Raspeće ili vaskrsnuće?

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.732
Šta se slavi?

Kada vam neko pomene Hrista, da li vam se u glavi stvori slika vaskrsnuća ili raspetog u mukama
Čoveka na krstu?
Slika raspeća je u svim crkvama, ponosno je na lančićima nose vernici. Klanjaju joj se ljudi, ljube je.

Otac Tadej reče ''Kakve su ti misli, takav ti je i život.'' Možemo li živeti dobro ako misleno razapinjemo
na krst Čoveka i to vekovima?

Da li se Hrist žrtvovao da bi čovečanstvu pokazao kako je fino visiti na krstu ili da bi pokazao
vaskrsenje?

Nije li to okultni čin, koji ima za cilj da čoveka drži u mukama? Oživljavanja raspeća uvek iznova?
Koliku su snagu okultisti uložili u to da bi sa vaskrsenja misli ljudske odvratili?

Nešto se mislim, Hogarijus koji svaki put zamisli kradljivca magareta, još i manju štetu nanosi
od verujućih.
 
Šta se slavi?

Kada vam neko pomene Hrista, da li vam se u glavi stvori slika vaskrsnuća ili raspetog u mukama
Čoveka na krstu?
Slika raspeća je u svim crkvama, ponosno je na lančićima nose vernici. Klanjaju joj se ljudi, ljube je.

Otac Tadej reče ''Kakve su ti misli, takav ti je i život.'' Možemo li živeti dobro ako misleno razapinjemo
na krst Čoveka i to vekovima?

Da li se Hrist žrtvovao da bi čovečanstvu pokazao kako je fino visiti na krstu ili da bi pokazao
vaskrsenje?

Nije li to okultni čin, koji ima za cilj da čoveka drži u mukama? Oživljavanja raspeća uvek iznova?
Koliku su snagu okultisti uložili u to da bi sa vaskrsenja misli ljudske odvratili?

Nešto se mislim, Hogarijus koji svaki put zamisli kradljivca magareta, još i manju štetu nanosi
od verujućih.
Isussova smrt i vaskrsenje su bitni
Jer na Temelju Isusove tkupne zrtve imamo vecni zivot.

Jovan 3:16  Jer Bog je toliko voleo svet da je dao svog jedinorođenog Sina,
da niko tko veruje u njega ne propadne, nego da ima večni život


Kao sto citat kaze Bog je dao svog Sina Isusa Hrista kao zrtvu
za spasenje covecanstva

Bog sto cini je Bozja delo

a okultizam je delo demona i Bog to brani
i osudjuje



Isus je umro na stubu - stauros
 
Poslednja izmena od moderatora:
Isussova smrt i vaskrsenje su bitni
Jer na Temelju Isusove tkupne zrtve imamo vecni zivot.

Jovan 3:16  Jer Bog je toliko voleo svet da je dao svog jedinorođenog Sina,
da niko tko veruje u njega ne propadne, nego da ima večni život


Kao sto citat kaze Bog je dao svog Sina Isusa Hrista kao zrtvu
za spasenje covecanstva

Bog sto cini je Bozja delo

a okultizam je delo demona i Bog to brani
i osudjuje

Pa gde vam je taj večni život? Koliko vidim životni vek Hriščana u proseku nije veći od
života ostalih ljudi. Propadoste načisto.

Isus vam je pokazao kako da steknete večnost. Nije dovoljno da verujete u ono što je
on uradio, već da sami vaskrsnete. To vam je darovao.

- - - - - - - - - -

Isus je umro na stubu - stauros

Eto, ta slika sasvim jasno od demona potiče. Pogledaj kakva je negativna, mračna.
Ko želi u glavi takvu sliku da drži?
 
Pa gde vam je taj večni život? Koliko vidim životni vek Hriščana u proseku nije veći od
života ostalih ljudi. Propadoste načisto.

Isus vam je pokazao kako da steknete večnost. Nije dovoljno da verujete u ono što je
on uradio, već da sami vaskrsnete. To vam je darovao.

Večni život će pravednici dobiti prilikom Hristovog dolaska i uspostavljanja Carstva Nebeskog. Tada će mrtvi pravedni vaskrsnuti i živeće večno. U najkraćim crtama:). Recimo u budizmu se veruje u reinkarnaciju jel da? Ali Biblijska religija nudi nešto bolje..večni život bez prelaska iz forme u formu.

Pozdrav.
 
Večni život će pravednici dobiti prilikom Hristovog dolaska i uspostavljanja Carstva Nebeskog. Tada će mrtvi pravedni vaskrsnuti i živeće večno. U najkraćim crtama:). Recimo u budizmu se veruje u reinkarnaciju jel da? Ali Biblijska religija nudi nešto bolje..večni život bez prelaska iz forme u formu.

Pozdrav.

Nemoj ti meni objašnjavati u čega se u budizmu veruje. Loše ti je poređenje.
U Budizmu se stanje bez seljakanja iz forme u formu zove Nirvana.

Znači ovako. Isus vam je smao pokazao šta je moguće i ostavio vas gladne i žedne da se patite
vekovima dok on ponovo ne dođe i vaskrsne vas, pod uslovom da ste bili dobri dečaci i devojčice.
Pa nije Isus sadista.
 
Nemoj ti meni objašnjavati u čega se u budizmu veruje. Loše ti je poređenje.
U Budizmu se stanje bez seljakanja iz forme u formu zove Nirvana.

Znači ovako. Isus vam je smao pokazao šta je moguće i ostavio vas gladne i žedne da se patite
vekovima dok on ponovo ne dođe i vaskrsne vas, pod uslovom da ste bili dobri dečaci i devojčice.
Pa nije Isus sadista.

A zar nije to verovanje? Nema li reinkarnacije. No, dobro...ono što ja znam za Budizam i Hinduizam ako kažem sada neće mi niko verovati ovde...ali Budizam i Hinduizam jeste nastao kao reformisana stara vera Indusa i Kineza pod uticajem reformi u Persiji u vremenu proroka Danila iz VI veka p.n.e. Ima za to mnogih dokaza...otom potom...uticaj Božije reči se proširio na ova daleka područja s tim što su to na neki svoj način preoblikovali kasnije Buda i Konfučije. Hoću reći da Budizam i Konfučijanizam duguju Bibliji mnogo. Ne znam koliko ti je poznato da je Buda ukazivao na dolazak Mesije na nekih 500 godina posle njega..odakle mu to znanje? Izvini...ne zameri...višak informacija kod mene a tema idelana da kažem nešto što malo ka zna:). Ostaću na tome sada...previše od mene u zadnje vreme.

Dobro, za hrišćanstvo tvoje viđenje stvari. Imaš pravo misliti tako ali ti je zaključak isključivo na onome što vidiš u ovom materijalnom aspektu sveta.

Pozdrav.
 
A zar nije to verovanje? Nema li reinkarnacije. No, dobro...ono što ja znam za Budizam i Hinduizam ako kažem sada neće mi niko verovati ovde...ali Budizam i Hinduizam jeste nastao kao reformisana stara vera Indusa i Kineza pod uticajem reformi u Persiji u vremenu proroka Danila iz VI veka p.n.e. Ima za to mnogih dokaza...otom potom...uticaj Božije reči se proširio na ova daleka područja s tim što su to na neki svoj način preoblikovali kasnije Buda i Konfučije. Hoću reći da Budizam i Konfučijanizam duguju Bibliji mnogo. Ne znam koliko ti je poznato da je Buda ukazivao na dolazak Mesije na nekih 500 godina posle njega..odakle mu to znanje? Izvini...ne zameri...višak informacija kod mene a tema idelana da kažem nešto što malo ka zna:). Ostaću na tome sada...previše od mene u zadnje vreme.

Dobro, za hrišćanstvo tvoje viđenje stvari. Imaš pravo misliti tako ali ti je zaključak isključivo na onome što vidiš u ovom materijalnom aspektu sveta.

Pozdrav.
Nije mi poznato da se Buda ikada bavio predviđanjem budućnosti. Ali slobodno piši
i navedi izvore informacija ako ti nije teško. Imaš temu o Budizmu ili otvori drugu.
Verovanje u nešto što možeš proveriti sada i verovanje u nešto što će se možda
dogoditi kroz par stotina godina, ne može se čak ni isto nazvati. Možda bi se ovo
prvo pre zvalo poverenje.

Nego, da ne spamujemo ovu temu paganskim učenjima.. :lol:

Bog je za Čoveka stvorio ovaj materijalni aspekt sveta s nekim razlogom?
Vaskrsle ne mogu da vidim, ali iz onoga što pričate zaključijem da tome i ne težite,
nego nešto čekate.
 
Šta se slavi?

Kada vam neko pomene Hrista, da li vam se u glavi stvori slika vaskrsnuća ili raspetog u mukama
Čoveka na krstu?
Slika raspeća je u svim crkvama, ponosno je na lančićima nose vernici. Klanjaju joj se ljudi, ljube je.

Otac Tadej reče ''Kakve su ti misli, takav ti je i život.'' Možemo li živeti dobro ako misleno razapinjemo
na krst Čoveka i to vekovima?

Da li se Hrist žrtvovao da bi čovečanstvu pokazao kako je fino visiti na krstu ili da bi pokazao
vaskrsenje?

Nije li to okultni čin, koji ima za cilj da čoveka drži u mukama? Oživljavanja raspeća uvek iznova?
Koliku su snagu okultisti uložili u to da bi sa vaskrsenja misli ljudske odvratili?

Nešto se mislim, Hogarijus koji svaki put zamisli kradljivca magareta, još i manju štetu nanosi
od verujućih.

Pokazao da je zrtva bit ljubavi. Samo sto su kvazi-vernici to malo drugacije shvatili, pa svakog Bozica zrtvuju po neko nevino zivo bice radi svoje neumerenosti u hrani.
 
Isusovo žrtvovanje mi liči na pozorišnu predstavu . U trećem činu padne na binu kao mrtav a kad se
raziđe publika ustane i ode da sjedi kod oca na zlatni presto .
Sad publika već 2000 godina čeka nastavak predstave al nema više bato .
 
Šta se slavi?

Kada vam neko pomene Hrista, da li vam se u glavi stvori slika vaskrsnuća ili raspetog u mukama
Čoveka na krstu?
Slika raspeća je u svim crkvama, ponosno je na lančićima nose vernici. Klanjaju joj se ljudi, ljube je.

Otac Tadej reče ''Kakve su ti misli, takav ti je i život.'' Možemo li živeti dobro ako misleno razapinjemo
na krst Čoveka i to vekovima?

Da li se Hrist žrtvovao da bi čovečanstvu pokazao kako je fino visiti na krstu ili da bi pokazao
vaskrsenje?

Nije li to okultni čin, koji ima za cilj da čoveka drži u mukama? Oživljavanja raspeća uvek iznova?
Koliku su snagu okultisti uložili u to da bi sa vaskrsenja misli ljudske odvratili?

Nešto se mislim, Hogarijus koji svaki put zamisli kradljivca magareta, još i manju štetu nanosi
od verujućih.

slavi se vaskrsnuce...ubi me..ne mozes mi nista...dzabe samo krecis..evo slike kao dokaz da je to istina..
..
Raspece_1.jpg
 

Back
Top