Zašto Windows dozvoljava instalaciju softvera na non-admin nalogu?

Rasejani Prorok

Buduća legenda
Poruka
30.233

Razlika izmedju administratorskog i korisničkog naloga je objašnjena kilometarskim tekstom.

Evo najbenigniji primer bi bio - Firefox, ladno menja verziju
Izgovor je - ne utiče na ostale korisnike???
A šta ako postoji razlog za odredjenom verzijom pa zato admin odlučio koju je stavio?
Mislim... izem ti sistem... do desetke stiglo...

https://answers.microsoft.com/en-us...s/16681a59-b271-4499-82f8-4bf131a4981e?auth=1

Na XP-u si varao sa root-admin nalogom preko SAFE moda,
na Vista kompatibilcima root-admin se uključuje naknadno i ima veća prava od običnog admina (udri me do zore logike)

- - - - - - - - - -

stickers_785c8a9b27c53707d4349cd0488769a5.png


Na Linuxu - cvrc instalacija Firefoxa, servisa ili virusa bez admin šifre, čisto da javim Kamiju...
 
Poslednja izmena:
zato sto je win idiot-friendly , valjda sam dobro spelovao

a posto je mnogo vise idiota on to i mora biti

moramo malo IT gimnastiku, ako se ovo IT-jem može zvati...
Informatika bila nekad... ono baš za zaljubljenike a ovo danas - sranje živo ali u boji i sa multimedijom

mada kao što znamo - internet je otvorena veza sa ili bez primeneni zaštita u toj komunikaciji,
medjutim... da operativni sistem bude otvorena veza malo je... hm... degutantno...

Nevidjen biser iživljavanja Microsoft-a je, uz onaj debilan Terms Of Use koji kad pročitaš dodje ti da vratiš ceo kompjuter u radnju,
ipak bio sa Windows 8 - daljinski odredjuju šta tebi treba na kompjuteru pa rade remote un-install
Čim su to ljudi saznali - više je korisnika FreeBSD nego Windows 8, tj vratili se na 7
 
Poslednja izmena:

Back
Top