Konkurs za prvu knjigu Matice srpske
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Konkurs za prvu knjigu Matice srpske

Primećen član
    Učlanjen
    18.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Konkurs za prvu knjigu Matice srpske

Dragi moji mladjahni forumasi, ako nemate vise od 30 god (zakljucno sa generacijom 1975), a mislite da imate sta da ponudite, teta Sneki je iskopala za vas najcuveniji konkurs za prvu knjigu na ovim prostorima. Prolazak na ovom konkursu obezbedjuje vam stampanje knjige o trosku Matice srpske, distribuciju po gradovima gde ovaj izdavac ima knjizare, a i kritike od strane clanova zirija na konkursu, kojeg cine 5 najeminentnijih knjizevnih kriticara. Svake godine, objavljuje se 3 (nekad, kad ima para, i 5) knjiga, a zanrovi su: proza, poezija, esej, drama...

Edicija „Prva knjiga” Matice srpske pokrenuta je još 1957 i namenjena je mladim piscima. Dosad je objavila 235 naslova. Osim toga što je stekla zavidan ugled, Matičina „Prva knjiga” u posleratnom izdavaštvu ujedno je i najstarija edicija te vrste, koja je afirmisala veliki broj mladih stvaralaca. Mnogi od onih koji su započeli u ovoj ediciji, postali su značajni pisci savremene jugoslovenske literature. Edicija je publikovala poeziju, prozu, kritiku, esejistiku, karikaturu itd. Publikuje se u simboličnom tiražu od 300 numerisanih primeraka (a 500 ukupno) i bila je i jeste značajna moralna podrška mladim autorima. Sistemom razmene, ove knjige dospevaju u nacionalne biblioteke u zemlji i inostranstvu, zaključno sa Kongresnom bibliotekom u SAD. Mnogi autori ostali su u književnosti i danas čine bitan deo naše savremene književnosti, kao na primer, Vladimir Stojšin, Dobrica Erić, Mirjana Stefanović, Srboljub Mitić, Judita Šalgo, Saša Vareš, Feliks Pašić, Dragiša Vitošević, Pero Zubac, Milutin Petrović, Boško Ivkov, Milutin Ž. Pavlov, Mihal Harpanj, Milica Mićić Dimovska, Dragomir Popnovakov, Gvozden Eror, Dragan Lakićević, Miro Vuksanović, Vladimir Kopicl, Radmila Gikić, Dragan Velikić, Novica Milić, Milivoj Srebro, Mihajlo Pantić, Jovan Delić, Vladislava Gordić, Laslo Blašković, Nenad Milošević, Ivan Radosavljević, Zorica Nestorović, Mladen Vesković i drugi. U ovogodišnjem kolu pojavljuju se tri nova imena i predstavljaju se njihovi književni radovi: Sofija Živković (Danica Dobrovski) „Sobe” (233), Aleksandar Nikolić (Nika Dušanov) „Bacač noževa” (234) i Bojan Jelić (Patrik Kovalski) „Sugarfree” (235). Konkurs za ediciju „Prva knjiga” stalno je otvoren. Rukopisi koji stignu do kraja decembra 2005. konkurišu za kolo za 2006, uz uslov da autor nema više od 30 godina i da nema objavljenu knjigu. Rukopisi se šalju pod šifrom na adresu: Matica srpska, za ediciju „Prva knjiga”, Matice srpske 1, 21000 Novi Sad, ili se direktno donesu na istu adresu.

SRECNO!
    Poslednji put ažurirao/la Snezana67 : 27.12.2005. u 15:07

Primećen član
    Učlanjen
    18.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: KONKURS ZA PRVU KNJIGU MATICE SRPSKE

Dodatak: moze se poslati i vise radova, pod razlicitim siframa.
    Poslednji put ažurirao/la Snezana67 : 07.12.2005. u 11:01

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

hvala puno Snezo!!!!!!

Domaćin Dont_Break_The_Oath (avatar)
    Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Cekaj, cekaj Sneki.
    A sta je sa nama koji smo objavljivali tamo preko granice? Je li se i to racuna ili sam ovde izvisio?
    Lokk dine øya å tænk, sommeren fall så fort, det virka så laingt oinna, eller va det i går, da tida itt betydd nokka.
    Og da du møtt din vinter, dansandes me hænnes døtra, te du trøitt og kaild vi e mytti smartar einn modi, du vente te imorra me å ring.

Aktivan član Hesse (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Citat Original postavio Dont_Break_The_Oath
    Cekaj, cekaj Sneki.
    A sta je sa nama koji smo objavljivali tamo preko granice? Je li se i to racuna ili sam ovde izvisio?
    Pa ako si objavljivao pod pseudonimom, boli te uvo...šta oni znaju...
    https://www.facebook.com/FantasmaFortissimaPhoto

Domaćin Nestasna Ameba (avatar)
    Učlanjen
    12.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    98

I bitno je da je na srpskom, valjda...
    "Samo retki nađu retke..."
    By Balašević :wink:

Učlanjen
    09.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Citat Original postavio Nestasna Ameba
    I bitno je da je na srpskom, valjda...
    To se podrazumeva...

Učlanjen
    12.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    98

Naravno, i bilo je upuceno Oathu jer je on objavljivao u inostranstvu na stranom jeziku

Hajde, Oath, konkurisi!!! Stvarno bih volela da vidim tvoje ime na Matichinom izdanju

Učlanjen
    09.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Naravno, i bilo je upuceno Oathu jer je on objavljivao u inostranstvu na stranom jeziku

Hajde, Oath, konkurisi!!! Stvarno bih volela da vidim tvoje ime na Matichinom izdanju
    Znam

Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

joj, konkurisao bih ja, ali........imam problema sa srpskim i ovo sto sam napisao do sada treba da se prilicno ispravi. Ako neko nudi pomoc jednom idiotu (meni) koji se bolje snalazi na norveskom i finskom nego na srpskom pomagajte!!!!!!!!!!!!!!

Mada......nesto ne bih voleo da vidim svoje pravo ime i prezime na knjizi.
    Svejedno, pomazite ljudi molim vas.
    Slacu svima moje pisanije, samo pomagajte.
    Lokk dine øya å tænk, sommeren fall så fort, det virka så laingt oinna, eller va det i går, da tida itt betydd nokka.
    Og da du møtt din vinter, dansandes me hænnes døtra, te du trøitt og kaild vi e mytti smartar einn modi, du vente te imorra me å ring.

Učlanjen
    12.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    98

Nije problem napisati/prevesti na srpski, vazno je da preneses sustinu i smisao svake recenice. Posalji meni na mail ako zelis, pogledacu pa cu ti reci sta mislim da bi jezicki trebalo doterati, mada mislim da ne treba dirati mnogo, sto bi Chola rekao, ne bih ja tu nista diro
    Malo se sali, ali u sustini to je to.

I daj nekome ko se razume u teoriju knjizevnosti i pozorista da pogleda tvoje drame i da ti kaze neku primedbu i sl. Nije na odmet, vazno je da bude sto bolje.

A onda, grande finale, posaljes nekom izdavacu, slobodno mozes i Matici, ja cu ti biti domacin ako zelis da dodjes u NS da predas licno. Kazu da treba poslati pod sifrom, a izaberi i neki pseudonim i nemas jeda.

Hajde, navijam za tebe!!!

Primećen član
    Učlanjen
    18.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio Dont_Break_The_Oath
    Cekaj, cekaj Sneki.
    Ne verujem da imaju svoju špijunsku službu koja proverava podatke o autorima. Ako i imaju, bezbeli nisu u vezi sa sličnim službama napolju. Barem jedna pozitivna stvar što još nismo članica EU

Ne budi kukavica, sreća prati samo najhrabrije
    Poslednji put ažurirao/la Snezana67 : 07.12.2005. u 22:25

Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Pa ni Norveska nije clanica EU, mozda tu postoji neka veza,.......dobro, Finska jeste clanica EU.
    Sto se tice pseudonima, on je nastao na sasvim cudan nacin i jako sam vezan za njega, ne bi ja to menjao.

Učlanjen
    09.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Norveška je jedna od retkih zemalja koja može da kaže EU da je poljubi u d***.

Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

ok, dacu sve od sebe da zavrsim delo na vreme uz svestranu pomoc prijatelja, kojih ima najvise ovde na forumu pa sta bude. Ali sam ubedjen da cu pobediti. Moram da pobedim, moram da i u svojoj zemlji budem makar neko znacajno ime.

Iskusan HeBePoBaTaH_ (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Hajde, samo napred.Odličan je konkurs.
    Što pristaje Jupiteru ne pristaje volu

Primećen član
    Učlanjen
    18.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

De si, HeBe, nema te nesto ovijeh dana?

Ili nema mene?

Početnik
    Učlanjen
    26.07.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Konkurs za prvu knjigu Matice srpske

Pozdravljam zivot jer sam shvatio sustinu, da nisu bitne stvari vec sta ostavljas za druge.
    Da samo zdrave glave mozes ostati jos duze, iskren prema sebi besmrtan za uvek.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •