Da li je Bog baš tako svemoćan

Dragoljub69

Buduća legenda
Poruka
26.825
Šta to ograničava Božije moći?
Ljudski um?
Jer:" ...I javi se Bog iz kupine:"Mojsije,mojsije!",A Mojsije reče "Evo me!"..."

Šta je trebalo Bogu da se petlja u ljudska posla?

Ne umanjuje li to Njegov ugled,dignitet,harizmu i ostale osobine besmrtnog i svemudrog bića?

Nije li Bog uplitanjem u tokove ljudske civilizacije,sam stvorio skepsu o sopstvenom postojanju i stvorio
pogodne pretpostavke za nastanak ateista,odmetnutih agnostika i čak drugih (ino!) veraca?
 
Šta to ograničava Božije moći?
Ljudski um?
Jer:" ...I javi se Bog iz kupine:"Mojsije,mojsije!",A Mojsije reče "Evo me!"..."

Šta je trebalo Bogu da se petlja u ljudska posla?

Ne umanjuje li to Njegov ugled,dignitet,harizmu i ostale osobine besmrtnog i svemudrog bića?

Nije li Bog uplitanjem u tokove ljudske civilizacije,sam stvorio skepsu o sopstvenom postojanju i stvorio
pogodne pretpostavke za nastanak ateista,odmetnutih agnostika i čak drugih (ino!) veraca?

ako se petlja u svet a tebi smeta i drugima dal ce napokon zbrisati sa zemlje od blama...pa nece...vidis kakav je to namcor...:D
 
Šta to ograničava Božije moći?
Ljudski um?
Jer:" ...I javi se Bog iz kupine:"Mojsije,mojsije!",A Mojsije reče "Evo me!"..."

Šta je trebalo Bogu da se petlja u ljudska posla?

Ne umanjuje li to Njegov ugled,dignitet,harizmu i ostale osobine besmrtnog i svemudrog bića?

Nije li Bog uplitanjem u tokove ljudske civilizacije,sam stvorio skepsu o sopstvenom postojanju i stvorio
pogodne pretpostavke za nastanak ateista,odmetnutih agnostika i čak drugih (ino!) veraca?

Jesi siguran da mu se javio Bog ili mu se mozda javio Boziji Andjeo?
 
Šta to ograničava Božije moći?
Ljudski um?
Jer:" ...I javi se Bog iz kupine:"Mojsije,mojsije!",A Mojsije reče "Evo me!"..."

Šta je trebalo Bogu da se petlja u ljudska posla?

Ne umanjuje li to Njegov ugled,dignitet,harizmu i ostale osobine besmrtnog i svemudrog bića?

Nije li Bog uplitanjem u tokove ljudske civilizacije,sam stvorio skepsu o sopstvenom postojanju i stvorio
pogodne pretpostavke za nastanak ateista,odmetnutih agnostika i čak drugih (ino!) veraca?

Najbolje je razloge za smanjenje svemoći Boga tražiti u izjavama eminentnih vernika.
Tamo negde u 4. 5. veku n.e. živeo je hrišćanski teolog i filozof sveti Avgustin koji je izjavio:
"Postoji još jedan oblik iskušenja čak i opasniji. To je bolest radoznalosti. Nagoni nas da iskušavamo i otkrivamo tajne pritode, te tajne koje prevazilaze naše poimanje, što nam ne mogu ničemu koristiti i koje čovek ne bi trebalo da poželi da otkrije."

A mnogo kasnije u 15., 16 veku (oba su rođena na prelazu vekova) živeo je Martin Luter koji je izjavio:
"Razum je najveći neprijatlj vere; nikad ne pomaže duhovnim stvarima, mnogo češće bori se protiv božanske Reči nego za nju, gledajući s prezirom na sve što izvire iz Boga"
Dalje kaže:
"Ko želi da bude hrišćanin neka zaboravi na razum".
I u jednoj rečenici: radoznalost i razum čovečiji ograničavaju Božiju moć..
 
E pa dobro. Dogovorite se ti i Mazica, pošto vi kao vernice imate tapiju na Boga.

Meni je svejedno.

Kako si nezgodna...Ni za glavu ni za rep...:lol:
Vidi Glistice...Da je Bog teo i ja bih ga mogo viđati kad god mi se prohte...Eeeeee,ali je napravio svet u kom kao nema Boga i nije
to svet u kom svako može da dopre do Boga...
Ne misliš da je manje moćan od Vučića?
Da bi ti se jednom mogao ukazati,prvo doca opšte prakse uput,pa psihić da te sklepta među one talente i Napoleone,Hristose i ostalu
mafiju i kad ti da onu šaku tabletica uz neku neckiju-videćeš i Boga i Krišnu i Alaha kako kafenišu i dogovaraju se za ekšn!:sad2:
 
Ako je bog ljubav, a tako piše,
ljubav je veća od svih darova, a Solomon reče i od vere.
Ne može da stane ni u reči ni u propovedi. Ni u naš život, jer uvek ima nekih važnijih stvari.
Učenja, discipline, ekonomije...

Američki bog je dolar.
Mi pevamo bogu pravde.
Zar smo zaboravili boga ljubav?

Ništa ne može osloboditi čoveka osim ljubavi. Ni novac, ni nauka, ni pravda, ni disciplina. Samo ljubav.
Bog je ljubav.
 
Kako si nezgodna...Ni za glavu ni za rep...:lol:
Vidi Glistice...Da je Bog teo i ja bih ga mogo viđati kad god mi se prohte...Eeeeee,ali je napravio svet u kom kao nema Boga i nije
to svet u kom svako može da dopre do Boga...
Ne misliš da je manje moćan od Vučića?
Da bi ti se jednom mogao ukazati,prvo doca opšte prakse uput,pa psihić da te sklepta među one talente i Napoleone,Hristose i ostalu
mafiju i kad ti da onu šaku tabletica uz neku neckiju-videćeš i Boga i Krišnu i Alaha kako kafenišu i dogovaraju se za ekšn!:sad2:

Pa slušaj samo ove što tobož znaju kako Bog razmišlja. Mogu samo da ga naslute,
a opet, do u slovce znaju i šta bi on rekao i uradio.
Za takvu fantaziju niko ne daje uput. Jedino ako se baš mnogo uživi u ulogu.
 
Šta to ograničava Božije moći?
Ljudski um?
Jer:" ...I javi se Bog iz kupine:"Mojsije,mojsije!",A Mojsije reče "Evo me!"..."

Šta je trebalo Bogu da se petlja u ljudska posla?

Ne umanjuje li to Njegov ugled,dignitet,harizmu i ostale osobine besmrtnog i svemudrog bića?

Nije li Bog uplitanjem u tokove ljudske civilizacije,sam stvorio skepsu o sopstvenom postojanju i stvorio
pogodne pretpostavke za nastanak ateista,odmetnutih agnostika i čak drugih (ino!) veraca?

Zašto Boga odvajaš od onoga što je njime stvoreno?
Možda ga mi petljamo u svoja posla i tada bi nemoć njegova odustajanje bilo. Da se ispetlja iz
svega i ne ostane ništa.
 

Back
Top