Proglašenje pobednika na temu PRIVREMENO REŠENJE

Poruka
51.038
Dobro veče!

Ovako ste glasali:

priča br 1 (Hakim) - 6 poena
priča br. 2 (Shonery) - 9 poena
priča br. 3 (Sanja) - 10 poena
priča br. 4 (Hakim) - 0 poena
priča br. 5 (Dragoljub) - 8 poena
priča br. 6 (Napast) - 8 poena
priča br. 7 (Sanja) - 22 poena

Dakle, pobednica ovog kruga je Sanja! :vatromet::orkestar:
Sanja, čestitam ti kao predsednica žirija i uručujem nagradu od 10.000 (evra, naravno), pa ti vidi šta ćeš s njima.

EL-GOBIERNO-ESPA%C3%91OL-LIMITAR%C3%81-EL-PAGO-EN-EFECTIVO-A-1.00000-EUROS-685x330.jpg


Čestitam i ostalim učesnicima!
A sad s Ninom da vidimo kako realizovati i novoustanovljenu nagradu ...
Sanja, šta bi želela da ti piše ispod nick-a?

- - - - - - - - - -

I, naravno, biraj novu temu!
 
Fala, fala :)

Dobar je krug bio.
Hakime, prva mi se jako dopala, ali na drugo čitanje, na prvom mi, valjda zbog vlastitog trenutnog raspoloženja, nije sela. Žao mi je što si ovu četvrtu ostavio nedovršenom.

Treća ne može da stane u ram, zbog debljine :malav:

@Napasti: odlična ti je priča! Posle mi bilo žao što njoj nisam dala tri boda, ali Dragoljubova poenta je nekako bila bliska onome kako mislim (zato mu je nešto bilo poznato u sedmoj :mrgreen: ) pa joj dadoh tri boda.

@Borka, nemam pojma šta da mi piše. Smislim pa javim.

Sledeća tema bi mogla da bude vezana za neki ciklus: krug, točak, kolo.
Možda je "krug" najbolja od te tri opcije.
Ili da prosto bude "ciklus".
Kako se vama više dopadne.
 
Poslednja izmena:
Sanjina treća je za svaka čas,a sedma je recept za pisanje koji i Borka može dati,mada ga lakše dati nego primiti,a usvojiti skoro nemoguće...
Hoću reči...imaju neke sličnosti stila...
Da sam žemsko,zavidio bih im...:mrgreen:

Što se teme tiče,krug već ima svog šampiona-Borkinu priču Samsara...
Meni previše uticajnu i samo bih o toj priči mogao da pišem...;)
Mada može i o olimnpijadi i o 00 (WC),o hula-hopu,o mom krugu drugara (koji se polako topi:sad2,ali to je ta priča 7:)...
Daj Sanja nešto veselo,makar i ljubafno,nešto lagano,za nas neostvarene Hemingveje...:mrgreen:
 
posebne pohvale od mene za Šonerija. Ovde za razliku od mnogih njegovih nema neočekivanog obrta već pratimo misaoni tok
junaka o tome čega bi najlakše mogao da se odrekne.Lepo je svo to napisano i smišljeno.
Plus volim naučnu fantastiku i eto poena.
Dragoljubu nisam dao poene jer mi se ne sviđa to što je napisao (suprotan razlog od onog kojim se rukovodila Sanja kada je Dragoljubu dala poene).
 
Nije stil bio toliko drugačiji, rekla bih, nego sentiment. Mislim da je ovo prva priča u kojoj sam pisala iz pozicije nekoga ko bi mi u stvarnosti bio potpuno nezanimljiv.
Jedini deo gde se prema sentimentu može prepoznati da sam to ja je onaj pasus koji je Napast citirao.

Mada mi je i smrt kao tema prilično česta, kad malo razmislim.
 
Nije stil bio toliko drugačiji, rekla bih, nego sentiment. Mislim da je ovo prva priča u kojoj sam pisala iz pozicije nekoga ko bi mi u stvarnosti bio potpuno nezanimljiv.
Jedini deo gde se prema sentimentu može prepoznati da sam to ja je onaj pasus koji je Napast citirao.

Mada mi je i smrt kao tema prilično česta, kad malo razmislim.

Nisam mislio na sentimentalnost kao zaokret u pisanju.
Sentimentalnosti je u tvojim pričama i ranije bilo, ali je ona uvek preoblikovana, najčešće uvijena u foliju neobičnosti, crnog humora, parodije, ili je postojala samo kao nagoveštaj.

Promena u pisanju ogleda se dužini pripovedanja.
Lik u pobedničkoj priči prelazi neke životne etape i to obuhvata duži vremenski period, a da bi se to opisalo, neophodna je razvijena fabula.
Toga ranije nije bilo jer su tvoje priče opisi minijaturnih događaja, opisi epizoda u kojima je sve zgusnuto i u kojima se odvija neka drama u malom. Tvoj stil je dramski, ali su to drame bez uvoda, bez peripetije, često i bez zapleta. Postoji samo vrhunac i kraj, i u takvom pisanju vidim majstorstvo.

Razvijena fabula je dobra, ali sažetost, svedenost života na tren, epizodu, vrhunac je majstorstva.
 

Back
Top