Давање крви и крпељ аждаја

ForestGreen

Poznat
Poruka
9.535
Елем, да почнем. Ћапио ме крпељ крајем месеца априла. Извадио ми доца. Понудио ми је пијем онај јак лек за инфекцију, не могу да се сетим имена али када се пије, не излаже се сунцу. Пошто ми је у то време опис посла био 10 сати на сунцу, питао сам да га не пијем због тога и он се сложио и рекао да пратимо ситуацију. Ево месец је новембар, ја до сада нисам имао ни један могући симптом уједа, то јес уједа зараженог крпеља. Чак се нисам ни разболио, нити температуру имао.
Е сад, да ли ја смем да дајем крв у добротворне сврхе? Или да зачекам месец април, да прође годину дана?
 
Елем, да почнем. Ћапио ме крпељ крајем месеца априла. Извадио ми доца. Понудио ми је пијем онај јак лек за инфекцију, не могу да се сетим имена али када се пије, не излаже се сунцу. Пошто ми је у то време опис посла био 10 сати на сунцу, питао сам да га не пијем због тога и он се сложио и рекао да пратимо ситуацију. Ево месец је новембар, ја до сада нисам имао ни један могући симптом уједа, то јес уједа зараженог крпеља. Чак се нисам ни разболио, нити температуру имао.
Е сад, да ли ја смем да дајем крв у добротворне сврхе? Или да зачекам месец април, да прође годину дана?

Mozes vaditi krv prvo da se testiras na bolestine ili bolje sacekaj tih godinu dana..
Osim ako nemas bas neku retku krvnu grupu, nece svet propasti :kafa:
A nije svaki krpelj prenosilac bolesti..
 
ja sam kenjao na price o toj lanskoj bolesti. kao to je neka moderna zvaka :roll:

dpk nisam video kako se moj poznanik srozao od inteligentnog lika kome je radio kliker 100 na sat do nekog koji se zabada usred recenice

posto je lovator, dijagnozu su mu postavili u svajcarskoj. dooobar deo mozdanih celija mu je nepovratno sprzen.... od jebbenog krpelja od pre 2 godine pa sad ti vidi...
 
Елем, да почнем. Ћапио ме крпељ крајем месеца априла. Извадио ми доца. Понудио ми је пијем онај јак лек за инфекцију, не могу да се сетим имена али када се пије, не излаже се сунцу. Пошто ми је у то време опис посла био 10 сати на сунцу, питао сам да га не пијем због тога и он се сложио и рекао да пратимо ситуацију. Ево месец је новембар, ја до сада нисам имао ни један могући симптом уједа, то јес уједа зараженог крпеља. Чак се нисам ни разболио, нити температуру имао.
Е сад, да ли ја смем да дајем крв у добротворне сврхе? Или да зачекам месец април, да прође годину дана?

ja sam imao isto jedne godine slučaj da me je krpelj ujeo i da sam posle par meseci išao da dam krv. pitale su me doktorke da li me je ujeo krpelj skoro i kad sam im rekao nisu htele da mi uzimaju krv, tako da ti je pametnije da ne daješ da ne zaraziš nekog ne daj bože
 

Back
Top