Pronađen Kuran iz vremena pre Muhameda

Bole__Ser

Buduća legenda
Poruka
29.420
Pronađen Kuran iz vremena pre Muhameda


Najblaže rečeno ovo će poremetiti sve što smo tvrdili da znamo sa sigurnošću o tome kako je nastao Kuran, rekao je istoričar Tom Holand.

730561_kuran_ff.jpg





Fragmenti najstarijeg Kurana na svetu, koji su pronađeni prošlog meseca u Birmingemu, datiraju iz vremena pre proroka Muhameda. Ovo bi moglo da uzdrma islam, tvrde naučnici a prenosi britanski Dejli Mejl.

Kako piše britanski list pisan je mastilom ranom formom arapskog pisma a fragmenti sadrže sure (poglavlja).

Stručnjaci sa Oksforda su utvrdili da se najverovatnije radi o najstarijem Kuranu na svetu. Ovo otkriće je posebno značajno jer se smatralo da se Kuran, u ranom Islamu, više prenosio usmenim nego pisanim putem.

Sada, nekoliko stručnjaka tvrdi da fragmenti datiraju pre vremena Muhameda.



730567_kuran_ff.jpg

kuran-foto-reuters-1441037535-730567.jpg





Veruje se da je ovaj Kuran napisan između 545. i 568. godine posle Hrista, dok su godine koje se se vezuju za Muhamedov život - od 570. do 632. posle Hrista.

"Najblaže rečeno ovo će poremetiti sve što smo tvrdili da znamo sa sigurnošću kako je nastao Kuran, a imaće implikacije i na deo istorije koji se tiče Muhameda", rekao je Tom Holand za Tajms.

Kejt Smol sa Oksforda tvrdi da sve ovo daje više osnova za pojedine teorije o postojanju svete knjige, poput one gde se tvrdi da su Muhamed i njegovi prvi sledbenici zapravo koristili već postojeći tekst koji su potom preradili kako bi se uklopio u njihovu političku i teološku agendu.


kuran-foto-reuters-1441037535-730567.jpg

S druge strane muslimanski teolozi snažno osporavaju ove tvrdnje.


730561_kuran_ff.jpg



Smatra se naime da je prorok Muhamed osnovao islam nešto posle 610. godine posle Hrista, dok je prva muslimanska zajednica osnovana u Medini 12 godina posle. Do tada se kuran prenosio isključivo usmenim putem sve dok kalif Abu Bakr nije naredio da se kuran pretoči u knjigu.


Da li se može reći da ISIS i ostale trorističke organizacije koje se pozivaju na islam, da u tim organizacijama, barem oni koji su vodje. Upšte nisu muslimani. Pogotovo posle novih otrkića o Kuranu.

http://www.dailymail.co.uk/news/art...ld-predate-Prophet-Muhammad-scholars-say.html

http://www.kurir.rs/planeta/1913833...i-mejl-pronaden-kuran-iz-vremena-pre-muhameda
kuran-foto-reuters-1441037535-730567.jpg
 
E ovo je zaista fascinatno. Evo iz kog razloga. Naime, postoje tvrdnje nekih poznavalaca religije i nastanka Islama koji tvrde da Islam nije proizveo Muhamed, već da je on proizvod određenih krugova u okviru Zapadne Crkve sa krajnjim ciljem da se obračunaju sa nekim opozicionim hrišćanskim grupama na Istoku i sa ciljem zauzeća Jerusalima za interese tajnih krugova Zapadne Crkve. O tome recimo govori Alberto Rivera koji je proveo mnogo godina u Jezuitskom redu i gde on kao insajder koji je izašao iz tog reda tvrdi da se na njegovim strogo konspirativnim sastancima govori o pravom nastanku Islama kome je temelj udario sam Avgustin govoreći o "proroku" koji je prorečen da će ujediniti Arape a onda nadograđivano narednim vekovima sve do Muhameda. Samom Muhamedu (bio oženjen bivšom monahinjom Katolkinjom) asistent u pisanju Kurana je bio rođak ove žene koji je takođe bio Katolik a ne kao što Islamsko predanje tvrdi da je dobijao vizije od anđela Gavrila(Gabriela). Ovo je bilo teško poverovati i mnogi su Alberta Riveru neozbiljno shvatili. Takođe i mnogi drugi revnosni pozanvaoci ovih stvari su došli do sličnog zaključka ukazujući na recimo simbole koji koristi Islam a koji se mogu naći na vitražima Katoličke Crkve (polumesec i zvezda i mnogi drugi) te tako zaklučili da postoji neka veza između ove dve religije. E sad ako je ovo tačno što naučnici tvrde(treba svakako ovo još proveriti) onda je ovo jedan snažan dokaz da ta veza zaista postoji i da Islam je produkt "nekog drugoga" koji je Muhameda isturio kao osnivača da bi prikrio zapravo svoju ulogu i svoje prave namere.

U svakom slučaju veoma zanimljivo. Ako bude potrebe nastavićemo o ovome.

Pozdrav.
 
U Heraldici nije nista cudno da se u razlicitim i kulturama , ali i geografskim i vremenskim distancama pojave neke "slicnosti" , medjutim , ovde je , bar meni , po malo cudno geografsko mesto "otkrica" (Birmingen) i eventualna podudarnost onoga sto je iznosio Rivera , koji je , ako se ne varam iz jezuitskog reda za koji inace vazi da su i solidno obrazovani i obavesteni ...

Po nekima i po nekada to bude i "malo previse obrazovanja i saznanja" , al` nikada svi zadovoljni i ne u isto vreme ...:)
 
U Heraldici nije nista cudno da se u razlicitim i kulturama , ali i geografskim i vremenskim distancama pojave neke "slicnosti" , medjutim , ovde je , bar meni , po malo cudno geografsko mesto "otkrica" (Birmingen) i eventualna podudarnost onoga sto je iznosio Rivera , koji je , ako se ne varam iz jezuitskog reda za koji inace vazi da su i solidno obrazovani i obavesteni ...

Po nekima i po nekada to bude i "malo previse obrazovanja i saznanja" , al` nikada svi zadovoljni i ne u isto vreme ...:)

Baš tako. I to mesto pronalaska je zanimljivo. Zaista ima temelja u onome što iznosi Rivera:). Da naravno, jezuiti su izuzetno, zaista izuzetno obrazovani. I naravno mnogi su iskreni i privrženi hrišćani. Ali ima i ona druga strana i naličje ovoga. Ovo što je Rivera iznosio jeste iz prve ruke...ono o čemu se ne govri svima i uvek. Zato je kasnije i imao velikih problema i nekoliko puta mu je život bio ugrožen zbog insajderstva.

Ali ovo jeste veoma zanimljivo otkriće.
 
Ovo kao pasoši terorista pronađeni kod srušenih kula 9/11.

Da..da...i to je sumnjivo. Kao i to da ISIL-om rukovode Muslimani a jedan od vođa je Džihadi Džon-Muhamed Emeri, obučavan na katoličkom jezuitskom koledžu:). On je poznat kako odseca glave. Taj simbol imaju takođe masonerija crne magije na stepenima od 9 do 11:sad2:. Iskreni vernici Islama teško da ovo znaju.

Zaista neverovatno.

No, da ne odemo daleko...tema Kuranski spisi pre Muhameda.:)
 
Pravi muslimani su za ljubav i medjusobno postovanje sa drugim religijama. Kao i svaki pravi vernici bilo koje vere.
Svi ekstremisti, nebitno koje religije, su upravo to - ekstremisti, fanatici, i veoma opasne individue - i kao takve ih treba tretirati.

A jesu oni koji se ne pridrzavaju Kurana, to jest :P

Je li pravi musliman onaj koji se pridrzava Kurana ili ne? Je li fanatik onaj koji se pridrzava Kurana ili ne?
 
A jesu oni koji se ne pridrzavaju Kurana, to jest :P

Je li pravi musliman onaj koji se pridrzava Kurana ili ne? Je li fanatik onaj koji se pridrzava Kurana ili ne?

Fanatik je svako ko radi doslovno po nekoj tamo knjizi, kako god se ta knjiga zvala. Nijedna knjiga ne moze da sadrzi svo znanje i svu mudrost o necemu, bilo to religija ili nauka.
Mnogo knjiga je tu potrebno, i ne samo knjiga, vec mnogo ljudi, mnogo biografija, mnogo dogadjaja i dozivljaja.
Pridrzavanje, i to doslovno, jedne knjige, ne samo da je fanatizam, vec je i idiotizam.
 
Fanatik je svako ko radi doslovno po nekoj tamo knjizi, kako god se ta knjiga zvala. Nijedna knjiga ne moze da sadrzi svo znanje i svu mudrost o necemu, bilo to religija ili nauka.
Mnogo knjiga je tu potrebno, i ne samo knjiga, vec mnogo ljudi, mnogo biografija, mnogo dogadjaja i dozivljaja.
Pridrzavanje, i to doslovno, jedne knjige, ne samo da je fanatizam, vec je i idiotizam.

Rade li onda ISIS-ovci doslovno sve po Kuranu?
Je li Muhamed bio takodje fanatik, kada je pljackao, ubijao i palio? Je li on to po Kuranu ili po svojoj volji?
 
Rade li onda ISIS-ovci doslovno sve po Kuranu?
Je li Muhamed bio takodje fanatik, kada je pljackao, ubijao i palio? Je li on to po Kuranu ili po svojoj volji?

Kao sto u Kuranu ima pozivanja na ubijanje po raznim osnovama, tako ima i u Bibliji. Ko god ih se doslovno pridrzava, taj je fanatik i potencijalni zlocinac.

Sta je Muhamed radio, stvarno ne znam, nisam bio tamo :D
 
Po meni ISIS-ovci uopšte nisu muslimani. Obična banda terorista. Nemaju oni veze sa islamom.

A po meni bas jesu, nazalost. I to se doslovno drze nekih delova Kurana, bas po onakvom izvornom verovanju. Oni cak i nose prvobitne islamske crne barjake koje je nosila Muhamedova vojska, dakle zele da budu slicni njima u najvecoj mogucoj meri.

Zasto po tvom misljenju, ISIS-ovci nisu muslimani? Kakva je razlika izmedju njih npr, onih srednjovekovnih Turaka i npr prvih Muhamedovih armija?
 
Kao sto u Kuranu ima pozivanja na ubijanje po raznim osnovama, tako ima i u Bibliji. Ko god ih se doslovno pridrzava, taj je fanatik i potencijalni zlocinac.

Sta je Muhamed radio, stvarno ne znam, nisam bio tamo :D

Znaci i Isus je bio fanatik i potencijalni zlocinac? I Patrijarh Pavle? I apostoli? U Bibliji nema poziva na ubijanje, niti se moze uporediti sa Kuranom. Tamo su opisani ratovi i revolucije potlacenog Jevrejskog naroda, to je istina, bas kao i nasi ustanci protiv Turaka, ali suludo je misliti da Biblija ili Tora pozivaju na dzihad i ubijanje svih ostalih "nevernika" kako to i Kuran propoveda.

Sta je Muhamed radio, zna se. Mada nismo bili tamo, sve ima zapisano i u Kuranu i u raznim njegovim biografskim knjigama. A tamo je slika danasnjeg ISIS-a.
 
A po meni bas jesu, nazalost. I to se doslovno drze nekih delova Kurana, bas po onakvom izvornom verovanju. Oni cak i nose prvobitne islamske crne barjake koje je nosila Muhamedova vojska, dakle zele da budu slicni njima u najvecoj mogucoj meri.

Zasto po tvom misljenju, ISIS-ovci nisu muslimani? Kakva je razlika izmedju njih npr, onih srednjovekovnih Turaka i npr prvih Muhamedovih armija?
Pa baš po tome što su se odlučili da na radiklanim opcijama, zapravo ratnim osnovama sprovode svoje verske namere. Za sve islamske zemje na bliskom istoku, pravi neprijatelj na toj teritoriji je Izrael. Dok ISIS nema nikakve akcije protiv Izraela, što je dobro. Ali i čudno. ISIS se javlja pošto su razbijene Libija, Irak. Dok ISIS ne napada zemlje koje su napale Libiju, Irak, već napada one koji su u interesu amerikanaca. Naravno kada sam u uvodnom postu napisao da nisu pravi muslimani napisao sam da mislim na vodje ISIS-a, dok ima i onih koji su verski fanatici svakako i koriste ih. I ako smo mi Srbi imali problema sa muslimanima a vidimo i ISIS na delu. Ja ne bih sav muslimanski svet stavio pod tu istu kapu terorizma.
 
Pa baš po tome što su se odlučili da na radiklanim opcijama, zapravo ratnim osnovama sprovode svoje verske namere. Za sve islamske zemje na bliskom istoku, pravi neprijatelj na toj teritoriji je Izrael. Dok ISIS nema nikakve akcije protiv Izraela, što je dobro. Ali i čudno. ISIS se javlja pošto su razbijene Libija, Irak. Dok ISIS ne napada zemlje koje su napale Libiju, Irak, već napada one koji su u interesu amerikanaca. Naravno kada sam u uvodnom postu napisao da nisu pravi muslimani napisao sam da mislim na vodje ISIS-a, dok ima i onih koji su verski fanatici svakako i koriste ih. I ako smo mi Srbi imali problema sa muslimanima a vidimo i ISIS na delu. Ja ne bih sav muslimanski svet stavio pod tu istu kapu terorizma.

Ja ne kazem da treba sav muslimanski svet staviti pod kapu terorizma, ali itekako one koji se pridrzavaju terorizma. Islam uci i o mnogim lepim stvarima, ali brate, uce i o dzihadu, i to onom pravom. Uce da treba da se ubije nevernik.
A sto se stalno takve teroristicke organizacije prave u tim islamskim zemljama? Sto se nikad ne napravi neka pravoslavna teroristicka organizacija? Kad si to video? Postoji dobar razlog, i to u Kuranu.

Ovi sto govore da je islam religija mira i tolerancije, oni ce ti citirati samo lepe verse iz Kurana, ali nikada nece citirati one kontraverzne nedvosmislene verse o ubijanju nevernika.

ISIS je naravno, potpomognut SAD-om, ali je to i dalje jedna islamska organizacija. Pa u islamu se veruje da onaj ko se ubije u ima Allaha da ide direktno u raj, i da ga tamo ceka 70 devica, eeej. Ja stvarno ni u kakvom kontekstu ne bih uporedio islam i pravoslavlje.
 
Ja ne kazem da treba sav muslimanski svet staviti pod kapu terorizma, ali itekako one koji se pridrzavaju terorizma. Islam uci i o mnogim lepim stvarima, ali brate, uce i o dzihadu, i to onom pravom. Uce da treba da se ubije nevernik.
A sto se stalno takve teroristicke organizacije prave u tim islamskim zemljama? Sto se nikad ne napravi neka pravoslavna teroristicka organizacija? Kad si to video? Postoji dobar razlog, i to u Kuranu.

Ovi sto govore da je islam religija mira i tolerancije, oni ce ti citirati samo lepe verse iz Kurana, ali nikada nece citirati one kontraverzne nedvosmislene verse o ubijanju nevernika.

ISIS je naravno, potpomognut SAD-om, ali je to i dalje jedna islamska organizacija. Pa u islamu se veruje da onaj ko se ubije u ima Allaha da ide direktno u raj, i da ga tamo ceka 70 devica, eeej. Ja stvarno ni u kakvom kontekstu ne bih uporedio islam i pravoslavlje.

Ne bih ni ja poredio jer nisu za poredjenje. Dok ako gledmao kroz istoriju bilo je svega svugde. Nego evo nešto zanimljivo. U Iraku, SIriji, nisu postojale teorističke ismalske organizacije kada su živeli koliko toliko normlano. Danas ih nema ni u Iranu.
 
Znaci i Isus je bio fanatik i potencijalni zlocinac? I Patrijarh Pavle? I apostoli? U Bibliji nema poziva na ubijanje, niti se moze uporediti sa Kuranom. Tamo su opisani ratovi i revolucije potlacenog Jevrejskog naroda, to je istina, bas kao i nasi ustanci protiv Turaka, ali suludo je misliti da Biblija ili Tora pozivaju na dzihad i ubijanje svih ostalih "nevernika" kako to i Kuran propoveda.

Sta je Muhamed radio, zna se. Mada nismo bili tamo, sve ima zapisano i u Kuranu i u raznim njegovim biografskim knjigama. A tamo je slika danasnjeg ISIS-a.

Da si procitao Bibliju, znao bi da ima poziva na ubijanje u mnogim slucajevima, i to ne samo za ubijanje, vec i za kamenovanje, i razna druga brutalna kaznjavanja.
Kakav je bio Isus, nemam pojma - prvo, nije ni dokazano sto posto da je postojao istorijski gledano, ali koga zanima nauka i naucni dokazi, vazno je u sta covek veruje. Ako verujes da mozes da letis, pokusaj da iskocis iz aviona bez padobrana :D :D :D
Apostoli? Isto, najverovatnije, izmisljeni likovi, takodje bez ijednog istorijskog dokaza.
Cak je i taj Pavle, kojeg svi ne znam ti koliko velicate, mogao malo 90-tih vise da govori protiv rata i ubijanja, ali nije.
No, opet, svako moze da veruje u sta god hoce - neko u cinjenice, neko u bajke :D
 
Da si procitao Bibliju, znao bi da ima poziva na ubijanje u mnogim slucajevima, i to ne samo za ubijanje, vec i za kamenovanje, i razna druga brutalna kaznjavanja.
Kakav je bio Isus, nemam pojma - prvo, nije ni dokazano sto posto da je postojao istorijski gledano, ali koga zanima nauka i naucni dokazi, vazno je u sta covek veruje. Ako verujes da mozes da letis, pokusaj da iskocis iz aviona bez padobrana :D :D :D
Apostoli? Isto, najverovatnije, izmisljeni likovi, takodje bez ijednog istorijskog dokaza.
Cak je i taj Pavle, kojeg svi ne znam ti koliko velicate, mogao malo 90-tih vise da govori protiv rata i ubijanja, ali nije.
No, opet, svako moze da veruje u sta god hoce - neko u cinjenice, neko u bajke :D

U nekom holandskom gradu je grupa mladih sa kamerama na ulici građanima čitala citate iz Kurana koji su bili prepuni krvavih scena, nasilja i ubistava.
Naravno, građani su se grozili i osuđivali tu knjigu, a onda su oni skinuli papirne korice knjige i umesto Kurana ispostavilo se da su krvavi citati iz Biblije.
Ima negde yt video, ali me mrzi da tražim.
 
Ne bih ni ja poredio jer nisu za poredjenje. Dok ako gledmao kroz istoriju bilo je svega svugde. Nego evo nešto zanimljivo. U Iraku, SIriji, nisu postojale teorističke ismalske organizacije kada su živeli koliko toliko normlano. Danas ih nema ni u Iranu.

Nema ih u Iranu, jer se nema tamo vise oko cega boriti. To dok se normalno zivelo, to su bile one posleratne godine, doba civilizacije, doba mira....tad se svuda normalno zivelo.
Ja ne kazem da su te teroristicke organizacije nastale spontano, tek tako. Nema sumnje da je to neko dobro organizovao i dobro finansirao. Ja kazem da je povezanost ISIS-a i Kurana velika, kao i slicnost ISIS-a i Muhamedove vojske.
 

Back
Top