Hocu da upisem istoriju
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Hocu da upisem istoriju

Veoma poznat Sotir zvani djubre (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    164

Post Hocu da upisem istoriju

Imam 21 godinu i nista do sad nisam studirao posle zavrsene srednje skole . Sledece godine bi hteo da upisem istoriju na filozofskom pa me interesuje kako da saznam kad je prijemni i iz kojih knjiga treba da ucim za prijemni sta tacno treba od gradiva ???

Veoma poznat moonja.. (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    342

Podrazumevano Re: Hocu da upisem istoriju

Cenim da Filozofski ima sve to lepo na sajtu.. šta je potrebno za upis, a možeš i do skriptarnice da skokneš.
    2+1 bez vađenja (: + in vivo aproximativno

Zaslužan član hirajgoagain (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    3882

valjda ti treba istorija za 4 razreda srednje društv. smera i bio je nekad onaj test opšte kulture

ali proveri ovo je bilo nekad

i ne znam da li možeš ako okineš na nekom smeru da te odmah kandiduju za drugi

Elita hypnotoad (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    421

Citat Original postavio Sotir zvani djubre Pogledaj poruku
    Imam 21 godinu i nista do sad nisam studirao posle zavrsene srednje skole . Sledece godine bi hteo da upisem istoriju na filozofskom pa me interesuje kako da saznam kad je prijemni i iz kojih knjiga treba da ucim za prijemni sta tacno treba od gradiva ???
    ИСТОРИЈА
    Тест опште информисаности
    Тест знања из историје
    ЛИТЕРАТУРА:
    Данијела Стефановић, Снежана Ферјанчић, Радивој Радић, Зорица Недељковић ИСТОРИЈА 1. разред гимназије општег, природно - математичког и друштвено-језичког смера, Фреска, Београд 2013.
    Мирко Обрадовић, Историја уџбеник за I разред гимназија, Клет 2012.
    Смиља Марјановић-Душанић, Марко Шуица, Историја за II разред гимназије општег и друштвено-језичког смера, Београд 2008.
    Радош Љушић, Историја за III разред гимназије општег и друштвено-језичког смера, Београд 2008.
    Уџбеник за III разред природно-математичког смера / IV разред општег/друштвено-језичког смера издавачке куће Фреска, аутора Р. Љушића и Љ. Димића
    Мира Радојевић, Историја за III и IV разред гимназије природно – матемaтичког смера, четврти разред гимназије друштвено – језичког смера и општег типа и четврти разред средње стручне школе за образовне профиле правни техничар и биротехничар
    Коста Николић, Момчило Павловић, Никола Жутић, Зорица Шпадијер, Историја за трећи разред гимназије природно-математичког смера и за четврти разред гимназије општег и друштвено-језичког смера, Београд 2008.

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    164

Citat Original postavio hypnotoad Pogledaj poruku
    ИСТОРИЈА
    Тест опште информисаности
    Тест знања из историје
    ЛИТЕРАТУРА:
    Данијела Стефановић, Снежана Ферјанчић, Радивој Радић, Зорица Недељковић ИСТОРИЈА 1. разред гимназије општег, природно - математичког и друштвено-језичког смера, Фреска, Београд 2013.
    Мирко Обрадовић, Историја уџбеник за I разред гимназија, Клет 2012.
    Смиља Марјановић-Душанић, Марко Шуица, Историја за II разред гимназије општег и друштвено-језичког смера, Београд 2008.
    Радош Љушић, Историја за III разред гимназије општег и друштвено-језичког смера, Београд 2008.
    Уџбеник за III разред природно-математичког смера / IV разред општег/друштвено-језичког смера издавачке куће Фреска, аутора Р. Љушића и Љ. Димића
    Мира Радојевић, Историја за III и IV разред гимназије природно – матемaтичког смера, четврти разред гимназије друштвено – језичког смера и општег типа и четврти разред средње стручне школе за образовне профиле правни техничар и биротехничар
    Коста Николић, Момчило Павловић, Никола Жутић, Зорица Шпадијер, Историја за трећи разред гимназије природно-математичког смера и за четврти разред гимназије општег и друштвено-језичког смера, Београд 2008.
    Hvala ti . I ja sam sad nasao .. Nego ne znam ovde pise da je to za skolsku godinu 2017/2018 pa sta znam mozda se za sledecu godinu promeni da ne pucam dzabe pare na te knjige ako ce za sledeci upis da traze neke druge .. Sta ti mislis ?? Dal ce biti ove iste kao i za proslu godinu ili .. ??

I jos nesto to oko bodova .. Jel jos uvek vazi ono da prijemni nosi 60 a 40 se boduje uspeh iz srednje skole ???

Iskusan
    Učlanjen
    05.01.2017.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    117

samo ako ima ko d ate izdržava

- - - - - - - - - -

ili ako ti nije problem raditi van struke

Elita hypnotoad (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    421

Hvala ti . I ja sam sad nasao .. Nego ne znam ovde pise da je to za skolsku godinu 2017/2018 pa sta znam mozda se za sledecu godinu promeni da ne pucam dzabe pare na te knjige ako ce za sledeci upis da traze neke druge .. Sta ti mislis ?? Dal ce biti ove iste kao i za proslu godinu ili .. ??

I jos nesto to oko bodova .. Jel jos uvek vazi ono da prijemni nosi 60 a 40 se boduje uspeh iz srednje skole ???
    Sanse da se knjige promene su male, vidis da su izdanja knjige iz 2013., neka iz 2012. pa cak i 2008., ali cak i da se promene u neka novija izdanja, to tebi ne smeta puno ako si naucio ova trenutna. Posto promena izdanja ne nosi drasticnu promenu sadrzaja knjige. Tako da uci iz ovih, ako se promene nabavi te nove i nauci razliku sadrzaja.
    Jos uvek vazi 40/60 bodova..
    Pazi se testa opste informisanosti, legendarno je tezak. Toliko da je prosle/pretprosle godine lik koji ga je sastavljao izjavio da ga ne bi znao uraditi celog
    A dosta ljudi upisuje istoriju iz nekog razloga.

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    164

Citat Original postavio hypnotoad Pogledaj poruku
    Sanse da se knjige promene su male, vidis da su izdanja knjige iz 2013., neka iz 2012. pa cak i 2008., ali cak i da se promene u neka novija izdanja, to tebi ne smeta puno ako si naucio ova trenutna. Posto promena izdanja ne nosi drasticnu promenu sadrzaja knjige. Tako da uci iz ovih, ako se promene nabavi te nove i nauci razliku sadrzaja.
    Jos uvek vazi 40/60 bodova..
    Pazi se testa opste informisanosti, legendarno je tezak. Toliko da je prosle/pretprosle godine lik koji ga je sastavljao izjavio da ga ne bi znao uraditi celog
    A dosta ljudi upisuje istoriju iz nekog razloga.
    A jel imas neku predstavu o tome koliki moze biti neki minimum bodova da se upadne na budzet onako otprilike ?? Posto sam ja u srednjoj bio jako los onda kontam da cu morati prijemni da iskidam a bas volim istoriju i znam je dobro a u srednjoj mi je prosek bio svake godine oko 3 pa onda kontam da je to nekih 24, 25 bodova od mogucih 40 .. ?

Zaslužan član hirajgoagain (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    3882

pa kad dođeš potkovan na forum

Elita hypnotoad (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    421

A jel imas neku predstavu o tome koliki moze biti neki minimum bodova da se upadne na budzet onako otprilike ?? Posto sam ja u srednjoj bio jako los onda kontam da cu morati prijemni da iskidam a bas volim istoriju i znam je dobro a u srednjoj mi je prosek bio svake godine oko 3 pa onda kontam da je to nekih 24, 25 bodova od mogucih 40 .. ?
    Br. bodova potrebnih za upis zavisi od navale studenata.. Sto se razlikuje od godine do godine.
    Koliko vidim, na istoriji ima 120 mesta od toga 110 na budzet..
    A prosle godine 119 kandidata.. znaci da si radio prosle godine, mogao bi da upadnes barem na samof. ako imas min 50 bodova (sto je zakonski minimum).
    Evo ti lista od prosle god. http://fakulteti.edukacija.rs/wp-content/uploads/2015/07/filozofski-fakultet-beograd-preliminarna-2017-istorija.pdf
    Izgleda oko 60> bodova da ti treba otprilike za budzet.
    Fokusiraj se na istoriju, opsta informisanost je cista lutrija.

Slične teme

1. Hocu da zivim i radim u Americi ali kako...
    Autor USA u forumu Severna i Јužna Amerika
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 20.08.2007., 22:12
  2. Hocu da upisem masinac. Sta mislite?
    Autor mmmile u forumu Fakulteti
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 13.01.2007., 21:10
  3. Hocu da budem programer,sta da upisem?!
    Autor SluX u forumu Programiranje
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 01.08.2004., 17:14
  4. Sizife, hocu da overklokujem graficku kartu!!!
    Autor Gogisa u forumu Softver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 10.08.2003., 21:26

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •