Lazni proroci u verskim zajednicama...

Pravedan

Iskusan
Poruka
5.686
Koliko znam, a znam, da je prema bibliji lazni prorok onaj covek cije prorocanstvo se nije ispunilo u odredjenom roku.

Shodno tome, zanima me da li postoje lazni proroci I lazna prorocanstva u nekim verskim zajednicama.

Bilo bi lepo da vidimo imena tih laznih proroka, sta su prorokovali iz koje verske zajednice poticu.

Sta vi mislite, da li postoje lazni proroci u verskim zajednicama?
 
Koliko znam, a znam, da je prema bibliji lazni prorok onaj covek cije prorocanstvo se nije ispunilo u odredjenom roku.

Shodno tome, zanima me da li postoje lazni proroci I lazna prorocanstva u nekim verskim zajednicama.

Bilo bi lepo da vidimo imena tih laznih proroka, sta su prorokovali iz koje verske zajednice poticu.

Sta vi mislite, da li postoje lazni proroci u verskim zajednicama?

Постоје, шта их је у УСА ко ће то побројати.
 
Koliko znam, a znam, da je prema bibliji lazni prorok onaj covek cije prorocanstvo se nije ispunilo u odredjenom roku.

Shodno tome, zanima me da li postoje lazni proroci I lazna prorocanstva u nekim verskim zajednicama.

Bilo bi lepo da vidimo imena tih laznih proroka, sta su prorokovali iz koje verske zajednice poticu.

Sta vi mislite, da li postoje lazni proroci u verskim zajednicama?

Sve zajednice koje su na proročanstvima zasnovane, zapravo okuplaju one koji veruju u proročanstvo, a ne u Boga.
Da li će prorok biti lažan ili pravi zavisi od broja ovaca koje će okupiti i koje će svojom snagom učiniti da se
prorečeno obistini. I one to rade. Neverovatno, ali i na svoju štetu. Proročanstvo kaže da će se strmeknuti
u jendek i one jurišaju.
 
Ne postoje ni "lažni" ni "nelažni" proroci...

Nema ni proroka ni proročanstava. Masoni ih naručuju, “proroci” ih pišu, masoni ih opet ispunjavaju, a vernici veruju... Kakva genijalna igra. Kao, proročanstvo treba da se ispuni, pa onda se kao ispuni, a kad se kao ispuni, onda se osuđuju njegovi akteri, koji kao treba da ispune proročanstvo, i kao ispune ga, a kad ga ispune onda se osuđuju, kao nisu znali šta čine... Strašno.

Jevrejska elita je veoma davno, verovatno kada su se Jevreji organizovali kao narod, osnovala brojna tajna društva. Jedno od njih, ujedno i najopasnije, bilo je „B'Nai B'Rith”, odnosno „Sinovi zaveta”. Njihov primarni interes i cilj bilo je uspostavljanje što je moguće šire vladavine jevrejske elite; njihov sekundarni cilj bio je da od bistrijih ljudi odaberu „proroke”, kojima će naložiti da pišu proročanstva, koja će oni ispunjavati. I to se i dogodilo. Imali smo gomilu proroka u Starom zavetu koji su pisali „proročanstva“, Sinovi zaveta su ih ispunjavali - a slepe narodne mase su verovale da se proročanstva ispunjavaju do detalja.

Proročanstva ne postoje. Pripadnici tajnih društava ih naručuju, pišu i ispunjavaju, a ljudi sa ispranim mozgom veruju u njih. I to je to.

E, a, kako se to proročanstvo pojavljuje tek posle, a ne pre nekog događaja? Malo je to simptomatično. Nikad se proročanstvo ne oglasi pred sam događaj, nego kad se nešto dogodi onda “proroci” izađu iz mišjih rupa i prde kako su oni to pogodili.

Slične prevare rađene su sa Nostradamusom, koji je pisao stihove bez pominjanja bilo kakvih imena i godina, ali čim se nešto dogodi - “tumači” dođu i kažu kako se “to poklapa sa ovim ili onim”...

Slično je i sa Kremanskim proročanstvom. Čitao sam izdanje iz 1940. i 1992. godine, sredinom 90-tih. U izdanju iz 1940. nigde se ne pominje ni WW II, ni Hitler, ni Tito, ni televizija, ni čovek na Mesecu, ma ništa; u izdanju iz 1992. piše kako su Tarabići sve to pogodili. Pa nisam budala, namerno sam ih paralelno čitao. A u izdanju iz 2001. piše da će u Srbiji na vlast doći čovek koji se preziva slično kao što se zove selo iz koga potiče, te da je Koštunica iz Koštunića, da će “srediti” Srbiju itd. A nije se pominjao tokom 90-tih. A on je došao 2000. I kako je to “sredio Srbiju”?

Takođe i Biblijska proročanstva. Dođe neki propovednik i kaže, otprilike, ovako: “Taj i taj prorok je pre 2700 godina rekao da će se dogoditi to i to, to se dogodilo pre 2300 godina. Eto, to je proročanstvo koje se ispunilo.” Pa nije. Ono što se dogodilo pre, recimo, 2300 godina, a „prorečeno“ je pre 2700 godina, iz današnjeg ugla posmatrano, nije proročanstvo. Želim da vidim “proročanstvo” koje danas govori o sutra... I željno sam iščekivao 21.12.2012. I kad je taj dan došao, i to „proročanstvo“ se nije obistinilo, shvatio sam da je i to histerija i prevara.

Evo ga jedan banalan i blentavi primer disfunkcije proročanstva, pardon, „proročanstva“:

1. “božji” sin je rekao Judi da ide i da ga izda, jer je tako “prorečeno” (a već smo diskutovali o tome kako se proročanstva naručuju, pišu i ispunjavaju i kako lakoverni veruju u njih);

2. zatim avramski bog osuđuje onoga ko je izdao “božjeg” sina za to što je učinio, kao da nije ni bilo “prorečeno”.

Iskaz broj 1 u potpunosti pobija iskaz broj 2, i obrnuto. Nekome ovde nije dobro, a to nisam ja. Ha ha ha.

Dno dna...

Mentalni program, napisan od strane “B'Nai B'Rith”-a, sve što je “prorečeno” je poteklo iz njihove kuhinje. Samo što neće biti ni blizu onoga što vi očekujete.

Ja sam na blogu i na blogovima, ali i na Facebooku i na forumima, izneo mnogo materijala koga “busači u grudi da su jedini u pravu” niste oborili argumentima, a i objasnio sam im šta znači biti vernik i biti lakoveran i naivan. Toliko sam naivan da nikada nisam pripadao nijednoj crkvi, tako da nemam obavezu prema učenju bilo koje, a kad god me neki propovednik napadne sa svojim glupim pričama toliko ga isponižavam argumentima (jer poznajem sve religije) da može samo da obori pogled i trepuće očima, kao semafor, u RL, a na forumima da laže (govori nebuloze) u moje ime.

Ja ću uvek da pođem od toga da ni moje učenje nije 100% tačno, počistiću prvo svoje dvorište, pa onda gledati u tuđe, a ne kao neki (koji vode čak i države), napravili su haos u svom društvu, a hoće da uređuju međunarodne odnose... propovednici koji poznaju samo jednu religiju nastalu pre 130-ak ili 140-ak godina (“bog se krio dotle od ljudi”) hoće bez argumenata da kritikuju religije čija su učenja doktorati za njihovo učenje... a zapravo najviše ih boli istina da to u šta oni veruju nije ništa do obične bajke.

Namaste.
 

https://sr.wikipedia.org

Џозеф Смит млађи (енгл. Joseph Smith, Jr.; Шерон, 23. децембар 1805 — Картиџ, 27. јун 1844) био је амерички верски вођа, оснивач покрета Светаца последњих дана, доминантног огранка мормонизма. У 24. години, Смит је објавио Књигу Мормона, а до своје смрти четрнаест година касније, привукао је десетине хиљада следбеника, основао градове и храмове и упоставио религију и верску културу које трају до данашњих дана.
Смит се сматра једним од најутицајнијих, најхаризматичнијих, најиновативнијих и најконтроверзнијих личности у америчкој верској историји. Током свог живота објавио је многа открића и друге текстове која његови следбеници сматрају религиозним текстовима. Његово учење укључује јединствене ставове о природи Бога, космологији, породичној структури, политичкој организацији и верском колективизму. Његови следбеници га сматрају пророком равним Мојсију и Илији, док га критичари сматрају лажним пророком и преварантом. Смитова заоставштина укључује многе деноминације, од којих су највећа Црква Исуса Христа светаца последњих дана и Заједнице Христа.
 
Koliko znam, a znam, da je prema bibliji lazni prorok onaj covek cije prorocanstvo se nije ispunilo u odredjenom roku.

Shodno tome, zanima me da li postoje lazni proroci I lazna prorocanstva u nekim verskim zajednicama.

Bilo bi lepo da vidimo imena tih laznih proroka, sta su prorokovali iz koje verske zajednice poticu.

Sta vi mislite, da li postoje lazni proroci u verskim zajednicama?

psaaad..ja se ne sećam da je neki prorok dokazo da je prorok tj da je čovečanstvo doživelo ono što su prorokovali..:mrgreen:
 

Back
Top