Експерименти

vučji čopor

Legenda
Poruka
66.101
Сви ми експериментишемо радећифотографије. Неким експериментима смо задовољни, а неки нам не успевају и бацамо их.
Мислим да би било згодно да оне које сматрамо интересантним и успелим покажемо и другима
Дакле не обрада фотографије, него резултате експеримената које добијамо на сировој слици која излази из апарата. Наравно она уобичајена обрада када су ДСЛ фотографије у питању се подразумева, али је акценат комбинацијама које добијаморадећи блендом и експозицијом.


A7JwYvQ.jpg


7ErH9qe.jpg
 
Хвала ЛСД, што си се јавио.
Е сад долази мало изненађење које нисам навео у уводном посту, није ништа ништа обавезно, него само за оне који хоће.
Шта је био циљ експеримнта и како си добио овај овај резултат , са којим мислим да си, и да треба да будеш задовољан ?
 
Одличан пример Метлице . Још да мало више објасниш метод којим си радила. Овде има људи којима би то сигурно значило.
Нисам мислио да треба правити туторијал , него само принцип који даје овакав резултат.
 
Одличан пример Метлице . Још да мало више објасниш метод којим си радила. Овде има људи којима би то сигурно значило.
Нисам мислио да треба правити туторијал , него само принцип који даје овакав резултат.

mene fascinira kod ovih dugih satera ta igra svetlosti koja se dobija, pogotovo kod nocnih, ovaj zvezdasti sjaj lampiona, i ovi tragovi svetlosti od automobila me fasciniraju

metod je taj da ovo bez tripoda nema sanse ni da se proba, moze nesto kraci sater tipa pola sekunde iz ruke al ne moze taj efekat da se dobije
sledece je spor sater, ako se dobro secam bese je ovde podesen na 5 sekundi, pise u exifu, krecana se ne seca
zatvara se blenda podosta, jer logika ako ste podesili sater na dugo vreme onda morate kao klackalica efekat, kako ga ja zovem, da zatvorite blendu da bi kontrolisali kolicinu pustene svetlosti na senzor
iso je cini mi se bio 100, ali svakako mora da se mota oko 100, opet zbog kolicine svetline
podeseno je odlozeno okidanje par sekundi, da bi izbegli podrhtavanje aparata u momentu pritiskanja okidaca (ko ima daljinski okidac jos bolje)

eto to su neke osnove koje moraju da se ispostuju
mora da se igra da se dodje do rezultata
 
mene fascinira kod ovih dugih satera ta igra svetlosti koja se dobija, pogotovo kod nocnih, ovaj zvezdasti sjaj lampiona, i ovi tragovi svetlosti od automobila me fasciniraju

metod je taj da ovo bez tripoda nema sanse ni da se proba, moze nesto kraci sater tipa pola sekunde iz ruke al ne moze taj efekat da se dobije
sledece je spor sater, ako se dobro secam bese je ovde podesen na 5 sekundi, pise u exifu, krecana se ne seca
zatvara se blenda podosta, jer logika ako ste podesili sater na dugo vreme onda morate kao klackalica efekat, kako ga ja zovem, da zatvorite blendu da bi kontrolisali kolicinu pustene svetlosti na senzor
iso je cini mi se bio 100, ali svakako mora da se mota oko 100, opet zbog kolicine svetline
podeseno je odlozeno okidanje par sekundi, da bi izbegli podrhtavanje aparata u momentu pritiskanja okidaca (ko ima daljinski okidac jos bolje)

eto to su neke osnove koje moraju da se ispostuju
mora da se igra da se dodje do rezultata

Браво и хвала Метлице, управо сам на то мислио када сам поставио ову тему.:cvet:
 
ja opasno volim ove mesecne temice, uvek nesto novo naucim :klap:
sve sto sam ranije smarala Moghriona i tebe, Vucji, ili sam guglala, sada ovde nadjem tako korisne stvari
evo, ovo Metlino cu sad da usnimim i uguram u onaj moj folder sa lekcijama
jednog dana cu i ja tako nekome pisati kako da nauci to sto ja znam, samo jos da savladam ovog mog zvera
i dalje se ne zna ko koga vodaka ulicama - ja njega, ili on mene, pa se borimo i dokazujemo ko ce koga :lol:


hvala vam, drugari :cmok2:
 
Мхмм... камион, са... 20 габаритних лампи... сав шарен... и силно је испало... да сам планирао, не бих могао то да осмислим... само још да је експозиција била мало дужа...
 
Ovo je bas bio eksperiment - s obzirom na neuslove :lol:
S obzorim da je blic out of the question (da ne bi sevnuo konju/jahacu u oci), da je mrkli mrak i jedini izvor svetlosti mi je reflekor u gornjem levom uglu, bilo je povuci-potegni sa podesavanjima osvetljenja, a da ne ispadnu tackice (mada se vide).
Objektiv je Nikkor 55-200, f je 5.6, vreme ekspozicije 1/100 sec, probala sam da stavim na manje, ali zarmaze ( :lol: ), iso 3200. Na kraju sam white balance stavila na auto i kontrast doterivala u fotosopu (posto jel' te podsedlice, pantalone i rukavice su bele, i ako kao u ovom slucaju imamo crnog konja ume da bljesti).


23755166_10212448412819430_4241582062056486054_n.jpg
 
Теби је Регина само фалила још и киша, па да имаш комплетни недостатак услова и муку. Ем мрак, ем је покрет циљ. А да ли си пробала да идеш на отвор бленде 4,5 или још испод четворке и неку мању ИСО вредност, због зрна, па да компензујеш дужином експозиције ?
Али ово је добар резултат тог експеримента.
 
mislim da nije mogla manja blenda s obzirom da je zum objektiv, pa se otvor blende menja kad zumiras, sto veci zum to je i manja mogucnost da se smanji f broj
da je nekim objektivom sa fiksnim brojem blende radila onda bi bila druga prica
zato ja obozavam one prime sa 1.8 (ili manji) otvorom blende za nocna fotkanja

vidi se puno suma, ali hbg to je za ocekivati na tolikom iso broju
ja takve slike brisem, mene taj sum toliko izludjuje, vec na 1600 je problem i retko kad slikam tako, bas ako mora
ako sa zumom moram da predjem 800 iso to mi je alarm da nakacim prime sa f/1.8

naravno u slucaju kad si u situaciji kao redz gde ta opcija ne postji, teras sa ovim sto imas, ako moras

- - - - - - - - - -

ovo je jedna od onih izludjujucih situacija gde ti treba zum ali sa mogucnoscu fiksiranja blende
al to toliko mnogo kosta da je suvisno uopste pricati o tome ovde na temi :lol:
zato pominjem prime jer su jeftina opcija
 
Ovo drugo je super. Ja sam svojevremeno probala nesto slicno, ali mi plamen u odsjaju bas razmaze. Ovo je na staklenom stolu? Ja sam probala uz prozor. Dobro je da zavese nisam zapalila :lol:

P.S. Ja mislim da je resenje svih mojih problema da se bogato udam - da dobijem i fensi konja i fensi foto-opremu :zcepanje:
 
Мислим да се слажемо да је смисао експериментисања у пробању.
ово су моја двапокушаја да пренесем дух славе фотографијом а у прилично хладно, модерном ентеријеру при дневној светлости у комбинацијом светлости свеће.
Нисам баш задовољан резултатом.

PmSTygv.jpg


V7eeUtm.jpg
 

Back
Top