ostati ili otići

  • Začetnik teme Zabrinuta
  • Datum pokretanja
Z

Zabrinuta

Gost
U vezi sam s muškarcem kojeg volim ali sam svesna da nemamo budućnosti. Godine me pritišću i sve manje vremena mi ostaje. Da li ostati ili pobeči glavom bez obzira!?????????
 
Čemu bježanje? To bi ja pitala nekoga kada nebi bila sama u toj situaciji. On je vezan uz osobu s kojom ima djete, tu nema ljubavi, nema braka, ali oboje smo svjesni da nemamo budućnosti. Problem je u tomu što sam puno mlađa od njega, i našim zajdničkim životom izgubila bi obitelj. Volimo se potajno, moji misle da smo odavno raskinuli, čak me prijatelji zovu češće kući tako da izgleda kao da više ne mislim na njega. Živim dvoličan život i to me razdire.
 
Zabrinuta:
U vezi sam s muškarcem kojeg volim ali sam svesna da nemamo budućnosti. Godine me pritišću i sve manje vremena mi ostaje. Da li ostati ili pobeči glavom bez obzira!?????????
Pa ja bih rekla da ćeš uskoro morati da odlučiš. Iz tvog pitanja se vidi da si dotle došla, do odluke. Pod pritiskom se obično donose pogrešne odluke. Naročito ako imaš utisak da te pritiskaju godine. Pa šta ako godine pritiskaju? Koga ne pritiskaju? Svakome ko živi, one neumitno prolaze. I dete pritiskaju godine. Radi se o tome kako ih doživljavamo i šta sa njima radimo. Mi ovde možemo da ti pišemo svašta, ali samo ti moraš da odlučiš. Svako od nas u istoj situaciji odlučivao bi drugačije u zavisnosti od mnogo toga. Pravoj ljubavi i vezi ništa nije prepreka. Ali, to ne znači i da treba da ostaneš sa tim čovekom. Pokušaj prvo sebi da odgovoriš zašto imaš osećaj da je to veza bez budućnosti. A ako zaista misliš da jeste, zašto bi ostala u njoj?
Pozdravljam te i želim ti sve najbolje.
Stvari su obično jednostavne. Mi ih komplikujemo.
 
Zabrinuta:
Čemu bježanje? To bi ja pitala nekoga kada nebi bila sama u toj situaciji. On je vezan uz osobu s kojom ima djete, tu nema ljubavi, nema braka, ali oboje smo svjesni da nemamo budućnosti. Problem je u tomu što sam puno mlađa od njega, i našim zajdničkim životom izgubila bi obitelj. Volimo se potajno, moji misle da smo odavno raskinuli, čak me prijatelji zovu češće kući tako da izgleda kao da više ne mislim na njega. Živim dvoličan život i to me razdire.

cekaj sta tu mozes da uradis, koju obitelj bi izgubila, mamu i tatu ili buducu decu? koliko on ima godina? sta mozes da uradis, da odes s njim, sta se onda desava? zasto te oni ne zovu kada si s njim, tj kada misle da si s njim? kakva osoba je njegova zena?
 
:? Ja sam bila u vezi sa razvedenim covekom koji ima dete iz prethodnog braka i pri tom je i razlika u godinama izmedju nas velika. I ja sam imala slicne dileme kao i ti, ali bila sam isuvise velika kukavica da bih se odlucila na samocu i zivot bez njega pa sam nekako uvek ostajala sa njim. Nije miproblem bilo to sto on ima dete, ali razlika u godinama(18 godina razlike) mi je bila problem u tom smislu sto je jedan ogroman jaz mog neiskustva zivotnog iliti njegovog iskustva bio izmedju nas. Pri tom ja sam ga i neizmerno volela. Ostavio je on mene kad je nasao zenu koja mu po godinama odgovara. Bila sam ocajna mesecima posle raskida, ali kad situaciju pogledam sa ove distance mogu da kazem samo to da sam mu zahvalna sto me je ostavio. Ipak ja treba da zivim svoje dvadesete onako kako to rade i moji vrsnjaci, a on svoje cetrdesete na drugi nacin.
 

Back
Top