Patrijarh Irinej: Presuda Mladiću je delo đavola

Bole__Ser

Buduća legenda
Poruka
29.420
Patrijarh Irinej: Presuda Mladiću je delo đavola



Beograd -- Patrijarh Irinej kaže da je presuda Haškog tribunala Ratku Mladiću "delo đavola" i da nije prvi put da ispada da su samo Srbi krivi za sve dok su ostali nevini.


18735311435a0ad8705b401432240293_v4_big.jpg




"Još jedan Srbin osuđen je u Hagu. Mi smo znali da će Ratko Mladić biti osuđen i da će sve biti tako i mi, nažalost, tu ništa ne možemo da učinimo", rekao je Irinej za "Alo".
Kako je patrijarh istakao, sve to se dešava jer "silni svetski moćnici rade đavolska dela, a mi trpimo posledice".

"Nije od juče da ispada da su samo Srbi krivi za sve, a da su ostali nevini", zaključio je poglavar Srpske pravoslavne crkve.

Haški tribunal prvostepeno je osudio Ratka Mladića na doživotnu zatvorsku kaznu zbog genocida u Srebrenici i zločina protiv čovečnosti nad Muslimanima i Hrvatima tokom rata u Bosni i Hercegovini.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=11&dd=24&nav_category=11&nav_id=1328837


Meni je zanimljiva interpretacija u naslovu sa onim što je Patrijarh zapravo rekao: "silni svetski moćnici rade đavolska dela, a mi trpimo posledice".
 

Meni je zanimljiva interpretacija u naslovu sa onim što je Patrijarh zapravo rekao: "silni svetski moćnici rade đavolska dela, a mi trpimo posledice". [/COLOR]


Novinski naslovi služe da šokiraju. Ama baš nikada naslov veze sa člankom nema.
Ja juče pročitah naslov da Dragan Jovanović odustaje od glume, a u članku piše
da će u nekom novom filmu imati glavnu ulogu.

Eto tako. Pa nas ti šokiraj i dalje ovakvim nazivima tema. :lol:
 
posle Pavla nazalost vise nikada nece biti pravog patrijarha.Pavle odmeren mudar zaista olicenje velicine duhovne i moralne.poglavar crkve ne bi trebao da se mesa u politiku jer religija i politika ne idu zajedno jer upravo zbog toga dolazi do ratova....politika koristi religiozne vodje jer imaju uticaj na narod....
religiozne vodje trebaju propovedati mir poput Isusa,sve sto je vise od toga od zloga je
 
Pavle je, na žalost, išao na poklonjenje ateistima Slobodanu Miloševiću i Mirjani Marković, na svaki "Dan Republike", 29-ti novembar, koji nakon 1991. godine nije bio ničiji praznik, ali je nametnut Srbima, da ga slave kao "državni praznik". Zašto baš 29. novembar. Bio je to rođendan Andrije Artukovića, ministra unutrašnjih djela u NDH i jednog od idejnih tvoraca logora Jasenovac. Srbi su naterani da sve do 2003. ili 2004. slave njegov rođendan, a patrijarh da se na taj dan poklanjao ateistima koji namerno nisu hteli da ukinu ovaj "praznik". Nemoguće da nije znao za ovo. Govorim o Pavlu.

Što se tiče ovog današnjeg patrijarha - on Pavlu nije ni do kolena. A što se tiče provala i izvala koje svaki dan čini, to je više nego strašno. Čovek je izvalio svojevremeno da oni Srbi koji nisu pravoslavne vere više nisu Srbi. Pa koje su onda nacionalnosti? :dash:
 
Patrijarh Irinej: Presuda Mladiću je delo đavola



Beograd -- Patrijarh Irinej kaže da je presuda Haškog tribunala Ratku Mladiću "delo đavola" i da nije prvi put da ispada da su samo Srbi krivi za sve dok su ostali nevini.


18735311435a0ad8705b401432240293_v4_big.jpg




"Još jedan Srbin osuđen je u Hagu. Mi smo znali da će Ratko Mladić biti osuđen i da će sve biti tako i mi, nažalost, tu ništa ne možemo da učinimo", rekao je Irinej za "Alo".
Kako je patrijarh istakao, sve to se dešava jer "silni svetski moćnici rade đavolska dela, a mi trpimo posledice".

"Nije od juče da ispada da su samo Srbi krivi za sve, a da su ostali nevini", zaključio je poglavar Srpske pravoslavne crkve.

Haški tribunal prvostepeno je osudio Ratka Mladića na doživotnu zatvorsku kaznu zbog genocida u Srebrenici i zločina protiv čovečnosti nad Muslimanima i Hrvatima tokom rata u Bosni i Hercegovini.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=11&dd=24&nav_category=11&nav_id=1328837


Meni je zanimljiva interpretacija u naslovu sa onim što je Patrijarh zapravo rekao: "silni svetski moćnici rade đavolska dela, a mi trpimo posledice".

Potpuno logicno, s obzirom da je i sam Satan odgovorio Bogu: 2 I Gospod reče Sotoni: Od kuda ideš? A Sotona odgovori Gospodu i reče: Prohodih zemlju i obilazih.
 
Novinski naslovi služe da šokiraju. Ama baš nikada naslov veze sa člankom nema.
Ja juče pročitah naslov da Dragan Jovanović odustaje od glume, a u članku piše
da će u nekom novom filmu imati glavnu ulogu.

Eto tako. Pa nas ti šokiraj i dalje ovakvim nazivima tema. :lol:
Sokira i Irinejeva izjava. Njegov bog kaze: Ne ubij, a Irinej kaze branicemo svetinje i krkvljem. Glistice, kod nas je mnogo stosta sokantno.

- - - - - - - - - -

Naslov, naravno, i nalikuje na B92, a ovo je pravi kontekst i on je istinit:
Isto se moze reci "silni srpski mocnici rade djavoljska dela, a mi obican narod trpimo posleldice". Uklopilo se da ne moze biti bolje.

- - - - - - - - - -

Naslov, naravno, i nalikuje na B92, a ovo je pravi kontekst i on je istinit:
Zaboraavih da te pitam, koje i kakve posledice mi trpimo?
 
posle Pavla nazalost vise nikada nece biti pravog patrijarha.Pavle odmeren mudar zaista olicenje velicine duhovne i moralne.poglavar crkve ne bi trebao da se mesa u politiku jer religija i politika ne idu zajedno jer upravo zbog toga dolazi do ratova....politika koristi religiozne vodje jer imaju uticaj na narod....
religiozne vodje trebaju propovedati mir poput Isusa,sve sto je vise od toga od zloga je
Isus rece nisam ovde da donesem mir vec mac. Kako je to sad odjednom. I sta je to pavla toliko uzdiglo da je postao jos za zivota "svetac koji hoda".

Kazu da je bio prgav i ljut starac. Sto je i normalno za starost.
 
Pavle je, na žalost, išao na poklonjenje ateistima Slobodanu Miloševiću i Mirjani Marković, na svaki "Dan Republike", 29-ti novembar, koji nakon 1991. godine nije bio ničiji praznik, ali je nametnut Srbima, da ga slave kao "državni praznik". Zašto baš 29. novembar. Bio je to rođendan Andrije Artukovića, ministra unutrašnjih djela u NDH i jednog od idejnih tvoraca logora Jasenovac. Srbi su naterani da sve do 2003. ili 2004. slave njegov rođendan, a patrijarh da se na taj dan poklanjao ateistima koji namerno nisu hteli da ukinu ovaj "praznik". Nemoguće da nije znao za ovo. Govorim o Pavlu.

Što se tiče ovog današnjeg patrijarha - on Pavlu nije ni do kolena. A što se tiče provala i izvala koje svaki dan čini, to je više nego strašno. Čovek je izvalio svojevremeno da oni Srbi koji nisu pravoslavne vere više nisu Srbi. Pa koje su onda nacionalnosti? :dash:
Zar je Srbija bila okupirana. Nesto se tog ne secam. Kakio su bili naterani, zar nisu bili vecinski narod, pola Jugoslalavije su cinili Srbi, zar nisu bili za Jugoslaviju, zar kralj Aleksandar nije stvorio Jugoslaviju, zar on nije ukinuo srpstvo, zar Srbi nisu obozavali Tita? Ko zna, mozda Srlbi i jesu glup narod koji tesko pamti, a br zo zaboravlja.

- - - - - - - - - -

Pavle je, na žalost, išao na poklonjenje ateistima Slobodanu Miloševiću i Mirjani Marković, na svaki "Dan Republike", 29-ti novembar, koji nakon 1991. godine nije bio ničiji praznik, ali je nametnut Srbima, da ga slave kao "državni praznik". Zašto baš 29. novembar. Bio je to rođendan Andrije Artukovića, ministra unutrašnjih djela u NDH i jednog od idejnih tvoraca logora Jasenovac. Srbi su naterani da sve do 2003. ili 2004. slave njegov rođendan, a patrijarh da se na taj dan poklanjao ateistima koji namerno nisu hteli da ukinu ovaj "praznik". Nemoguće da nije znao za ovo. Govorim o Pavlu.

Što se tiče ovog današnjeg patrijarha - on Pavlu nije ni do kolena. A što se tiče provala i izvala koje svaki dan čini, to je više nego strašno. Čovek je izvalio svojevremeno da oni Srbi koji nisu pravoslavne vere više nisu Srbi. Pa koje su onda nacionalnosti? :dash:
Uzgred, Pavla je Milosevic postaavio za patrijarha. Raspitaj se ...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zar je Srbija bila okupirana. Nesto se tog ne secam. Kakio su bili naterani, zar nisu bili vecinski narod, pola Jugoslalavije su cinili Srbi, zar nisu bili za Jugoslaviju, zar kralj Aleksandar nije stvorio Jugoslaviju, zar on nije ukinuo srpstvo, zar Srbi nisu obozavali Tita? Ko zna, mozda Srlbi i jesu glup narod koji tesko pamti, a br zo zaboravlja.

- - - - - - - - - -

Uzgred, Pavla je Milosevic postaavio za patrijarha. Raspitaj se ...

Nije bila okupirana, već protektorat, kao i danas. Ne postoje "pametni" i "glupi" narodi.

Baš me briga ko je koga gde postavio. Nisam pravoslavac, niti hrišćanin uopšte, bez obzira što si više puta izmislio da jesam (eto koliko si pametan) i nazvao me hrišćaninom, a onda se svađao sa hrišćanstvom (eto koliko te služi mentalno zdravlje)... samo sam primetio da se poklanjao ateistima na rođendan najvećeg srboubice Andrije Artukovića, odnosno na 29. novembar. Fuj.
 
Nije bila okupirana, već protektorat, kao i danas. Ne postoje "pametni" i "glupi" narodi.

Baš me briga ko je koga gde postavio. Nisam pravoslavac, niti hrišćanin uopšte, bez obzira što si više puta izmislio da jesam (eto koliko si pametan) i nazvao me hrišćaninom, a onda se svađao sa hrišćanstvom (eto koliko te služi mentalno zdravlje)... samo sam primetio da se poklanjao ateistima na rođendan najvećeg srboubice Andrije Artukovića, odnosno na 29. novembar. Fuj.
Izmisljas. Imas bujnu mastu, buja masta lupa svasta. Ako nisi hriscanin zasto si toliko zalegao za hriscanstvo. U pogresnom si kolu.
 
Ako presuda nije, sud jeste delo đavola.
Nije na svom mestu da neko ko ubije, odnosno naredi ubistvo, ili ne zabrani ubistvo zarobljenih vojnika i civila, ne bude osudjen. Jeste nepravda da se jedni ratni slocinci oslobadjaju krivicei, ali to ne znaci da RM nije kriv. Pitanaje je koliko smo mi sposobni da prezentiramo zlocine protivnicke strane, recimo Orlica. Ako Mladic nije narediio taj masakr, zasto ga nije sprecio. Zasto ga clanovi Svetog Sinoda nisu ubedili da ne sme da ubije ni jednog civilika ili zarobljenog vojnika.nego su "fajtovali" svetom vodicom one koji su ta zlodela cinili? Cak su se neke vladike slikale pored tenka sa mitraljezom na ramenu. Eto, to su ljudi koji sire tu i takvu veru. Hilpokrizija bozijih ljudi.

vredjanje
 
Poslednja izmena od moderatora:
"...Efescima 6,11 Obucite se u sve oružje Božije, da biste se mogli održati protiv lukavstva đavolskoga:
Efescima 6,12 Jer naš rat nije s krvlju i s tijelom, nego s poglavarima i vlastima, i s upraviteljima tame ovoga svijeta, s duhovima pakosti ispod neba.
Efescima 6,13 Toga radi uzmite sve oružje Božije, da biste se mogli braniti u zli dan, i svršivši sve održati se.
Efescima 6,14 Stanite dakle opasavši bedra svoja istinom i obukavši se u oklop pravde,
Efescima 6,15 I obuvši noge u pripravu jevanđelja mira;
Efescima 6,16 A svrh svega uzmite štit vjere o koji ćete moći pogasiti sve raspaljene strijele nečastivoga;
Efescima 6,17 I kacigu spasenija uzmite, i mač duhovni koji je riječ Božija.
Efescima 6,18 I svakom molitvom i moljenjem molite se Bogu duhom bez prestanka, i uz to stražite sa svakijem trpljenjem i molitvom za sve svete,..."...
 
Nisam rekao da nije kriv.
Rekao sam da smo naseg krivca predali djavolu licno.
To se ne radi. To sto smo ga prodali djavolu ne govori puno o njegovoj krivici, ali govori jako puno o nama.
Zar je bitno ko ce da sudi krivcima za ratne zlocine. Krivica nije izmisljena. Stradalo je preko osam hiljada ljudi, medju njima je bilo i zena i dece. Licno Mlaldic je garantovao muslimanima da im se nista nece desiti, a ipak se desilo i to neuobicajeno mnogo samo u jednom dogadjaju i u jednom vremenu.
 
posle Pavla nazalost vise nikada nece biti pravog patrijarha.Pavle odmeren mudar zaista olicenje velicine duhovne i moralne.poglavar crkve ne bi trebao da se mesa u politiku jer religija i politika ne idu zajedno jer upravo zbog toga dolazi do ratova....politika koristi religiozne vodje jer imaju uticaj na narod....
religiozne vodje trebaju propovedati mir poput Isusa,sve sto je vise od toga od zloga je

Ајде не лупај глупости. Чим видим да се неко позива на патријарха Павла знам да је лажни верник. Патријарх Павле се мешао у политику 300 пута више од патријарх Иринеја. Патријарх Павле је отворено подржавао ДОС, пролазио кроз кордоне, а патријарх Иринеј ту и тамо некад изјави нешто што на крају уопште није ни битно.
 

Back
Top