Dokon popa jarice krsti....

„PMS zapravo predstavlja problem modernih žena koje nisu u stanju da upravljaju svojim životima. Žene su poverovale lažima koje se svakodnevno iznose u knjigama i časopisima, i koje im servira medicinska zajednica. Vremenom smo internalizovale tu ideju da nešto nije u redu s našim telima, a najverovatnije smo samo preopterećene. Simptomi poput grčeva, bolova, nadimanja i potištenosti najverovatnije ukazuju na to da je osoba premorena“, tvrdi ova žena."

Sta znaci ne znaju da upravljaju svojim zivotima?
 
Ma da, izmislile. I porođaj ne boli verovatno, nego razmažene kukaju.

Ima žena koje zloupotrebljavaju taj termin, to sigurno. Ponašaju se kao devojčice koje neće da rade fizičko.

Sa godinama većina žena nauči kako da se nosi sa ciklusom i kako da joj ne smeta u svakodnevnim aktivnostima.
 
Ma da, izmislile. I porođaj ne boli verovatno, nego razmažene kukaju.

Ima žena koje zloupotrebljavaju taj termin, to sigurno. Ponašaju se kao devojčice koje neće da rade fizičko.

Sa godinama većina žena nauči kako da se nosi sa ciklusom i kako da joj ne smeta u svakodnevnim aktivnostima.

Kako moze da ne smeta? Svaki poremecaj deluje na nacin rasudjivanja i efikasnost. PMS je u najmanju ruku dejstvo straha na organizam i

ma koliko mogla da ga kontrolise on postoji, zar ne?
 
Psiholog šokirao svet: PMS je laž, izmislile su ga žene koje ne znaju da upravljaju svojim životima

I. Đ. 17. novembra 2017. 08:10

Foto: Youtube/Boldly

Podeli

Britanski psiholog Robin Štajn Deluka tvrdi da priča o predmenstrualnom sindromu žena (PMS) predstavlja laž koju ženama serviraju mediji.
„PMS zapravo predstavlja problem modernih žena koje nisu u stanju da upravljaju svojim životima. Žene su poverovale lažima koje se svakodnevno iznose u knjigama i časopisima, i koje im servira medicinska zajednica. Vremenom smo internalizovale tu ideju da nešto nije u redu s našim telima, a najverovatnije smo samo preopterećene. Simptomi poput grčeva, bolova, nadimanja i potištenosti najverovatnije ukazuju na to da je osoba premorena“, tvrdi ova žena.
U njenoj novoj, provokativnoj knjizi „The Hormone Myth: How Junk Science, Gender Politics And Lies About PMS Keep Women Down“, ona „raskrinkava mitove“ u vezi sa dejstvom ženskih hormona.
Ipak, profesor Džojs Harper sa Univerzitetskog koledža u Londonu oštro negira navedene tvrdnje.
 
Kako moze da ne smeta? Svaki poremecaj deluje na nacin rasudjivanja i efikasnost. PMS je u najmanju ruku dejstvo straha na organizam i

ma koliko mogla da ga kontrolise on postoji, zar ne?

To se doživljava kao poremećaj na početku, dok se žena ne navikne i ne nauči da kontroliše, ako ima izražene probleme.
Na rasuđivanje baš i ne bih rekla da utiče mnogo, možda na raspoloženje, pogotovo ko ima nadutost i grčeve.

Neke žene imaju izraženije simptome ovulacije nego mestr.

Nećemo baš ići u krajnost da žene ne rasuđuju dobro pola meseca od raznih poremećaja i hormona.
Niti su sve žene iste niti sve žene imaju vremena da obraćaju pažnju na te simptome (ako nisu bolni).

Kada sam bila klinka znala sam da kuliram danima kada dođe taj period, nisam mogla ništa ni da radim. ni da se koncetrišem...
Sada redovno funkcionišem, idem i na treninge, ako boli popijem tabletu i kraj.
Malo više nezdrave hrane, koje vino i to je to. No stress.
 
mene u pmsu razbijjau sinusi, ponekad je to strašno
tako da ne serite o nečemu što vas ne muči i o čemu ne znate


Kada ne citas temu o kojoj pises lako postajes glupa i bezobrazna.
Tacnije, daj se malo sredi.

- - - - - - - - - -

To se doživljava kao poremećaj na početku, dok se žena ne navikne i ne nauči da kontroliše, ako ima izražene probleme.
Na rasuđivanje baš i ne bih rekla da utiče mnogo, možda na raspoloženje, pogotovo ko ima nadutost i grčeve.

Neke žene imaju izraženije simptome ovulacije nego mestr.

Nećemo baš ići u krajnost da žene ne rasuđuju dobro pola meseca od raznih poremećaja i hormona.
Niti su sve žene iste niti sve žene imaju vremena da obraćaju pažnju na te simptome (ako nisu bolni).

Kada sam bila klinka znala sam da kuliram danima kada dođe taj period, nisam mogla ništa ni da radim. ni da se koncetrišem...
Sada redovno funkcionišem, idem i na treninge, ako boli popijem tabletu i kraj.
Malo više nezdrave hrane, koje vino i to je to. No stress.

Kao sto rece nisu sve zene iste, pa ajd recimo da to malo razvijemo sa strane psihologije.
 
Kao sto rece nisu sve zene iste, pa ajd recimo da to malo razvijemo sa strane psihologije.
Sa psihološke strane recimo postoje tri grupe žena:

I grupa - žene koje će iskoristiti svaku priliku da se prenemažu i kukaju, drndaju... To su one koje otvaraju bolovanje zbog menstr., idu na trudničko čim saznaju da su trudne, a nemaju problema zdravstvenih, takođe one koje ne mogu da ponesu tri kese iz prodavnice, a cepaju u teretani zarad dobre guze... Zbog takvih pojedinki sve žene dobijaju etiketu da slabo rasuđuju zbog hormona, kasne stalno ili recimo plaču na radnom mestu kada imaju publiku da ih sažaljeva...

II grupa žena koje se toliko trude da budu jednake sa muškarcima da na svoju štetu preuzimaju obaveze i poslove za koje nisu fizički i biološki predodređene, glume ljute amazonke, a posle plaču u četiri zida i na kraju mrze i muško i žensko.

III grupa žene koje u skladu sa sobom, vladaju svojim ponašanjem, svojim emocijama i hormonima :D takođe ih zabole šta muškarci, kao i I i II grupa žena misle o njima. Takva je većina, bar oko mene.

Eto malo sam se nalupala ;)
 
Sa psihološke strane recimo postoje tri grupe žena:

I grupa - žene koje će iskoristiti svaku priliku da se prenemažu i kukaju, drndaju... To su one koje otvaraju bolovanje zbog menstr., idu na trudničko čim saznaju da su trudne, a nemaju problema zdravstvenih, takođe one koje ne mogu da ponesu tri kese iz prodavnice, a cepaju u teretani zarad dobre guze... Zbog takvih pojedinki sve žene dobijaju etiketu da slabo rasuđuju zbog hormona, kasne stalno ili recimo plaču na radnom mestu kada imaju publiku da ih sažaljeva...

II grupa žena koje se toliko trude da budu jednake sa muškarcima da na svoju štetu preuzimaju obaveze i poslove za koje nisu fizički i biološki predodređene, glume ljute amazonke, a posle plaču u četiri zida i na kraju mrze i muško i žensko.

III grupa žene koje u skladu sa sobom, vladaju svojim ponašanjem, svojim emocijama i hormonima :D takođe ih zabole šta muškarci, kao i I i II grupa žena misle o njima. Takva je većina, bar oko mene.

Eto malo sam se nalupala ;)


Nisi, ali to sa grupama je individualno.

Postoji jedna zajednicka cinjenica da svaka zena razlicito oseca, prihvata i podnosi menstruaciju i ovulaciju.
Objasnjnja koja koriste i njihove mnifestacije se krecu u sablonima koji prolaze.
 
Cinjenica je da postoje psihosomatske promene u periodima menstruacije i ovulacije.

Ako je tacno da su to samo stanja na koja se treba prilagoditi hoce li ona nestati prilagodjavanjem? Nece.

Prilagođavanje nikako ne znači da stanje više ne postoji. Odakle ti to?
Stanje postoji, neke žene mu se prilagode, neke ne mogu, a pojedine kao što sam već napisala znaju da se prenemažu često bez potrebe.
Uglavnom sve zavisi od godina i karaktera.

Nemam više šta da dodam na temu.

Knjigu je napisala zato što je kučka i nije imala bolju ideju za knjigu.
 
Hm ... Nikad nisam imala PMS, i kao mlađa čudila sam se drugaricama koje taj period burno doživljavaju. Ali ja sam takoreći čudo :mrgreen:, jer ni klimaks me nije potresao. Zaobišli su me uobičajeni, ometajući simptomi.
Ne bih rekla da su moje drugarice glumatale. Neke su se prenemagale i preuveličavale - to da.
Nauka je valjda rekla nešto o PMS?
 
Hm ... Nikad nisam imala PMS, i kao mlađa čudila sam se drugaricama koje taj period burno doživljavaju. Ali ja sam takoreći čudo :mrgreen:, jer ni klimaks me nije potresao. Zaobišli su me uobičajeni, ometajući simptomi.
Ne bih rekla da su moje drugarice glumatale. Neke su se prenemagale i preuveličavale - to da.
Nauka je valjda rekla nešto o PMS?


Ova "psihologistkinja" se usprotivila sa psiholoskog aspekta, a ja mislim da je razlog samo eksponiranje.
 
Mogla bih da napišem knjigu koja bi se zvala "Mit o klimakterijumu" i obrnem lovu. Ako preživim duže od promocije.

Ubacim neku (izmišljenu) statistiku (20 ispitanica koje su ušle u klimaks, od kojih 17,5 tvrdi da im je u klimaksu nikad lepše, da su procvetale, doživljavale multiple orgazme i da se nikad, ali nikad ne bi vratile 20 godina unazad!). To bih potkrepila njihovim fotošopiranim fotkama.
One 2,5 žene bi se izjasnile kao "delimično" ugrožene klimaksom, ali ništa strašno ... Samo valunzi.
Tako bih progasila klimakterijum izmišljotinom a žene koje kukaju na klimaks lažljivicama koje, u stvari, ne mogu da se pomire sa činjenicom da stare, iako - realno - čovek stari od trenutka kad se rodio.


Eh, prošlo je vreme dama s kamelijama ... :lol:

- - - - - - - - - -

Ova "psihologistkinja" se usprotivila sa psiholoskog aspekta, a ja mislim da je razlog samo eksponiranje.

Pazi kad ne znam.
Ako bih se rukovodila isključivo sopstvenim iskustvom, mogla bih da se složim da PMS ne postoji, ili barem da je precenjen.
No ne možemo na stvari gledati isključivo kroz sopstveno iskustvo.
Ali da je njena izjava selfmarketinški trik - jeste. Ima žena problem sa ... hormonima?:mrgreen:
 
Mogla bih da napišem knjigu koja bi se zvala "Mit o klimakterijumu" i obrnem lovu. Ako preživim duže od promocije.

Ubacim neku (izmišljenu) statistiku (20 ispitanica koje su ušle u klimaks, od kojih 17,5 tvrdi da im je u klimaksu nikad lepše, da su procvetale, doživljavale multiple orgazme i da se nikad, ali nikad ne bi vratile 20 godina unazad!). To bih potkrepila njihovim fotošopiranim fotkama.
One 2,5 žene bi se izjasnile kao "delimično" ugrožene klimaksom, ali ništa strašno ... Samo valunzi.
Tako bih progasila klimakterijum izmišljotinom a žene koje kukaju na klimaks lažljivicama koje, u stvari, ne mogu da se pomire sa činjenicom da stare, iako - realno - čovek stari od trenutka kad se rodio.


Eh, prošlo je vreme dama s kamelijama ... :lol:

- - - - - - - - - -



Pazi kad ne znam.
Ako bih se rukovodila isključivo sopstvenim iskustvom, mogla bih da se složim da PMS ne postoji, ili barem da je precenjen.
No ne možemo na stvari gledati isključivo kroz sopstveno iskustvo.
Ali da je njena izjava selfmarketinški trik - jeste. Ima žena problem sa ... hormonima?:mrgreen:

Pre je da ima problem s novcem. :)

Ali je tacno da je uspela, cim su se pojavili drugi da je demantuju i stiglo na mreze.
 

Back
Top