Molim za objasnjenje

akesa

Početnik
Poruka
8
Imam 29 godina,ranije sam zbog depresije pila Sinekvan kapsule.Od maja ih ne uzimam.Pre par dana sam dobila jak panicni napad,neizdrzivo .Puls mi je na EKG u bio 133.Otisla sam do neuropsihijatra,koji me nije do sada lecio i dao mi Flunirin,Bensedin,i
jos jedan lek.U apoteci su mi rekli da su to lekovi za teskog psihickog bolesnika,pa ih nisam ni kupila.Mozete li mi reci da li je Flunirin stvarno toliko jak.I da li je Sinekvan lek izbora,meni je odgovarao 2 godine,i prestala sam da ga pijem jer mi je bilo dobro.Hvala unapred
 
akesa:
Imam 29 godina,ranije sam zbog depresije pila Sinekvan kapsule.Od maja ih ne uzimam.Pre par dana sam dobila jak panicni napad,neizdrzivo .Puls mi je na EKG u bio 133.Otisla sam do neuropsihijatra,koji me nije do sada lecio i dao mi Flunirin,Bensedin,i
jos jedan lek.U apoteci su mi rekli da su to lekovi za teskog psihickog bolesnika,pa ih nisam ni kupila.Mozete li mi reci da li je Flunirin stvarno toliko jak.I da li je Sinekvan lek izbora,meni je odgovarao 2 godine,i prestala sam da ga pijem jer mi je bilo dobro.Hvala unapred

Ne znam koji je treci lek iz grupe onih koje Vam je psihijatar prepisao, ali je NEOZBILJNO i NEODGOVORNO od apotekara (farmaceuta) da Vam kaze takvu glupost! Da je za to nadlezan, pisalo bi mu na pecatu psihijatar a ne farmaceut (ne mogu da verujem!). Dakle, sto se tice Flunirina i Bensedina - lekar Vam je dao ispravnu kombinaciju lekova, jedan lek je antidepresiv sa antipanicnim svojstvima, BEnsedin je lek za smanjenje napetosti, u skladu sa Vasim stanjem ako je psihijatar konstatovao panicni poremecaj ili fobiju dao Vam je odgovarajuce lekove (mozemo pricati o tome da li Bensedin ili mozda neki drugi iz te grupe lekova za umanjenje napetosti ali to je irelevantno!). Verovatno ste dobili recept od lekara opste prakse (oba leka idu na recept) i ne mogu da verujem da niste uzeli lekove zbog tako glupog stava farmaceuta! U krajnjem slucaju ako ste imali dilemu trebalo je da razgovarate sa psihijatrom koji Vam je lekove prepisao, nepostovanje saveta lekara (izbacivanje lekova na svoju ruku, menjanje psihijatra, ne pridrzavanje ordinirane terapije) moze samo da bude stetno po Vase zdravlje i u najmanju ruku je neozbiljno jednako kao i komentar farmaceuta!
 
Prestala sam da pijem Sinekvan u dogovoru sa doktorkom.Pila sam ga 2 godine i bilo mi je dobro.
Posto je ta doktorka sada otisla u privatnike ,ja sam se otisla kod drugog lekara,koji mi je dao Flunirin,bensedin i jos neke revotil,tul,tablete.Oba psihijatra su iz Beograda,a ja sam iz unutrasnjosti i nemogu cesto da idem na kontrole.Kod mene u gradu imamo psihijatre koji prepisuju svima jedan isti lek i nemaju vremena ni da saslusaju problem.Telefonom sam se cula sa doktorkom koja me je predhodno lcila i ona mi je rekla da pocnem da uzimam Sinekvan i Bensedin.To mi je vec pomoglo pa se nadam da ce i ovoga puta.Hvala Vam za odgovor.
 

Back
Top