Svadbeni registar

Larra

Primećen član
Poruka
748
Mislim na "wedding registry", kad se mladenci u nekoliko prodavnica registruju, tj. izaberu i naprave spisak zeljenih poklona, pa gosti po tome kupuju. (ne obavezno, ali kao sugestija) Sta mislite o tome?

Pitam, jer meni je to odlicna stvar, nema mozganja ni bacanja para na 17. toster koji ce srecni par da dobije, ali ovde su neke devojke sa kojima sam pricala reagovale u fazonu "A, ne, nije red, nije pristojno." Po meni nije nepristojno, sta ja znam sta nekom treba, ovako je jednostavnije. Cini mi se da je ljudima manji blam da puste trosenje na slepo, pa da posle sede sa 4 mikrotalasne (desilo se skoro) nego da "prekrse" neko nepisano pravilo.
 
Izgleda... Ja sam samo na jedan slucaj naletela, i bilo je super, recimo, nikad mi ne bi palo na pamet da im kupim spec. tiganj za kinesku hranu ali eto! Vidim da mnoge prodavnice uvode ovu uslugu, mozda se i primi.
 
goldfish:
Odlicna ideja, ali, nazalost, to u zemlji Srbiji ne moze da prodje. :(
Nemoj biti isključiva!
Ima i kod nas neke civilizacije (makar na kašičicu).

Mada, ja sam mojoj kumi rekla lepo i šta i koji proizvođač i gde ima i koliko košta, a ona uzme drugu stvar, drugu marku, sve liči, ali nije to to.
 
Bilo bi super. Ionako sve više ljudi kad ide na svadbu pita mladence šta im treba; stvarno niko ne voli da poklanja duple ili nepotrebne poklone.
Ovako bi bilo mnogo lakše; i ljudi bi znali šta da kupuju - svako prema svojim mogućnostima, a mladenci bi isto tako dobili stavri koje im trebaju; bez opterećnja... To kažem zato što sam ja bila u fazonu da tražim ono što mi treba, ali je malo glupo reći nekom šta da ti kupi, a da ti prethodno ne znaš koliko para je spreman da potroši.

Mi smo skoro svaki poklon dobili dupli - dve mikrotalasne (jednu već imamo i koristimo); četiri escajga(!); tri lampe:roll: ; dva aparata za filter kafu; dva stona usisivača... Da ne nabrajam dalje.
Da, dobila sma duplo čak i ono što mi je trebalo, odnosno što sam tražila - komplet šerpi i multiptaktik:?
Uh, i TRI tiganja za pizzu (koji btw UOPŠTE ne valjaju), nemojte kupovati ni slučajno:wink:
 
To sa popisom svadbenih poklona je super al za to znam samo iz američkih filmova.
Neverovatno je koliko je naš narod ograničen kada je kupovina svadbenih poklona u pitanju.
Uvek i svako mora da dobije bar 2 lampe i 2 escajga sa buvljaka. Ko kaže da će ta lampa da se dopadne mladencima i da će je oni koristiti. Poslednjih godina se navukli na ove aparate za filter kafu koji su bezveze i retko ko ih koristi. Nema veze koliko ko može, ali mladom bračnom paru je bolje dati i 20 eura pa nek sami kupe šta im se dopadne.
 
Mačkice ja ne znam nikoga ko pije filter kafu, nas dvoje smo dobili taj aparat kad smo se uselili u naš stan i služi mi samo za brisanje prašine. Mislim da je to popularan poklon samo zbog cene. Nisam od onih koji gledaju poklonu u zube ali sam za to da se kupi nešto praktično.
 
Jako volim poklone, i da dajem i da primam. Naravno, one koji nisu samo puko ispunjavanje forme, vec koji pokazuju da je neko mislio na tebe dok je kupovao ili pravio poklon. I sama se puno trudim da osmislim poklon koji ce nekoga obradovati ili mu biti od koristi. Ne volim bezlicne poklone tipa flasa ****, kafa, pare. Ali ako je to vino ili liker koji ja npr.jako volim to je onda druga stvar. To se zove pogoditi poklon. Finansijska vrednost poklona tu nije bitna, bar ne meni. Spisak poklona nije losa stvar, ali samo kao ideja , ali ne i imperativ. Cesto sam za svadbeni poklon, ako su nekome potrebne pare poklonila foto album i kovertu, pa koliko mogu da dam. Ali sam isto tako bila dekintirana, a pozvana na gasterbajtersku svadbu kod jako dragih prijatelja, gde nas je autobus vozio van BG. Kupila sam dve bele majce i napisala Just married. Mladenci su vec na svadbi obukli majce i bili odusevljeni. Sta mislite da sam tada dobila Wedding registar.
 
brizna mama:
Ali sam isto tako bila dekintirana, a pozvana na gasterbajtersku svadbu kod jako dragih prijatelja. Sta mislite da sam tada dobila Wedding registar.

ne znam kako uopste takva stvar funkcionise... dal je obavezno bas po spisku?... ali, za pocetak bi moglo bar za neodlucne goste. neka smernica...
 
aha odlična stvar,rešila me muka na pa venčanja do sada.
mada...mnogi se nisu odazvali spisku...pa je palo dupliranej...
ali takav smo mi narod...ti će mi kaeš ša ću ti kupim:roll:
 
Od kad sam čula za taj WR pitam se šta biva sa gostima koji malo zakasne sa kupovinom, pa dok oni odu u radnju, rasprodaju se jevtiniji pokloni, a oni nemaju kintu za nešto skuplje sa spiska? U principu mi se svidja ideja kupovine potrebnog...
 
pa i jeste malo glupo ako ne uspes, ili ne mozes da overis nesto sa spiska...? nije valjda da ne mozes na svadbu? ili, kao, uvredice se neko? ne verujem. a i kako se pravi taj spisak. koliko zvanica - toliko stvari na listi? ....hm... a sve iz iste prodavnice....
 
Meni je super taj svadbeni registar, ali ja sam, priznajem, prvi put čula za to u seriji Sex i grad. Malo je nezgodno, doduše što mora da bude sve iz jedne prodavnice, a i to ako se sve jeftinije proda, a neko nema para za skuplji poklon. A i kako odrediti koliko jeftinijih i koliko skupljih stvari staviti na spisak? Pa ne možeš da pitaš svakog gosta koliko bi para potrošio?! Nama su, srećom uglavnom davali novac, umesto poklona, tako da nije bilo dupliranja i gluposti.
 
za sada sam išla u eurosalon po spisku,
i u sun moon & stars u nušićevoj.
moja drugarica kaže kada je bila negde na neko drugom mestu zapanjeno su je gledali.
pa je otišla u euro salon i odvojila tamo neke stvari od 500 dinara do 20 000
kao i u sm&s gde je sve pooskupo,ali extra, pa ko voli nek izvoli
 
Ova jedna svadba u Bg sto je bila, taj registar nije bio obaveza, vec vise kao predlog, pa ko nece ne mora, mada je stvarno bilo svega i svacega, i nisu ljudi uopste bili besni po pitanju love. U principu, tako i treba, predlog za one koji su zainteresovani da daju pare na nesto konkretno i potrebno, ali naravno, ko nece ne mora.

E, recimo u US je malo drugacije, zna da bude "pod obavezno". Moji jednom pozvani na svadbu gde je najjeftinija stavka koja je bila ostala na spisku bio srebrni svecnjak od Tifanija, od 300 dolara. I kupe ga, a vencanje je posle otkazano. Sreca, mogli su da vrate poklon i dobiju nazad pare.
 
hahahaaaa tako je i moj ćale otišao pred svadbu i ostala samo mašina za veš
od par hiljada franaka...
kaže elegantno sam se okrenuo na peti...
poslao sam telegram....i buket:p
 
Dobar predlog ali ne verujem da bi moglo tako nesto da se izvede.Razlog neko je u mogucnosti da dodje na svadbu i donese 500 e dok neko mozda moze da izvoji samo 1000 dinara.A poklonu se u zube ne gleda tako da...
 
Ma, poenta je da ne bude obavezno, nego baš predlozi. I da stvarno ima raspon poklona, što se tiče cena. I, naravno nećeš staviti toliko poklona koliko imaš gostiju, nego ćeš staviti ono što ti stvarno treba; kome treba 50 ili 100 stvari?!
Ko neće nešto od toga, ili u toj prodavnici, donese nešto drugo iz druge prodavnice.
Uostalom, neko će doneti i kovertu:razz:
 

Back
Top