Više od trećine žena na svetu doživi nasilje

Sneško Belić 22

Početnik
Poruka
32
Širom sveta, više od trećine žena je tokom svog života doživelo fizičko i/ili seksualno nasilje; 750 miliona žena je stupilo u brak pre navršenih 18 godina, a više od 250 miliona njih je podvrgnuto sakaćenju ženskih genitalija, navodi se u poruci generanog sekretara UN povodom Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad zenama.

U poruci koja je dostavljena iz kancelarije Ujedinjenih nacija u Beogradu, navodi se da svaka žena i svaka devojčica ima pravo na život bez nasilja, ali i konstatuje da se kršnje ljudskih prava u različitim vidovima javlja u svakoj zajednici, a da posebno pogađa najmarginalizovanije i najugroženije.

https://www.krstarica.com/vesti/svet/vise-od-trecine-zena-na-svetu-dozivi-nasilje/

Ja ne znam dokle više sa ovim. Svima su puna usta priče o tome kako treba zaustaviti nasilje ali jasan model ne postoji.

Plašim se da ćemo do promene morati još dugo da čekamo...u međuvremenu se iskreno nadam da nijedna žena neće doživeti neko maltretiranje, makar i verbalno.
 
Isto to mozes da napises i za kulturnije muskarce, samo dodas skoro svaki, jer pajseri sa planine i ne primete kad su u fizickom nasilju, oni to shvataju kao zivot...

Zene danas ne da prave nasilje nego ga i prave 3x vise nego sto bi moralo iz interesa, a plus ga izmisljaju...
Danas na bilo kakvoj mrezi , forumu ako napises da je neko baba u 55, sledi ti ban, uvredio si zenu ako si joj rekao da je baba, cisto verbalno nasilje.
A to je inace prosecno godiste umiranja muskaraca...U Srbiji.
Pa tema moze da se postavi kao , bokca ti tvoga, muskarci umiru u Srbiji ne dozivevsi starost, nego umiru kao mladi ili srednjovecni (nema baba onda nema ni dekica u 55)...

A fizicko nasilje je proizvod i fizickog i psihickog nasilja i nevaspitanja, ali ovu rec nevaspitanje zene tumace kao fino govorenje, a ja onda moram da promenim znacenje reci i kazem nepostovanje tudjih vrednosti i sloboda...
 

Back
Top