/

Озб. Тикси. Што не продаш један и покријеш улог а све остало ти је чист добитак без обзира на цену.

- - - - - - - - - -

-14,22 %.

zato sto mislim da ce posle ovog dumpa da bude novi pump

Uvek tako bude

- - - - - - - - - -

Ја сам пре пар година хтео да купим биткоине, нешто ситно, али колико се сећам могло је смао преко pay pal-а, а Србија тада још није пустила pay pal, па сам одустао..



Koliko ja znam nikad nisi mogao da kupis Paypalom jer Paypal ne podrzava to tj ako te neko prevari ne vracaju ti novac

Moglo je putem bankarskog transfera i od skora tj negde pre godinu dve 2- kreditnom karticom
 
Koliko ja znam nikad nisi mogao da kupis Paypalom jer Paypal ne podrzava to tj ako te neko prevari ne vracaju ti novac

Moglo je putem bankarskog transfera i od skora tj negde pre godinu dve 2- kreditnom karticom

Ја плаћања у иностранству радим ретко, и увек преко банкарског трансфера. А ту деру на провизијама. Немам намеру да купујем, али кад бих куповао, како би се сад обавила та трансакција са рецимо иностранством, и колика је провизија?

И шта ја уствари добијем, ако рецимо не желим оне online wallet-е да користим, него нпр да ми се биткоин пошаље на usb штапићу.

Уопште, занима ме цела та техника куповине, и как ода будем сигуран д аме неко не превари, пре неког времена ми је лик на једном чату нудио да се нађемо да ми прода биткоине, из Новог Сада је био, али мени то било некако ризично.
 
You May Also Like: Become a day trader in less than a day through Investopedia Academy's self-paced, online course. Watch free trailer >>
DEFINITION of 'Bull Trap'
A false signal indicating that a declining trend in a stock or index has reversed and is heading upwards when, in fact, the security will continue to decline.

BREAKING DOWN 'Bull Trap'
A bull trap often causes some investors to buy the stock, but because the stock continues to decline after the initial signal, those who bought in are "trapped" in a bad investment.


Read more: Bull Trap https://www.investopedia.com/terms/b/bulltrap.asp#ixzz4zwmMDGI0
Follow us: Investopedia on Facebook

Данас је сво знање доступно на Гуглу и Тубићу. ;)
 
mogli ste da kupite jeftino i zaradite oko $700 po svakom kupljenom a mozda i vise.

Ono sto sam ja za ovih ne znam koliko godina utvrdio jeste da kad god bitkoin izadje na jednu vrednost. Uvek se tu vrati. Samo je pitanje vremena.

A uspona i padova ce biti jos ko zna koliko jos. To i najvise privlaci spekulante...

Mogucnost da naprave veliku zaradu na razlici u ceni
 
Izgleda da ovde necemo dobiti odgovor o funkciji bitcoina kao transfer sredstva...
A mesetarenje mene licno ne interesuje, nikad me nije ni interesovalo cak i kad sam mogao da u jednom danu zaradim 700.000e, i to samo da se sklonim sa aukcije, nista vise..da ne talasam...

Posto postoji nacin da sam kreiras svoju kriptu valutu, mislim da ce bitcoin ostati prevarantima, a provizerima koji ganjaju lovu u proviziji ce drugi deo kolaca, ali na kraju sve su to kriminalci, dok oni koji su u osnovnoj ideji, znaci bezprovizionog placanja, e ti ce da se nacekaju da se kokoshi isprde...
 
zlato moze sutra lopov da ti odnese. Sumu da ti iseku.

Zlato i FIAT valutu ne mozes preko granice da preneses u vecem iznosu od 10.000 evra bez da ti ih carinik ne zapleni i ne oduzme.

Bitkoin i druge kriptovalute mozes.

Bitkoine ne moze niko da ti oduzme , ako si preduzeo odgovarajuce mere za zastitu svoje investicije.

Ko sto rekoh i na onoj drugoj temi ja sam 10.000 dolara/evra u februaru 2017 pretvorio u 10 komada bitkoina

Danas tih 10 komada vrede 92.000 dolara


A da sam ih cuvao u banci kao sto svi rade ne bi imao nista.

A mogao sam i da kupim garsonjeru i da je izdajem za 100 evra


Sto je jednako suluda/promasena investicija koliko i cuvanje para u banci.

Bitkoin ce kako vreme prolazi biti najkoriscenija svetska valuta.

Znate zasto? Pa zato sto svako vise voli da mu platis bitkoinom nego dolarom/evrom

Iz razloga , sto ako mu platis bitkoinom , ceo prihod koji ostvari skoro mu prakticno bude neoporeziv.

Jer drzava ne moze da zna koliko ti je para leglo na bitkoin novcanik, jer su sve transakcije anonimne tj iza nijednog novcanika ne stoji bilo cije ime i prezime.

Jednostavno bitkoin nudi nesto sto nijedna druga valuta ne nudi - 1000 puta brzu transakciju, anonimnost, konstantan rast vrednosti, i NEOPOREZIVOST

Eto zamisli da si npr francuski programer uspesan, i pogodio si da napises softver nekoj npr kineskoj ili americkoj firmi za cifru od milion dolara

Ako ti uplate lovu na tvoj racun u Francuskoj od milion koje si dobio ostace ti 250.000 jer ce 750.000 da ti opljacka drzava.

Ako ti uplate na neki offshore racun opet rizikujes da ti podaci vremenom isplivaju pa da te jure za neplacen porez.

Time sto ti poslodavca uslovis da ti plati bitkoinom krijes koliko si stvarno zaradio od drzave/vlasti i samim tim svih milion dolara ostaje u tvom dzepu.

Ti nakon toga prodajes samo onoliko koliko ti je potrebno za zivot ostatak cuvas.

Hocu da kazem prednosti kriptovaluta su nemerljive.

Cak i da te uvate da primas lovu od bitkoina uvek mozes da kazes da si to zaradio trgovinom drugim kriptovalutama na berzi. A to je isto neoporeziva dobit.

To nesto kao Jezda i Dafina?

Plati ti meni radije u evrima ili dolarima, mani se tih gluposti.

Na stranu sto je to kako shvatam, samo mehanizam za pranje para. Dok traje. Stvarno si glup jer ne mogu da shvatim da si protiv globalizacije, a navlacis se na ovako jednostavne trikove koji su u funkciji ogromnog kapitala i MLM-a.

edit: Nista nema stvarnu vrednost ukoliko nema realno pokirce.
 
Poslednja izmena:
nije jezda dafina.

Ne daje ti nikakva centralna ili bilo kakva banka kamatu vec vrednost tvog kapitala odredjuje samo trziste tj koliko je neko spreman da plati za to u sta si ti ulozio novac u datom trenutku

Sto se tice uvrede da sam glup zaobici cu to.

Da sam glup danas bi imao ko i pre godinu dana 10.000 dolara u banci koji bi mi za godinu dana vredeli 1.6% manje

Ovako imam odprilike 10 puta vise skoro

I bitkoin i kriptovalute generalno su sve suprotno od onoga sto si ti rekla.

Kriptovalute izvlace kapital iz ruku Rotsilda Rokfelera Morgana i ostalih bankstera , ELIMINISU BANKE KAO POTREBNE POSREDNIKE , i vracaju kapital i novac iz ruku sacice bogatih mafijasa u ruke naroda.

Jer obican narod odredjuje vrednost necega, i sto je najvaznije za razliku od novca kojeg drzis u banci, kriptovalutu ne moze niko da ti obezvredi preko noci ili ti zamrzne novac. Samo trziste samo to moze.

A trziste kao sto vidimo sve vise ima poverenja u kriptovalute i sve veca kolicina kapitala se sliva u njih.

Otuda ovoliki rast cena svih.

Jer je broj distribuiranih jedinica kod svake unapred definisan, i ne moze da se pusti na trziste u nekoj vecoj kolicini kao sto je to moguce kod obicnog novca gde centralne banke svakog meseca pustaju na trziste abnormalne kolicine novca bez pokrica i time obezvredjuju kapital svih koji stede u tim valutama.

Dolar iz 1959 danas vredi 20 puta manje nego dolar iz 2017

Isto je za evro nemacku marku itd.

Setite se samo sta se moglo kupiti nekad za 10 maraka sto je ekvivalent danasnjih 5 evra a sta moze danas.

Secam se kao klinac sam mogao za 10 maraka kupiti 33 pica u kaficu a danas za 5 evra mogu jedno 2 do maksimum 3

Tj 10 puta manje

I ko je stedeo u markama , on je opljackan od strane centralne banke nemacke i EU .

VAsa stednja je obezvredjena i vredi 10 puta manje nego tada.

Najveca pljacka kapitala naroda je bila promena marki u evro. Prakticno preko noci su sve cene iz maraka prepisane u evre tj sve je poskupelo za duplo. Od hrane, kucne hemije do nekretnina.

Ko se obogatio? Samo bankari sve ostalo je poskupelo i narod je opljackan.


E upravo zato su genijalci izmislili kriptovalute. Smucilo im se da ih drzave pljackaju.
 
Poslednja izmena:
Pa ne eliminisu banke.

Ovo sto se sad desava je upravo otimacina brand name bitcoin od strane banaka.
Mozda se neko i otme pa ga ne zahvate, ali su skoro sve igrace pogasili koji su bili protiv banaka kao glavnih igraca.

Uzmimo tvoj scenario...
Znaci bitcoin kao sredstvo za kratkorocnu i dugorocnu zaradu...
Kao kratkorocnu ocigledno dobija onaj ko ima puno i mnogo talasa.
Kao dugorocnu to je posledica zelje da neko kontrolise bitcoin.
Kao sredstvo za neoporezivo placanje, npr..ili sive transfere.
Ili jednostavno tako sto splitovanjem obezbedi zaradu vlasnicima bitcoina (cik pogodi ko ima najvise bitcoina)
Za bilo kog bankara ima dovoljno informacija da moze da kontrolise tok.
Ono sto treba svim bankarima je konstantan protok novca, tu je zarada.
Ako svi budu lihvari, ovo sto kaze Tihi, onda piramida puca, to je jasno....mada nije bas piramida u pravom smislu reci, ali ako podseces ulaze i zabranis izlaze, svodi se na gang voucher, nesto kao pisamce potvrde kod gangova na istoku...

Ne bi me iznenadilo da Kina prva zabrani bitcoin.

- - - - - - - - - -

P.S. Bitcoin je izmisljen da bi se ukinula provizija, a ne da bi se stiglo sa placanjem u bilo koji deo sveta...
Ovo trenutno ide ka neukidanju provizije i sve ce teze biti imati bitcoin bez provizije, sto je vise igraca sa portfolijem to ce biti tako..
Imas poentu za neovlasteno stampanje elektronskog novca, to jeste uzelo maha kod robovlasnicko kapitalistickih politicko birokratskih drzava, a to je skoro ceo zapad...
Ali to obezbedjuje samo onoliki trajni rast (kad se zavrsi dizanje cene bitcoina na prometnu vrednost) koliko su drzave krale...Nije malo , i to je tacno...

- - - - - - - - - -

P.S.S. Ne bih se ja kladio ali nesto mi se cini da ovaj ludacki rast ima veze i sa pravljenjem serije start up , koja je bas o bitcoinu i kriptovalutama u svrhu pranja para kod bandi....
 

Back
Top