Ali babina senzorska vrata

Ringišphil

Primećen član
Poruka
842
Ali babina senzorska vrata

(tema za zabavu i dekodiranje starih priča)

Ali Baba je lik iz narodne pripovijetke Ali Baba i četrdeset lopova.
Jednog dana, Ali Baba na poslu skupljajući i rezanje drva u šumi, a on čuje skupinu od 40 kradljivaca koji posjećuju svoje blago. Blago je u špilji, čiji je ulaz zapečaćen magijom. Otvara se riječima " otvori se sezame " i zapečaćuje riječi "zatvori se sezame". Kad lopovi nestanu, Ali Baba ulazi u samu pećinu i diskretno uzima jednu vrećicu zlatnih novčića.

Ova neobična priča kao da opisuje moderna vrata koja se otvaraju na senzor ili na govornu komandu.
Odakle im takav ideje u ono doba.

Čak i priča o aladinu i čarobnoj lampi je futurističkog pogleda.

a vrata na senzor iz priče o ali babi nekako me asociraju na moguče skrivene tajne drevnih civilizacija.


Ovaj video snimak ne znam je li lažni ili pravi ali eto tek da se vidi zbog povezanosti s pričom.

 
Svasta je moguce, ali sta se krije iza vrata, :?:

Ne znam. Ali maštam možda ima slično kao u epizodi serije star trek who watches the watchers kad
se stjena odklokira i pokaže se da je iza stjene soba za promatranje :mrgreen:
Ali mene začuđuje kako su u priči futuristički dijelovi to jest senzorska vrata koja se otvaraju na govornu komandu.
Ima starih priča nazovimo ih bajke i legende u kojima isto tako ima toga sličnog
 
Nije: "otvori se Sezame", nego: "otvori se za me(ne)"
Priča je nastala na osnovu sećanja na nekadašnje stvarne tehnologije, a lako je videti i čiji je jezik u pitanju.

Dobra poenta. Otvori se-za-me stvarno zvuči logično na jezicima slavenskim. :think: Ko zna od koga su oni plagirali priču jer su poznati kao plagijatori isto kao i holivuđani. Možda je to plagijat priče sa ovdašnjih prostora
Ali i ne mora značiti jer vidi ovo

Neke starije teorije uključuju:
Sesame je redukcija hebrejskog šem 'imena', tj. Boga ili kabalističke riječi koja predstavlja talmudski šem-šamáįm ("shem-shamayim"), "ime neba".
Sezam je povezan s babilonskom čarobnom praksom koja koristi sezamovo ulje
 
Dobra poenta. Otvori se-za-me stvarno zvuči logično na jezicima slavenskim. :think: Ko zna od koga su oni plagirali priču jer su poznati kao plagijatori isto kao i holivuđani. Možda je to plagijat priče sa ovdašnjih prostora
Ali i ne mora značiti jer vidi ovo

Neke starije teorije uključuju:
Sesame je redukcija hebrejskog šem 'imena', tj. Boga ili kabalističke riječi koja predstavlja talmudski šem-šamáįm ("shem-shamayim"), "ime neba".
Sezam je povezan s babilonskom čarobnom praksom koja koristi sezamovo ulje


Taj prostor, koji sada zauzimaju uglavnom Arapi - nekada je naseljavao narod koji se zvao Rasi, a od kojih vode poreklo i ovi naši jezici. (po njima se on zvao Rasija, ali je neko slovo "Ra" pročitao kao "a" - pa je postala Asija (Azija, kod nas))
Otuda ta reč, koja je nama prepoznatljiva - SE ZA ME(ne).
Kasnije se taj narod raširio po Evropi, a njihov prostor su naselili stanovnici Afrike, mešajući se usput sa onima koji su ostali.
Ostale su priče i poneke reči.
Čak i danas, zapadnjaci na tim prostorima (u drevnim hijeroglifima i klinastom pismu) prepoznaju reč "nabo", "nabu",... koja po njima znači nebo.
I nije to jedina....
 
Taj prostor, koji sada zauzimaju uglavnom Arapi - nekada je naseljavao narod koji se zvao Rasi, a od kojih vode poreklo i ovi naši jezici. (po njima se on zvao Rasija, ali je neko slovo "Ra" pročitao kao "a" - pa je postala Asija (Azija, kod nas))
Otuda ta reč, koja je nama prepoznatljiva - SE ZA ME(ne).
Kasnije se taj narod raširio po Evropi, a njihov prostor su naselili stanovnici Afrike, mešajući se usput sa onima koji su ostali.
Ostale su priče i poneke reči.
Čak i danas, zapadnjaci na tim prostorima (u drevnim hijeroglifima i klinastom pismu) prepoznaju reč "nabo", "nabu",... koja po njima znači nebo.
I nije to jedina....

Moguče. Treba mi dokaza za to. To ne osporavam niti potvrđujem. Ali moguče. Jedan je jezik bio nekad svima na zemlji prije nimroda. A koji je to jezik bio nisam siguran. Kažu da je to bio stari Jevrejski ili armenski. :think:
 
Moguče. Treba mi dokaza za to. To ne osporavam niti potvrđujem. Ali moguče. Jedan je jezik bio nekad svima na zemlji prije nimroda. A koji je to jezik bio nisam siguran. Kažu da je to bio stari Jevrejski ili armenski. :think:



Nije baš da je bio jedan jedini jezik, već su nosioci civilizacije, Rasi, bela rasa, u tim vremenima bili koncentrisani na prostoru koji se i zvao (R)asija (severoistočna Afrika, Bliski i Srednji istok) i jezik je još bio jedinstven.
Njihovim kasnijim rasejavanjem, jezik se mešao sa jezicima lokalaca i tako se udaljavao od zajedničkog korena (negde više, negde manje).
Pošto su nam oni i ostavili istorijske zapise, u kojima su vodili računa samo o svojim natodima - otuda i ta priča o jeziku.

Rasi su kasnije poznati i kao Jevreji i, posle njihovog širenja po našem kontinentu, on je dobio naziv Jevropa.
Jevreji su cela bela rasa, a ne nekoliko miliona onih, koji se danas tako nazivaju (od kojih su većina neki Arapoidi i Judaizirani Hazari).
 
Nije baš da je bio jedan jedini jezik, već su nosioci civilizacije, Rasi, bela rasa, u tim vremenima bili koncentrisani na prostoru koji se i zvao (R)asija (severoistočna Afrika, Bliski i Srednji istok) i jezik je još bio jedinstven.
Njihovim kasnijim rasejavanjem, jezik se mešao sa jezicima lokalaca i tako se udaljavao od zajedničkog korena (negde više, negde manje).
Pošto su nam oni i ostavili istorijske zapise, u kojima su vodili računa samo o svojim natodima - otuda i ta priča o jeziku.

Rasi su kasnije poznati i kao Jevreji i, posle njihovog širenja po našem kontinentu, on je dobio naziv Jevropa.
Jevreji su cela bela rasa, a ne nekoliko miliona onih, koji se danas tako nazivaju (od kojih su većina neki Arapoidi i Judaizirani Hazari).

Moguče. Nemam o tome dokaze.
Znam da je prije velikog potopa bilo mnogo jezika kao i danas pa se nakon potopa od noe sve do nimroda raširio samo jedan noin jezik.
Onda prije potopa kažu da je atlantida bila centar one civilizacije ili jedan od centara pa koji bi bio onda atlantski jezok:think:
Da li je to raski jezik, atlantski ili vlaski ili neki drugi:manikir:

A od noe ovako
Sinovi Jafetovi: Gomer i Magog i Madaj i ostali su se raširili po evropi, aziji i sjeveru gore.
Možda čak to ime madaj od njeg možda ona riječ (Ma daj)
hebrejski jezik je srodan kananskom a svi su ti jezici
kao i sumerski semitski, tako ih zovu. Povezani su.
Noa je svog sina Hama zvao kanaan.
Piše u postanku ovako: "Sinovi Hamovi jesu Kuš, Mizraim, Put i Kanaan..."
Kušu se rodi Nimrod...
Njegovo se je gospodstvo u početka protezalo na Babilon.
Erek, Akad i Kalne u zemlji Šinearu" (sumeru)
I Šemu, ocu svih sinova Eberovih,
starijemu bratu Jafetovu, rodiše se sinovi.
22 Sinovi Šemovi jesu Elam, Ašur, Arfaksad, Lud i Aram.
23 Sinovi Aramovi jesu Us, Hul, Geter i Maš.
24 Arfaksadu se rodi Salah, a Salahu se rodi Eber.
25 Eberu se rodiše dva sina: jedan se zvao Peleg;
jer se u njegovo doba razdijeli čovječanstvo


Dakle u vrijeme sina šemova se razdjelilo čovjećanstvo
a do tada su imali zajedničko znanje i jezik.
Šta nam to govori?
To nam govori da hebrejski sveti tekstovi sada Biblija
imaju direktnu povezanu liniju saznanja od Noe čovjeka koji je
živo prije potopa i preživio potop i on i njegovih troje sinova
kao svjedoci događaja i to je preneseno, a Šem je odabrana loza i Abram
i narod koji poteče od Abrama ili Abrahama, ta loza vodi
neprekidno do Abrahama a usput i preneseno saznanje o prošlosti.

U sumeru ili šinaru su počeli graditi građevinu do neba i bili su
onda s nebesa pobrkani zbunjeni i jezike im pomutiše.
Uglavnom oni su svi imali istu mogučnost znanja o prošlosti
sve dok se nisu razdjelili u vrijeme potomka Šemova Pelega.
A babel ime znači zbunjenost
 
Jezik nosilaca civilizacije je bio Raski.
Kasnije se menjao, naročito posle dogadjaja oko "Bailonske kule".


Sve navedene priče o potomcima su - priče o narodima nastalim od Rasa.
Uglavnom je to bela rasa, ali ima i mešanaca.

Bibliju, iliti Sveto Pismo - nisu napisali Jevreji, Hebreji,....kako god.
(naravno - mislim na onaj nepotpisani deo, za ostatak se zna ko je šta pisao i te delove su zaista pisali Jevreji).
 
Jezik nosilaca civilizacije je bio Raski.
Kasnije se menjao, naročito posle dogadjaja oko "Bailonske kule".


Sve navedene priče o potomcima su - priče o narodima nastalim od Rasa.
Uglavnom je to bela rasa, ali ima i mešanaca.

Bibliju, iliti Sveto Pismo - nisu napisali Jevreji, Hebreji,....kako god.
(naravno - mislim na onaj nepotpisani deo, za ostatak se zna ko je šta pisao i te delove su zaista pisali Jevreji).

Slažem se da je moguče da je raski taj jezik početni. Ali ne može se reći sigurno.

Hebrejima je dato Sveto Posmo i posali su ga upravo oni premda su se apostoli nazvali hriščani ali su bili jevreji, a danas se SP zove Biblija.
 
Slažem se da je moguče da je raski taj jezik početni. Ali ne može se reći sigurno.


Može se reći, ali njega i jezike proistekle iz njega, zvanično zovu Indoevropski jezici.


Hebrejima je dato Sveto Posmo i posali su ga upravo oni premda su se apostoli nazvali hriščani ali su bili jevreji, a danas se SP zove Biblija.


Sem nepotpisanog dela - ostatak su skoro sav napisali Jevreji.
Jevreji i jesu bili Kršćani, a ovi što ih danas zovu Jevrejima su sledbenici Judaizma - uglavnom judaizirani Hazari i nešto malo pravih Jevreja (Evropskih naroda), koji su ga prihvatili umesto svoje izvorne vere.
Sveto Pismo po naški - Biblija po Grčki.
 

Back
Top