Peaky Blinders

DjomlaSPLAT

Ističe se
Poruka
2.037
Samo da ispravim jednu veliku nepravdu. I otvorim temu za ovu serija. Skoro je pocela 4. Sezona, pa ono..

Ako neko nesto komentarise, zamolio bih spoilera bez. Da ljudima koji nisu gledali, ne kvarimo seriju.

Eto, toliko.. ;)


2090.jpg
 
Odgledah upravo prvu sezonu
ne svidja mi se mnogo kako su prikazali smrt Bilija Kimbera, zasto bi se covek njegovog statusa i moci upustao u otvoren oruzani sukob, onako na sred ulice. Rizican i nesmotren nacin da se vodi rat.
 
Poslednja izmena:
Kad u igru uđe Cosa Nostra zna se da stvari postaju ozbiljne. Edrijen Broudi odličan kao Čangreta, mislim da ću za njega da navijam tokom ove sezone, neka ih pobije sve, Šelbiji su postali strašno arogantni :lol:.
 
Poslednja izmena:
На ком каналу може да се прати? Чуо сам добре препоруке за серију.
Nemas na televiziji. Iscimaj se, nadji na netu.

Baš je sranje kraj četvrte sezone, odoše već u zanos, nerealistično do kraja
Naprotiv tebra. Mene je ova zadnja epizoda odusevila. Jedna od najboljih u celoj seriji. Brutalna je ona fora u vezi Artura. E sad, cekamo 5. sezonu.
 
Poslednja izmena:
Odgledao davno prvu sezonu i nije mi se svidela. Sve vreme cekas da se nesto desi i na kraju kad sve ukazuje na to da konacno sledi okrsaj, oni se jednostavno razidju i svako na svoju stranu... Koliko se secam fotografija je lepa i prija epoha, ali serija kao serija - slabo.
 
Moze to BBC mnogo bolje, pogotovo kada su u pitanju komedije i istorijski spektakli... Ali dobro ko voli svaka mu cast.



Počinje peta sezona serije "Peaky Blinders", u planu i film

https://www.021.rs/story/Zabava/Fil...ona-serije-Peaky-Blinders-u-planu-i-film.html

Popularna britanska serija "Peaky Blinders" vraća se nakon dvogodišnje pauze, a brojni fanovi s nestrpljenjem očekuju povratak serije koja je polako, ali sigurno osvojila gledaoce širom sveta.

Peta sezona Netfliksove gangsterske drame vraća se ove nedelje.

Avanture porodice Šelbi i njihovog vođe Tomija, kojeg igra Silijan Marfi, u početku su pridobile mahom britansku publiku, ali za razliku od mnogih drugih kvalitetnih britanskih serija ova je uspela da dopre do svetske publike.

Autori serije posebno su zahvalni slavnim fanovima poput Dejvida Bekama koji je s njima sklopio ugovor kako bi kroz svoj brend "Kent & Curwen" promovisao liniju odeće inspirisane serijom, a od oktobra ove godine ovi retro artikli biće dostupni u 160 zemalja širom sveta, ali i preko interneta.

Ipak, to je deo ponude jer autori aktivno rade na brendu još od kraja četvrte sezone kada je svima postalo jasno da je popularnost serije nadrasla i najoptimističnije prognoze. Osim klasične ponude kao što su majice, tu je i linija kozmetike za muškarce, knjiga i parfema, a sledeće će godine će s epojaviti i VR igra za konzole u kojoj će igrači preuzeti kontrolu nad likovima iz serije.

Serija će postati još popularnija i u Britaniji zahvaljujući prelasku sa BBC 2 na BBC 1, a to je porast publike od najmanje 50 odsto jer BBC 1 je najgledaniji kanal u Velikoj Britaniji.

Popularnost serije odrazila se i na turizam u Birmingemu. U julu je čak 76.000 ljudi pokušalo da kupi karte za premijeru prve epizode pete sezone koja će se održati u birmingemskoj gradskoj kući, a tvorac serije Stiven Najt aktivno radi na tome da u rodnom Birmingemu pokrene i dvodnevni festival muzike, mode i ulične hrane.

Ova komercijalizacija serije je očekivana, ali nije prvi takav pokušaj. Mnogi su već pokušali da kapitalizuju popularnost serije pa imate sve od prepoznatljivih kapa do "piva inspirisanog serijom", a ponuda je kasnije proširena i na džin, viski i rum. Kada su tvorci serije prošle godine pokušali da zaštite naziv "Peaky Blinders" u deset različitih kategorija proizvoda, našli su se u problemima jer su naziv već zaštitili proizvođači piva inspirisanog serijom.

Problem je u tome što je serija inspirisana stvarnim događajima, što im znatno otežava zaštitu prava na ekskluzivnu proizvodnju tematskih proizvoda.

A što se same budućnosti serije tiče, Najt tvrdi da je jedini preostali veliki korak - preseljenje na veliko platno.

"Mislim da bi cela ekipa bila spremna na to. Čekaćemo dok ne završimo svih sedam sezona, a onda će novi izazov biti da sve prebacimo na veliko platno. To će biti posebna priča u životima članova porodice Šelbi koju ćemo pretvoriti u dugometražni film", rekao je Najt za "Gardijan".

Podsećamo, prva epizoda pete sezone biće emitovana danas.

Autor: Index.hr, 021
 
Poslednja izmena:
Što se mene tiče,nek je muzu ceo život..Meni je serija genijalna,fantastično odrađena,pravi novitet i osveženje..I peta sezona mi je vrh..Svima bih preporučio da odgledaju..PS Planirano je da se radnja zaključi tamo negde oko World War II,tj. još 2 sezone..Jedva čekam sebe za jedno 10-15 godina,da odgledam svih sedam sezona u cugu..

Ok. Meni se serija ne svidja.
 

Back
Top