ljubljenje dece u usta

Искључиво онда. Нема тог 'морам' због чега бих децу оставила без надзора.

Pa sad, meni pada na pamet jedan slučaj, možda i dva, zbog kojih bih morala na pranje, ali nisu za ovu temu.
Ali opet, deca u 4, 5 godina već znaju svašta i svakako mogu par minuta bez nadzora. Treba da znaju šta je dogovor. A ja neću napuniti kadu ni držati tuš upaljen sve vreme, pa da ne čujem ništa... Izvodljivo je.
 
Pa sad, meni pada na pamet jedan slučaj, možda i dva, zbog kojih bih morala na pranje, ali nisu za ovu temu.
Ali opet, deca u 4, 5 godina već znaju svašta i svakako mogu par minuta bez nadzora. Treba da znaju šta je dogovor. A ja neću napuniti kadu ni držati tuš upaljen sve vreme, pa da ne čujem ništa... Izvodljivo je.


Ок, ти ради тако, ја сам радила онако.
 
Naravno da imam i da sam citao i razmisljao kada je trebalo.

moja deca su bila sigurna i u dvoristu.

Kad bih racunao na to da ce majka svakog sekunda da gleda u decu

bio bih idiot.


Ок. Моја искуства нису тако добра.

Окренеш се и дете звекне о патос пењући се из свог кревеца у братовљев. Потрес мозга, свега толико.
 
Kako ces ih spreciti da nekako otvore prozor, da ukljuce sporet, i ko zna sta jos? :D

Vaspitavanjem do 4 godine, deca u 4 godine jedu zive ljude za dorucak.

- - - - - - - - - -

Ок. Моја искуства нису тако добра.

Окренеш се и дете звекне о патос пењући се из свог кревеца у братовљев. Потрес мозга, свега толико.

Cim moze da se penje, nema svrhe zatvarati ga. kada imas malu decu onda ih pratis i sve registrujes, ne samo ispadanje prvog zuba.
 
Kako ces ih spreciti da nekako otvore prozor, da ukljuce sporet, i ko zna sta jos? :D

Tako što ćeš ih naučiti da je to opasno, da će se povrediti, tako što pričaš, pokazuješ, ponavljaš, pričaš, jel sam rekla pričaš. Nezgode se mogu desiti i kad si na metar od njih... Sedi na stoličici, na pr. zaklacka se, padne na leđa, udari glavu... X stvari može da se dogodi i kad si tu...
 
Vaspitavanjem do 4 godine, deca u 4 godine jedu zive ljude za dorucak.

Vaspitanje svakako, ali opet otkud znas sta ce da mu padne na pamet, radoznalost je radoznalost.
Ili ako su dva deteta, vrlo lako moze da se desi da se pokace oko necega. Naravno da se sa decom moze postici dogovor, ali deca nisu toliko pouzdana po tom pitanju
Ali eto, kao sto elektrika rece, i u nekoj bezazlenoj situaciji se moze desiti svasta
 

Back
Top