Zanimljive vesti iz sveta, zivota, nauke, ljubavi, svemira..

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Popularni poljski TV novinar i voditelj Filip Hajzer priredio je neverovatno iznenadjenje 12-godišnjoj devojčici iz Varšave, oboleloj od autizma, pošto joj je posle fijaska rodjendanske žurke na koju joj niko nije došao, okupio nedelju dana kasnije hiljade vršnjaka i ljudi iz cele Poljske.Hajzerovu pažnju privukao je komentar majke 12-godišnje Olivke koja se požalila na društvenim mrežama da je 31. oktobra iznajmila salu, blagovremeno poslala pozivnice, na ulicu postavila table da gosti ne zalutaju a od svih pozvanih na rodjendan je došla jedna jedina drugarica, iako njena ćerka boluje samo od lakšeg oblika autizma, ide normalno u školu i može sa njom da se komunicira.
"Šta kažete da sledeće subote upadnemo zajedno s decom i otpevamo joj rodjendansku pesmicu? Ja pečem tortu, ne znam da li će biti dovoljna za sve. Neka zapamti taj rodjendan do kraja života", pozvao je Hajzer da svako ko od 800.000 ljudi koji prate njegov profil na Fejsbuku može i želi da obraduje tužnu devojčicu dodje 4. novembra na ponovljenu rodjendansku proslavu u Varšavu.
Odazvalo se prema rečima Hajzera nekoliko hiljada ljudi a čestitari su potpuno zakrčili taj deo velike Pulavske ulice u Varšavi, u komentarima na profilu novinara televizije TVN pojavili su se snimci presretne devojčice, čestitke koje su snimili posebno za nju ljudi iz cele Poljske ali i video čestitka vršnjaka iz Mančestera, koji takodje boluje od lakšeg oblika autizma.
"Čuo sam da niko nije došao na tvoj rodjendan i strašno mi je žao a sigurno si super i cela škola je morala da bude kod tebe. I ja sam autista a ljudi dolaze na moje rodjendane da ih bolje upoznam", poručio je devojčici 12-godišnji Maks iz Mančestera.
(LINK FEJSBUK:
https://www.facebook.com/ChajzerFil...41829.243614029138479/926632340836641/?type=3
https://www.facebook.com/ChajzerFilip/videos/vb.243614029138479/926161374217071/?type=2&theater)


(Beta)
 
Prva dama SAD Melanija Tramp okušala se danas u japanskoj kaligrafiji, umetnosti lepog pisanja, u jednoj osnovnoj školi u Tokiju.

Tokom obilaska škole društvo joj je pravila žena japanskog premijera Akie Abe, a njih je oko 300 dece dočekalo izvodjenjem školske himne.

Melanija Tramp je napisala prvo slovo japanske reči za "mir", dok je žena Šinza Abea napisala drugo.

Pošto je prva dama SAD povukla prvu liniju, učenica koja je sedela pored nje posavetovala ju je da drži četkicu uspravno i objasnila joj redosled poteza.

Prve dame SAD i Japana, obe u tamno plavim haljinama, slikale su se, rukovale i razmenjivale s decom pozdrav "baci pet".

Deca su u početku bila stidljiva, ali kako se Tramp pozdravljala s njima, mnogi djaci su se opustili i pružali ruke ka njoj.

Melanija Tramp prati svog muža Donalda Trampa na njegovoj prvoj azijskoj turneji, koju je započeo juče u Japanu.

(Beta)
 
Japanska železnička kompanija izvinila se zbog "velike neprijatnosti" koju je izazvala jer je jedan od vozova krenuo sa stanice 20 sekundi ranije, preneli su mediji i dodali da je ta revnost iznenadila i neke gradjane Japana iako se tačnost veoma ozbiljno shvata u toj zemlji.

Voz kompanije Cukuba ekspres, na relaciji Tokija i severnog dela glavnog grada, krenuo je sa železničke stanice u 9.44 i 20 sekundi, umesto u 9.44 i 40 sekundi po redu vožnje.

"Žao nam je zbog velike neprijatnosti koju su osetili naši korisnici", navela je kompanija koja je ipak dodala da niko nije zakasnio na voz i da se niko nije žalio.


Kad voz krene sa nekoliko sekundi zakašnjenja, zaposlen u vozu se često zbuni u izvinjavanju putnicima i to obično traje duže od samog kašnjenja voza.

Izvinjenje kompanije za kretanje voza 20 sekundi ranije izazvalo je brojne šaljive komentare na družtvenim mrežama. Neki su naveli da je neobično "izviniti se jer je voz umesto da krene u 9.44, krenuo u 9.44".



(Beta)
 
Američka mornarica ocenila je danas kao "neprihvatljiv" pijani humor jednog pilota koji je tokom treninga kondenzacionim tragovima aviona na nebu 'nacrtao' džinovski penis.

Stanovnici malog grada Okanogan u državi Vašington su juče u neverici posmatrali kako jedan od aviona iz obližnje baze počinje da leti neobičnom putanjom.

Jedna žena se žalila lokalnoj televiziji, a televizija je zatim zatražila reakciju vojnih vlasti.

U saopštenju mornaričkog vazduhoplovstva se navodi da manevar "nije imao trenažnu vrednost" i da će "posada biti pozvana na odgovornost".

"Mornarica očekuje od svojih posada da ispune najviše standarde i smatramo to apsolutno neprihvatljivim", piše u saopštenju.

Incident se brzo proširio društvenim mrežama i privukao pažnju medija u vreme lavine otkrića o seksualnom uznemiravanju i nasilju.

pic.twitter.com/C9ryEYYvdU


(Beta)
 
Primenjeni slikar Marko Ćulum već godinama oslikava beogradske ulice muralima, a njegova najnovija postavka pod nazivom "Kutija za heroje" predstavljena je u Tržnom centru Delta siti.

Reč je o oslikanoj kutiji u prodavnici sportske opreme "The Spot" u kojoj će svi zainteresovani do sutra moći da naprave svoj video i da ga podele na društvenim mrežama i tako steknu pravo učešća u nagradnom konkursu "Heroj svakoga dana".

"Umetniku je uvek interesantno raditi uživo u prostoru, u prodavnici, nije baš svakodnevni prizor. 'Kutija heroja' je rad koji je inspirisan ženskom nežnošću, ali i snagom i svakodnevnim heroizmom. Otud pojavljivanje ruža koje su simbol nežnosti i ženstvenosti", rekao je Ćulum.

Ćulum je do sada Beogradjanima poklonio murale Novaka Djokovića, Vulverina iz X-mena i ostalih superheroja.

"Inspiraciju sam izvukao baš iz toga što sam ljubitelj superheroja. Konkretno tim radom sam hteo da ostavim upečatljiv utisak na prvu loptu, iskažem njegovu snagu, a i u isto vreme starost i već gubitak snage. To je jedna od prepoznatljivih karakteristika Vulverina, njegov izraz lica sa očima kad je besan", rekao je Ćulum.

Osim umetničkih dela kojima se ponosi, Ćulum je oslikao i najlepši ulaz u stambenu zgradu u Beogradu koja je ujedno i njegov dom u Bulevaru despota Stefana.

(Beta)
 
Britanski komičar Saša Baron Koen ponudio je da plati kazne umesto šestorice čeških turista, uhapšenih u Kazahstanu jer su na javnom mestu bili u jednodelnim kupaćim kostimima kakav je nosio "Borat" - lik iz Koenovog istoimenog filma.

Ta grupa turista je pozirala za fotografisanje u glavnom gradu Kazahstana, Astani, navodi Bi-Bi-Si (BBC), te su 14. novembra privedeni i kažnjeni sa po 22.500 kazahstanskih tengi (oko 57 evra).

Muški kupaći kostim, nazvan "mankini" - nalik "tangama" s tregerima, postao je poznat zbog filma "Borat" u kojem glavnu ulogu tumači Saša Baron Koen.

"Borat" je 2006. godine Koenu doneo nagradu "Zlatni globus" Udruženja stranih dopisnika u Holivudu, a zabranjen je u Kazahstanu zato što je tu zemlju prikazao kao zaostalu i varvarsku.

Medjutim, Kazahstan je šest godina kasnije priznao da mu je taj film doveo više turista.

Koen u tom filmu glumi "kazahstanskog novinara Borata Sagdijeva" koji putuje kroz SAD i razgovara s Amerikancima, izvrgavajući podsmehu i njih, i sebe, i Kazahstan o kojem su podaci izneti u filmu izmišljeni.


(Beta)
 
Britanski komičar Saša Baron Koen ponudio je da plati kazne umesto šestorice čeških turista, uhapšenih u Kazahstanu jer su na javnom mestu bili u jednodelnim kupaćim kostimima kakav je nosio "Borat" - lik iz Koenovog istoimenog filma.

Ta grupa turista je pozirala za fotografisanje u glavnom gradu Kazahstana, Astani, navodi Bi-Bi-Si (BBC), te su 14. novembra privedeni i kažnjeni sa po 22.500 kazahstanskih tengi (oko 57 evra).

Muški kupaći kostim, nazvan "mankini" - nalik "tangama" s tregerima, postao je poznat zbog filma "Borat" u kojem glavnu ulogu tumači Saša Baron Koen.

"Borat" je 2006. godine Koenu doneo nagradu "Zlatni globus" Udruženja stranih dopisnika u Holivudu, a zabranjen je u Kazahstanu zato što je tu zemlju prikazao kao zaostalu i varvarsku.

Medjutim, Kazahstan je šest godina kasnije priznao da mu je taj film doveo više turista.

Koen u tom filmu glumi "kazahstanskog novinara Borata Sagdijeva" koji putuje kroz SAD i razgovara s Amerikancima, izvrgavajući podsmehu i njih, i sebe, i Kazahstan o kojem su podaci izneti u filmu izmišljeni.



Sacha Baron Cohen offers to pay the fines of 6 Czech tourists who were arrested for wearing 'Borat' mankinis.

(Beta)
 
Čečenski lider Ramzan Kadirov rešen je da poseti Deda Mraza a takodje mu je lično uputio poziv da poseti Čečeniju, preneo je TASS.

"Iako sam odrastao, u meni kao i kad sam bio dete živi vera u čudo, u sve dobro i najbolje. Definitivno ću posetiti Deda Mraza i zauzvrat ga pozivam u Čečeniju", naveo je Kadirov na internetu.

Čečenski lider je podržao "glavnog ruskog čarobnjaka - Deda Mraza" koji je pozvao Ruse da novogodišnje praznike provedu u domovini.

Kadirov je u petak rekao da se u Evropi povremeno dogadjaju teroristički napadi, dok u Rusiji "bezbednosni organi dobro rade" i ima "mnogo lepih mesta - Severni Kavkaz, Bajkal, Karelija, Altaj, Soči i drugi".

"Pozvao me je u svoju rezidenciju. U detinjstvu sam maštao o tome da ga posetim. Ali, život je bio takav da nisam mogao da ispunim želju. Sada sam odrastao pa i ja imam svoju rezidenciju, a za Novu godinu ću preuzeti na sebe ovašćenja Deda Mraza da bih čestitao deci i odraslima", naveo je Kadirov.

(Beta)
 
1482822165a171a15ace70952080908_v4_big.jpg


Prema navodima 57-godišnjeg lovca, on je 16. novembra bio u lovu kilometrima daleko od najbližeg sela i odlučio je da ostane u šumskoj kućici.
Ostavio je svoje stvari u kućici i otišao po vodu.

Kad se vratio, začuo je neke sumnjive zvuke i ugledao medveda. Kako bi izbegao susret sa životnjom, lovac je pobegao u šumu u kojoj se krio nekoliko sati, navela je pres služba.

Vrativši se u kućicu, video je da mu je nestala torba sa dve puške.

Lovac je nekoliko dana tražio svoje puške po tajgi, a zatim je obavestio policiju, prenosi Tas i JA.

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2017&mm=11&dd=23&nav_id=1328774

Kad je policija stigla proverila je okolinu, ali je sneg prekrio tragove medveda.

Lovcu sada preti novčana kazna, a možda izgubi pravo da kupuje i koristi oružje godinu dana.
 
Otkriće ogromnog podvodnog kratera na dnu Barencovog mora moglo bi da bude logično objašnjenje nestanka brodova u Bermudskom trouglu. Slični podvodni procesi koji se dešavaju tamo, vrlo je verovatno da se dešavaju i u predelu Bermudskog trougla.
Naučnici nagađaju da su ovi krateri široki po 800 metara nastali zahvaljujući velikim količinama metana, koji je najverovatnije dospeo sa obala gasom bogate Norveške, koje su se dugo taložile da bi na kraju eksplodirale ostavljajući za sobom ogromne rupe.

https://www.krstarica.com/zabava/za...rmudskog-trougla-istina-se-krije-na-dnu-mora/

Da li je napokon otkrivena najveća svetska misterija na kojoj počivaju mnoge teorije zavere?
 
Otkriće ogromnog podvodnog kratera na dnu Barencovog mora moglo bi da bude logično objašnjenje nestanka brodova u Bermudskom trouglu. Slični podvodni procesi koji se dešavaju tamo, vrlo je verovatno da se dešavaju i u predelu Bermudskog trougla.
Naučnici nagađaju da su ovi krateri široki po 800 metara nastali zahvaljujući velikim količinama metana, koji je najverovatnije dospeo sa obala gasom bogate Norveške, koje su se dugo taložile da bi na kraju eksplodirale ostavljajući za sobom ogromne rupe.

https://www.krstarica.com/zabava/za...rmudskog-trougla-istina-se-krije-na-dnu-mora/

Da li je napokon otkrivena najveća svetska misterija na kojoj počivaju mnoge teorije zavere?

Naslov teme je da je otkrivena tajna!:hahaha:
 
Britanski princ Hari i glumica Megan Markl su se verili i venčaće se na proleće 2018. godine, saopštila je danas Bakingemska palata.

U današnjem saopštenju je navedeno da je par veren početkom novembra.

Kako je navedeno, 36-godišnja Megan Markl upoznala je kraljicu Elizabetu Drugu, a Hari je dobio odobrenje roditelja svoje izabranice.

Princ Hari (33) peti je po redu za tron.


(Beta)
 
Vlasnica restorana u Nemačkoj u problemu je sa zakonom jer je navodno obeležavala karte radioaktivnom materijom i tako varala u igrama.

Berlinska policija je danas saopštila da je žena (41) na neke karte mazala jod-125 što je kockarima koji su imali odredjeni detektor omogućavalo da znaju o kojim kartama se radi.

Policija joj se na tragu našla kada su delovi radioaktivnih karata prošle godine pronadjeni tokom redovne provere djubretarskog kamiona u fabrici za reciklažu. Istraga je potom pratila putanju kamiona da bi otrkila izvor karata.

Ranije ovog meseca je izvršena racija u restoranu i drugim nekretninama osumnjičene i pronadjeno je 13 karata s radioaktivnom materijom.

U saopštenju je naveden da se jod-125 obično koristi u medicinske svrhe i da predstavlja rizik po zdravlje samo putem direktnog kontakta bez zaštite.

Još uvek se istražuje koliko je novca zaradjeno šemom varanja na kartama.

(Beta)
 
Dijamant "ružičasto obećanje" prodat je danas za preko 32 miliona dolara na aukciji u Hong Kongu.

Aukcijska kuća Kristi saopštila je da je 14-karatni dijamant prodat nepoznatom kupcu koji je dao ponudu telefonskim putem, što je propraćeno aplauzom u sali.

Ružičasti dijamant je prodat po drugoj najvećoj ceni plaćenoj po jednom karatu, iza petokaratnog dragog kamena koji je 2009. prodat na aukciji za 10,78 miliona dolara.

Dijamant nije dostigao procenjenu cenu od 42 miliona dolara.

Iz aukcijske kuće Kristi navode da prodaja dokazuje da je Hong Kong postao važan centra za prodaju nakita.

Rekord je postignut u aprilu kada je dijamant "ružičasta zvezda" prodat na aukciju u tom gradu za 71,2 miliona dolara.

(Beta)
 
Na spoljnim površinama Međunarodne svemirske stanice pronađena je živa bakterija vanzemaljskog porekla, za koju je ruski kosmonaut Anton Škaplerov izjavio da nije bila tamo kada je stanica lansirana 1998. godine, već da je verovatno „doletela odnekud iz svemira“.
Prema njegovim rečima, astronauti su tu bakteriju pronašli dok su uzimali uzorke sa trupa stanice, prenosi Sputnjik.

https://www.krstarica.com/zabava/za...vanzemaljska-bakterija-na-svemirskoj-stanici/

Prvi "osmi putnik" na svemirskoj stanici? Ima li još dokaza...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top