kakve majke su rodile ovu decu

https://www.krstarica.com/vesti/hro...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header

ovo je za dozivotni zatvor zatvorenog tipa, jer ovde popravke nema


neko zatrudni, nosi 9 meseci, rodi u mukama, obraduje se muskom prvencu, nasledniku - a ni svestan nije kakvog monstruma je doneo na svet

sta je pitanje?
sta moze nekog od 14god da dovede do ovakvog zlocina?


Sirota baka. :( Kako strashno...

Prvo sto mi pada na pamet je narkomanija. Ili neki od psihickih poremecaja. Tesko mi je da zamislim zdravo dete, jer je mlad covek od 14 godina zapravo jos uvek dete, koje bi ovako nesto napravilo.
 
uzasno, znam to postoji, pljackaju nemocne stare ljude koji imaju $. Kada sam bio 20 slusao sam neke mangupe koji su imali takve planove dok sam sedeo nocu u parku ili u kaficu. :)

jedan mi je ponudio takav plan :bljak: nisam pristao :aha: Cuvajte se granny dobro zakljucajte alarme ukljucite :mrgreen: Lopovi su svugde. :)
 
Sirota baka. :( Kako strashno...

Prvo sto mi pada na pamet je narkomanija. Ili neki od psihickih poremecaja. Tesko mi je da zamislim zdravo dete, jer je mlad covek od 14 godina zapravo jos uvek dete, koje bi ovako nesto napravilo.

zašto? pa imaš slučaj iz Niša od pre desetak godina kada su klinci tog nekog godišta oteli drugara zbog otkupa i ubili ga ciglom. i to su bila deca iz prilično uglednih porodica a ne mali krimosi
 
zašto? pa imaš slučaj iz Niša od pre desetak godina kada su klinci tog nekog godišta oteli drugara zbog otkupa i ubili ga ciglom. i to su bila deca iz prilično uglednih porodica a ne mali krimosi

Ali nesto mora da nije u redu sa njima. To odsustvo empatije ne ukazuje na psihicki zdrav razum. Vecina kriminalaca i jesu sociopate. Tim ne moze ni da se bavi (sad ovo zvuci kao da je to neko zanimanje...:confused:) svako.
 
Грешка,није родила монструма,тако га је васпитала.

Veci je problem odsustvo roditeljskog uticaja. Deca se gaje i vaspitavaju sama. Vaspitavaju ih ulica, zuta stampa, jos gori tv program, internet...

Ima jedna scena u „Na Drini cuprija“, gde nakon dolaska zeleznice stizu i prve novine i casopisi, pa obicna raja nenaviknuta na tako nesto po citavu noc razmislja o procitanom. Zamisli sad te mlade, koji odrastaju uz, recimo, vest o kanibalu iz Rusije, odsecenim glavama od strane Isis-a, uz razne vesti o prevarama, muljanju, lovi do krova, jahtama, starletama, vestackim grudima i zatezanju lica i svasta nesto sto truje mozak u razvoju.
 
Грешка,није родила монструма,тако га је васпитала.

Saglasna sam da vaspitanje mnogo znači, ali se na sam karakter ne može uticati mnogo. Iz iste porodice i jednakog tretmana dece mogu izaći i monstrum i čovek.

Nemam reči za ovo... Ostaje nam da pogledamo svoju decu i osmehnemo se, od miline. A sto nisu takva, da li smo imali više sreće ili pameti...
 
Veci je problem odsustvo roditeljskog uticaja. Deca se gaje i vaspitavaju sama. Vaspitavaju ih ulica, zuta stampa, jos gori tv program, internet...

Ima jedna scena u „Na Drini cuprija“, gde nakon dolaska zeleznice stizu i prve novine i casopisi, pa obicna raja nenaviknuta na tako nesto po citavu noc razmislja o procitanom. Zamisli sad te mlade, koji odrastaju uz, recimo, vest o kanibalu iz Rusije, odsecenim glavama od strane Isis-a, uz razne vesti o prevarama, muljanju, lovi do krova, jahtama, starletama, vestackim grudima i zatezanju lica i svasta nesto sto truje mozak u razvoju.

Tv, internet, stampa,... pa i škola vaspitavaju decu čiji su roditelji lenji da zaista budu roditelji.
Ali, glavu svoju mogu da dam da kada se rodi monstrum, uz sav trud pomoći nema. Može samo druge da povuče za sobom na dno.
 
Najjace od svega je sto nece odgovarati...

kao sto je pokrenuta peticija za izmenu tijaninog zakona, treba da se promeni i ovde da bez obzira na godine kad se izvrsi tesko krivicno delo, kazna moze da se presudi
do sticanje punoletstva, lica moraju da budu u instituciji zatvorenog tipa, a kad napune 18 da iz institucije idu na izdrzavanje kazne
jer je steta svakog neba u koje oni pogledaju
 
https://www.krstarica.com/vesti/hro...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header

ovo je za dozivotni zatvor zatvorenog tipa, jer ovde popravke nema


neko zatrudni, nosi 9 meseci, rodi u mukama, obraduje se muskom prvencu, nasledniku - a ni svestan nije kakvog monstruma je doneo na svet

sta je pitanje?
sta moze nekog od 14god da dovede do ovakvog zlocina?

kakvo pitanje..nateram se da kliknem na link,pa se zapitam kako ti znaš da je ,,sin prvenac,naslednik" i otkud znaš da ga je mama nosila 9meseci,možda je bio u inkubatoru..
nego, poenta, niko ne rađa valjda dete da bi rodio manijaka i psihopatu, uglavnom u nekim stvarima geni imaju odgovornost(ne msm u ovom primeru konkretno), nego msm šta si ti uopšte mislila sa ovom temom da pitaš?
neko od 14 godina može da bude budala na kubni, kao i neko sa 54 za koga bi se reklo da je mudar jer je mator..
sva ta problematična deca generalno su problematična zbog načina odrastanja, pa tek onda zbog uticaja društva i drugih faktora.
ovoliko kapiram i ja koja nemam nameru da se razmnožavam, a šta kapirate vi koji i koje imate decu..stvarno čudo..

- - - - - - - - - -

Zašto su u naslovu samo majke? Zašto se ne spominju i očevi?

možda njemu nije prvenac :rotf:
 
I ja verujem da gresi.
Vaspitanje ima veeeliku ulogu i nikako ne treba potcenjivati trud roditelja da pravilno usmeri dete. Ali, ko se rodi kao djavo tu pomoci nema. Kao sto nije svako dete lepo, a nije, da se ne lazemo. Tako nije svako ni neiskvareno, nevino, neduzno... tacno vidis zlocu.

Ima "Malih djavola" ima hiper aktivne dece , malo je tu lutrija, kakva će te "Egzotična životinjica" zalomiti !
Većinom su deca proizvod vaspitanja , mali deo je u genomu, ali baš taj mali deo, može puno da ti zagorča život !
"Setim se uvek neke priče: kad je jedna mlada mama došla kod psihologa da pita , od koliko godina da počne da vaspitava dete ?
Pošto je lekar saznao da joj dete ima godinu dana, rekao joj je da je već zakasnila sa vaspitanjem ????
 

Back
Top