Zašto Rusi skoro sto godina čuvaju balzamovanog Lenjina?

То је нешто што ме одувек боцка код Руса. Не видим зашто би неко своју историју брисао из уџбеника, али да овог психопату држе као једно од својих највећих социолошких достигнућа...не знам. Врло болесно. На скоро свакој државној згради и зваком МИГ-у још увек имају петокраку.
 
То је нешто што ме одувек боцка код Руса. Не видим зашто би неко своју историју брисао из уџбеника, али да овог психопату држе као једно од својих највећих социолошких достигнућа...не знам. Врло болесно. На скоро свакој државној згради и зваком МИГ-у још увек имају петокраку.
Не желе да га уклоне док год међу живима има људи из 'оног времена'. Путин је у више наврата поменуо - еволуција а не револуција. Промене треба да буду постепене а не нагле и насилне. Видели смо сви какве су последице наглих и насилних промена у Француској 18. и Русији 20. века.

Русија је провела скоро читав 20. век у оквирима СССР-а. То је сувише дуг период да би се све преко ноћи одбацило, а с обзиром да је одбачено оно најважније - идеологија и политичко-привредно уређење - не видим зашто се доста тога другог не може преобразити и добити ново значење.

Друго, што се тиче петокраке, она се више не користи као симбол комунизма, баш као што ни Застава победе, ма шта било изображено на њој, није симбол победе комунизма над фажизмом, већ победе совјетских трупа над нацистима.

Ево како изгледа ознака Руског ратног ваздухопловства данас (од 2010.):

252px-Roundel_of_Russia.svg.png


То јасно више није црвена петокрака комунизма.
 
Poslednja izmena:
Не желе да га уклоне док год међу живима има људи из 'оног времена'. Путин је у више наврата поменуо - еволуција а не револуција. Промене треба да буду постепене а не нагле и насилне. Видели смо сви какве су последице наглих и насилних промена у Француској 18. и Русији 20. века, и ја мислим да је ово сасвим разуман приступ. Русија је провела скоро читав 20. век у оквирима СССР-а. То је сувише дуг период да би се све преко ноћи одбацило. Одбачена је трула комунистичка идеологија, земља је преуређена и за сад је то сасвим довољно.

Друго, што се тиче петокраке, она се више не користи као симбол комунизма, баш као што ни Застава победе, ма шта било изображено на њој, није симбол победе комунизма над фажизмом, већ победе совјетских трупа над нацистима.

Ево како изгледа ознака Руског ратног ваздухопловства данас (од 2010.):

252px-Roundel_of_Russia.svg.png


То јасно више није црвена петокрака комунизма.

Da. To je Ruska Zvezda. Zanimljivo da je bojama identična predstavama kojima su stanovnici Rusije, sve do kneza Vladimira, slikali Svarožiće, decu Svarogovu, odnosno zvezde.
 
Русија и Руси су претрпели ужасна понижења под Јељцином. Има нечега страшно тужног у смрти једне земеље, чак и кад је та земља од самог почетка била промашај. Мислим да сви ви који имате довољно година да се сећате распада СФРЈ, нестанка СРЈ и каснијег распада СЦГ, то добро разумете. Генерације људи су се рађале и умирале у СССР-у, а онда је пркео ноћи нестао и СССР и цео тај свет. Зато сматрам да је Путинов приступ свему овоме врло мудар и зрео. Русија не треба да се иживљава над самом собом и својом прошлошћу, нити да се игра са осећањима свог већ напаћеног народа.

Све у своје време. И Лењиновом маузолеју ће доћи крај, кад за то буде прави тренутк.

А кад тај тренутак дође, верујем да ће Русија знати како да томе приступи на један достојанствен начин, којим ће испоштовати, не самог Лењина, већ саму себе.
 
Poslednja izmena:
Не желе да га уклоне док год међу живима има људи из 'оног времена'. Путин је у више наврата поменуо - еволуција а не револуција. Промене треба да буду постепене а не нагле и насилне. Видели смо сви какве су последице наглих и насилних промена у Француској 18. и Русији 20. века.

Русија је провела скоро читав 20. век у оквирима СССР-а. То је сувише дуг период да би се све преко ноћи одбацило, а с обзиром да је одбачено оно најважније - идеологија и политичко-привредно уређење - не видим зашто се доста тога другог не може преобразити и добити ново значење.

Друго, што се тиче петокраке, она се више не користи као симбол комунизма, баш као што ни Застава победе, ма шта било изображено на њој, није симбол победе комунизма над фажизмом, већ победе совјетских трупа над нацистима.

Ево како изгледа ознака Руског ратног ваздухопловства данас (од 2010.):

252px-Roundel_of_Russia.svg.png


То јасно више није црвена петокрака комунизма.

Треба имати у виду да су Французи рушили и палили нешто што није у потпуности лоше. Нешто што се олако могло поправити. Док с друге стране Руси конзервирају нешто што је радикално негативно.

Зато нисам нешто уверен да се отклон од комунизма може изједначити са отклоном од монархије.
 
Треба имати у виду да су Французи рушили и палили нешто што није у потпуности лоше. Нешто што се олако могло поправити. Док с друге стране Руси конзервирају нешто што је радикално негативно.

Зато нисам нешто уверен да се отклон од комунизма може изједначити са отклоном од монархије.
Не, колега, ниси ме разумео. Када сам поменуо Русију 20. века, имао сам на уму Октобарску револуцију а не распад СССР-а.

Дакле, сматрам да је постепени, еволуционарни приступ бољи од наглог и насилног револуционарног приступ. С обзиром да је Русија већ одвацила совјетско уређење и идеологију, не видим никакве потребе за покретањем неког 'лова на вештице' у циљу уклањања свих трагова тог времена.
 
Poslednja izmena:

Idolopoklonstvo.

Ljudima je očigledno potreban neki veliki vođa, neki Veliki brat sa kojim će da poistovete snagu, moć, uspeh i ona "dobra stara vremena."

tumblr_nzo5m9z3uX1u9o3mxo1_500.gif


- - - - - - - - - -

Ево како изгледа ознака Руског ратног ваздухопловства данас (од 2010.):

252px-Roundel_of_Russia.svg.png


То јасно више није црвена петокрака комунизма.

Da, stvarno nimalo ne liči na komunističku crvenu petokraku.

:roll:
 
Da, stvarno nimalo ne liči na komunističku crvenu petokraku.
Колега, не треба да се понашамо онако како су се цревни пучисти понашали по ступању на власт.

Црвена петокрака без комунизма је само звезда црвене боје.
 
Poslednja izmena:
Русија и Руси су претрпели ужасна понижења под Јељцином. Има нечега страшно тужног у смрти једне земеље, чак и кад је та земља од самог почетка била промашај. Мислим да сви ви који имате довољно година да се сећате распада СФРЈ, нестанка СРЈ и каснијег распада СЦГ, то добро разумете. Генерације људи су се рађале и умирале у СССР-у, а онда је пркео ноћи нестао и СССР и цео тај свет. Зато сматрам да је Путинов приступ свему овоме врло мудар и зрео. Русија не треба да се иживљава над самом собом и својом прошлошћу, нити да се игра са осећањима свог већ напаћеног народа.

Све у своје време. И Лењиновом маузолеју ће доћи крај, кад за то буде прави тренутк.

А кад тај тренутак дође, верујем да ће Русија знати како да томе приступи на један достојанствен начин, којим ће испоштовати, не самог Лењина, већ саму себе.

Rusija postoji tek od Jeljcina. Od 1925 do Jeljcina Rusija nije postojala.

Šta je bolje? Doživeti poniženje ili u gulazima pobiti 50 miliona ljudi, ali navodno ne doživeti poniženje?

Boljševička revolucija predvođena šačicom jevreja je krenula sa ciljem da se pobije onih 1% bogatih, a završili su tako što su pobili 40% siromašnih.


Malo ljudi zna, ali Rusijom od 1917. godine do danas upravljaju jevreji. Putin je potekao iz jevrejskog lobija, kao i njegov prethodnik Jeljcin koji ga je kao navodno doveo na vlast.

Eto, ako vam nije jasna politika Rusije u nekom smislu, uvek se setite da Rusijom zapravo upravljaju jevreji. A da su ove navodno velike ličnosti Lenjin, Staljin, Brežnjev, Jeljcin i Putin marionetske lutke sa kojima se igraju.
 
Sovjetski Savez je judejsko-masonska tvorevina. Kada su jevreji obrisali Rusiju sa karte sveta i formirali tzv. Sovjetski Savez, u Rusiji ih je bilo oko 2% (kao danas jevreja u Americi), a u vladi ih je bilo preko 85%.

Kakva je to država čiju vladu većinski čini neka nacionalna manjina? To je Sovjetski Savez.

Poznato mi je da ovde ima puno nepismenih, ali nadmenih "nacionalista" koji misle da sve znaju i koji se kunu u Putina. Meni verovatno ne verujete jer nisam nepismeni nacionalista, ali Putinu svkako verujete, a na žalost i on je govorio o diktaturi boljševičkih jevreja.

 

Back
Top