Word 2010: Kako podesiti margine

Atomic™

Srebrna tastatura
Poruka
226.159
Šta je potrebno da uradim kako bi na strani broj 2 desna margina bila veća od prve?
Stvar je u tome da hoću da na prvoj strani desna margina bude po Defaultu a na drugoj strani da desna margina bude na pola lista.

Probao sam postupak da označim tekst na drugoj strani i onda da podesim desnu marginu. Rezultat je bio da se desna margina pomerila i na prvoj strani iako to nisam hteo.

Prilažem Vam fajl na kojem možete da isprobate to što sam ja te ako otkrijete rešenje molim Vas da mi objasnite.

Kod:
https://we.tl/TQi0okt2PV
 
Format columns
podesi da je kolona broj i odredi koliko decimanih mesta (u principu ide 0 ili 2)
i da bude podesavanje desno, sto je i default za brojeve.

PS:
Word zeza, bas zbog toga.
U Excellu se sve to moze saveseno odraditi.

PPS: Covece, gde nadje ovaj turski sajt ???
 
Poslednja izmena:
Uradio sam kao što ste napisali
Označio sam tekst → namestio dve kolone → Označio tekst desne kolone

KjlpHO7.png


→ Column Break
i nestao mi je deo teksta:confused:

2MPDmIT.png






Šta da radim?

- - - - - - - - - -

skura58 :
PPS: Covece, gde nadje ovaj turski sajt ???

Jedan lik mi je poslao pdf koji je preko tog sajta. Fajl je imao preko 25MB te nije mogao da mi pošalje preko mejla.
 
Možeš da staviš kao novu sekciju sa drugačijim formatiranjem strane (tom većom desnom marginom) ukoliko će ići na više strana.
Za jednokratno možeš i da promeniš stil za taj deo teksta, uzmeš aktivni kao polazni, promeniš samo marginu, selektuješ tekst koji treba tako da izgleda i i dodeliš mu novi stil.
Dalje vratiš na osnovni stil.

Evo kako izgleda sa menjanjem podešavanja pasusa (samo desna strana, tekst je otišao i na treću - normalno...

Screenshot_13.jpg
 
Poslednja izmena:
Šta je potrebno da uradim kako bi na strani broj 2 desna margina bila veća od prve?
Stvar je u tome da hoću da na prvoj strani desna margina bude po Defaultu a na drugoj strani da desna margina bude na pola lista.

Probao sam postupak da označim tekst na drugoj strani i onda da podesim desnu marginu. Rezultat je bio da se desna margina pomerila i na prvoj strani iako to nisam hteo.

Prilažem Vam fajl na kojem možete da isprobate to što sam ja te ako otkrijete rešenje molim Vas da mi objasnite.

Kod:
https://we.tl/TQi0okt2PV
Udji u komandu Margine,pa u Colone.Kada kliknes na komandu kolone,izaci ce ti vise mogucnosti izaberi tu sa dve kolone i samo kucaj sta ti treba i normalno kada zavrsis stranicu klikni i sacuvaj i tako dalje dokle ti treba ta dupla kolona.Posle vratis na komandu margine i pisace ti na celoj stranici.
Screenshot_1.jpg
 
Šta je potrebno da uradim kako bi na strani broj 2 desna margina bila veća od prve?
Stvar je u tome da hoću da na prvoj strani desna margina bude po Defaultu a na drugoj strani da desna margina bude na pola lista.

Probao sam postupak da označim tekst na drugoj strani i onda da podesim desnu marginu. Rezultat je bio da se desna margina pomerila i na prvoj strani iako to nisam hteo.

Prilažem Vam fajl na kojem možete da isprobate to što sam ja te ako otkrijete rešenje molim Vas da mi objasnite.

Kod:
https://we.tl/TQi0okt2PV
kako ljudi ne razmišljaju o bože ...
unutar worda gde ti stoji tekst klikni na wiew tab i oznaći stavku RULER
u strani gde želiš klikneš na stranicu i gore na ruleru uhvatiš marginu mišem i povučeš gde želiš da bude margina na toj stranici a na sledećoj strani ako se pomerio isti ruler samo vratiš na svoje mesto
Pogledajte prilog 466030

koji ste vi teletabisi :)
 
Zato ja kada koristim word uključim pokazivače da vidim gde sam udario enter tab i slične stvari , zatim kada završim sa kucanjem onda krećem da radim formatiranje kao i formiranje stranica i po potrebi da ubacujem slike , tabele i slično da sve bude lepo poređano onako kako treba , i naravno po potrebi da pripremam dokument za štampanje , neke stvari moraju da idu i na landscape stranice zato se u page setap-u im i stavka Aply - i stavka from this point forvard - u prevodu oću da strana od ove tačke bude takva i takva sa takvom marginom , na sledećoj stranici opet možeš odabrati istu stavku i postaviti druge margine itd itd.
Inače najbolje je za takve stvari imati template koji će sve automatski odraditi umesto vas sa podešenim hedingzima tačkama bulletima i numberinzima , ali je tužna istina da danas jako malo broj ljudi zna uopšte to da napravi za sebe i da ih koristi.
 
Zato ja kada koristim word uključim pokazivače da vidim gde sam udario enter tab i slične stvari , zatim kada završim sa kucanjem onda krećem da radim formatiranje kao i formiranje stranica i po potrebi da ubacujem slike , tabele i slično da sve bude lepo poređano onako kako treba , i naravno po potrebi da pripremam dokument za štampanje , neke stvari moraju da idu i na landscape stranice zato se u page setap-u im i stavka Aply - i stavka from this point forvard - u prevodu oću da strana od ove tačke bude takva i takva sa takvom marginom , na sledećoj stranici opet možeš odabrati istu stavku i postaviti druge margine itd itd.
Inače najbolje je za takve stvari imati template koji će sve automatski odraditi umesto vas sa podešenim hedingzima tačkama bulletima i numberinzima , ali je tužna istina da danas jako malo broj ljudi zna uopšte to da napravi za sebe i da ih koristi.
Mora se malo igrati i pretraziti mogucnosti u ovom slucaju Worda,kao i sa svim ostalim programima,ako to ne uradis,nikada ne mozes saznati mogucnosti bilo kog programa.Ljudi se valjda plase da nesto ne pokvare,pa nemoze bas tako lako.Probas na jednoj stranici,pa vidis sta koja komanda moze,ako ti se ne svidi jednostavno ne sacuvas tu stranicu,pa probaj dalje.
 
Poslednja izmena:

Back
Top