Kako zamisljate Sodomu, i koliko jos treba da se ceka da se to i ostvari?

Umri_muski

Legenda
Poruka
54.688
Mnogi aspekti grada Sodome su vec postali normalni u estradnom ponasanju, a i u javnom ponasanju, nego svi cistunci pa peru ruke.
Ali konkretno kad se desava, desava se bas to sodomsko...

Majke odavno savetuju cerke ili cak i odvode cerke kod muskaraca gde treba da legnu, ne bi li bilo neke koristi od nje.
Zena je odavno prestala da bude usmeritelj ili neki stub porodice vec je postala kocic, koji vise probada i razara nego sto uspostavlja porodicu.
Ali da ne ulazim u nacin razmisljanja vecine, a to je prilicno obojeno zenskim floskulama danasnjice...

Tema je jasna, doduse zahteva malo da se procita o gradovima Sodomi i Gomori, ali to je nekad bilo opste obrazovanje, skoro da se o moralu i nije moglo govoriti bez nekih strahova u vezi ljudskog koje vuce najnize slojeve stanovnistva upravo ka Sodomi.

Tema uopste nije verska, tako da ovi forumasi koji su nabedjeni da su vernici , a samo vezbaju tudje ocne misice jer izazivaju kolutanje ocima, ne moraju da brane veru, koja ovom temom nije napadnuta a ni pomenuta.
 
cilj zapadnih struktura moći i jeste rušenje porodice kao tradicionalnog stuba i oslonca svakog normalnog čoveka
i to je svetski trend, nije to samo kod nas
i zato nam se uvaljuju pedderi, lezzbejke kao nešto što treba da postane normala, a porodica se omalovažava i pljuje kao nešto retrogradno
sledeće je provlačenje pedofilije kao nečeg normalnog, nekrofilije i tako tih ostalih filija
da nam decu uče nekim naopakim vrednostima

srećan sam što imam odraslog sina i što ne moram da se borim s naopakim sistemom vrednosti
 
Poslednja izmena:
cilj zapadnih struktura moći i jeste rušenje porodice kao tradicionalnog stuba i oslonca svakog normalnog čoveka
i to je svetski trend, nije to samo kod nas
i zato nam se uvaljuju pedderi, lezzbejke kao nešto što treba da postane normala, a porodica se omalovažava i pljuje kao nešto retrogradno
sledeće je provlačenje pedofilije kao nečeg normalnog, nekrofilije i tako tih ostalih filija
da nam decu uče nekim naopakim vrednostima

srećan sam što imam odraslog sina i što ne moram da se borim s naopakim sistemom vrednosti

Moram nesto da kazem iako nije ni mesto ni vreme i docicete u iskusenje da u sebi prezrete ono sto cu reci.
Postoji bar jedan razlog zasto je dobro razaranje porodice.
Postoji bar jedan razlog zasto je ovako usmeren razvoj drustava na Zemlji dobar kao put kojim treba proci da bi se doslo do novog dobrog.

Ono sto je zeznuto je, da li je moc onog koji ovo usmerava (ne jedan , jedan centar) dovoljna da se odupre navici, zamahu, inerciji ljudi kad bude doslo vreme da se zavrsi prelazni period...
Pri tome uopste ne mislim na kataklizme, strasne sudove ili nesto slicno.
Animalna svest ide ka ucenju preko neznanja, kao otkricu preko neznjanja i promasaja.
Tako malo spusti svoju obest, za trenutak postane svesna svoje gluposti i eventualno ispostuje neku vrednost koju uoci kod drugih.

Primer Srbije je tu obrnut...jasno nepostovanje inteligencije i zdravorazumskog ali od onog ko je inteligentan, dovodi do gubitka i tradicionalnog i razumskog , pa zatim posto pada nivo pameti i uvodi se vlast glupih, neminovno dolazi do jacanja bezdusnosti i podkolonijalizma.

Isto kao sto je najbolji put za Zemlju da se sto vise Srba iz Srbije raseli po svetu, iako to zvuci nebulozno , jer sta ce ovde ostati...?
Pa ono sto ocigledno fino zivucka u svom elementu u sadasnjem trenutku...Pri tome ne mislim na politikante niti na biznismene i neku drugu poslovnu elitu nego na seljake i radnike kojima je ovo pa potaman, nije ali tu je , moglo bi bolje ali ni ovo nije tako lose, kako je drugima..

Ovo sam da kazem da razbijanje porodice moze biti put ka necemu strasno dobrom, a da li ce se okolnosti stvarno promeniti kad treba, to ne znam...
Postoji mogucnost da dirigenti imaju dovoljno moci da sprovedu do kraja , a ovo zvuci kao teorija zavere.
Ali ako bolje pogledate, moc gomile opada, raste samo mad max komponenta, a to se vrlo lako kontrolise, najbolji primer je Srbija...
Ovde je toliko izgubljenih, tj prolupalih , a opet tako i spremno pomazu kad treba da se ukloni onaj ko malo odstupa od tog ludila ili na bolje ili na gore ili po direktivi.

Razaranje porodice se uglavnom sprovodi preko zena.
Najlakse, najmanje kosta, najveci efekti, najsigurnije je.
Sa druge strane proizvodnim odnosima takodje mozete polako razbijati porodicu, a upliv zena u proizvodne odnose je kec na deset...to je takav forsaz za zatupljivanje naroda, za demagogiju umesto razuma, i na kraju najvaznije za stalno vazeci prioritet sujete i podrivackog u odnosu na kvalitet i miran rad.
Emocija frustracije je neodvojiva od zenskog uma.

Ovo poslednje pisem zato sto je upravo to najsumnjivija tacka da je putanja raspada porodice ona na kraju dobra varijanta.
Mada zene su uvek malo submisivne, bas zbog frustracione prirode uma, cak i kad su ....... dominantne.

Sto je interesantno vidim resenje, koje nece smetati dobroj putanji , ako je to nekome cilj.
Samo sto meni licno fale sredstva da se predje prag, a to je verovatno sastavni deo tehnike iliti metoda neutralisanja.
Svedes ljude na nemocne , a otmes im vreme za razvoj svesti i imas slucaj kao bik od 1t koji je izmoren stalnim mahanjem crvenom tkaninom.
U svim drugim prilikama ni drvena ograda nije sigurica....ali kad izdise na nos, zapenjen, samo gleda kao krava, blokiran.
 
cilj zapadnih struktura moći i jeste rušenje porodice kao tradicionalnog stuba i oslonca svakog normalnog čoveka
i to je svetski trend, nije to samo kod nas
i zato nam se uvaljuju pedderi, lezzbejke kao nešto što treba da postane normala, a porodica se omalovažava i pljuje kao nešto retrogradno
sledeće je provlačenje pedofilije kao nečeg normalnog, nekrofilije i tako tih ostalih filija
da nam decu uče nekim naopakim vrednostima

srećan sam što imam odraslog sina i što ne moram da se borim s naopakim sistemom vrednosti



porodicu kao stub i oslonac ste sami srušili obesmislivši je vašim ponašanjem - seksom van/pre braka, prevarom, razvodom, okretanjem hijerarhije u porodici itd. sodomiti i razne filije su vam uvaljeni kao kazna, a i da se rasformira taj frankenštajn kojeg ste napravili. pa uživajte
 
Sta fali sexu pre braka? Pa sunce ti, necu da sazovem svatove, kupim njenom calu kola i dogradim kucu, puknem 50 k na svadbu i onda prve bracne noci, ona se skine, a ono... Vasar dole.Samo se zaprala, stricnula koju, i naprskala Fa.
I onda predjes preko svega toga i kazes: Aj da mi pu..sis... A ona ce: Eeee, ptjaaa, ja to ne radim, ja sam buduca keva.
Pa oblikuj je prema sebi, zato si i muskarac. To i jeste prednost neupustanja u sex pre braka. Zena nece imati svoje Ja, ni traume od prethodnih kita pa mozete ziveti kao jedno.
 
Muskarac sam zato sto treba da oblikujem zenu prema sebi? Pa nisam vajar psihopata.
Njene traume su njene traume. Nisam joj ja kriv sto je birala psihopate pa ima traume od kita.

To je tvoja zena, a ne neki stranac koji je prosao sito i reseto pa moze da ti parira na osnovu iskustva i kompatibilnosti. Ako si musko, treba da imas cvrstu ruku i nepokolebljivost, a zena da te sledi, veruje i podrzava.
 
To je tvoja zena, a ne neki stranac koji je prosao sito i reseto pa moze da ti parira na osnovu iskustva i kompatibilnosti. Ako si musko, treba da imas cvrstu ruku i nepokolebljivost, a zena da te sledi, veruje i podrzava.

Ja vrlo dobro znam sta me cini muskarcem.
Ne slazem se sa time da muskarac treba da ima cvrstu ruku, lupa sakom o hastal i sl praistorisjke metode odrzavanja odnosa.
U tome i jeste problem braka. Sto je to jedan zastareo i prevazidjen odnos.
Danas je vreme kada svako dobije licnu kartu kada napuni 18 godina. To znaci da si samostalna i za svoje postupke odgovorna osoba. Mesajuci takav sistem sa sistemom braka je veoma opasno. Pogotovu za muskarca.
A jednostavno i ne zelim da imam ikakve odnose sa infantilnom osobom.
 
Ja vrlo dobro znam sta me cini muskarcem.
Ne slazem se sa time da muskarac treba da ima cvrstu ruku, lupa sakom o hastal i sl praistorisjke metode odrzavanja odnosa.
U tome i jeste problem braka. Sto je to jedan zastareo i prevazidjen odnos.
Danas je vreme kada svako dobije licnu kartu kada napuni 18 godina. To znaci da si samostalna i za svoje postupke odgovorna osoba. Mesajuci takav sistem sa sistemom braka je veoma opasno. Pogotovu za muskarca.
A jednostavno i ne zelim da imam ikakve odnose sa infantilnom osobom.
To je tacno. Brak ce kao institucija uvek postojati ( u smislu svoje sustine ), samo ce se svakim pokusajem njegove primene na danasnji obrazac zivljenja provereno dobiti, kao sto neko napisa, frankenstajn.
 
Poslednja izmena:
To je tvoja zena, a ne neki stranac koji je prosao sito i reseto pa moze da ti parira na osnovu iskustva i kompatibilnosti. Ako si musko, treba da imas cvrstu ruku i nepokolebljivost, a zena da te sledi, veruje i podrzava.

On ovde kaze da je tretiras kao frustraciono bice.
Ne pod obavezno ali kod frustracionog plus animalnog plus 2x mesecno neuravnotezenog plus emotivnog bica, skoro da moras ocekivati da je oblikuje najznacajnija stvar u njenom zivotu koji je okrenut emocijama a to je seks.

To znaci da jeste na prvi pogled pristrasno ili neizjednaceno tumacenje da zenu oblikuje njen seksualni zivot, ali to je ocigledno.

Moglo bi se reci da i muskarac ima svoj seksualni i svoj bioloski zivot, kao i zena, samo sto je manjem broju muskaraca dominantno vazno svaki dan biti emotivno stabilan, emotivno razmisljati i smirenost postizu na drugi nacin a ne emotivno seksualno.
Plus nisu bili frustraciona bica u tolikoj meri koliko se sad prave da budu.
Nenzi penzi, seka persa, to je muskarac buducnosti, samo sto ce biti jako brojan pa nikome nece ni pasti na um da to primeti.

Ono sto je danas je neka mesavina izmedju demokratskog nista i seka perse...znaci najgora teorijska varijanta..
Kazem teorijska jer u praksi to sigurno ne moze da funkcionise, da bude kao na cokoladi bata i seka....moze za brata i sestru...ne moze za momka i devojku.

Zasto ne moze?
Ne samo zbog zatrovanosti vec postojecim modelima ponasanja, ne samo zbog totalno razlicitih usmerenja ka zeljama i zeljama, nego i zato sto su i procesi razmisljanja, dinamike i zadovoljstva na kraju totalno raziciti.

Ali bioloski je to imalo smisla , ne praviti dve iste jedinke da budu uparene, nego dve razlicite da se dopunjuju.
U demokratiji to nema smisla, jer svi moraju da budu isti...

Problem je ocigledno u tumacenju raznih pojmova, o toga sta je privilegija a sta je pravo , zatim sta je sloboda izbora, sta ispoljenje, sta je emancipacija, a sta aspiracija.
Najgluplji ljudi kad ne znaju sta ce, oni mogucnosti izbora ukinu i onda nateraju da se svi ponasaju isto...to je njima ili po njihovom isto to samo malo drugacije..
Tako od izbora tri jela za rucak naprave jedno jelo za sve samo se ciklicno ponavlja svaki treci dan....

Slicno jeste, ali nije isto....Slicno je i kad kresnes Sanju pa Tanju pa Vanju, ali nije isto da li si kresnuo prvo Sanju ili Tanju ili Vanju...
U filozofiji se to zove efekat samoposluge, iskustvo utice na nastavak izgradjivanja i zelje u kom pravcu to ide..
Naravno da je onom ko ne zeli dalje i vise potpuno svejedno , vazno je da u glavi ima precrtanu i Sanju i Tanju i Vanju...
Isto vazi i za zene...provela sam se na zurci, muvali me njih petoro, sa nekim sa spavala, ne znam bila sam pod gasom...
Cista posledica demokratije plus seljackog tumacenja nekih njima nedokucivih pojmova...
 
Sodoma predstavlja stanje umova cele jedne zajednice i nema veze sa promiskuitetom.

Šta vredi nekoj guski što je nevina, ako joj život prolazi u kačenju selfija po netu, ogovaranju bližnjih, gledanju rijalitija?
Slično važi i za muškarce.

I šta ti vredi što redovno postiš, slaviš slavu i nedeljom ideš u crkvu, ako si u subotu nekom uvalio trulu robu za velike pare, ako si u svadji sa komšijom, ili ne pričaš sa rodjacima (iako su naravno oni uvek krivi za vaš sukob)...

Sodoma je odavno na ovim prostorima, na zapadu je vrlo slično (nazovimo to Gomorom). I nije promiskuitet i sex pre, za vreme ili posle braka razlog što se deca sve manje radjaju, što porodica kao institucija propada.
 
I meni je takodje drago sto ne zivimo u srednjem veku. Neki to stvarno romantizuju. Eh kako je bilo nekad a kako je sada.
Kazu da si tada bio neko i nesto ako si muskarac.
Kako ne, bio si najverovatnije glava odsecena od tela i nabodena na kolac.
Ili bi cak riknuo od tetanusa negde na boju jer bi se slucajno posekao od siljak nekog shlema.

Ne, nisi ima pravo glasa. Misle li ti ljudi da su tada, kmetovi, seljaci, radnici kako hoces nazovi u glavnom 90 posto drustva, glasali? Birali ko ce da vodi drzavu? Kakva ce to drzava da bude?

Svo tvoje pravo je bilo je da rintas, brines se o porodici i odes i izgines za neku bogatu svinjetinu kome je palo na pamet da moze komsijskom narodu da uzme jos zemlje za svoje goozicu.

E iz tih dana i brak dolazi.
 
Ja vrlo dobro znam sta me cini muskarcem.
Ne slazem se sa time da muskarac treba da ima cvrstu ruku, lupa sakom o hastal i sl praistorisjke metode odrzavanja odnosa.
U tome i jeste problem braka. Sto je to jedan zastareo i prevazidjen odnos.
Danas je vreme kada svako dobije licnu kartu kada napuni 18 godina. To znaci da si samostalna i za svoje postupke odgovorna osoba. Mesajuci takav sistem sa sistemom braka je veoma opasno. Pogotovu za muskarca.
A jednostavno i ne zelim da imam ikakve odnose sa infantilnom osobom.

Ponekad i praistorijsko ponasanje sredi problem koji imas sa zenom.
 
A ocevi, gde su ocevi?

Uopste ne zamisljam Sodomu i Gomoru, i ne idealizujem proslost. Bas mi je drago sto zivim danas, a ne pre dva veka.
+ Niko nikome ne brani da bude moralno bice.

Ocevi su prilicno isutirani iz vaspitanja dece, njihovo je pare pare i fizicka zastita kad neko od dece ili zena-dete napravi problem...

- - - - - - - - - -

Sodoma predstavlja stanje umova cele jedne zajednice i nema veze sa promiskuitetom.

Šta vredi nekoj guski što je nevina, ako joj život prolazi u kačenju selfija po netu, ogovaranju bližnjih, gledanju rijalitija?
Slično važi i za muškarce.

I šta ti vredi što redovno postiš, slaviš slavu i nedeljom ideš u crkvu, ako si u subotu nekom uvalio trulu robu za velike pare, ako si u svadji sa komšijom, ili ne pričaš sa rodjacima (iako su naravno oni uvek krivi za vaš sukob)...

Sodoma je odavno na ovim prostorima, na zapadu je vrlo slično (nazovimo to Gomorom). I nije promiskuitet i sex pre, za vreme ili posle braka razlog što se deca sve manje radjaju, što porodica kao institucija propada.

Lepo kazu ljudi , kad Golub kaki to je sreca....

- - - - - - - - - -

Uglavnom, slazemo se da je najjaci udarac potegnut na zene. A nalik Biblijskom sablonu - pritajeno zmijski, preko Eve sjebati i Adamovu grbacu.

Zene obozavaju da osete moc, makar ceo svet unistile posle toga...
A i muskarci koje obozavaju imaju tu osobinu, dok oni koji nemaju tu osobinu ili preziru ili ismejavaju...

- - - - - - - - - -

Ne vredi trositi reci na pominjanje zena.
Znaci vec je prestalo imati smisla negde pomenuti npr ovako rade zene, ovo je problem koji ne primecuju, primecuju , resavaju i slicno...
Zene imaju idealnu poziciju, sve pogodnosti i privilegije prihvataju , a sve odgovornosti i korektnosti odbijaju...
Ostaju duznosti i obaveze, a tu je kako se ko snadje, ko uvali uvali...

Zato kad zena koristi imenicu zena ili zene, to ne vredi ni zrna psenice...Jer ako je dobro osecace se pripadnicom te grupe, a ako je lose, jednostavno ce pripisati krivicu drugim zenama i davati im podrsku iskljucivo zato sto su zene pa ce zatrebati za neke druge saglasnosti i buku koju treba napraviti...

Saradnja politike i kriminala je slicna....ja tebi ti tebi, ti meni ja meni...
 
Pa oblikuj je prema sebi, zato si i muskarac. To i jeste prednost neupustanja u sex pre braka. Zena nece imati svoje Ja, ni traume od prethodnih kita pa mozete ziveti kao jedno.

To je tvoja zena, a ne neki stranac koji je prosao sito i reseto pa moze da ti parira na osnovu iskustva i kompatibilnosti. Ako si musko, treba da imas cvrstu ruku i nepokolebljivost, a zena da te sledi, veruje i podrzava.

Ti si udavaca 300%.z:shock:
 

Back
Top