U Zagrebu o Tesli: "Tesla je hrvatski brend"
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 80

Tema: U Zagrebu o Tesli: "Tesla je hrvatski brend"

Iskusan
    Učlanjen
    21.11.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Podrazumevano U Zagrebu o Tesli: "Tesla je hrvatski brend"

U Tehničkom muzeju u Zagrebu je održan okrugli sto sa tom temom, čiji je moderator Božo Skoko, koji je i ranije isticao da je naučnik srpskog etniciteta, rođen na teritoriji današnje Hrvatske – “neiskorišćeni hrvatski brend“.

Skoko je na svom sajtu naveo i da u Hrvatskoj “ne postoji konsenzus oko toga koji bi “sinovi te zemlje“ najbolje predstavljali Hrvatsku u svetu“, pa je u Teslu stavio u društvo Josipa Broza, Franje Tuđmana, ali i kardinala Alojzija Stepinca.

“Oko Tesle postoji priličan konsenzus, ali je problem što se ne veže dovoljno za Hrvatsku, Amerikancima je poznato njegovo ime, ali ne i njegovo poreklo i treba ga tek otkriti. Problem je i što ga istovremeno svojataju i Hrvatska i Srbija. Činjenica je da Hrvatska ima najviše mogućnosti za eksoploataciju njegovog lika i dela jer je rođen u Hrvatskoj. Pokazao je da se može biti i domoljub i rodoljub“, istakao je Skoko.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=11&dd=17&nav_category=167&nav_id=1326486

Da li ce vise prekinuti da zloupotrebljavaju ime ovog velikog coveka?

Elita Tenkre (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    542

Podrazumevano Re: U Zagrebu o Tesli: "Tesla je hrvatski brend"

Mogu to da rade za ličnu upotrebu da im bude lakše.Ceo svet zna ko je bio Tesla,samo oni izmišljaju.Slična stvar je i sa istorijom.Ceo svet ima jednu,a Hrvati neku svoju u kojoj tvrde neke nebuloze i pokušavaju sebe i komšiluk (nas) da ubede da su te nebuloze nepobitna istina.

- - - - - - - - - -

Čudi me da, po istom kriterijumu, nikada nisu tvrdili da je Goran Hadžić bio hrvatski brend
    NAŠ KRAJ,NAŠA PRAVILA!!!

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6099

Ne seselj je njihov brend i arkan
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Elita Tenkre (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    542

Ban Jelačić je srpski brend!!

Koristim isti kriterijum
    NAŠ KRAJ,NAŠA PRAVILA!!!

Buduća legenda KESH (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    624

Citat Original postavio Tenkre Pogledaj poruku
    Mogu to da rade za ličnu upotrebu da im bude lakše.Ceo svet zna ko je bio Tesla,samo oni izmišljaju.Slična stvar je i sa istorijom.Ceo svet ima jednu,a Hrvati neku svoju u kojoj tvrde neke nebuloze i pokušavaju sebe i komšiluk (nas) da ubede da su te nebuloze nepobitna istina.

- - - - - - - - - -

Čudi me da, po istom kriterijumu, nikada nisu tvrdili da je Goran Hadžić bio hrvatski brend
    Pa, po nasim kriterijumima, ako je Tesla hrvastki brend, onda je to i Pop Djujic.

Primećen član
    Učlanjen
    20.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Ustaše su izgubile bitku za Teslom.

Sa tim je gotovo odavno.

Ali istina je, ponavljam, ISTINA je da ga ni Mi ni Hrvati nisu zaslužili. Ni Hrvatska ni Srbija, ni kasnije Jugoslavija mu apsolutno ništa nije dala. Tesla se školovao u inostranstvu, a svoju naučnu slavu dostigao je u Americi gde je dočekao svoju starost i gde je i umro. Srbi i Hrvati su ga se setili tek kad je postao svetski poznat čovek. Onda su ga se setili pa ga svojataju.

Tesla je po svom intelektu prevazišao nacionalizam i slične političke izmišljotine. On je sam bio internacionalista.

Da je ostao u Srbiji, Tesla bi umesto naučnika postao veliki uzgajivač stoke ili pšenice, jer je to sve što bi mu Srbija ponudila, ako ga pre toga ne bi proterala. Danas da se rodi Tesla, morao bi opet da ode u Ameriku ili generalno inostranstvo da bi postao Tesla.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2156

Citat Original postavio KESH Pogledaj poruku
    Pa, po nasim kriterijumima, ako je Tesla hrvastki brend, onda je to i Pop Djujic.
    Усташке будалетине се размножавају као неки вирус или бактерија...... ужас један од малоумности.........
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Domaćin KraNp (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio Omni Pogledaj poruku

Sa tim je gotovo odavno.

Ali istina je, ponavljam, ISTINA je da ga ni Mi ni Hrvati nisu zaslužili. Ni Hrvatska ni Srbija, ni kasnije Jugoslavija mu apsolutno ništa nije dala. Tesla se školovao u inostranstvu, a svoju naučnu slavu dostigao je u Americi gde je dočekao svoju starost i gde je i umro. Srbi i Hrvati su ga se setili tek kad je postao svetski poznat čovek. Onda su ga se setili pa ga svojataju.

Tesla je po svom intelektu prevazišao nacionalizam i slične političke izmišljotine. On je sam bio internacionalista.

Da je ostao u Srbiji, Tesla bi umesto naučnika postao veliki uzgajivač stoke ili pšenice, jer je to sve što bi mu Srbija ponudila, ako ga pre toga ne bi proterala. Danas da se rodi Tesla, morao bi opet da ode u Ameriku ili generalno inostranstvo da bi postao Tesla.
    А да је Тесла доживео нпр. 1955. годину и да се информише о хрватским демонским злочинима......ја мислим да би тада постао Србин већи од било ког другог. Сумњам да би остао равнодушан на покоље своје фамилије у Смиљану и целог Српског народа у НДХ.
    "Ja ne mogu da podnesem bol, ja nisam kao drugi ljudi, bilo je pitanje on ili ja, jasno je da nisam mogao da budem JA, mene to boli, znam da sam ispao djubre ali sam bar ostao ziv"! PATAK DACA

Elita Tenkre (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    542

Citat Original postavio KraNp Pogledaj poruku
    А да је Тесла доживео нпр. 1955. годину и да се информише о хрватским демонским злочинима......ја мислим да би тада постао Србин већи од било ког другог. Сумњам да би остао равнодушан на покоље своје фамилије у Смиљану и целог Српског народа у НДХ.
    Tesla je još dok je bio živ rekao : "U vašoj mržnji ima toliko energije,da bih njome mogao da obasjam ceo svet".Obraćao se Hrvatima
    NAŠ KRAJ,NAŠA PRAVILA!!!

Aktivan član Sin_tisućljetne_kulture (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    24

Tesla nema baš nikakve veze sa Srbijom...

Buduća legenda sumnjivo lice (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    876

Sa tim je gotovo odavno.

ne prdi u drustvu,nije pristojno
    http://www.youtube.com/watch?v=K-usSnOb3kM

Elita Tenkre (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    542

Citat Original postavio Sin_tisućljetne_kulture Pogledaj poruku
    Ima bar istu nacionalnu pripadnost kao većina u Srbiji.Sa Hrvatskom nema ama baš ništa.Nije Hrvat,nije živeo u Hrvatskoj

- - - - - - - - - -

Nije ni rođen u Hrvatskoj.
    NAŠ KRAJ,NAŠA PRAVILA!!!

Buduća legenda sumnjivo lice (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    876

ni ti sa inteligencijom
    http://www.youtube.com/watch?v=K-usSnOb3kM

Domaćin KraNp (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio Tenkre Pogledaj poruku
    Tesla je još dok je bio živ rekao : "U vašoj mržnji ima toliko energije,da bih njome mogao da obasjam ceo svet".Obraćao se Hrvatima
    Да.....сад си ме подсетио......то сам пре неколико година негде прочитао.
    "Ja ne mogu da podnesem bol, ja nisam kao drugi ljudi, bilo je pitanje on ili ja, jasno je da nisam mogao da budem JA, mene to boli, znam da sam ispao djubre ali sam bar ostao ziv"! PATAK DACA

Primećen član
    Učlanjen
    20.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio sumnjivo lice Pogledaj poruku
    ne prdi u drustvu,nije pristojno
    Pogodila te istina direktno u tvoj primitivni nacionalizam.

Još da dodam, čisto da se ne zaboravi, Tesla je umro na 33. spratu hotela Njujorker u Njujorku u Americi. Danas u Srbiji ne možeš da se popneš na 33. sprat.

Ističe se Lionheart (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    110

Ако је Дучић написао оне две песме о Хрватима у току рата, вероватно је и Тесла имао прилику да прочита..

Хрвати не раде ништа ново, они само настављају са геноцидом. Остварили су добар део физичког уништења, а све време раде на присвајању материјалне и нематеријалне баштине Срба, брисању трагова и сл. То су све елементи геноцида у пуном формату.
    У току НДХ они су објавили неколико збирки епске поезије српског народа, али су их назвали хрватским. Тесла је само један ситан пример како посежу за туђим.
    Скоро је неки њихов портал качио неки интервју са Теслом..У "хрватском" преводу кажу људи да је Тесла рекао да је поносан на своје православно порекло и хрватску домовину! У енглеском оригиналном тексту стоји другачије, поносан је своје српско порекло и хрватску домовину! Њима уопште није био проблем да слажу тако очигледно. Тек су беда коментари Хрвата испод текста, типа " није њему била битна националност, он је космополита", или "истина кад тад изађе на видело"

Buduća legenda piciginx (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    659

Citat Original postavio Milos 13 Pogledaj poruku
    U Tehničkom muzeju u Zagrebu je održan okrugli sto sa tom temom, čiji je moderator Božo Skoko, koji je i ranije isticao da je naučnik srpskog etniciteta, rođen na teritoriji današnje Hrvatske – “neiskorišćeni hrvatski brend“.

Skoko je na svom sajtu naveo i da u Hrvatskoj “ne postoji konsenzus oko toga koji bi “sinovi te zemlje“ najbolje predstavljali Hrvatsku u svetu“, pa je u Teslu stavio u društvo Josipa Broza, Franje Tuđmana, ali i kardinala Alojzija Stepinca.

“Oko Tesle postoji priličan konsenzus, ali je problem što se ne veže dovoljno za Hrvatsku, Amerikancima je poznato njegovo ime, ali ne i njegovo poreklo i treba ga tek otkriti. Problem je i što ga istovremeno svojataju i Hrvatska i Srbija. Činjenica je da Hrvatska ima najviše mogućnosti za eksoploataciju njegovog lika i dela jer je rođen u Hrvatskoj. Pokazao je da se može biti i domoljub i rodoljub“, istakao je Skoko.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=11&dd=17&nav_category=167&nav_id=1326486

Da li ce vise prekinuti da zloupotrebljavaju ime ovog velikog coveka?
    Po čemu je zloupotreba????

Elita hypnotoad (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    421

Citat Original postavio Milos 13 Pogledaj poruku

?

Sto jes jes, jos samo da objasne zasto su mu pobili pun **** clanova porodice u koncetracionim logorima i spalili dvaput kucu i rodno selo, pa da razumemo siru sliku

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio piciginx Pogledaj poruku
    Po čemu je zloupotreba????
    Po tome sto se sam deklarisao kao srbin, rodjen u srpskoj porodici, mesto gde je rodjen je AU a tek kasnije, hrvatska, pobiste mu sve zivo i spaliste selo i kucu jer su bili srbi itd.
    Svojatati ga posle svega toga je ocajno.. ali ocekivano od hrvata

Domaćin KraNp (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Можда би смо Хрватима могли да изнајмимо или продамо Деретића Тесла је сувише велики залогај за њих. Мислим да Хрвати "Плачу" за таквим "Историчарима".

Elita hypnotoad (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    421

Можда би смо Хрватима могли да изнајмимо или продамо Деретића Тесла је сувише велики залогај за њих. Мислим да Хрвати "Плачу" за таквим "Историчарима".
    Deretic bi se uspesno uklopio sa hrvatskim istoricarima, pogotovo onim koji su izmislili pricu o Tomislavu i ekipi

Ističe se Lionheart (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    110

Једино такав стручњак у Хрвата може доказати да је Вишеслављева крстионица стварно хрватска

Primećen član
    Učlanjen
    20.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Ne verujem. Bio bi zgrožen ustaškim zločinima, to svakako. Svako noramalan je bio zgrožen, pa čak i švabski oficiri.

To njega ne bi činilo većim srbinom nego što je inače bio.

Jednostavno Teslu kao i mnoge školovane ljude i naučnike nije interesovao nacionalizam. Prevazišao je sve te podele i bio je smao čovek. Čovek vizionar, koji sve što je radio, radio je za ljude a ne za Srbe ili Amerikance ili Ruse, ove ili one.

Nije čak ni bio previše vezan za Srbiju, o čemu jasno potvrđuje činjenica da je poznu starost dočekao u Njujorku u Americi. A u Beogradu je bio samo jedanput i to 1892. godine. Koliko ja saznajem, posle toga više u Srbiju nije dolazio.

Elita hypnotoad (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    421

Ne verujem. Bio bi zgrožen ustaškim zločinima, to svakako. Svako noramalan je bio zgrožen, pa čak i švabski oficiri.

To njega ne bi činilo većim srbinom nego što je inače bio.

Jednostavno Teslu kao i mnoge školovane ljude i naučnike nije interesovao nacionalizam. Prevazišao je sve te podele i bio je smao čovek. Čovek vizionar, koji sve što je radio, radio je za ljude a ne za Srbe ili Amerikance ili Ruse, ove ili one.

Nije čak ni bio previše vezan za Srbiju, o čemu jasno potvrđuje činjenica da je poznu starost dočekao u Njujorku u Americi. A u Beogradu je bio samo jedanput i to 1892. godine. Koliko ja saznajem, posle toga više u Srbiju nije dolazio.
    al je zato zatrazio tamo daleko da mu se svira na sahrani, posto nije bio vezan

Iskusan Perperius (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    93

Tesla je bio austrijski i američki Srbin.
    Доминантна економска теорија нас учи да оно што је добро за власнике капитала и за њихове профите, увек је добро и за поданике.

Buduća legenda KESH (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    624

Tocnije receno ima veze sa Velikom Srbijom, jer je na tom teritoriju rodjen.

Slične teme

1. Nikola Tesla
    Autor Hladno Srce u forumu Istorija
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 22.10.2008., 17:27
  2. Koji Milioner je bolji: SRPSKI ili HRVATSKI ???
    Autor Filip_Kraljevo u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 103
    Poslednja poruka: 25.10.2007., 00:15
  3. generacija tesla
    Autor vlastimi u forumu Strip
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 09.10.2007., 01:56
  4. Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 23.01.2005., 15:32
  5. Nikola Tesla
    Autor Insider u forumu Nauka
    Odgovora: 10