BEOGRAĐANKA JE NA ARANĐELOVDAN OTIŠLA NA SEČENJE SLAVSKOG KOLAČA - najveće poniženje

proka

Legenda
Poruka
57.100
BEOGRAĐANKA JE NA ARANĐELOVDAN OTIŠLA NA SEČENJE SLAVSKOG KOLAČA: U crkvi sam doživela najveće poniženje u životu!



- - - - - - - - - -

1335493_22_ls.jpg


- - - - - - - - - -

Beograđanka je u jednoj prestoničkoj crkvi doživela veoma neprijatno iskustvo i to na sopstvenu slavu!

Njenu ispovest prenosimo u celosti:

"Već same moje godine svedoče o tome da sam odrasla u socijalističkoj državi u kojoj dobar deo stanovništva nije mario za narodne običaje i obeležavanje krsne slave. Ipak, sada, kao žena u nekim ozbiljnim životnim godinama, rešila sam da sa porodicom nastavim tu tradiciju i već niz godina slavimo porodičnu slavu mog supruga - Aranđelovdan.

Nije to nikakvo veliko slavlje. Materijalno baš i ne stojimo najbolje, pa za slavu ne zovemo goste, već samo pravimo ručak za našu porodicu. Uostalom, i zna se šta je slava - sveća, kolač i žito.


1335507_profimedia0306522777_ff.jpg
FOTO: PROFIMEDIAImam još problema u životu o kojima ne želim da pričam. Tek, samo hoću da kažem da me već duži vremenski period prate tuga i teška muka sa kojom se jedva nosim. Utehu nalazim u veri i crkva je za mene postala jedno od retkih mesta gde osećam mir i spokoj.

Radim kod privatnika koji baš nema mnogo razumevanja za izostajanje sa posla i uzimanje slobodnog dana. Radila sam na dan slave bukvalno do podne i tek nakon što je kolega stigao da me odmeni uputila sam se u, meni najbližu, jednu voždovačku crkvu sa kolačem i žitom.

Kupila sam sveću i ženu koja prodaje pitala da li je sveštenik još uvek tu i da li bi mogao da iseče i blagosilja moj slavski kolač. Ne znam koliko je tačno sati bilo, ali sigurno je bilo pre 1h. Ona mi je rekla da uđem i sačekam. Izvadila sam kolač i žito iz torbe i već sam počela da postavljam na mesto u crkvi gde je tog dana verovatno veliki broj vernika već doneo svoje kolače, kada je u crkvu ušao sveštenik i bukvalno počeo da urla na mene!

"Zar se tek sad dolazi?! Kako vas nije sramota, zar vi ne znate kako se slavi slava?! Šta očekujete od mene da vam osveštavam kolač u tri popodne", vikao je.

Njegov osuđujući ton, glas i oči pune prezira, verglao je kao navijen da se zna kada se dolazi u crkvu, da se čita svima odjednom i da mu nije jasno šta sam ja umislila. Ni reči o značenju sečenja kolača i slavljenja slave. Jednostavno, lakše mu je da skupi više ljudi na jedno čitanje nego da ide o vernika do vernika i blagosilja.


1199225_crkva-dragan-kadic_ff.jpg
FOTO: DRAGAN KADIĆOstala sam bez teksta, šokirana i tonom i stavom. Samo sam uspela da izustim: "Jer nećete?"

"Pa, ne, hoću, ali kakav je to način, vi i ne znate šta je slava... ", nastavio je meni nepoznati sveštenik, a ja sam se samo pokupila i bukvalno izjurila iz crkve.

Još nešto je on govorio za mnom, ali ja ga više nisam slušala. Tresla sam se i plakala i čitav taj dan nisam mogla da se smirim. Zar se tako ponaša čovek čiji je posao da sluša, savetuje ljude i bude "glas božiji"?! Zar ja nisam zaslužila da mi izađe u susret, da me sasluša i čuje moju muku?! Pa, ja jesam zakasnila, ali ne zato što sam želela već zato što sam morala!

Naknadno sam saznala da je u toj crkvi sveštenik uvek prisutan. Dakle, ništa ja njega nisam omela, njegov posao je bio da bude tu. A čak i da nije - zar je moje kašnjenje toliki greh?! Zar sam zaslužila toliku tiradu?!


1335505_2_ff.jpg
FOTO: PROFIMEDIAHvala crkvo! Kad vidite slomljene, tužne i uplakane, nagazite ih još malo, čisto jer im nije dosta njihove muke. Nigde blagosti, nigde mira!

Zamislite da sam tog dana došla da tražim duhovnog oca za sebe?! Da sam zaista u velikom problemu i da želim samo malo utehe i da mi neko kaže da će sve biti u redu. Da li bi me pitao koliko para imam kao pravi privatni psihijatar i odredio tarifu?!

A meni je tog dana samo bilo potrebno da mi neko iseče kolač i poželi srećnu slavu.

Njegova dva minuta, koliko bi mu trebalo za taj čin, meni bi bili i previše i ulepšali bi mi i uveličali dan slave.

A on mi je okrenuo leđa, a ja ću zbog toga ovaj Aranđelovdan, dan sopstvene slave, pamtiti dok sam živa."




http://www.kurir.rs/zabava/zena/294...crkvi-sam-dozivela-najvece-ponizenje-u-zivotu- - - - - - - - - -

da li smo dotle stigli??
 
Ovo mora da je neka propagandistička tugovanka osmišljena i plasirana od nekih majki Srebrenice ili nekih drugih žena u crnom.

Reče mi jedna žena na jednome mjestu ......... ne mogu ti reći ĐE .....

U pričici samo još fali da se posle pokupila i otišla u kuću cveća da se oporavi od šoka i dobije reči utehe

Tako sorošokomunjaristički dasusereš fuj, bljak, ključ
 
vera nisu svestena lica
ova pravoslavna crkva treba da ocisti svoje redove od zabludelih i zalutalih nazovi svestenih lica
kad iza mantije bude zaista duhovna osoba koja je poziv izabrala jer joj je vera toliko jaka, toliko da u sebi ima vere i za one koji nisu najsigurniji da veruju u bilo sta - tad ce crkva da se oporavi
sve dok se ljudi sa mantijom utrkuju ko ce pre da dodje do pozicije sa koje raspolaze budzetom koji raja puni, a on ga trosi na luksuz - od vere tu nema ni v.
 
vera nisu svestena lica
ova pravoslavna crkva treba da ocisti svoje redove od zabludelih i zalutalih nazovi svestenih lica
kad iza mantije bude zaista duhovna osoba koja je poziv izabrala jer joj je vera toliko jaka, toliko da u sebi ima vere i za one koji nisu najsigurniji da veruju u bilo sta - tad ce crkva da se oporavi
sve dok se ljudi sa mantijom utrkuju ko ce pre da dodje do pozicije sa koje raspolaze budzetom koji raja puni, a on ga trosi na luksuz - od vere tu nema ni v.


lepa utopija, nema sta :zaljubljena:
 
vera nisu svestena lica
ova pravoslavna crkva treba da ocisti svoje redove od zabludelih i zalutalih nazovi svestenih lica
kad iza mantije bude zaista duhovna osoba koja je poziv izabrala jer joj je vera toliko jaka, toliko da u sebi ima vere i za one koji nisu najsigurniji da veruju u bilo sta - tad ce crkva da se oporavi
sve dok se ljudi sa mantijom utrkuju ko ce pre da dodje do pozicije sa koje raspolaze budzetom koji raja puni, a on ga trosi na luksuz - od vere tu nema ni v.

Tako je.

Na stranu što je priča najobičnija bljuvotina plasirana za pljuvačinu paušale.
 
Ovo mora da je neka propagandistička tugovanka osmišljena i plasirana od nekih majki Srebrenice ili nekih drugih žena u crnom.

Reče mi jedna žena u jednom mestu nemogu ti reći ĐE .....

U pričici samo još fali da se posle pokupila i otišla u kuću cveća da se oporavi od šoka i dobije reči utehe

Tako sorošokomunjaristički dasusereš fuj, bljak, ključ

ne mora da znaci
mi imamo divnog oca branka, koji nam dolazi u kucu i osvestava je za slavu, bozic i uskrs
pravi predstavnik vere, skroman, duhovan, melem od coveka
sestrica smo krstili u drugoj crkvi, taj svestenik koji igrom slucaja zivi u nasem kraju je olicenje svega sto nije vera - gramziv, podao, neduhovan

- - - - - - - - - -

lepa utopija, nema sta :zaljubljena:

utopija ili ne, to nije razlog da ljudi izgube veru
hocu da kazem, na zalost i u crkvi ima korumpiranih
 
ne mora da znaci
mi imamo divnog oca branka, koji nam dolazi u kucu i osvestava je za slavu, bozic i uskrs
pravi predstavnik vere, skroman, duhovan, melem od coveka
sestrica smo krstili u drugoj crkvi, taj svestenik koji igrom slucaja zivi u nasem kraju je olicenje svega sto nije vera - gramziv, podao, neduhovan

Ne pričam sad o pojavi da u svešteničkim redovima ima svakojakih pojedinaca.

Tema je novinski članak o izmišljenom događaju plasiran da pokrene pljuvanje po celoj SPC kao da u njoj nema divnih ljudi spremnih da pomognu.
 
Arogancija popova je neka nova moda...
Kad je umrla mati od verenika moje ćere,vozio sam ih ovamo ,onamo da se sve sredi oko bolnice i sahrane...
Kad je razgovarao s popom oko grobnog mesta (spc upravlja tim grobljem) sve nešto zapinjalo,te ne može ovako ,te onako,te šta ja znam...
Tad ja uhvatim popa pod ruku i pitam ga :"Oš sto evra ili da odem do kola po drugo?"
Uzeo je sto evra koje sam mu tutnuo i sve brzo dogovorio...
Naravno da nikom nisam odmah rekao šta sam uradio-tek posle sahrane.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne pričam sad o pojavi da u svešteničkim redovima ima svakojakih pojedinaca.

Tema je novinski članak o izmišljenom događaju plasiran da pokrene pljuvanje po celoj SPC kao da u njoj nema divnih ljudi spremnih da pomognu.

ima naravno
samo ti divni duhovni ljudi moraju da porade na tome da se od onih drugih ograde kako ljudi ne bi gubili veru
najgore je kad u zivotu nemas veru ni u sta
veruj i u trotinet, ali veruj
 
Arogancija popova je neka nova moda...
Kad je umrla mati od verenika moje ćere,vozio sam ih ovamo ,onamo da se sve sredi oko bolnice i sahrane...
Kad je razgovarao s popom oko grobnog mesta (spc upravlja tim grobljem) sve nešto zapinjalo,te ne može ovako ,te onako,te šta ja znam...
Tad ja uhvatim popa pod ruku i pitam ga :"Oš sto evra ili da odem do kola po drugo?"
Uzeo je sto evra koje sam mu tutnuo i sve brzo dogovorio...
Naravno da nikom nisam odmah rekao šta sam uradio-tek posle sahrane.
Stoka je to neopevana...

Су њега учили да бог све види?
 
ima naravno
samo ti divni duhovni ljudi moraju da porade na tome da se od onih drugih ograde kako ljudi ne bi gubili veru
najgore je kad u zivotu nemas veru ni u sta
veruj i u trotinet, ali veruj

Naravno da rade na tome, ali to je sasvim druga tema.
Ko gubi veru uz argument kako je to zbog nekih loših ljudi koji su bilo vernici ili sveštenici, taj veru nikad zaista nije ni imao.

- - - - - - - - - -

Су њега учили да бог све види?

Učili su ga sigurno.
Pitanje je jedino koliko se od tog učenja primilo.
 
Što se navodnog događaja tiče ukor koji je sveštenik uputio navodnoj vernici je sasvim na mestu.

Mogla je isto tako pravdajući se zlim gazdom privatnikom da odgodi slavu za vikend ili kad joj bude više odgovaralo.

Najveće poniženje joj je što dopušta sebi da radi kod skota koji je ne poštuje ni toliko koliko ga zakon obavezuje.

Nek razmisli bolje o tom poniženju u kom živi i okrene se nekom drugom poslu gde neće biti krpa opirača.
 
Ovo mora da je neka propagandistička tugovanka osmišljena i plasirana od nekih majki Srebrenice ili nekih drugih žena u crnom.

Reče mi jedna žena na jednome mjestu ......... ne mogu ti reći ĐE .....

U pričici samo još fali da se posle pokupila i otišla u kuću cveća da se oporavi od šoka i dobije reči utehe

Tako sorošokomunjaristički dasusereš fuj, bljak, ključ

''Jer nećete?'' :hahaha:
 
Arogancija popova je neka nova moda...
Kad je umrla mati od verenika moje ćere,vozio sam ih ovamo ,onamo da se sve sredi oko bolnice i sahrane...
Kad je razgovarao s popom oko grobnog mesta (spc upravlja tim grobljem) sve nešto zapinjalo,te ne može ovako ,te onako,te šta ja znam...
Tad ja uhvatim popa pod ruku i pitam ga :"Oš sto evra ili da odem do kola po drugo?"
Uzeo je sto evra koje sam mu tutnuo i sve brzo dogovorio...
Naravno da nikom nisam odmah rekao šta sam uradio-tek posle sahrane.

Kada je moja majka trebala da operiše srce doktor nas je uputio na njegovu privatnu ordinaciju gde će jelte biti sve mnogo bolje odradjeno (mislim na analize) i naravno tamo sve papreno košta.
Možda bi mi i zaobišli to i radili u državnoj ali taj isti doktor treba da je operiše pa nismo se hteli igrati.
Onda nam je usput dao na znanje da bi bilo lepo i dati neki dinar, pardon evro u plavi koverat.
Da li ja to sada treba da izvredjam sve lekare?
Da pričam o tome kako se kupuju diplome o završenim fakultetima a o kupovini ocena u osnovnim i srednjim školama da i ne pričam.
Da li trebam kompletan školski sistem da nazovem tako kako si ti nazvao i da dete ne pustim u školu?
Veru ne čini jedan pop kao što ni školstvo ne čini jedan ili dva profesora.
Ali treba iskoristiti priliku pljunuti zar ne :lol:

- - - - - - - - - -

Što se navodnog događaja tiče ukor koji je sveštenik uputio navodnoj vernici je sasvim na mestu.

Mogla je isto tako pravdajući se zlim gazdom privatnikom da odgodi slavu za vikend ili kad joj bude više odgovaralo.

Najveće poniženje joj je što dopušta sebi da radi kod skota koji je ne poštuje ni toliko koliko ga zakon obavezuje.


Nek razmisli bolje o tom poniženju u kom živi i okrene se nekom drugom poslu gde neće biti krpa opirača.

Kada dete zatraži da jede dopustićeš sebi svakakvo poniženje da bi mu dao koru hleba.
Poniženje je to što država štiti takve poslodavce ali to je priča za politiku a ne za pdf religija.
 
Она ако тражи у цркви и вери утеху ништа боље није ни заслужила...

A šta da traži?

- - - - - - - - - -

Arogancija popova je neka nova moda...
Kad je umrla mati od verenika moje ćere,vozio sam ih ovamo ,onamo da se sve sredi oko bolnice i sahrane...
Kad je razgovarao s popom oko grobnog mesta (spc upravlja tim grobljem) sve nešto zapinjalo,te ne može ovako ,te onako,te šta ja znam...
Tad ja uhvatim popa pod ruku i pitam ga :"Oš sto evra ili da odem do kola po drugo?"
Uzeo je sto evra koje sam mu tutnuo i sve brzo dogovorio...
Naravno da nikom nisam odmah rekao šta sam uradio-tek posle sahrane.

a ti što di mu dao?
Kriv si isto kolko i on
on nd bi tražio i očekivao da nije vas koji dajete
 
Što se navodnog događaja tiče ukor koji je sveštenik uputio navodnoj vernici je sasvim na mestu.

Mogla je isto tako pravdajući se zlim gazdom privatnikom da odgodi slavu za vikend ili kad joj bude više odgovaralo.

Najveće poniženje joj je što dopušta sebi da radi kod skota koji je ne poštuje ni toliko koliko ga zakon obavezuje.

Nek razmisli bolje o tom poniženju u kom živi i okrene se nekom drugom poslu gde neće biti krpa opirača.

prematorila je al bar decu moze da posalje preko
 
Što se navodnog događaja tiče ukor koji je sveštenik uputio navodnoj vernici je sasvim na mestu.

Mogla je isto tako pravdajući se zlim gazdom privatnikom da odgodi slavu za vikend ili kad joj bude više odgovaralo.

Najveće poniženje joj je što dopušta sebi da radi kod skota koji je ne poštuje ni toliko koliko ga zakon obavezuje.

Nek razmisli bolje o tom poniženju u kom živi i okrene se nekom drugom poslu gde neće biti krpa opirača.

Kako može slava da se odlaže?
isto ko kad odlažeš nedelju
 

Back
Top