Društvena svest ili iluzija

Dragoljub69

Buduća legenda
Poruka
26.825
O društvenoj svesti su se izjasnili i neki filozofi.Najpoznatiji je Hegel i njegov Weltgeist,ali i jedan od trojice velikana
psihoanalize Jung koji je čak odvojio kolektivno nesvesno od kolektivne svesti.
Jednostavno je to...Kad govorimo i mislimo o drugim ljudima,kad saosećamo,mislimo o njihovim postupcima,doživljajima,shvatanjima koja iskazuju i sl.,mi smo u interakciji s drugim bićima i činimo društvo i društvenu svest. Ponašanje i reakcije su u skladu s
tom društvenom svešću,s moralom društva i sl.
Međutim,mene ovde ne interesuje "biti u svetu" već misterija svesti o drugim svestima! Tzv.nadsvest koja je već društvenim izrazom omogućena.
Naime,svedoci smo mnogih fantastičnih dešavanja u primeni ove društvene nadsvesti!
Iluzije,hipnoza,telekineza,telepatija i čak i veštačka mobilna telefonija,samo su neki od misterioznih izraza svesti o svesti drugih ljudi-društva!
 
Cek, cek, strpao si u isti kos hipnozu - koja postoji kao, doduse, ne 100% pozdana metoda u psihoterapiji, i neke mambo-dzambo stvari kao sto su telekineza, telepatija, i ostale zayebancije.
Ne ide to tako :D

Interakcija svesti! Delovanje svesti na drugu svest jer društvena svest pokazuje da se to stalno dešava...
Evo na primer:Vučić vas naprosto hipnotisao!:lol:
 
...
Evo na primer:Vučić vas naprosto hipnotisao!:lol:

Ово што ћу ти рећи,
прво сам још као млад рекао својој мами,
а касније у животу још некима :

"Ако побољшаш мој живот
и водиш ме боље него што бих сам умео
није проблем да будеш мој генерал !

Немој само да се намећеш - а очигледно је да си глупља од мене и да ми је све горе !"
 
А што се Вучића тиче
нека свако одвагне како му је у садашњој држави.

Пусти приче и опсене !
Критеријуми су :

- Да ли смо у рату ?
- Имаш ли посао ?
- Да ли је плата редовна ?
- Вреде ли паре за које радиш ил' те поткрадају инфлацијом?

Ето, то је мени Вучић.
( дао бих му оцену довољан 2, али знам неке који би му дали и 1 а и неке који би требало 5+ да му дају )
Е па другари на гласању ћемо видети колико је којих ! ;)

А то што ми лифт у згради не ради има везе са Лифт сервисом и Инфостаном,
а не са државом.
 
Interakcija svesti! Delovanje svesti na drugu svest jer društvena svest pokazuje da se to stalno dešava...
Evo na primer:Vučić vas naprosto hipnotisao!:lol:

O, mene nije, ja sam na 2000km daleko od Vucica i njegove armije, izveo sam stratesko odstupanje :D :D :D

- - - - - - - - - -

А што се Вучића тиче
нека свако одвагне како му је у садашњој држави.

Пусти приче и опсене !
Критеријуми су :

- Да ли смо у рату ?
- Имаш ли посао ?
- Да ли је плата редовна ?
- Вреде ли паре за које радиш ил' те поткрадају инфлацијом?

Ето, то је мени Вучић.
( дао бих му оцену довољан 2, али знам неке који би му дали и 1 а и неке који би требало 5+ да му дају )
Е па другари на гласању ћемо видети колико је којих ! ;)

А то што ми лифт у згради не ради има везе са Лифт сервисом и Инфостаном,
а не са државом.

1. Srbija jeste u ratu - polako ali sigurno gubi deo po deo teritorije. Rat ne mora biti samo oruzana borba, rat je mnogo vise od toga. I Srbija gubi taj rat - jer gubi teritorije.
2. 50% mladjih od 35 godina nema posao. To je cinjenica, pusti laznu sliku koju ti vlada salje. Razgovaraj sa ljudima i videces prave podatke.
3. Nije plata redovna. Skoro nigde, osim u drzavnim firmama.
4. Potkradaju inflacijom, i to ne samo inflacijom vec i sa bezbroj drugih bezobrazluka. Lekar ima platu 500 evra. Ucitelj 350. Sta dalje da se prica.

Dakle ocena NULA!
 
...
ja sam na 2000km daleko od Vucica
...
izveo sam stratesko odstupanje
...

Где си бре побегао, у Монголију ?
Видим по овим твојим тезама да ништа ниси схватио !

...

1. Srbija jeste u ratu
2. 50% mladjih od 35 godina nema posao.
3. Nije plata redovna.
4. Potkradaju inflacijom,
...

1. Теби неко увалио пушку у руке ?
2. Пусти ту статистику из Информера и сличних гуз папира !
3. Теби није редовна ?
4. Знаш ли ти шта је инфлација ?

...
Dakle ocena NULA!

Ово ти је једино ок.
Имаш право на своју оцену.

Само те учим како да размишљаш - да не будеш роб нечије пропаганде !
Ја нисам причао у корист нити на штету Вучића !
Свако нека своју ситуацију види !
 
Само те учим како да размишљаш - да не будеш роб нечије пропаганде !
Ја нисам причао у корист нити на штету Вучића !
Свако нека своју ситуацију види !

Ako svako bude gledao samo svoju situaciju, svoju platu, onda mozemo da se vratimo u pecine, nema sta da trazimo u organizovanoj drustvenoj zajednici.
Mislim da si malo bezobrazan ako dajes sebi pravo da nekoga ucis kako da razmislja.
Kao sto rekoh - rat nije samo oruzana borba - postoji vise vrsta ratovanja, ali rezultata samo dva: pobedjujes ili gubis. Srbija gubi.
Informer ne citam, niti gledam informativne programe na TV-u, tako da sam oslobodjen potpuno uticaja bilo kakve propadangde.
Podatke sa kojima raspolazem, dobijem direktno od izvora, ili od svojih bivsih kolega iz obavestajne sluzbe, tako da, toliko o propagandi :D

Inflacija je promena realne vrednosti novca. Dakle mnogo vise od kursa evra.
Jedan malo realniji primer proracuna inflacije, nego sto je kurs evra:
ako si 2007. za prosecnu platu mogao da kupis 700 litara benzina, a danas mozes 350 litara, onda za 10 godina imas inflaciju od 100%.
Ako ti ove cinjenice nisu dovoljne, onda si izgubljen slucaj za bilo kakvu raspravu.
 
Моје лекције су тешке, управо зато што свако мисли да "то већ зна" !
Полако, враћаће ти се моје речи из подсвести током времена !

А Вучић ?
Он је производ наших оцена ...
Ја дадох 2,
ти 0,
По резултатима избора - изгледа му је доста њих дало петице ?!

У сваком случају повраћа ми се на факултетски образоване
који имају плату 1000 до 3000 евра,
стан у својини и слично
а овамо су као нека опозиција ! :eek:

Хебига,
има младих и неупућених,
има маторих а глупих ...

Ма има свега !
 
Ako svako bude gledao samo svoju situaciju,
svoju platu,
onda mozemo da se vratimo u pecine,
...

Кажем ја да си ти отишао у неку Обалу Слоноваче !
Да си отишао у Велику Британију,
одмах би научио да искључиво гледаш своја посла !

Е па сад ја не знам, где ћемо ?
На Север И Запад
или на Југ и Исток ?

Ха ?
 
Dok ceo svet radi na povecanju broja visokoobrazovanih ljudi i menja svoje obrazovne sisteme kako bi narod bio sto obrazovaniji, u Srbiji je suprotna moda - moderno je biti glup, primitivan, neobrazovan. Takva moda se plasira unazad decenijama i dovela je upravo do toga da su visokoobrazovani ljudi danas krivi sto su obrazovnai, sto nisu deo vecine, i zato su prograni na marginu drustva.

Pored one "zavadi pa vladaj", postoji i jos jedna deviza: "zaglupi pa vladaj". Vucko odlicno koristi obe devize.
 
Kud sam i pomenuo Vučića-pola naroda alergićno na njega kao na ambroziju,a od te polovine-pola ipak glasa za njega...
Narodna glupost?
Nikako!
Mudrost naroda!
Ne znate vi kako prava budala može da sjebe državu!
Zaboravili Miloševića,"vas niko ne sme tuči!",Rambuje,"Malo morgen",nepoverenje A.Markoviću,upad u primarnu emisiju
i ostale raspade svesti društvene?
Ma,kakvo pamćenje-vama normalno da Srbe niko ne sme ni da pipne...:mrgreen::think:

- - - - - - - - - -

Primer raspada društvene svesti i projekcija Miloševićevog suicidnog defetizma je pomama za majicama "Target" i suicidni izlazak da se tako
brane mostovi u jeku bombardovanja raznih fortifikacija i ostalog od strane NATO!
 
Lakše je upravljati masama nego jednim čovekom.
Masa liči na životinju, reaguje na osećaj, instinkt, komandu, bol;
razum je u gomili paralizovan jer je razum gomile nemoguć. Zato traže vođu.

Kada čoveka diraš gde boli, kao zubar bolan zub, čovek ima razum da je to za njegovo dobro.
Kada psu previjaš povređenu nogu on ne razume da činiš dobro, uješće te jer mu diraš bolno mesto.

I gomili ne smeš dirati bolno mesto. Gomila je zver.
 
Poslednja izmena:
...
pomama za majicama "Target" i suicidni izlazak da se tako
brane mostovi u jeku bombardovanja
...

Знаш како сам то схватио
и нисам се нервирао ?

Прихватио сам то на хипи начин !
Ок. они нас бомбардују - ми ( који реално не можемо ништа ) ћемо да глумимо будале,
играмо и певамо !

Бомбардовање је прошло,
е сад браћо,
не свиђа вам се да глумимо малолетничку беспомоћност ?

Ок !
Дајмо пола буџета на наоружање ...

Ал' можда је ипак лакше ту и тамо смирити своју сујету
и бити нечија пудлица ?
Ха ?

Кад могу много већи од нас - можемо и ми !
А ове ложаче по форуму ћемо оставити овде - да се курче ! ;)
 
Poslednja izmena:
DRUŠTVENA SVEST - MOJA DEFINICIJA

Drštvena svest je stanje mnoštva dobro organizovanih individualnih svesti, informatički savršeno povezanih pomoću jedne posebne svoje svesti, u jednu svest, u kojoj je svaka indivudualna svest svesna svega čega je unutar tog informatičkog sistema svesna bilo koja druga individualna svest.

Primer:
ljudski organizam kao mnoštvo više biliona ćelija kao individualnih svesti, koje su međusobno savršeno informatički povezane pomoću jedne posebne svoje, kolektivne, tj. društvene, ljudske svesti, tako da je svaka ćelija organizma kao individualna svest u svakom trenutku, preko ljudske svesti, svesna svega ćega je svesna i svaka druga ćelija kao individualna svest, a time ujedno svesna i svega čega je svestan i ceo organizam. Pa se tako, na primer, dešava kad komarac sleti na bilo koju ćeliju ljudskog organizma i svojom rilicom je ubode, istog trenutka kad ubodena ćelija postane svesna uboda i sve druge ćelije organizma, preko njihove društvene, tj. ljudske svesti, postanu svesne tog uboda, a samim tim i ceo organizam postane svestan tog uboda i ceo organizam se automatski aktivira u odbrani te jedne ubodene ćelije.

Sve materijalne forme od kojih je svemir sagrađen su jedinstvena mnoštva informatički savršeno povezanih individualnih svesti uz pomoć svojih posebnih kolektivnih, tj. društvenih svesti. Bez tih društvenih svesti niti i jedna materijalna forma kao organizacija kretanja i rada mnoštva individualnih svesti, ne bi bila moguća.

I čovečanstvo ima svoju kolektivnu, tj. društvenu svest koja ima i svoje ime - "HRIST" ili "KRIŠNA", ali čovečanstvo još uvek nije dobro razvijeno, niti spojeno sa tom svojom društvenom svešću. Tek retki napredniji pojedinci, s vremena na vreme. Poput Isusa Hrista, Nikole Tesle itd. Telepatija i intuicija za sada su povremene manifestacije i praktični primeii delovanja i postojanja te naše, svim ljudima sveta zajedničke, društvene svesti.
 
RISTOB:

Tamburaš, Ljupče, ko baba po trbuhu. Dobro ti Simo predlaže - doprinosi postizanju kritične mase svijesti naroda promovišuci to pravedno uređenje, a batli se mesija i proroka i, pogotovu, tvoje nauke.

Kažeš da treba da "doprinosim postizanju kritične mase svesti". Koje ili čije sveti, pitam ja tebe? Da li tvoje i Simine? Kao da vi imate nekavu svest? Ne znate ni gde ste šuplji. A takvih koji ne znaju gde su šuplji već odavno postoji "kritična masa". Zbog takve "kritične mase" život na planeti još uvek i jeste pakao, a ne raj.
 
RISTOB:



Kažeš da treba da "doprinosim postizanju kritične mase svesti". Koje ili čije sveti, pitam ja tebe? Da li tvoje i Simine? Kao da vi imate nekavu svest? Ne znate ni gde ste šuplji. A takvih koji ne znaju gde su šuplji već odavno postoji "kritična masa". Zbog takve "kritične mase" život na planeti još uvek i jeste pakao, a ne raj.

Zavisi šta si napraviš od života...Meni je Paradiso...
 
DRAGOLJUB:

Zavisi šta si napraviš od života...Meni je Paradiso...

Zato što si tvrdokožac. Tuđa nesreća te ne pogađa. Ili možda misliš da je svima na planeti dobro ako je tebi dobro. Ne razmišljaš o tome da svakog sekunda na planeti neko nekoga kolje, siluje, maltretira, pljačaka, neko umire od gladi. Ne "neko", već stotine, hiljade i desetine hiljada ljudi svakog sekunda stradaju od tuđe ljudske ruke i bahatosti. Vatrena oružja ne prestaju da štekću. A oni najmoćniji i najsilniji razmišljaju kako da smanje populaciju sa sedam milijardi na dve. Ali boli tebe za to. Važno je da je tebi dobro. Sediš pored Dunava, šarani grickaju, pivkan se umočen u vodu hladi. NI briga te nije što kuga može da zakuca i na tvoja vrata. Ili se nadaš da će Grom i Simo da naprave "kritičnu masu" onih što "bezuslovno daju" i spasu nas.
 

Back
Top