drugi uzroci izostanka menstruacije
Prikazujem rezultate 1 do 21 od 21

Tema: drugi uzroci izostanka menstruacije

Početnik devour (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano drugi uzroci izostanka menstruacije

Znam da ovo potpada pod temu ginekologija, ali nisam nasla nista medju onim linkovima, zato i otvaram temu. Interesuje me koji su jos uzroci izostanka menstruacije, a da nije naravno, trudnoca u pitanju?

Aktivan član teardrop (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: drugi uzroci izostanka menstruacije

Stres, hormonski disbalans...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.11.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    51

Lose izbalansirana dijeta...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.03.2004.
    Reputaciona moć
    52

i ja se to pitam...
    palcica

Početnik devour (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Hvala na dosadasnjim odgovorima, a da li je moguce da nekakvi miomi ili nesto slicno dovedu do izostanka, ili mozda poremecaj koagulacije krvi, koji ja imam?
    Hvala jos jednom

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Od policisticnih jajnika, stresa, gladovanja do oboljenja nekih drugih organa i sistema.
    Sve je to sta bi bilo kad bi bilo, bez podataka o godinama, redovnosti ciklusa, trudnocama, abortusima i svim ostalim informacijama koje se daju kada se trazi odgovor na neko pitanje.
    Poslednji put ažurirao/la dr : 07.12.2005. u 16:50

Početnik devour (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Hvala opet, evo popravicu se: imam 28 godina, ciklus mi nikada nije bio redovan, u poslednje 2 godine varira izmedju 15 i 30 dana, mada u proseku je 25...povremeno se javljaju i ovulatorna krvarenja...Kolicina i trajanje takodje variraju..Poslednji put sam bila kod ginekologa prosle godine u maju, zbog pucanja koze i sluzokoze u predelu vagine, konstatovala je "odokativno" pad hormona i uradila pregled i bris....imala sam neki streptokok, doktorica mi dala antibiotike i rekla je to banalno....Trudnocu ni abortus nijedan nisam imala, operisala sam pre dve godine fibroadenom dojke....letos sam prelezala upalu pluca....terapiju sam okoncala u oktobru, ako je to bitno....Periodicno imam problem sa zgrusavanjem krvi, pijem K vitamin, i to uglavnom zbog losih navika sto se ishrane tice. Ne znam da li kilaza ima puno veze, istu odrzavam vec 2,5 godine na 50....(165cm), a zbog upale pluca sam pala letos na 47,5 ali sam se opet vratila na 50....
    Temu sam postavila jer sam imala zasticen odnos sa stalnim partnerom pre 12 dana, medjutim i pored uobicajenih simptoma, menstruaciju nisam dobila, danas mi je 35 dan ciklusa, poslednja menstruacija je bila 3. novembra. Danas sam i test uradila, pre nego odem kod lekara, sebe radi, uzela sam onaj za rano utvrdjivanje (7 do 10 dana) i bio je negativan....Ne znam sta da mislim....
    Hvala na dosadasnjoj i buducoj pomoci

Elita ? (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

ma neshto psiholoshki...kad ti ja kazhem
    mozda je problem u zahstiti....
    nisam doktor ja sam smetalo

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Da li je od dana dobijanja prve menstruacije pa do dana danasnjeg ikada uradjen hormosnki status, ultrazvuk?

Početnik devour (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Hormonski status nisam radila nikad, a ultrazvuk pre nekih 6, 7 godina, konstatovana je blaga retroverzija materice a sve ostalo je u redu. Pretprosle godine sam radila uroloski ultrazvuk, konstatovan pesak u oba bubrega, blago zapaljenje levog bubrega i doktor mi je rekao da je moguce da je upala zahvatila i jajnike, ali da nije potrebna terapija.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Sami sebi dadoste odgovor, ultrazvuk i hormonski status treba da uradite pa ce se pokazati sta je u pitanju.

Početnik devour (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Hvala u svakom slucaju, ginekolog mi je dao lutestrol inekcije 3 puta do sledeceg petka, pa ako ni tad ne bude rezultata, da dodjem na pregled....
    Pozdrav i hvala jos jednom

Početnik devour (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Samo bih jos nesto da pitam, da li to sto primam lutestrol moze da utice na rezultate testa za trudnocu tj. da li moze da utice da on bude lazno negativan ili lazno pozitivan?

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Ne, ne utice na test.

Poznat Peta W. (avatar)
    Učlanjen
    29.10.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    157

Nisam htela da otvaram novu temu,ali samo onako da pitam...rekoshe mi na gin.pregledu da imam zavaljenu matericu,bash kada sam spomenula menstrualne bolove..pa me zanima kakve to posledice nosi,ako ima posledica...(mislim na zavaljenu matericu)?
    Quod me nutrit me destruit

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Zavaljena materica moze biti urodjena i stecena.Ukoliko je urodjena moze se javiti problem sa ostvarivanjem trudnoce jer se spolji otvor grlica materice ne kupa u semenoj tecnosti izlivenoj prilikom seksualnog odnosa pa je otezan pristup i prolaz spermatozoida u cervikalni kanal grlica.
    Takodje moze se javiti problem u trudnoci, u periodu izlaska materice iz male karlice, znaci negde otprilike oko 3. meseca trudnoce, dolazi do ukljestenja materice i to je opasnost i po majku i po plod.

Početnik
    Učlanjen
    15.11.2005.
    Reputaciona moć
    0

prosli mesec mi je kasnila menstruacija 3 nedelje, ovaj mesec vec 2 i jos je nisam dobila, pre dva dana sam uradila test koji je bio negativan, medjutim test je bio za otkrivanje rane trudnoce, pise: samo od 7-10 dana od zaceca, pa mi nije jasno dali sam kupila pogresan test- dali on reaguje samo na ranu trudnocu ili nema veze ?
    inace uvek imam redovne menstruacije- na 28 dana, imam 30 god, imala sam jednu trudnocu pre desetak god, koju sam morala da sklonim u 4-5 mesecu...........
    molim za brz odgovor, posto imam jos problema i pitanja koje bih kasnije da nadovezem !!!!!!
    HVALA !!!!!!!!!!!!!!!

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Test pokazuje trudnocu vrlo rano ali i kasnije.

Početnik
    Učlanjen
    15.11.2005.
    Reputaciona moć
    0

kao prvo hvala, a zatim sledeci problem................
    pre dve-tri nedelje pocinju prvi bolovi ispod pazuha i u dojkama -vezan bol, kao i bolovi u rebrima ispod grudi, ali nevezano za prethodne i za one sto slede, a svi se javljaju naizmenicno i skoro nikada na dva mesta u isto vreme, ali to nije sve, bolovi pocinju da se javljaju i u predelu bubrega (i sa strane i od pozadi - kako kad) -kratko traju, vise kao neko probadanje po nekoliko sekundi i onda prestaje, zatim bolovi u ledjima i to bas po sredini kicme i uz nju ili u visini grudi samo naravno sa ledjne strane kod lopatica (taj bol traje duze, a prestaje postepeno od trenutka kad ustanem iz lezeceg ili sedeceg polozaja -uglavnom se svi ti bolovi javljaju u stanju mirovanja i uvece pred spavanje)..........
    sem toga vec mesec dana se budim sa bolovima u ledjima i povremeno sa ukocenim zglobovima i osecajem blagog bola (vise kao da me nekako zulja) dok ih ne razmrdam.
    U.Z.dojki sam obavila : ultrasonografski zlezdano tkivo je uredno razvijeno, obostrano su prisutne mikrocisticne displane promene -pise u izvestaju, dr. kaze da je zadovoljan,
    znaci za pocetak je iskljuceno ono cega sam se najvise bojala i na sta sam sumnjala....
    ali s' obzirom na ostale simptome daleko sam od zdravog....................................
    molim vas uputite me, kome da se obratim, jako se bojim onoga sto cu cuti, zato i odlazem toliko odlazak lekaru............................
    evo jos jednog najnovijeg simptoma od veceras -igranje misica u donjem delu trupa.
    verovatno ce mnogima sve ovo zvucati neverovatno, kao i mom vereniku, ali samo ja znam kako se osecam, a osecam se zaista mnogo bolno i uplaseno,

Nov član
    Učlanjen
    18.08.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Smile Re: drugi uzroci izostanka menstruacije

Zdravo svima!

Iako je tema stara, nadam se da ce se naci neko ko zna odgovor...
    Elem, menstruacija mi kasni, danas je 39ti dan ciklusa (poslednja menstruacija - 11.07.)...
    Imam 27 godina, 175/69 (ako je to bitno) i nisam nikada radjala niti imala abortus.
    Juce sam, zbog sebe, uradila test (Baby rapid) i bio je negativan. Mada sam pretpostavljala, jer imam stalnu vezu od tri godine, i stalno koristimo zastitu.

U velikoj sam guzvi oko ispita na faxu, pa necu fizicki stici da odem kod lekara narednih 10 dana...

Ranije sam imala policisticne jajnike, hormonske ciste, ali je to nestalo.
    Poslednji put sam na pregledu bila u februaru ove godine, i tada sam - uz preporuku doktorke - pocela da pijem tablete za kontracepciju (Logest), ali tada mi se ciklus potpuno poremetio - najkraci je trajao 14 dana, a najduzi 23). Nakon konsultacije sa doktorkom sam prestala, i poslednja tri ciklusa su se malo unormalila (prvi posle tableta je bio 40 dana, sledeci 26 i treci 32 dana).
    Da li postojanje neaktivnog HPV-a (na istom je mestu vec 5 godina, i ne siri se; negativna biopsija) moze iznenada da utice na ciklus?

Neki savet...?
    HVALA!!!

Nov član
    Učlanjen
    18.08.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio lena_miyu Pogledaj poruku
    Zdravo svima!

Iako je tema stara, nadam se da ce se naci neko ko zna odgovor...
    Elem, menstruacija mi kasni, danas je 39ti dan ciklusa (poslednja menstruacija - 11.07.)...
    Imam 27 godina, 175/69 (ako je to bitno) i nisam nikada radjala niti imala abortus.
    Juce sam, zbog sebe, uradila test (Baby rapid) i bio je negativan. Mada sam pretpostavljala, jer imam stalnu vezu od tri godine, i stalno koristimo zastitu.

U velikoj sam guzvi oko ispita na faxu, pa necu fizicki stici da odem kod lekara narednih 10 dana...

Ranije sam imala policisticne jajnike, hormonske ciste, ali je to nestalo.
    Poslednji put sam na pregledu bila u februaru ove godine, i tada sam - uz preporuku doktorke - pocela da pijem tablete za kontracepciju (Logest), ali tada mi se ciklus potpuno poremetio - najkraci je trajao 14 dana, a najduzi 23). Nakon konsultacije sa doktorkom sam prestala, i poslednja tri ciklusa su se malo unormalila (prvi posle tableta je bio 40 dana, sledeci 26 i treci 32 dana).
    Da li postojanje neaktivnog HPV-a (na istom je mestu vec 5 godina, i ne siri se; negativna biopsija) moze iznenada da utice na ciklus?

Neki savet...?
    HVALA!!!
    samo da se zahvalim svima koji su razmatrali opcije za odgovor, ali sad je sve u redu
    pozz!!!

Slične teme

1. Agresivnost, bes, razlika i uzroci?
    Autor hakim bej u forumu Filozofija
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 25.03.2008., 12:20
  2. UZROCI OTICANJA NOGU?!
    Autor NenaS u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.06.2005., 20:49
  3. čudne menstruacije
    Autor mira32 u forumu Zdravlje